W maju ruszy rekrutacja do nowego żłobka przy ul. Sygnałowej

27 maja nowy żłobek przy ul. Sygnałowej znajdzie się w systemie rekrutacyjnym. Obecnie dobiegają końca prace budowlane.


Rekrutacja do placówki na Jagodnie będzie prowadzono za pośrednictwem systemu rekrutacji elektronicznej. Ponieważ żłobek jest objęty projektem „Mamo, tato wróć do pracy”, przeznaczony jest dla rodziców powracających na rynek pracy po urodzeniu dziecka lub poszukujących pracy (osoby bezrobotne, niezatrudnione).

Osoby, które wybiorą ten żłobek będą wypełniały formularz rozszerzony o część dotyczącą programu. Szczegółowe informacje są w regulaminie rekrutacji.

Zobacz także: Wiosenno-letni etap rekrutacji do żłobków

Nowy żłobek na Jagodnie

Prace przy budowie nowego żłobka trwają od początku lutego 2019 r. Pomieści on 220 dzieci i będzie miał siedem oddziałów, każdy z węzłem sanitarnym i własną szatnią.

W budynku znajdzie się też pełna kuchnia i jadalnie, a na zewnątrz plac zabaw. W budynku miejsce znajdzie także filia Miejskiej Biblioteki Publicznej. Przy placówce pojawią się zatoki postojowe i stojaki rowerowe.

Obecnie prace są na ukończeniu, trwa zagospodarowywanie terenu. Ukończona została natomiast przebudowa ulicy Sygnałowej – powstała nowa droga, oświetlenie oraz chodniki (w niektórych miejscach z warstwy przepuszczalnej i specjalnie budowane tak, aby zachować istniejące drzewa). Zaplanowano także nasadzenie 25 lip drobnolistnych.

Koszt budowy żłobka i ulicy to ok 20 mln zł.

Nowo utworzona placówka będzie funkcjonować w ramach projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020.Zgłoś uwagę