Krasnal Życzliwek charytatywnie nad Bałtykiem

Na rowerze,  wzdłuż linii brzegowej Bałtyku i razem z wolontariuszami Fundacji „Potrafię Pomóc” wrocławski krasnal Życzliwek zwiedza nadmorskie kraje. Wszystko w ramach akcji charytatywnej i promocji idei Wrocławia bez barier.

  • Wrocławski-krasnal-życzliwek-charytatywnie-nad-Bałtykiem

    Sebastian Pstrokoński-Komar i Alexandra Mikulski


Od Greifswaldu do Wrocławia

27 lipca br. w trasę z niemieckiego Greifswaldu przez: Szwecję, Finlandię, Estonię, Łotwę, Litwę i Białoruś z finałem na wrocławskim rynku wyruszyli studenci – Sebastian Pstrokoński-Komar i Alexandra Mikulski. Wszystko w ramach akcji charytatywnej na rzecz osób niepełnosprawnych.

Przedstawiciele Fundacji, w ciągu miesiąca, chcą na rowerach pokonać ok. 4 tys. kilometrów. W wyprawie towarzyszy im wrocławski krasnal Życzliwek, który z mijanych po drodze miejsc będzie wysyłał pocztówki.

Uczestnicy do wyprawy przygotowywali się aż rok.

Akcja charytatywna przede wszystkim

Studenci będą spotykać się z mieszkańcami, społecznikami oraz przedstawicielami miejscowych władz. W drogę zabrali anglojęzyczne ulotki o stolicy Dolnego Śląska i wrocławskich krasnalach. Za pośrednictwem mediów społecznościowych będą też zachęcać do wsparcia Fundacji „Potrafię Pomóc”, która między innymi realizuje szereg projektów wspierających osoby niepełnosprawne i ich rodziny.

Czytaj też: Choroby rzadkie nie są rzadkością. To problem milionów Polaków 

– Pomysleliśmy, żeby takiej wyprawie nadać wymiar charytatywny i przy okazji opowiedzieć w krajach nadbałtyckich o Wrocławiu. Ja studiuję w Niemczech, ale urodziłem się we Wrocławiu i z tym miastem jestem mocno związany – opowiada Sebastian Pstrokoński-Komar, uczestnik wyprawy. – A Fundację znam dobrze, bo zakładał ją mój tata. I właśnie wspólnie z jej przedstawicielami pomyśleliśmy, żeby w drogę zabrać krasnala, który symbolizuje Wrocław – dodaje.

Czytaj też: 30 Kreatywnych Wrocławia Adam Komar, Fundacja „Potrafię Pomóc” 

Zbiórka na rzecz niepełnosprawnych

Podróży charytatywnej towarzyszy zbiórka na zakup wyposażenia do jednego z nielicznych w Polsce, w pełni dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, gabinetu stomatologicznego. Powstanie on w prowadzonym przez Fundację „Potrafię Pomóc” Centrum Diagnostyczno-Terapeutycznym Chorób Rzadkich im. Bartłomieja Skrzyńskiego we Wrocławiu. Koszt wyposażenia to ok. 300 tys. zł.

Krasnal Życzliwek wyrusza nad Bałtyk

Finał we Wrocławiu

Finał podróży planowany jest pod koniec sierpnia na wrocławskim rynku. Szczegóły wydarzenia do ostatniej chwili pozostają tajemnicą. Wiadomo tylko tyle, że w efektownym finale udział wezmą między innymi muzycy z wrocławskiej Akademii Muzycznej i wolontariusze Fundacji „Potrafię Pomóc”, w tym uczestnicy wyprawy. 

Patronat nad wyprawą wolontariuszy z krasnalem Życzliwkiem objął Prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk.Zgłoś uwagę