Zmieni się skwerek na Ołtaszynie pomiędzy ul. Parafialną i Pszczelarską

Trzy miesiące ma trwać modernizacja skwerku na Ołtaszynie naprzeciwko kościoła pomiędzy ulicami: Parafialną i Pszczelarską. Teren zostanie uprzątnięty. Mają pojawić się tam ławki, oświetlenie, stojaki rowerowe i nowe nasadzenia zieleni.

  • fot. gogle.maps.pl - zdjęcie archiwalne


Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta rozstrzygnął właśnie przetarg na odnowienie skweru na Ołtaszynie naprzeciwko Centrum Aktywności Lokalnej. Roboty wykona firma Remat, która złożyła najlepszą ofertę w przetargu. Najpierw wykonawca ma uprzątnąć teren i rozebrać fundamenty po starym kiosku. Później rozpocznie montaż oświetlenia, wymianę małej architektury (ławek, koszy na śmieci) na skwerku mają pojawić się również stojaki rowerowe, a wszystko zwieńczą nasadzenia nowej zieleni.

Na miejscu zinwentaryzowano 23 drzewa, z których 22 zostaną poddane pielęgnacji. Do usunięcia przeznaczona jest jedna jabłoń, ale w jej miejsce zostanie zasadzona jedną lipę i jedną gruszę. Poza tym teren będą ozdabiać: 173 śnieguliczki, 39 lilaków, 74 berberysy, 82 róże, 160 forsycji i 312 barwinków. Projekt remontu skwerku powstał w pracowni LandAR Projects.

Wykonawca na realizację prac ma 3 miesiące. Inwestycja będzie kosztować blisko 260 tysięcy złotych.

 Zgłoś uwagę