Zaproszenie na sobotni koncert w NFM [ZAKOŃCZONY]

Konkurs trwa do 17 września do godz. 9.00.


Mamy dla Was podwójne zaproszenie na sobotni koncert w Narodowym Forum Muzyki:

– Trio Heinz Herbert, 18 września 2021, sobota, godz. 20:00, Sala Czerwona NFM

Trio Heinz Herbert, wykonawcy: Dominic Landolt – e-git, fx; Ramon Landolt – syntezator, fortepian, samplowanie na żywo

Mario Hänni – perkusja, fx

Program: Wielka Improwizacja

Podobno nomen est omen, jednak nie w wypadku Trio Heinz Herbert. Ponieważ Heinz Herbert jest postacią wymyśloną, nazwa zespołu, powielająca schemat wielu innych, jest w rzeczywistości zabawną grą z tradycją i historią jazzową, z którymi trzej alchemicy dźwięku od niemal dekady śmiało sobie poczynają, wciąż rozbudowując zaskakujące muzyczne uniwersum. Występy na festiwalach jazzowych, takich jak: London Jazzfestival (2020), Unerhört Zurich (2019), Jazzfest Berlin (2018) czy unlimited 31 (2017) w Wels w Austrii – na zaproszenie kuratorki Mary Halvorson – a także w niekonwencjonalnych lokalizacjach koncertowych i formach, takich jak multidyscyplinarny tydzień występów w Lucernie i Zurychu, ugruntowały reputację muzyków jako podejmujących ryzyko eksperymentatorów.

Czasem mocno, czasem luźno powiązane brzmienie Trio Heinz Herbert jest wynikiem splatania się trzech muzycznych osobowości i gry opartej na ślepym zaufaniu. W 2019 roku na 12 Points Festival Trio Heinz Herbert zdobyło Zenith Award for Emerging Artists, przyznawaną corocznie przez European Jazz Network i 12 Points Festival. Zespół, obchodzący w tym roku dziesięciolecie swojego istnienia, wydał cztery albumy, a obecnie pracuje nad piątym. Przykuwająca uwagę estetyka brzmienia Trio Heinz Herbert jest wynikiem wręcz symbiotycznej współpracy i zachwycającej intensywności ekspresji. Muzyka tego zespołu nosi ślady freejazzowej psychodelii lat 70., zawiera elementy współczesnej sceny klubowej i aspiruje do szeroko pojętej fuzji free jazzu z elektroniką. Wszystko to napędza grupowa improwizacja, która przezwycięża solowe zmagania. Po wydaniu w 2016 roku znakomitego The Willisau Concert, zespół stworzył YES(Intakt Records, 2018) – album z niezwykle oryginalną, niekonwencjonalną muzyką, będącą ekscytującą podróżą po światach elektroniki. Na tej płycie, jak pisze Florian Keller, artyści celebrują muzykę, która jest zawsze w ruchu, nieustanne budowanie nowych form, zmiennych i złożonych, ale i pięknie skoordynowanych, niczym stado ptaków w locie.

Jak wygrać zaproszenie

Aby wygrać podwójne zaproszenie na sobotni koncert w NFM trzeba do piątku 17 września do godz. 9.00 wysłać do nas wypełniony formularz. W treści należy podać imię, nazwisko, numer telefonu kontaktowego.Zgłoś uwagę