20 lipca - kolejny etap remontu torowiska na Ślężnej

W związku z planowanym rozpoczęciem kolejnego etapu prac związanych z remontem torowiska tramwajowego na ulicy Ślężnej na odcinku od ulicy Sanockiej do ulicy Kamiennej, od 20 lipca 2019 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii tramwajowych 9 i 15. 


Zawieszone zostanie kursowanie "dziewiątki" i "piętnastki" a w ich miejsce zostanie uruchomiona okresowa linia tramwajowa nr 79, która będzie
kursowała w obu kierunkach na trasie:

Poświętne - pl. Staszica - Rynek - Krupnicza - Podwale - Świdnicka - Arkady Capitol - Dw. Główny PKP - pl. Dominikański - pl. Bema - Sępolno (połączenie linii 15 na trasie Poświętne - Dworzec Główny i linii 9 na trasie Dworzec Główny - Sępolno).

Na odcinku Dworzec Główny - Park Południowy - Dworzec Główny zostaną uruchomione kursy zastępczej linii autobusowej nr 709, która będzie kursowała z częstotliwością co 10 minut.

ZMIANA od 22 lipca 2019 roku (poniedziałek)

Po przebudowaniu rozjazdów tymczasowych dla tramwajów na ulicy Ślężnej w pobliżu skrzyżowania z ulicą Sanocką oraz z ulicą Kamienną, od 22 lipca 2019 roku (poniedziałek) powrócą na tory tramwaje linii 9 i 15, ale zostaną skrócone do zajezdni tramwajowej "Gaj" - przystanek "Uniwersytet Ekonomiczny".

Okresowa linia autobusowa 709 będzie kursowała na trasie Petrusewicza - Park Południowy z częstotliwością: 

w dni robocze

  • w godzinach 5:00 - 6:00 co 10 minut;
  • w godzinach 6:00 - 20:00 co 7,5 minuty;
  • w godzinach 20:00 - 23:00 co 10 minut;

w dni wolne od pracy

  • w godzinach 5:00 - 23:00 co 10 minut;

BILETY JEDNORAZOWE I OKRESOWE

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 9, 15 lub 79 będą mogli kontynuować podróż autobusem linii 709. Powyższa zasada
również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut.

Celem przypomnienia, pasażerowie posiadający bilet na daną linię okresową mogą podróżować:

  • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
  • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.

Prace potrwają do połowy sierpnia.Zgłoś uwagę