Nie spiesz się na cmentarz

Od piątku, 31 października, do poniedziałku, 3 listopada, trwać będzie policyjna akcja „Znicz”.


Na drogach dojazdowych i w pobliżu nekropolii pojawią się dodatkowe patrole policji i straży miejskiej. Warto słuchać ich poleceń.

- Funkcjonariusze będą tam nie po to, by utrudnić nam życie, ale by dojazd do cmentarzy, choć może wolniej, odbywał się płynnie – tłumaczy podkom. Kamil Rynkiewicz z biura prasowego KWP we Wrocławiu

W pobliżu cmentarzy powinni uważać nie tylko kierowcy, ale także piesi. - Nie spieszmy się, nie wchodźmy na jezdnię, pamiętajmy, że po zmroku możemy być mało widoczni dla kierujących – dodaje podkom. Kamil Rynkiewicz

W okresie Wszystkich Świętych po mieście, szczególnie w okolicach nekropolii, nie warto jeździć na pamięć.

– Będą objazdy, a to oznacza, że kierowcy muszą pamiętać o zmianach w organizacji ruchu – dodaje Sławomir Chełchowski, rzecznik prasowy Straży Miejskiej Wrocławia.

Dlatego najszybciej na cmentarze będziemy mogli dojechać komunikacją miejską.

Zaplanujmy podróż                         

Tych, których w drodze na groby najbliższych czeka kilkugodzinna jazda samochodem, policja ostrzega – dobrze zaplanujmy podróż.

– Wyjedźmy wcześniej, by później się nie spieszyć. Warto robić przerwy w jeździe średnio co 100 kilometrów po 15 minut – wylicza starszy aspirant Paweł Petrykowski, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu.

Kierowcy na drogach mogą się spodziewać dodatkowych patroli. Policja będzie sprawdzać m.in. prędkość i trzeźwość kierujących.

W ubiegłym roku na Dolnym Śląsku w okresie Wszystkich Świętych policja odnotowała 24 wypadki, w których, 4 osoby zginęły, a 31 odniosło obrażenia. Zatrzymano 102 pijanych kierowców.

 

Zgłoś uwagę