Wrocław promuje się na targach turystycznych w Utrechcie

Dużo ponad sto tysięcy osób odwiedza co roku Międzynarodowe Targi Turystyczne w Utrechcie. To największa w Niderlandach impreza promująca turystykę

  • Stoisko Wrocławia odwiedzili ambasadorowie Polski i USA z żonami, fot. UM


– W Utrechcie promujemy Wrocław i Dolny Śląsk. Spośród wrocławskich atrakcji prezentujemy na miejscu Hydropolis i Kolejkowo, ale opowiadamy także o wszystkich ważnych, wartych zobaczenia miejscach – informuje Katarzyna Stępniak z Biura Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Przez pierwsze dwa dni imprezy wrocławskie stoisko odwiedziło mnóstwo gości. Wśród nich byli: ambasador Polski w Niderlandach i jego amerykański odpowiednik oraz Dominika Szulc i Andrzej Pawluszek, dyrektorzy ZOPOT (Zagraniczne Ośrodki Polskiej Organizacji Turystycznej – instytucji współorganizującej polską części targów).

Holendrzy należą do najmniejszych (16 mln mieszkańców), ale najchętniej podróżujących narodów europejskich. Polskę odwiedza co roku kilkaset tysięcy obywateli Niderlandów. Preferują turystykę indywidualną, wielu podczas urlopów i wakacji podróżuje kamperami.

Katarzyna Stępniak: – Wielu z naszych gości zna Wrocław, wymieniają także Jelenią Górę. Teraz pytali nas o nie tylko o Wrocław, ale także o zamki i pałace, z których słynie Dolny Śląsk, albo o podziemne trasy.

Targi w Utrechcie potrwają do niedzieli, 19 stycznia.

 Zgłoś uwagę