Zaproszenia na film do DCF-u [ZAKOŃCZONY]

Konkurs trwa do 19 kwietnia do 12.00.

  • Jerzy Maksymiuk


Mamy dla Was zaproszenia na filmy w Dolnośląskim Centrum Filmowym (ważne od 19-25 kwietnia)

  • 1 podwójne na film „Jutro albo pojutrze” (W Rickford, w stanie Illinois, w samym sercu amerykańskiego Pasa rdzy, trzej przyjaciele: Zack, Keire i reżyser filmu Bing spędzają wolny czas na jeżdżeniu na deskorolce po mieście i imprezowaniu. Silne i głębokie relacje tych trzech młodych mężczyzn i ich dorastanie są rdzeniem filmu stworzonego przez jednego z nich z młodzieńczą energią, choć jednocześnie imponującym poziomem dojrzałości. I choć film kręcony był początkowo w sposób spontaniczny, jako czysta rejestracja codzienności trzech młodych zaprzyjaźnionych ze sobą deskorolkarzy, to w efekcie stał się poruszającym zapisem procesu ich dorastania i konieczności podejmowania trudnych życiowych decyzji.)
  • 1 podwójne na film „Maksymiuk. Koncert na dwoje” (Geniusz, pracowitość i niespożyty temperament – to tylko niektóre cechy składające się na osobowość Jerzego Maksymiuka, który jako dyrygent, pianista i kompozytor stał się jedną z najbardziej charyzmatycznych postaci polskiej (i nie tylko) muzyki poważnej ostatnich kilkudziesięciu lat. Filmowy portret maestra byłby jednak niepełny, gdyby zabrakło w nim jego żony Ewy, która organizuje jego codzienne życie, inspiruje do pracy i zapewnia psychiczne wsparcie.)

Aby wygrać podwójne zaproszenia na filmy do DCF-u, trzeba do 19 kwietnia do godz. 12.00 wysłać do nas wypełniony formularz konkursowy. W treści należy podać imię, nazwisko, numer telefonu kontaktowego i napisać, kto wyreżyserował film „Jutro albo pojutrze”? 

Zgłoś uwagę