Otwierają Ołtaszyńską. Zamykają Parafialną

Kończy się remont ul Ołtaszyńskiej, która ma być oddana do ruchu w sobotę, a już od niedzieli 28 maja 2017 roku Wrocławskie Inwestycje zapowiadają zamknięcie ul. Parafialnej na odcinku między skrzyżowaniem z ulicami Strachowskiego, Kutrzeby i Kurpiów a skrzyżowaniem z ul. Grota-Roweckiego.


28 maja przywrócony zostanie ruch na ul. Ołtaszyńskiej oraz ul. Wojszyckiej, na odcinkach które objęte były przebudową.
Prace wykończeniowe będą prowadzone do końca miesiąca co nie przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu  komunikacji autobusowej i indywidualnej.

Mieszkańcy Ołtaszyna muszą jednak przygotować się na kolejne utrudnienia. W niedzielę, 28 maja, zamknięta zostanie ul. Parafialna.

Objazd w obu kierunkach wyznaczono ulicami Kurpiów i Grota Roweckiego. Na potrzeby objazdu dostosowana zostanie sygnalizacja świetlna. Dodatkowo, na skrzyżowaniu Kurpiów i Grota Roweckiego, ruchem będzie kierować nowa sygnalizacja świetlna.Trasą objazdu będą kursowały także autobusy 112 i 612, które zostaną skierowane objazdem w obu kierunkach od Ronda Bednarza przez ulicę Grota-Roweckiego, Kurpiów i Strachowskiego do ulicy Kutrzeby. Autobusy linii 112 powrócą w obu kierunkach na ulicę Ołtaszyńską.

Dla mieszkańców zamykanej ulicy ważne jest, że dojazd do posesji przy ul. Parafialnej ma być organizowany przez plac budowy, a ponadto dla ułatwienia obsługi Parafialnej przebudowana zostaje ul. Świt.

Przebudowa ulicy Parafialnej to część inwestycji wartej ponad 5,7 miliona złotych. Pozostałe elementy tego zadania to praktycznie kończona przebudowa ul. Pszczelarskiej i część ul. Pawiej. Wykonawcą jest firma Bickhardt Bau Polska.

Na Parafialnej poza wymianą nawierzchni, powstaną nowe chodniki, trasy rowerowe, nowe oświetlenie LED. W porozumieniu z MPWiK będzie przebudowywana też kanalizacja. Drogowcy stworzą zatoki przystankowe aby nie generować dodatkowych korków podczas postojów autobusów. Staną nowe wiaty przystankowe i zostanie nasadzona zieleń. Roboty na tej ulicy zakończyć maja się jeszcze latem.Zgłoś uwagę