Wrocławski Hackathon dla dzieci i młodzieży – trwają zapisy

Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego w ramach Akademii Talentów i Uzdolnień oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 16 we Wrocławiu zapraszają uczniów klas V-VIII szkół podstawowych z Wrocławia i aglomeracji wrocławskiej do udziału we Wrocławskim Hackathonie „Czysta Woda”.

  • Fot. WCRS

    Fot. WCRS


Wydarzenie odbywa się podczas obchodów Europejskiego Tygodnia Kodowania 2020, a jego celem jest pobudzenie zainteresowania uczniów szkół podstawowych programowaniem, tworzeniem grafiki komputerowej, gier oraz rozwijanie logicznego myślenia i kreatywności. Hasłem przewodnim jest problem zanieczyszczenia wód.

Zapisy już się rozpoczęły i potrwają do 7 października 2020.

Regulamin Wrocławskiego Hackatonu.

O projekcie

– Wrocławski Hackathon „Czysta woda” to edukacyjny projekt, który łączy zachętę do programowania oraz zwrócenie uwagi na globalny problem zanieczyszczenia wód. Uczestnicy działają w dwuosobowych zespołach i jako zespół są zgłaszani przez nauczyciela do udziału w Hackatonie – wyjaśnia Beata Nawrotkiewicz z Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego, jednego z organizatorów.

– Ich zadaniem jest stworzenie gry w aplikacji Scratch, której tematem ma być zwrócenie uwagi na problem zanieczyszczenia wód np. plastikiem, odpadami przemysłowymi, ściekami – dodaje Beata Nawrotkiewicz.

W trakcie wydarzenia uczestnicy wezmą udział w wideokonferencjach oraz spotkaniu, podczas których będą mogli porozmawiać o tworzonych pracach oraz uzyskać pomoc w ich realizacji. Całe wydarzenie odbywa się online i kończy konkursem na najciekawszą pracę. Udział we Wrocławskim Hackathonie jest bezpłatny, na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Organizatorem Wrocławskiego Hackathonu jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 16 we Wrocławiu. Organizację wspierają Centrum Edukacji Ekologicznej „Hydropolis” oraz Pan-Tablet sp. z o.o.Zgłoś uwagę