Wyniki matur 2021. Na Dolnym Śląsku egzaminów nie zdało około 30 procent

Znamy wyniki egzaminów maturalnych 2021. Na Dolnym Śląsku maturę zaliczyło 71,6 procent zdających.

  • Na Dolnym Śląsku do matury podeszło w tym roku 17 tys. 641 osób, fot. www.wroclaw.pl

    Na Dolnym Śląsku do matury podeszło w tym roku 17 tys. 641 osób, fot. www.wroclaw.pl


W poniedziałek rano maturzyści poznali wyniki egzaminu dojrzałości. Na Dolnym Śląsku do matury podeszło 17 tys. 641 osób, absolwentów liceów ogólnokształcących i techników.

Egzamin zaliczyło 71,6 proc. zdających. Nieco ponad 20 proc. maturzystów ma prawo do sierpniowej poprawki. A 8,3 proc. nie zdało więcej niż z jednego przedmiotu.

- W ubiegłym roku wyniki procentowe były bardzo podobne – mówi Piotr Świędrych, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu. Przed rokiem matury nie zdało 72 proc. egzaminowanych.

Matematyka znowu najtrudniejsza

Maturzystom na Dolnym Śląsku całkiem nieźle poszły sprawdziany z języka polskiego i języka angielskiego (na poziomie podstawowym). Zaliczyło je po 94 procent zdających. Jednak aż co czwarty z egzaminowanych potknął się na obowiązkowej matematyce.

Piotr Świędrych: – Jednak zwróciłbym uwagę na średnie wyniki zdawalności poszczególnych przedmiotów na poziomie podstawowym. Z języka polskiego, matematyki, języka niemieckiego średni wynik jest lepszy niż przed rokiem. Natomiast spośród przedmiotów dodatkowych o wiele lepiej poszły egzaminy z geografii, lepsze wyniki niż maturzyści sprzed roku osiągnęły osoby zdające informatykę i historię.

W Polsce do egzaminów maturalnych podeszło 273 tys. 419 osób, z czego 74,5 proc. pomyślnie przebrnęła przez sprawdziany.Zgłoś uwagę