22 czerwca – rusza remont torowiska na Ślężnej

W związku z planowanym rozpoczęciem prac związanych z remontem torowiska tramwajowego na ulicy Ślężnej na odcinku od ulicy Sanockiej do ulicy Kuronia oraz do ulicy Dębowej do ulicy Weigla, od 22 czerwca 2019 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii tramwajowych 9 i 15. 

  • zdjęcie ilustracyjne


Zawieszone zostanie kursowanie „dziewiątki” i „piętnastki”, a w ich miejsce zostanie uruchomiona okresowa linia tramwajowa nr 79, która będzie kursowała w obu kierunkach na trasie Poświętne – pl. Staszica – Rynek – pl. Legionów – Dw. Główny PKP – pl. Dominikański – pl. Bema – Sępolno (połączenie linii 15 na trasie Poświętne – Dworzec Główny i linii 9 na trasie Dworzec Główny – Sępolno).

Na odcinku Dworzec Główny – Park Południowy – Dworzec Główny zostaną uruchomione kursy zastępczej linii autobusowej nr 709, która będzie kursowała z częstotliwością co 10 minut.

ZMIANA od 24 czerwca 2019 roku

Po wybudowaniu rozjazdów tymczasowych dla tramwajów na ulicy Ślężnej w pobliżu skrzyżowania z ulicą Sanocką oraz z ulicą Kamienną,  od 24 czerwca 2019 roku (poniedziałek) powrócą na tory tramwaje linii 9 i 15,  ale zostaną skrócone do zajezdni tramwajowej „Gaj” – przystanek „Uniwersytet Ekonomiczny”.

Okresowa linia autobusowa 709 będzie kursowała na trasie Petrusewicza - Park Południowy z częstotliwością:

W dni robocze

  • w godzinach 5:00 - 6:00 co 10 minut;
  • w godzinach 6:00 - 20:00 co 7,5 minuty;
  • w godzinach 20:00 - 23:00 co 10 minut; 

W dni wolne od pracy

  • w godzinach 5:00 - 23:00 co 10 minut;

Bilety jednorazowe i okresowe

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 9, 15 lub 79 będą mogli kontynuować podróż autobusem linii 709. Powyższa zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut.

Pasażerowie posiadający bilet na daną linię okresową mogą podróżować:

  • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
  • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.

Prace potrwają około 2 miesięcy.Zgłoś uwagę