Zaproszenie na „Tristana i Izoldę” do NFM [ZAKOŃCZONY]

Konkurs trwa 6 czerwca do 18.00.

  • orkiestra nfm

    Orkiestra NFM/fot. Łukasz Rajchert


Mamy dla Was podwójne zaproszenie na dwa specjalne koncerty w Narodowym Forum Muzyki (7 i 8 czerwca), podczas których wykonany zostanie dramat „Tristan i Izolda” Richarda Wagnera. Ujęta przez Wagnera w jednym z jego największych dzieł, Tristanie i Izoldzie, niesamowita historia zaczerpnięta z legend celtyckich, porusza nie tylko ze względu na swoją treść, ale również nowoczesne jak na jej czas powstania rozwiązania kompozytorskie. Słynny wstęp instrumentalny dramatu po dziś dzień studiowany jest przez młodych adeptów muzyki i uchodzi za przełomowy w historii – dowód wyjątkowej pomysłowości Wagnera. I choć sam twórca propagował ideę twórczości będącej połączeniem tekstu, muzyki, scenografii i gry aktorskiej, to należy wspomnieć o jeszcze jednym fakcie podkreślającym niepodważalny geniusz kompozytora – muzyka Wagnera, niezależnie od pozostałych elementów, broni się sama.

Aby wygrać podwójne zaproszenie na obydwa koncerty trzeba dziś (czyli 6 czerwca) do godz. 18.00 wysłać do nas wypełniony formularz. W treści należy podać imię, nazwisko, numer telefonu kontaktowego i odpowiedzieć na dwa pytania:

Kto dyrygował premierowym wykonaniem „Tristana i Izoldy” w 1865 roku?

W jakim mieście odbyła się premiera dramatu Richarda Wagnera?

Wygrywa co piąta osoba, która udzieli poprawnej odpowiedzi na pytanie konkursowe. Zwycięzca o wygranej, miejscu i czasie odbioru nagrody zostanie poinformowana telefonicznie.Zgłoś uwagę