Zaproszenie na film o amerykańskich impresjonistach w Multikinie [ZAKOŃCZONY]

Konkurs trwa do 13 października do 9.00.


Mamy dla Was jedno podwójne zaproszenie do Multikina Pasaż Grunwaldzki na wystawę na ekranie „Ogród artysty: Impresjonizm amerykański i ruch ogrodów” (poniedziałek 16 października, godz. 18.00) koncentrującej się na latach 1887-1920 w Florence Griswold Muzeum w stanie Connecticut, powszechnie uważanym za kolebkę amerykańskiego impresjonizmu.

Impresjonizm amerykański wiąże swoje początki z inspiracją twórczością francuskich artystów, jak Renoir i Monet, ale później stworzył własny styl i wytyczył własną ścieżkę. W ciągu trzydziestu lat stał się nie tylko ukochanym stylem malarskim Amerykanów, ale także wiele opowiedział o mieszkańcach Ameryki jako narodzie. Historia amerykańskiego impresjonizmu jest ściśle związana z miłością do ogrodów i chęcią zachowania piękna przyrody w szybko urbanizującym się kraju. W tym celu powstało wiele kół i stowarzyszeń zajmujących się pielęgnacją przyrody i zakładaniem ogrodów. Filmowa podróż do pracowni, sal muzealnych, ogrodów i zabytkowych miejsc w całej wschodniej części Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Francji to prawdziwa uczta dla oczu.

Aby wygrać zaproszenia na filmy trzeba do 13 października do godz. 9.00 wysłać formularz konkursowy wpisując w jego treść imię, nazwisko, numer telefonu kontaktowego oraz napisać, kto wyreżyserował film „Ogród artysty: Impresjonizm amerykański i ruch ogrodów”?

Wygrywa co piąta osoba, która udzieli poprawnej odpowiedzi na pytanie konkursowe. Zwycięzca o wygranej, miejscu i czasie odbioru nagrody zostanie poinformowany telefonicznie.

Zgłoś uwagę