W wakacje akademiki jak hotele

Uczelnie oferują tanie noclegi przez całe wakacje.

  • Dom studencki "Parawanowiec", fot. jk


Z niedrogich noclegów korzysta duża część uczestników letnich imprez organizowanych we Wrocławiu, m.in. festiwalu filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty. Tego lata atrakcji będzie wyjątkowo dużo ze względu na wydarzenia w ramach Europejskiej Stolicy Kultury, dlatego już teraz warto poszukać wygodnej i niedrogiej kwatery.

Przez cały lipiec i sierpień przyjezdni mogą zatrzymać się w „Czworaku”, akademiku Politechniki, przy ul. Górnickiego 22. Do dyspozycji są miejsca w pokojach dwu- i trzyosobowych.
Cennik wakacyjny jest uzależniony od czasu pobytu oraz statusu gościa. Opłaty pobierane są za dzień, tydzień, 14 dni lub miesiąc.
- Ceny za zakwaterowanie dla studentów PWr oraz kandydatów na studia i uczestników kursów przygotowawczych wynoszą od 30 zł, za nocleg bez pościeli, do 450 zł. Tyle wynosi jednorazowa opłata za miesiąc pobytu w pokoju dwuosobowym, za miesiąc w pokoju trzyosobowym trzeba zapłacić 400 zł – informuje Michał Ciepielski z biura prasowego PWr. - Tydzień w pokoju dwuosobowym kosztuje 240 zł, a dwa tygodnie - 330 zł.
Noclegi w pokojach trzyosobowych są nieco tańsze – tydzień kosztuje 190 zł, zaś dwa tygodnie - 300 zł.
Więcej za noclegi zapłacą osoby nie związane z Politechniką. 50 złotych wydadzą za jeden nocleg w pokoju trzyosobowym, a za łóżko w „dwójce” 60 zł.
Tydzień w pokoju dwuosobowym kosztować będzie 300 zł w „dwójce” i 250 zł w „trójce”. Jeśli gość zatrzyma się na miesiąc to za mieszkanie w „trójce” zapłaci 500 zł, a w pokoju dwuosobowym 550 zł.

- Gdyby przy Górnickiego zabrakło miejsc, to udostępnione zostaną dodatkowo miejsca w akademikach „Telemik” przy ulicy Grunwaldzkiej 59 i T-6 „Alcatraz” przy ulicy Reja 54/56 – zapowiada Michał Ciepielski. 

Politechnika na czas wakacji oddała do dyspozycji Fundacji Manus akademik „Straszny Dwór” przy ul. Grunwaldzkiej 61. Od 4 lipca do 11 września działać tam będzie hostel. O warunkach rezerwacji i cenach można czytać na stronie Fundacji Manus.

Akademików na lato nie zamyka także Uniwersytet Przyrodniczy. Uczelnia do dyspozycji przyjezdnych oddaje cały „Talizman” (pl. Grunwaldzki 63, który w okresie wakacji będzie funkcjonował jako hostel. Jednak cen nie można ogłosić, uczelnia musi najpierw zyskać na to zgodę minister skarbu.

Pozostałe pięć domów studenckich nie będzie stało pustych. - Uczelnia podpisała umowy z organizatorami dużych imprez odbywających się latem we Wrocławiu, których uczestnicy będą kwaterowani w domach studenckich – informuje Jolanta Cianciara, rzecznika prasowa UP. – Między innymi będą to duże grupy uczestników i obserwatorów rozgrywek sportowych (Euro Sporting), goście festiwali muzycznych organizowanych w ramach Europejskiej Stolicy Kultury.

Zgłoś uwagę