Zmiany na ulicach Wrocławia od 26 września

ZDiUM zapowiada zmiany w organizacji ruchu na kilku ulicach od 26 września. Dotyczą m.in. Oławskiej, Pułaskiego, czy Samotworskiej.


Budowa progów spowalniających - możliwe utrudnienia w ruchu

Od dzisiaj  Rotomat rozpocznie budowę 19 progów spowalniających na terenie Psiego Pola i Farbrycznej. Lokalizację, liczbę oraz rodzaj zaprojektowanych przeszkód wytypował WIM UM na podstawie wniosków mieszkańców, rad osiedli i placówek oświatowych.

Na Psim Polu progi zostaną wybudowane na 8 ulicach: Melioranckiej, Sasankowej, Kamieńskiego, Siedzikówny, Mikory, Pawłowickiej, Mysłowickiej i Poświęckiej. W większości przypadków będą to progi listwowe, a na ulicach, którymi poruszają się autobusy komunikacji miejskiej (Kamieńskiego, Siedzikówny) pojawią się progi wyspowe. Na Fabrycznej powstaną 3 nowe progi: 1 listwowy na Fromborskiej i 2 wyspowe na Muchoborskiej.Progi powstaną w ciągu miesiąca. W czasie ich budowy na wskazanych ulicach mogą wystąpić czasowe utrudnienia w ruchu kołowym (zwężenie jezdni). 

Oławska - zajęcie chodnika

Od 26 września do 19 października Fortum Network będzie prowadzić prace związane z remontem ciepłociągu w ul. Oławskiej. Robotami objęty jest odcinek od skrzyżowania z ul. bł. Czesława (wraz ze skrzyżowaniem) do ul. Traugutta. Prace prowadzone są w zieleńcu i chodniku i spowodują spore utrudnienia w ruchu pieszym, w szczególności w pobliżu przejść przez jezdnię. 

Pułaskiego - zajęcie chodnika

Od 27 września do 6 października na wniosek firmy Archicom zajęty będzie chodnik w ciągu ulicy Pułaskiego, na odcinku od Hauke - Bosaka do placu Wróblewskiego wzdłuż ogrodzenia budowy biurowca. Zajęcie chodnika wiąże się z demontażem ścianek larsenowskich z placu budowy.

Ruch pieszy może odbywać się przez parking położony przy zajętym chodniku, bądź bliźniaczym chodnikiem biegnącym bezpośrednio przy jezdni. 

Jęczmienna i Drukarska - zakaz parkowania

Na 28 września zaplanowano wyznaczenie kopert dla osób niepełnosprawnych na ulicy Jęczmiennej oraz na ulicy Drukarskiej pod nr 35. W związku z powyższym na czas niezbędny do wykonania prac w oznaczonych miejscach obowiązuje zakaz parkowania. 

Samotworska - zajęcie jezdni

Od 1 do 3 października zajęty będzie fragment jezdni i pobocze na ul. Samotworskiej, na wysokości posesji nr 6. Polska Spółka Gazowa będzie tam prowadzić prace związane z budową przyłącza gazu. 

Grabiszyńska - uruchomienie przejścia naziemnego na wysokości skrzyżowania z ulicą Kolejową.

Na 4 października zaplanowano oddanie do ruchu nowego przejścia naziemnego w ulicy Grabiszyńskiej. W tej chwili trwają prace wykończeniowe na chodnikach i ścieżce rowerowej, montaż płyt w torowisku oraz wdrożenie oznakowania pionowego i poziomego.

Komisja odbiorowa, która oceni gotowość wszystkich elementów nowej organizacji ruchu do użytkowania,  została wyznaczona na godziny przedpołudniowe w przyszły czwartek. 

źródło: ZDiUMZgłoś uwagę