10. edycja Dolnośląskiego Mityngu Pływackiego Olimpiad Specjalnych

To już 10. edycja największych zawodów pływackich, w których wystartuje rekordowa liczba 180 zawodników. Jubileuszowy Dolnośląski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych rozegra się już w najbliższy czwartek, 11 kwietnia, w pływalni AWF Wrocław.

  • fot. awf.wroc.pl


Dolnośląski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych jest nie tylko największą imprezą pływacką we Wrocławiu, ale jednocześnie kwalifikacją do zawodów ogólnopolskich. Co ciekawe, wydarzenie uświetni obecność polskich olimpijczyków Renaty Mauer-Różańskiej oraz Rafała Kubackiego.

– To największe zawody dla osób z niepełnosprawnością intelektualną we Wrocławiu i drugie największe w województwie – podkreśla Alicja Pacześniak z komitetu organizacyjnego X Dolnośląskiego Mityngu Pływackiego Olimpiad Specjalnych. – Dla zawodników mityng jest zwieńczeniem dwuletnich przygotowań, treningów i zajęć sportowo-rehabilitacyjnych. Daje im to poczucie sukcesu i okazję do sportowej rywalizacji – dodaje współorganizatorka.

Mityng jest nie tylko przepustką do zawodów ogólnopolskich, ale także da podstawę do wyłonienia reprezentacji Dolnego Śląska.

Liczne konkurencje i uroczyste otwarcie

Uroczyste otwarcie zaplanowano na godzinę 10.00, wówczas flagę wniesie judoka, dwukrotny mistrz świata, Rafał Kubacki. W programie zawodów zaplanowano liczne konkurencje znane z olimpijskich basenów.

10. edycja Dolnośląskiego Mityngu Pływackiego Olimpiad Specjalnych

10. edycja Dolnośląskiego Mityngu Pływackiego Olimpiad Specjalnych

Wydarzenia sportowe / Dla wszystkich
Termin 11 kwietnia 2019 10:00

Miejsce Kryta pływalnia AWF

Zobacz

Zawodnicy popłyną stylem dowolnym, klasycznym, zmiennym i motylkowym na kilku dystansach. Będzie także sztafeta 4x25 m stylem dowolnym. Ponadto, organizatorzy zaplanowali konkurencje dla sportowców o ograniczonej sprawności: chód po dnie i wyścigi z pomocą sprzętu pływającego.

– Dzięki temu każdy zawodnik może wystartować w konkurencji dostosowanej do swoich możliwości – zaznacza Alicja Pacześniak. Imprezę uatrakcyjni pokaz pływania synchronicznego w wykonaniu Międzyszkolnego Klubu Sportowego Juvenia Wrocław.

X Dolnośląski Mityng Pływackich Olimpiad Specjalnych, który zaplanowano na 11 kwietnia, odbędzie się w pływali AWF przy al. Paderewskiego 35. Głównym celem tego wydarzenia jest rozpowszechnianie idei olimpiad specjalnych w naszym regionie oraz nawiązywanie przyjaznych kontaktów między zawodnikami. Wstęp na zawody jest bezpłatny.Zgłoś uwagę