27 czerwca - wymiana rozjazdów na skrzyżowaniu ul. Świdnicka/Podwale

W związku z planowaną wymianą rozjazdów tramwajowych na skrzyżowaniu ulicy Świdnickiej i Podwale (rozjazdy w jezdni ulicy Świdnickiej), swoją trasę zmienią linie tramwajowe: 6, 7, 14, 17,20 i 24 oraz autobusów linii A, D, 149, 243, 247, 249, 253, 257, 406 i 409. 


Tramwaje linii i 7 w kierunku pętli Kowale i Poświętne zostaną skierowane objazdem od ulicy Powstańców Śląskich przez ulicę Piłsudskiego, Kołłątaja, Skargi, Teatralną do ulicy Widok, a w kierunku pętli Krzyki od ulicy Krupniczej przez ulicę Sądową, pl. Legionów i ulicę Piłsudskiego do ulicy Powstańców Śląskich. 

Tramwaje linii 14 i 20 w kierunku przystanku FAT i pętli Grabiszynek pojedzie objazdem od ulicy Krupniczej przez ulicę Sądową, pl. Legionów i ulicę Piłsudskiego do ulicy Powstańców Śląskich, a w kierunku przeciwnym linia 20 i 24 do Pilczyc lub Osobowic będzie kursowała objazdem od ulicy Powstańców Śląskich przez ulicę Piłsudskiego, pl. Legionów i ulicę Sądową do ulicy Krupniczej. 

Siedemnastka" w  w obu kierunkach będzie kursowała od ulicy Powstańców Śląskich przez ulicę Piłsudskiego, Kołłątaja do ulicy Piotra Skargi. 

Zmiany również dotkną komunikacji autobusowej z uwagi na prace prowadzone w jezdni: 
1. Linie A i D jadące w kierunku Alei Piastów i ulicy Giełdowej pojadą objazdem od ulicy Podwale przez ulicę Muzealną i Kościuszki do pl. Kościuszki. 

2. Linie 149, 406, 409 i kursy nocne linii 247 i 257 jadące w kierunku pl. Grunwaldzkiego, Dworcowej oraz ulicy Powstańców Śląskich od ulicy Podwale pojadą objazdem przez ulicę Muzealną i Kościuszki do pl. Kościuszki z pominięciem przystanku "Renoma". Dla tych linii zostanie uruchomiony przystanek tymczasowy na pl. Kościuszki. 
  
3. Kursy nocne linii 243, 249 i 253 jadące w kierunku Dworca Głównego PKP i węzła "Petrusewicza" od ulicy Podwale pojadą objazdem przez ulicę Muzealną i Kościuszki do pl. Kościuszki z pominięciem przystanku "Renoma". 

Zgłoś uwagę