39. Przegląd Piosenki Aktorskiej. Są jeszcze bilety

Gwiazda francuskiej piosenki Camille, gala z piosenkami Wojciecha Młynarskiego w reżyserii Agnieszki Glińskiej, koncert finałowy z udziałem uczestników konkursu na interpretację piosenki oraz m.in. Jerzego Treli, Krzysztofa Globisza i Katarzyny Nosowskiej. To największe wydarzenia rozpoczynającego się 16 marca Przeglądu Piosenki Aktorskiej w Capitolu. Są jeszcze ostatnie bilety.

  • aquasonic ppa

    Solistka zespołu AquaSonic występuje pod wodą


Bilety na koncerty gwiazd

Można jeszcze kupić bilety na duże koncerty – na występ gwiazdy francuskiej piosenki Camille (18 marca, godz. 18.30), na podwodny koncert formacji AquaSonic Between Music (21 marca, godz. 18.00), wieczór Kasi Groniec (20 marca, godz. 20.00), czy Requiem ludowe Adama Struga i Kwadrofonik (20 marca, godz. 18.00). Warto pamiętać, że 10 marca w kasie Capitolu rusza sprzedaż biletów na spektakle nurtu Off (w tym nowy spektakl w reżyserii Przemysława Wojcieszka) za jedyną złotówkę.

Piosenka najważniejsza

Tegoroczna 39. edycja jednego z najpopularniejszych wrocławskich festiwali startuje 16 marca i potrwa do 25 marca. W programie od lat najważniejsza, co podkreśla szef artystyczny Cezary Studniak, pozostaje interpretacja piosenki aktorskiej.

39. Przegląd Piosenki Aktorskiej

39. Przegląd Piosenki Aktorskiej

Spektakl / Koncert / Widowisko
Termin od 16 marca 2018 do 25 marca 2018

Miejsce Capitol Teatr Muzyczny

Zobacz

Camille prosto z Paryża

Prawdziwą gwiazdą piosenki jest Francuzka Camille (wł. Camille Dalmais) wypowiadająca się w swojej twórczości w nieskończonej wręcz ilości stylów muzycznych, ale też wierna stylowi chanson wielbicielka Edith Piaf i Mireille Mathieu. Konrad Imiela zapraszał ją do Wrocławia wielokrotnie, dopiero teraz się udało (18 marca, godz. 18.30). – Camille pasuje do Przeglądu Piosenki Aktorskiej, jak mało kto. Przesycona francuską tradycją wykonawczą autorka większości piosenek, które wykonuje jest jednocześnie bardzo nowoczesna, choć popularna głównie w krajach francuskojęzycznych – wylicza Konrad Imiela, dyrektor generalny PPA.

Gala pamięci Wojciecha Młynarskiego

Wojciech Młynarski będzie bohaterem gali PPA „Miłe Panie i Panowie bardzo mili” (24 marca, godz. 16.00), którą wyreżyseruje Agnieszka Glińska. – Jesteśmy po pierwszych z mią spotkaniach i dokonała zaskakującego wyboru tekstów Wojciecha Młynarskiego, a scenariusz jest bardzo mocnym komentarzem rzeczywistości, społecznej, politycznej. Nie pozostawia złudzeń, ale też nie pozbawia nadziei – wyjaśnia Cezary Studniak. Gala podzielona została na dwie części – Gruz do wywózki i Patrz pięknie.

Skwer Wojciecha Młynarskiego już niedługo

Już wkrótce poeta i wykonawca legendarnych piosenek może być też patronem skweru przy Teatrze Muzycznym Capitol. – Zwykle starania o nadanie imienia po konkretnej zasłużonej osobie rozpoczyna się 5 lat po jej śmierci, my chcieliśmy ten proces przyśpieszyć – mówi Joanna Kiszkis z Teatru Muzycznego Capitol. Na razie projekt został przekazany Radzie Miejskiej do konsultacji społecznych. – A społeczeństwo nie powinno mieć nic przeciwko temu, aby skwer nosił imię Wojciecha Młynarskiego – dodaje Konrad Imiela.

Konkurs Aktorskiej Interpretacji Piosenki 

Jeden z najbardziej oczekiwanych koncertów PPA, bo zaprezentują się w nim tegoroczni finaliści konkursu (do 31 stycznia można jeszcze nadsyłać zgłoszenia). Wieczór (23 marca, godz. 16.00) reżyserowany przez Ewę Kaim został podzielony na dwie części. W pierwszej posłuchamy młodych zdolnych wykonawców piosenki aktorskiej, w drugiej natomiast pokaz mistrzowskich umiejętności aktorów z Teatru Starego – Jerzego Treli, Krzysztofa Globisza. Na scenie pojawi się też Katarzyna Nosowska. W programie utwory Maanamu, Kultu, Siekiery, Rezerwatu, kompozycje Niemena i wiersze Herberta. 

Nurt Off i ciekawostki

Spośród kilkudziesięciu znakomitych spektakli offowych Cezary Studniak wybrał 10 do realizacji. Będą produkcje o mężczyźnie, który nie chciałby się budzić, samotności , kobietach w historii muzyki, czy kobiecym spojrzeniu na doświadczenie utraty. 

Wśród atrakcji 39. PPA także projekt „Noc w wielkim mieście” Jazz Bandu Młynarski-Masecki (22 marca, godz. 19.00), czy koncert AquaSonic Between Music (21 marca, godz. 18.00), który artyści zagrają pod...wodą. – Niektóre z instrumentów, na jakich grają Duńczycy zostały specjalnie stworzone z myślą o podwodnych występach, a wokalistki opracowały umiejętność śpiewania pod wodą – wyjaśnia Cezary Studniak.

Oprawę graficzną PPA po raz czwarty w historii imprezy wyrysował Ryszard Kaja.

Bilety na PPA

Sprzedaż biletów w kasach Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu i online na www.ppa.wroclaw.pl Bilety na Nurt Off dostępne będą od 10 lutego wyłącznie w kasach Teatru. Ceny biletów od 1 zł (na spektakle Sceny Off) do 180 zł za najdroższy bilet na galę. Koncert Camille – 80 i 100 zł.

Zgłoś uwagę