Wygrana żużlowców Betardu Sparty Wrocław

Żużlowcy Betardu Sparty Wrocław – jak na lidera PGE Ekstraligi przystało – nie zawiedli w dzisiejszym pojedynku z MR Garden GKM Grudziądz i pokonali przyjezdnych 52:38.


Podopieczni Rafała Dobruckiego do dzisiejszego pojedynku z MR Garden GKM Grudziądz przystępowali w bardzo dobrych nastrojach. Wrocławianie w poprzedniej kolejce pokonali 49:41 Stal Gorzów i tym samym umocnili się na fotelu lidera Ekstraligi.
 
Niesieni ostatnim sukcesem zawodnicy Betardu Sparty Wrocław, w dzisiejszym pojedynku nie dali najmniejszych szans przyjezdnym z Grudziądza i pokonali przeciwników 52:38.
 

Pierwszy bieg i znakomita jazda

 
Już w pierwszym biegu wrocławscy żużlowcy pokazali, że w tabeli PGE Ekstraligi nieprzypadkowo zajmują pierwsze miejsce. Za sprawą świetnego wyścigu pary Woffinden – Woźniak, Spartanie rozpoczęli od prowadzenia 5:1, a dobra dyspozycja gospodarzy nie pozwoliła przyjezdnym, choć przez chwile, myśleć o osiągnięciu dobrego wyniku.
 
W kolejnych wyścigach goście dość zdecydowanie odstawali formą od wrocławian i nawet dobre zawody Buczkowskiego i Łaguty, nie uchroniły przyjezdnych od wysokiej porażki.
 

Mocny kolektyw Sparty

 
W ekipie gospodarzy bardzo dobrze jeździł cały zespół i naprawdę ciężko wyróżnić zawodnika, który przewyższał umiejętnościami swoich kolegów z drużyny. 12 oczek zapisał na swoim koncie Drabik, 11 Woźniak, a po 10 dorzucili Woffinden i Janowski.
 
Wrocławianie pewnie pokonali MR Garden GKM Grudziądz 52:38 i dopisali do swojego dorobku kolejne 3 punkty (2+1 bonusowy). To pierwsze z trzech sierpniowych i zarazem ostatnich spotkań Sparty w sezonie zasadniczym PGE Ekstraligi. W dwóch ostatnich pojedynkach podopieczni Rafała Dobruckiego zmierzą się na wyjeździe z Włókniarzem Częstochowa oraz na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu z Falubazem Zielona Góra.
 
Betard Sparta Wrocław – MR Garden GKM Grudziądz 52:38


Zgłoś uwagę