Wrocław. Europejska Stolica Kultury

Zapisy do Otwartej Pracowni Kultury Baskijskiej BASK

Wrocław 2016 zaprasza do poznania kultury baskijskiej


Chcesz nauczyć się podstaw języka baskijskiego i zaznajomić się z tradycyjnymi grami z tego regionu, poznać tajniki baskijskiej mody i dizajnu, przyrządzić własne wersje tamtejszych słodyczy oraz wzbogacić swoje umiejętności w dziedzinie produkcji muzycznej? Zapisz się do Pracowni Kultury Baskijskiej Bask, która działać będzie od 5 do 7 czerwca na Dworcu Świebodzkim we Wrocławiu. Wszystkie wydarzenia będą darmowe.

Będzie to już druga edycja Otwartej Pracowni Kultury Baskijskiej BASK przygotowywanej we Wrocławiu przez Biuro Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Otwarta Pracownia Kultury Baskijskiej BASK to trzydniowe działania w przestrzeni miejskiej: warsztaty, pokazy filmowe, koncerty i imprezy. Wszystkie te wydarzenia oparte są na poszukiwaniu podobieństw między kulturą polską, a mało u nas jeszcze znaną kulturą baskijską. Związane jest to z faktem, że  baskijskie miasto San Sebastian wraz z Wrocławiem już wkrótce będzie dzielić tytuł ESK.

W trakcie warsztatów II edycji Pracowni BASK uczestnicy będą mogli pod okiem specjalistów nauczyć się podstaw języka i zaznajomić się z tradycyjnymi grami z tego regionu, poznać tajniki baskijskiej mody i dizajnu, przyrządzić własne wersje tamtejszych słodyczy oraz wzbogacić swoje umiejętności w dziedzinie produkcji muzycznej. Dzięki prezentacji baskijskiej kinematografii wrocławianie poznają trudną historię regionu oraz kondycję tamtejszego kina krótkometrażowego „Kimuak”. W tym roku do udziału w Pracowni BASK zostali zaproszeni między innymi tacy artyści, jak Iza Rutkowska z Fundacji Form i Kształtów, czy pochodzący z Kraju Basków zespół Napoka Iria. W trakcie wieczornych sesji muzycznych wystąpią również Pleq i Tomasz Mreńca oraz polscy i baskijscy dj-e.

Udział bezpłatny, ale obowiązują zapisy na warsztaty. Zgłoszenia trzeba przesyłać na adres: bask@wroclaw2016.pl.

Więcej szczegółów na stronie http://wroclaw2016.pl/bask/ na profilach www.facebook.com/bask2016 oraz https://twitter.com/PracowniaBASK

Pierwsza edycja Pracowni BASK odbyła się w ubiegłym roku, gdy podwórko przy ulicy Ruskiej 46 we Wrocławiu stało się otwartą pracownią dla warsztatów prowadzonych przez artystów, projektantów i językoznawców.

ak

 

 Zgłoś uwagę