W poniedziałek otworzą drogę przez Blizanowice i Trestno

Prawdopodobnie już w poniedziałek 21 marca droga do Wrocławia przez Blizanowice i Trestno zostanie otwarta. Tak zdecydował burmistrz Siechnic, po kolejnym spotkaniu w tej sprawie z władzami Wrocławia i starostwa powiatowego. Drogą z Blizanowic można wjechać ze wschodniej obwodnicy Wrocławia na plac Społeczny. Będzie można nią jeździć do końca kwietnia. Potem idzie do przebudowy.  


Droga Blizanowice – Trestno została zamknieta awaryjnie 24 lutego, ponieważ – jaka tłumaczą władze gminy Siechnice – konieczna była naprawa przepustu nad jezdnią. Zamknięcie drogi najbardziej odczuli mieszkańcy wrocławskich osiedli jak: Wojnów, Strachocin i Swojczyce, którzy utknęli w jeszcze większych korkach. W ubiegłym tygodniu z tego powodu zorganizowali nawet dwie blokady. Zakorkowana bardziej niż zwykle była tez ul. Opolska.

„Burmistrz ze względu na prośby przedstawicieli Wrocławia i Starostwa oraz zbliżający się koniec wymiany przepustu w Blizanowicach, podjął decyzję o czasowym otwarciu drogi Trestno-Blizanowice” – piszą w oficjalnym piśmie do mediów przedstawiciele gminy Siechnice. Kierowcy będą mogli korzystać z drogi do końca kwietnia. Z poczatkiem maja rozpocznie się jej przebudowa i remont i potrwa do końca wakacji. 

Droga będzie przebudowana na odcinku 1,6 km. Ma być m.in. poszerzona do 5 metrów, będzie zrobione pobocze i chodnik. 

Droga z Blizanowic przez Trestno, ulice Opatowicką i Międzyrzecką do Wrocławia jest bardzo popularnym wjazdem dla mieszkańców gminy Siechnice, Czernica, Jelcza-Laskowic czy Oławy.

Będzie tymczasowy objazd?

Burmistrz Siechnic zaproponował tymczasowe rozwiązanie drogowe na czas przebudowy drogi. Na okres kilku miesięcy, niezbędnych do przeprowadzenia modernizacji i rozbudowy tej trasy, gmina Siechnice zaproponowała przygotowanie na jej terenie i na jej koszt tymczasowego objazdu. Dla usprawnienia, ruch aut na tej alternatywnej drodze, mógłby się odbywać jednokierunkowo, rano w stronę Wrocławia, natomiast w podczas popołudniowego szczytu kierunek tej drogi prowadziłby od Wrocławia w stronę Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. 

Więcej w informacji prasowej z Urzędu Miasta i Gminy SiechniceZgłoś uwagę