Światowe Igrzyska Sportowe 2017

Żużlowiec Maciej Janowski ambasadorem The World Games 2017

Kapitan żużlowej reprezentacji Polski Maciej Janowski został ambasadorem Światowych Igrzysk Sportowych The World Games 2017. Okolicznościowy dyplom, potwierdzający wybór, otrzymał od Piotra Przygońskiego - prezesa Wrocławskiego Komitetu Organizacyjnego, tuż przed spotkaniem Betardu Sparty Wrocław z KS Toruń. 

  • zuzlowiec maciej jankowski ambasadorem the world games 2017

  • zuzlowiec maciej jankowski ambasadorem the world games 2017

  • zuzlowiec maciej jankowski ambasadorem the world games 2017


Żużel jest jedną z dyscyplin programu 10. Światowych Igrzysk Sportowych The World Games, które w 2017 r. odbędą się we Wrocławiu. W lipcu 2017 roku do Wrocławia przyjedzie 3,5 tysiąca sportowców ze 100 krajów świata. Zmierzą się w 31 dyscyplinach na ponad 20 obiektach w stolicy Dolnego Śląska i kilku innych miejscowościach regionu. 

Maciej Janowski: - Bardzo dziękuję za to wyróżnienie. Cieszę się, że żużel znalazł się w programie The World Games. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie zaangażowanie wrocławskich kibiców. Bycie ambasadorem Igrzysk to dodatkowa motywacja w walce o medal dla polskiej reprezentacji. Kibiców proszę o wparcie dla The World Games. To będzie doskonała promocja naszego ukochanego sportu, naszego miasta i całego kraju.

Piotr Przygoński podkreślił, że żużel trafił do programu Światowych Igrzysk Sportowych The World Games dzięki głosom mieszkańców miasta: - Mieliśmy prawo wskazać, które dyscypliny chcemy dołączyć do programu. Żużel od początku był w gronie faworytów. To we Wrocławiu bardzo popularny sport i dlatego bardzo się cieszę, że ambasadorem The World Games został zawodnik naszej drużyny. Wierzę, że z Maciejem Janowskim w składzie reprezentacja Polski będzie walczyć o najwyższy stopień podium.   

Oprócz żużla, w programie Igrzysk są między innymi futbol amerykański, squash, wspinaczka sportowa, aerobik, bieg na orientację, karate, kick boxing, kręgle, sporty bilardowe, lotnicze czy piłka ręczna  w wydaniu plażowym.

Dotychczas ambasadorami igrzysk zostali panczenista Zbigniew Bródka, kick boxer Przemysław Saleta czy Mistrzyni Świata w karate tradycyjnym Anna Lewandowska.

Materiały: TWG2017Zgłoś uwagę