5 października - kolejne zmiany w rejonie skrzyżowania Długiej i Poznańskiej

W sobotę, 5 października,  zmieni się organizacja ruchu tymczasowego w rejonie skrzyżowania ulic Poznańskiej i Długiej. Skrzyżowanie nie będzie przejezdne. Wykonawca przygotował objazd przez ulicę Łęczycką i to właśnie nią dojedziemy do ulicy Poznańskiej od strony ul. Długiej, a także w przeciwną stronę z Poznańskiej na Długą. 

  • Od 5 października zmiany w rejonie skrzyżowania ul. Długiej i Poznańskiej


Zamknięcie skrzyżowania jest związane z przebudową sieci ogólnospławnej. To bardzo skomplikowane prace prowadzone na głębokości około 5 metrów pod ziemią.

Wykonane zostanie w okolicy także 16 wpustów deszczowych wraz z przyłączeniem do sieci. Wykonawca wybuduje nowy wodociąg, przebudowane zostaną sieci energetyczne średniego, jak i niskiego napięcia, a także sieć gazowa.

Obniżona zostanie niweleta jezdni przy skrzyżowaniu, jak i również pod wiaduktem kolejowym, pod którym ma w przyszłości przejechać tramwaj.

Na skrzyżowaniu wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni, chodników oraz dobudowana ścieżka rowerowa. Prace prowadzone są w ramach pierwszego etapu budowy linii tramwajowej od ul. Jagiełły do Milenijnej wraz z przebudową wiaduktu oraz budową centrum przesiadkowego. To jedna z największych inwestycji komunikacyjnych we Wrocławiu.

Zmiany w komunikacji

Przy ulicy Długiej na wysokości marketu TESCO powstanie nowy tymczasowy przystanek komunikacji miejskiej „Długa” dla pasażerów udających się w kierunku Popowic. Dotyczy to linii C, 103, 104, 122, 127, 128 i 245.

Również od dnia 5 października 2019 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii autobusowych C, 103, 104, 122 , 127, 128 i kursów nocnych linii 245. Autobusy linii C i 128 jadące z Popowic w kierunku Ronda Reagana lub Psiego Pola będą kursowały od ulicy Starogroblowej dotychczasowym objazdem przez ulice Gnieźnieńską, Ścinawską, Poznańską i dalej przez ul. Łęczycką do Długiej.

W kierunku przeciwnym autobusy będą kursowały bez zmian.

Autobusy linii 103, 104, 122, 127 oraz kursy nocnej linii 245 jadące od strony pl. Jana Pawła II w kierunku Popowic zostaną skierowane objazdem od przystanku „Litomska (ZUS)”, który zlokalizowany jest przy ul. Poznańskiej przez ul. Łęczycką do Długiej i dalej swoją trasą przez ul. Starogroblową do Popowickiej.

W kierunku przeciwnym autobusy będą kursowały dotychczasowym objazdem.Zgłoś uwagę