Wrocławskie żłobki ogłaszają wyprzedaż

Łóżeczka, kilka rodzajów leżaków dla maluchów, a nawet kuchenki gazowe – takie przedmioty można będzie kupić od Wrocławskiego Zespołu Żłobków, który ogłosił sprzedaż części sprzętu, jaki do niedawna służył dzieciom. Ceny są atrakcyjne. Oferty można składać mailowo lub na piśmie do 22 maja. 

 • łóżeczko żłobek wrocław

  Takie łóżeczko dla dziecka można kupić ze żłobka

 • leżak żłobek wrocław

  Albo jeden z wielu leżaków


Wrocławski Zespół Żłobków chce sprzedać zbędny sprzęt, używany do tej pory w publicznych żłobkach. W ofercie są 24 łóżeczka drewniane, leżaki z materacami (47 sztuk), leżaki z elastycznego tworzywa (81 sztuk) i leżaki typu „śpioszek” - drewniane z materacami (aż 171 sztuk). Na sprzedaż WZŻ wystawił też trzy kuchenki gazowe (jedna jest gazowo-elektryczna).   

Zgłosić się może każdy, kto tylko jest zainteresowany. Renata Karpińska z WZZ przyznaje, że meble są używane, niektóre liczą sobie dobrze ponad 10 lat, ale nie są zniszczone. Ich ceny uwzględniają stopień zużycia.  

Dla wielu rodziców może być to okazja, bo ceny nie są wysokie. Przykładowo za kilkuletnie drewniane łóżeczko trzeba zapłacić 56 zł, nieco większe i nowsze łóżeczko z 2011 r. kosztuje 110 zł. Leżaki z materacami z 2007 r. można kupić od 21 do 51 zł, a same leżaki wyceniono na 18 zł. Wystawionych na sprzedaż rzeczy jest dużo, ale gdyby się okazało, że chętnych jest znacznie więcej, ogłoszona zostanie aukcja, gdzie decydująca będzie zaproponowana najwyższa cena.

Dlaczego żłobki pozbywają się części wyposażenia? - To skutek reorganizacji. W żłobkach nie ma już podziału na sypialnie i bawialnie, tylko jest jedna sala, gdzie w porze spania rozkładane są leżaki. Muszą to być lżejsze, plastikowe leżaki, które można łatwo złożyć w jedno miejsce i potem rozłożyć. W tym momencie drewniane leżaki nie maja racji bytu – wyjaśnia Renata Karpińska z Wrocławskiego Zespołu Żłobków. Reorganizacja przestrzeni w placówkach pozwoliła stworzyć dodatkowe miejsca dla dzieci w żłobkach. Z kolei zmiana systemu żywienia i wyposażanie placówek w piece konwekcyjne spowodowała, że kuchenki stały się zbędne.

Oferowane przedmioty można obejrzeć po wcześniejszym umówieniu się w placówce, w której się znajdują.

Zainteresowani kupnem sprzętu proszeni są o składanie ofert do 22 maja 2015 r. na adres: 
Wrocławski Zespół Żłobków 
ul. Fabryczna 15, 53-609 Wrocław 
lub pocztą elektroniczną na adres: renata.karpinska@wzz.wroc.pl lub jakub.rokicki@wzz.wroc.pl z dopiskiem/tematem: „sprzedaż (nazwa przedmiotu)” 

Oferta powinna zawierać: 

 • dane oferenta (imię i nazwisko/nazwę, adres zamieszkania/siedziby) 
 • wykaz przedmiotów objętych ofertą 
 • oświadczenie oferenta, że zapoznał się ze stanem składników majątku lub że ponosi odpowiedzialność za skutki wynikające z rezygnacji z oględzin 
 • telefon kontaktowy i /lub adres poczty elektronicznej 

Osoby do kontaktu: Renata Karpińska tel. 358 46 49; Ewa Duda tel. 358 46 45 Zgłoś uwagę