Zaproszenia na film do DCF-u [ZAKOŃCZONY]

Konkurs trwa do 19 lipca do 9.00.

  • Kadr z filmu „Diego”


Mamy dla Was zaproszenia na filmy w Dolnośląskim Centrum Filmowym (ważne od 19-25 lipca)

  • 1 podwójne na pokaz specjalny filmu „Matrix” z okazji 20. rocznicy premiery filmu 20 lipca o godz. 20.00 (Mało jest we współczesnej kinematografii filmów, które w takim stopniu zmieniły język kina. Śmiała wizja zawarta w "Matrixie" łączyła w sobie technologiczne innowacje, ucieleśniała obawy o przyszłość oraz przekładała filozoficzne idee na cyberpunkowy język. Film rodzeństwa Wachowskich wykreował całkowicie nowy i niezmiernie sugestywny świat, którego elementy wciąż żyją w popkulturze. Wiele filmowych dialogów na stałe weszło do języka potocznego, a nowatorskie efekty specjalne typu bullet time stały się wzorem dla wielu twórców kina akcji. W kwietniu 2019 roku minęły dwie dekady od premiery pierwszej odsłony trylogii. Z tej okazji zapraszamy wszystkich do wielkiej filmowej powtórki i ponownego śledzenia na ekranie potyczek Wybrańca Neo (Keanu Reeves) oraz jego sojuszników: Trinity (Carrie-Anne Moss) i Morfeusza (Laurence Fishburne) z demonicznym Agentem Smithem (Hugo Weaving). )
  • 1 podwójne na pokaz dokumentu „Diego” (Młody, niezwykle utalentowany chłopak zostaje ściągnięty do włoskiego klubu Napoli. Trafia w sam środek neapolitańskiego kotła: mafijnych rozgrywek, sukcesów, uwielbienia i skandali. Jego geniusz i charyzma wkrótce robią z Napoli najlepszą drużynę świata. W mieście, w którym piłka to religia, Maradona staje się świętym. Na boisku dokonuje cudów, ale gdy gasną światła, wszystko wymyka się spod kontroli. Diego nie potrafi udźwignąć swojej sławy, a miasto, które zrobiło z niego boga, z dnia na dzień staje się jego przekleństwem.)

Aby wygrać podwójne zaproszenia na filmy do DCF-u, trzeba do 19 lipca do godz. 9.00 wysłać do nas wypełniony formularz konkursowy. W treści należy podać imię, nazwisko, numer telefonu kontaktowego i napisać, w jakim meczu Maradona strzelił gola ręką? Podpowiedź znajdziecie tutaj.Zgłoś uwagę