Boże Ciało – trasy wrocławskich procesji

W czwartek 26 maja  ulicami Wrocławia przejdą procesje eucharystyczne. Można spodziewać się okresowych utrudnień w ruchu.

  • Procesja Bożego Ciała, fot. www.dadominik.pl

    Procesja Bożego Ciała, fot. www.dadominik.pl


Największa z procesji wyruszy po mszy świętej z Ostrowa Tumskiego. Po mszy o godz. 9.00 w katedrze, której przewodniczyć będzie ks. abp Józef kupnyKUPNY, Metropolita Wrocławski, procesja wyruszy z Katedry Wrocławskiej do Bazyliki pw. św. Elżbiety w Rynku (kościół garnizonowy).

Trasa procesji: przez ul. Katedralną, pl. Kościelny, obok kościoła św. Krzyża (tam będzie pierwszy ołtarz), Wyspa Piasek: ul. NMP i ulica Św. Jadwigi; ul. Piaskowa (drugi ołtarz), pl. Nowy Targ, ul. Św. Katarzyny (trzeci ołtarz), ul. Wita Stwosza i Rynek (czwarty ołtarz). Procesja zakończy się przy Bazylice Św. Elżbiety w Rynku.

Trasy przejścia procesji w innych parafiach:

  • Parafia pw. NMP Matki Kościoła, Polanowice, ul. Kamieńskiego,
    Procesja po mszy o 11.00.
    Trasa procesji: ul. Kamieńskiego w kierunku Triady, wejście na osiedle Triada i ul. Kamieńskiego powrót do kościoła.
  • Parafia pw. św. Henryka, ul. Gliniana,
    Procesja po mszy o 16.00.
    Trasa procesji: ul. Glinianą, Łódzką, Wesołą, Ciepłą i Glinianą.
  • Parafia pw.  św. Kolbego, Gądów,
    Parafia pw. Miłosierdzia Bożego,
    Procesja wyruszy o 10.00 z kościoła na Gądowie.
    Trasa: ulicami: Horbaczewskiego, Szybowcową i Bajana. Zakończenie procesji w kościele pw. Miłosierdzia Bożego.
  • Parafia pw. NMP Nieustającej Pomocy, ul. Szkocka,
    Procesja wyruszy po Mszy św. o 9.30.
    Trasa: ulicami parafii.
  • Parafia pw. św. Jadwigi, Kozanów,
    Parafia pw. Maceirzyństwa NMP, Pilczyce,
    Procesja po mszy o godz. 9.00 w kościele św. Jadwigi na Kozanowie.
    Trasa: ulicami osiedla Kozanów i Pilczyce i zakończy się Mszą św. w naszym Kościele.
  • Parafia pw. NMP Królowej Pokoju, Popowice,
    Procesja po mszy o godz. 9.00.
    Trasa ulicami: Rysią, Popowicką, Białowieską i Rysią. Zakończenie procesji przy głównym wejściu do kościoła.
  • Parafia pw. św. Andrzeja Apostoła, Stabłowice,
    Procesja wyrusz po Mszy o godz. 10.00.
    Trasa ulicami Boguszowską, Białą, Szarą, Śnieżną, Błękitną, Tatrzańską i Bieszczadzką.
  • Parafia pw. św. Andrzeja Boboli, Kuźniki, ul. Koszalińska,
    Procesja po mszy o 10.00.
    Trasa ulicami parafii.
  • Parafia pw. Miłosierdzia Bożego, Jagodno.
    Procesja po mszy o godz. 11.00.
    Trasa procesji ul. Jagodzińską.
  • Parafia pw. św. Józefa Rzemieślnika, ul. Krakowska,
    Procesja po mszy o 9.30.
    Trasa ulicami: Krakowską, Na Niskich Łąkach, Rakowiecką.
  • Parafia pw. św. Augustyna, ul. Sudecka,
    Procesja o 16.00.
    Trasa ulicami: Sudecka, Sztabowa, Pocztowa, Januszowicka, Lipowa, Sudecka do kościoła.
  • Parafia pw. Bożego Ciała, ul. Świdnicka,
    Parafia pw. św.św. Doroty, Wacława i Stanisława, ul. Świdnicka,
    Parafia św. Mikołaja, paulini, ul. św. Antoniego,
    Procesja rozpocznie się po mszy o 10.30 z kościoła pw. Bożego Ciała.
    Trasa procesji biegnie pomiędzy kościołami Bożego Ciała i św. św. Doroty, Wacława i Stanisława.
  • Parafia pw. św. Klemensa Dworzaka, Aleja Pracy,
    Procesja po mszy o 9.00.
    Trasa procesji: ulicami parafii.
  • Parafia pw. św. Karola Boromeusza, ul. Krucza,
    Procesja po mszy o 16.00.
    Trasa procesji ulicami: Grochowa, Jemiołowa, Krucza
  • Parafia pw. św. Ignacego Loyoli, ul. Stysia,
    Procesja po mszy o 16.00.
    Trasa: ulicami parafii.
  • Parafia pw. św. Kazimierza Królewicza, Zgorzelisko, ul. Litewska,
    Procesja wyruszy po mszy o 12.00.
    Trasa procesji z kościoła do skrzyżowania ulic Malborskiej i Kowieńska, ul. Szewczenki, ul. Gorlicka do pomnika św. Jana Pawła II przed kościołem.
  • Parafia pw. św. Jana Ewangelisty, Zakrzów,
    Procesja po Mszy św. o godz. 10.30.
    Trasa procesji: z kościoła do ulicy Królewskiej, ulicą Królewską, ulicą Zatorską, ul. Armii Ludowej do ul. Kujbyszewskiej.
  • Parafia pw. św. św. Jakuba i Krzysztofa, Psie Pole,
    Procesja po mszy o godz. 10.00.
    Trasa ulicami: Krzywoustego, Kiełczowską, Mulicką i Gorlicką.
  • Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa, Pawłowice, ul. Barwinkowa,
    Procesja po mszy o 9.30.
    Trasa procesji ulicami: Starodębową, Pawłowicką, Przedwiośnie, Barwinkową i Malwową, a ołtarze w miejsca tradycyjne.
  • Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, Strachocin, ul. Tatarakowa,
    Procesja ulicami parafii po mszy o godz. 9.30.
  • Parafia pw. św. Faustyny,
    Procesja ulicami osiedla po mszy o 8.30.
  • Parafia pw. św. Alberta Wielkiego, Sołtysowice,
    Procesja po mszy o 10.00.
    Trasa procesji ulicami: Redycką, Sołtysowicką, Gimnazjalną, Bagatela, a następnie powrót do kościoła ul. Redycką.
  • Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, Różanka,
    Procesja po mszy o 9.30.
    Trasa z kościoła do skrzyżowania ulic Morawskiej i Słowackiej, ul. Jugosłowiańską do skrzyżowania z ul. Bezpieczną do kościoła.
  • Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, Polanowice,
    Procesja po mszy o 11.00.
    Trasa procesji ulicą Kamieńskiego w kierunku Triady, wejście na osiedle Triada i wyjście z Triady do ulicy Kamieńskiego i powrót do kościoła.
  • Parafia pw. Odkupiciela Świata, ul. Macedońska,
    Parafia pw. św. Antoniego, Karłowice,
    Procesja po mszy o 9.00 w kościele przy ul. Macedońskiej.
    Trasa: ul. Macedońska, ul. Obornicka, ul. Broniewskiego i al. Kasprowicza.
  • Parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Osobowice,
    Procesja po mszy o 9.00.
  • Parafia pw. św. Stanisława Kostki, ul. Hubska,
    Procesja po mszy o 10.00.
    Trasa procesji: z kościoła do skrzyżowania ulic Przestrzennej i Wapiennej, do gimnazjum, dalej do skrzyżowania ulic Gajowej i Przestrzennej i do kościoła.
  • Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu, ul. Jabłeczna,
    Procesja po mszy o 16.00.
    Trasa procesji: ul. Jabłeczna, ul. Orzechowa, róg Niemczańskiej i ul. Świeradowskiej, ul. Świeradowska.
  • Parafia pw. Ducha Świętego, ul. Bardzka,
    Procesja po mszy o 9.30.
    Trasa ulicami: Bardzką, Hubską, Jesionową, Nyską (przez nowe osiedle) oraz Piękną.
  • Parafia pw. św. Ojca Pio,
    Procesja po mszy o 10.30.
    Trasa procesji: ul. Ołtaszyńska w stronę Wysokiej Bajeczna, Motylkowa, Malownicza, Nastrojowa i powrót ul. Ołtaszyńska.
  • Parafia pw. św. Anny, Oporów,
    Procesja ulicami parafii po mszy o 11.00.
  • Parafia pw. Trójcy Świętej, Krzyki,
    Procesja po mszy o 9.00.
    Trasa procesji: ul. Letnia, Zimowa, Jesienna, Sowia, Deszczowa.
  • Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, Klecina,
    Procesja ulicami parafii po mszy o 10.00.
  • Parafia pw. Opieki św. Józefa, Ołbin,
    Procesja po mszy o 11.30.
    Trasa procesji ulicami: Ołbińską, Niemcewicza, Jagiellończyka, Myśliwską, Pobożnego.
  • Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia, al. Bruckera,
    Procesja wyrusza po Mszy świętej o godz. 11.00.
    Trasa z kościoła do ul. Giżyckiej, dalej do ul. Kętrzyńskiej i do kościoła.
  • Parafia pw. św. Michała Archanioła, ul. Wyszyńskiego,
    Procesja po mszy o 12.30.
    Trasa procesji: z kościoła do skrzyżowania ulic Kluczborskiej i Barlickiego, dalej do skrzyżowania ulic Żeromskiego i Orzeszkowej, dalej do skrzyżowania ulic Orzeszkowej i Wyszyńskiego do kościoła.
Zgłoś uwagę