Dodatkowe tramwaje T4 na mecze mistrzostw Europy w piłce ręcznej

Każdy, kto będzie miał bilet na mecz mistrzostw Europy we wrocławskiej Hali Stulecia, będzie mógł skorzystać z bezpłatnego tramwaju T4. Będzie kursował w dni meczowe od Rynku do Hali Stulecia.


- Wprowadzamy specjalne udogodnienia dla kibiców wraz z miastami organizatorami. Chodzi o bezpłatny transport miejski dla kibiców na mecze. Każdy, kto będzie miał bilet na mecz Mistrzostw Europy, ten będzie mógł skorzystać z bezpłatnego transportu - zadeklarował Marcin Herra.

We Wrocławiu Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji przygotowało specjalną linię tramwajową T4. Będzie ona kursować w dni meczowe w zależności od godziny rozpoczęcia meczu. W sobotę 16.01, kursy będą się odbywały od godziny 16.00 do 20.00 co około 20 minut. Odbiór pasażerów po meczu tramwajem T4 będzie odbywać się co 2 do 3 minut przez około kwadrans po zakończeniu meczu. Tramwaj specjalny będzie kursować tylko w dni meczowe od Rynku do Hali stulecia.

W organizację turnieju są zaangażowane polskie służby mundurowe. Organizatorzy są w stałej łączności z Policją, Strażą Pożarną, a także nadzorującym służby Ministerstwem Spraw Wewnętrznych. ZPRP jako organizator przygotował także ważną kwestię transportu kibiców na mecze.
- Wprowadzamy specjalne udogodnienia dla kibiców wraz z miastami organizatorami. Chodzi o bezpłatny transport miejski dla kibiców na mecze. Każdy, kto będzie miał bilet na mecz Mistrzostw Europy, ten będzie mógł skorzystać z bezpłatnego transportu - zadeklarował Marcin Herra.

Strefy kibica czyli tzw. fanzony - pod patronatem sponsora głównego polskiej piłki ręcznej, firmy PGNiG - będą umiejscowione w łatwo dostępnych lokalizacjach. We Wrocławiu strefa wydzielona zostanie na placu pod Iglicą koło Hali Stulecia. Związek Piłki Ręcznej w Polsce jest zadowolony ze sprzedaży biletów na turnieju. Na fazę wstępną w Krakowie wejściówek już nie ma, a to oznacza, że w styczniu pierwsze trzy mecze Polaków z Serbią, Macedonią i Francją obejrzy każdorazowo komplet 15 tysięcy widzów, co będzie frekwencyjnym rekordem w naszym kraju na meczu piłki ręcznej.
- Bilety na mecze w Krakowie rozchodziły się w kilkanaście minut, kiedy uruchamialiśmy sprzedaż. Poziom sprzedaży wejściówek w Gdańsku i Katowicach pokazuje, że mamy sprzedane powyżej 6 tysięcy miejsc, a średnia sprzedaży z poprzednich mistrzostw na mecze bez udziału gospodarza turnieju to około dwóch tysięcy. Jesteśmy zadowoleni. We Wrocławiu będzie komplet dzięki kibicom z Polski, ale też dużemu zainteresowaniu meczami swoich reprezentacji ze strony fanów szczypiorniaka z Niemiec i Szwecji - mówił wiceprezes ZPRP.
Przy organizacji Mistrzostw Europy pomagać będzie około 840-stu wolontariuszy z Polski i Europy. Do pomocy przy turnieju zgłosiło się - co zrozumiałe - najwięcej Polaków, ale są też młodzi ludzi ze Słowenii, Węgier czy Danii.  

Zgłoś uwagę