Wrocław. Europejska Stolica Kultury

Żyj i mieszkaj na Nowych Żernikach

Relacja z targów


Na targach firm deweloperskich "Żyj i mieszkaj we Wrocławiu", które odbyły się w miniony weekend (5-6 kwietnia 2014r.) w kompleksie Hali Stulecia, zaprezentowano osiedle Europejskiej Stolicy Kultury Nowe Żerniki.

Na stoisku Nowych Żernik można było porozmawiać z architektami –projektantami osiedla, a także dowiedzieć się, jak założyć kooperatywę  i wybudować kilkurodzinny dom taniej, z wybranymi przez siebie sąsiadami. Zwiedzający pytali, czy mogą liczyć na pomoc w znalezieniu partnerów do budowy. Dowiadywali się, że baza takich osób będzie tworzona w Urzędzie Miejskim, a informacje będą dostępne u koordynatora projektu i na stronie www.wroclaw.pl/kooperatywy. Pytania dotyczyły również procesu projektowania domów dla kooperatyw. Architekci będą projektowali te domy wspólnie z mieszkańcami.

Wszystkich interesował termin realizacji pierwszych budynków i dróg na osiedlu. Zasiedlanie pierwszych kwartałów przewiduje się na połowę 2016 r. Na stoisku pojawili się również inwestorzy zainteresowani budową domów pasywnych na osiedlu.

 

Tekt i zdjęcia: Biuro Promocji MiastaZgłoś uwagę