Konkurs filmowy „Młodzi o Wrocławiu”

Trzeba napisać scenariusz krótkometrażowego filmu o Wrocławiu (na maximum 3 minuty) i dobrze, by znalazło się w nim miejsce na dobry humor, pozytywne wibracje i jak najciekawsze przedstawienie stolicy Dolnego Śląska. Konkurs jest propozycją Fundacji Inkubator Innowacji, prace można nadsyłać do 10 czerwca, a gatunek jest dowolny – od komedii i pastiszu po kryminał. Najlepsze prace zostaną zrealizowane.


Patronem merytorycznym konkursu „Młodzi o Wrocławiu” jest m.in. Europejska Stolica Kultury 2016, a nagrodami kamery GoPro i realizacja wybranych 3 scenariuszy przez profesjonalne ekipy filmowe.     

Projekt jest przeznaczony dla młodych, początkujących filmowców z gimnazjum, szkół ponadgimnazjalnych i dla studentów. Prace można przygotowywać osobno albo w grupach liczących maksimum dwie osoby. Zanim realizatorzy ukończą swoje scenariusze organizatorzy z Fundacji Inkubator Innowacji radzą, aby skorzystać z pomocy, czyli specjalnych warsztatów filmowych. Można je zorganizować w szkołach wysyłając zgłoszenie do organizatorów.  

Natomiast gotowy scenariusz krótkometrażowego filmu trzeba przesłać do 10 czerwca. Spośród prac jury wybierze 15 finałowych, a nagrodzi 3 najlepsze (na podstawie tych scenariuszy powstanie profesjonalny film). Z kolei na autora (lub autorów) najlepszy, zdaniem internautów, projektu czekać będzie kamera GoPro.   

Zgłoszenia i dokładne informacje znajdziecie na stronie Fundacji Inkubator Innowacji.

Zgłoś uwagę