wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: brak pomiaru

brak danych z GIOŚ

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wrocławski kampus Uniwersytetu Coventry prawie gotowy
Wrocławski kampus Uniwersytetu Coventry prawie gotowy

mat. prasowe

We wrześniu nowa filia Uniwersytetu Coventry we Wrocławiu będzie gotowa na przyjęcie pierwszych studentów, z zastrzeżeniem zniesienia przez polski rząd restrykcji związanych z COVID-19. Na początek przyjmie 160 osób.

Reklama

Nowy kampus uczelni zajmuje dwa piętra w kompleksie Centrum Południe na wrocławskich Krzykach. Obecnie trwa doposażanie budynku.

– Cieszę się, że nasi wykonawcy kontynuują prace, zachowując przy tym zasady bezpieczeństwa, aby przygotować kampus na przyjęcie pierwszych studentów – mówi John Dishman, prorektor Uniwersytetu Coventry oraz dyrektor generalny Grupy Uniwersytetu Coventry. – Naszym celem jest oferowanie studentom nauczania z myślą o ich przyszłej karierze, tj. przekazywanie tradycyjnie akademickiej wiedzy przy jednoczesnym wspieraniu rozwoju kariery zawodowej – dodaje.

Wrocławska filia uczelni oferuje kilka naborów w ciągu roku akademickiego, realizując kursy przeznaczone zarówno dla studentów studiów dziennych, jak i zaocznych. Obecnie trwa proces rekrutacji na studia licencjackie na wydziałach: Technologii cyfrowej, Zarządzania & Przywództwa w biznesie, Zarządzania w lotnictwie, a także Cyberbezpieczeństwa.

Wrocławska filia Uniwersytetu Coventry, żródło: mat.pras.

– Kontynuujemy prace aranżacyjne na potrzeby Uniwersytetu Coventry, aby zgodnie z harmonogramem otworzyć tę przestrzeń dla studentów we Wrocławiu. Jest to nasz pierwszy projekt, polegający na adaptacji powierzchni biurowej do celów akademickich, który prowadzimy również w wyjątkowych okolicznościach wywołanych pandemią COVID-19 – zapewnia Anna Życińska-Wójcik, dyrektor projektu w firmie Skanska, odpowiedzialna za projekt kompleksu biurowego Centrum Południe powiedziała.

W pierwszym roku działalności kampus we Wrocławiu przyjmie około 160 studentów. W przyszłości jednak planowane jest zwiększenie tej liczby oraz rozszerzenie oferty kierunków.

Uniwersytet Coventry znajduje się w gronie 100 najlepszych uniwersytetów w Europie  (top 100 universities in Europe) pod względem jakości i warunków nauczania, a także w pierwszej europejskiej trójce w kategorii relacji ze studentami. Założony został w 1843 r. przez przedsiębiorców i przemysłowców jako Coventry School of Design (Coventry Szkoła Projektowania).

Kampus Uniwersytetu Coventry przy ul. Powstańców Śl.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl