Konkurs filmowy „Młodzi o Wrocławiu”. Można głosować na YouTube

Najpierw młodzi twórcy pisali scenariusze krótkometrażowego filmu o Wrocławiu (na maximum 3 minuty), potem na podstawie skryptów powstały filmy, następnie jury wybrało trzy najciekawsze projekty, a teraz czas (do 30 listopada) na głosowanie na ten projekt, który spodobał się najbardziej internautom. 


Wymyślony przez Fundację Inkubator Innowacji konkurs „Młodzi o Wrocławiu” (pod patronatem merytorycznym Europejskiej Stolicy Kultury 2016) jest przeznaczony dla młodych, początkujących filmowców z gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i studentów. Prace (gatunek dowolny - od komedii po kryminał) przygotowywano osobno albo w grupach liczących maksimum dwie osoby, a początkujący artyści pracowali na specjalnych warsztatach filmowych. Warunkiem sukcesu było zawarcie w tekście humoru, pozytywnych wibracji i w jak najciekawszy sposób przedstawić stolicę Dolnego Śląska. W czerwcu gotowe scenariusze (nadesłano ponad 100 prac!) obejrzało jury, wybierając najciekawsze propozycje.

Laureaci trzech pierwszych nagród otrzymali nie tylko kamery GoPro, ale przede wszystki możliwość realizacji ich scenariuszy przez profesjonalne ekipy filmowe. Efekt? Trzy nakręcone krótkie metraże Mateusza Jankowskiego („Finding Wroclove”), Krystiana Poprawy („Mural”) i Tobiasza Hurnego („Przyjedź do Wrocka”), które 6 października zostały umieszczone na YouTube Fundacji Instytutu Innowacji.

Teraz na filmy mogą głosować internauci z całego świata, a za zwycięski zostanie uznany film, który widzowie obejrzą najczęściej. 

Autorzy filmów napracowali się, zapraszając do realizacji znane postaci. W „Muralu” pojawia się animator Ian Emes, twórca teledysków dla zespołu Pink Floyd, w „Przyjedź do Wrocka” Breslau Rebels Roller Derby i Breslau Avengers Roller Derby, zaś w „Finding Wrloclove” aktorzy Izabela Baran i Sebastian Cybulski.

Zgłoś uwagę