Wygrajcie komiksy o Tadeuszu Kościuszce [ZAKOŃCZONY]

Konkurs trwa do 1 grudnia do godz. 9.00.


Mamy dla Was po jednym egzemplarzu polskiej i angielskiej wersji komiksu „Pół-Jankes, czyli Tadeusz Kościuszko w Ameryce” („Yankee at Heart or Thaddeus Kościuszko in America”) Szymona Atroszki opublikowanego nakładem Muzeum Narodowego we Wrocławiu.

Możemy śledzić amerykańską część życia późniejszego Naczelnika. Człowieka, o którym Napoleon mawiał jako o „bohaterze Północy”, a którego odwagę lord Byron opiewał w wierszu.

Aby wygrać książki trzeba do piątku 1 grudnia do godz. 9.00 wysłać formularz konkursowy wpisując w jego treść imię, nazwisko, numer telefonu kontaktowego, zaznaczyć, którą z wersji językowych komiksu chcielibyście otrzymać oraz odpowiedzieć napytanie, który z prezydentów Stanów Zjednoczonych korespondował z Tadeuszem Kościuszką? Podpowiedź znajdziecie w Instalacja teatralna i komiks o Kościuszce w Muzeum Narodowym.

Nagrodę wygra co piąta osoba, która przyślę prawidłową odpowiedź. Zwycięzcy o wygranej, miejscu i czasie odbioru nagrody zostaną poinformowani telefonicznie w tym samym dniu.Zgłoś uwagę