wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Jakość powietrza: brak pomiaru

brak danych z GIOŚ

2. Dla mieszkańca
  4. Dwa tysiące widzów oklaskiwało awans Łukasza Kubota

Łukasz Kubot (669. ATP) jako pierwszy reprezentant Polski awansował do 1/8 finału gry pojedynczej challengera ATP Wrocław Open. 33-letni lubinianin pokonał w dobrym stylu 7:6(5), 6:4 Japończyka Hiroki Moriyę (208. ATP).

Licznie zgromadzona publiczność w hali Orbita była świadkiem wielu efektownych akcji naszego tenisisty. Skuteczne serwisy i wypady do siatki dały mu przewagę 5:2 w pierwszym secie. Niestety, Polak na chwilę stracił koncentrację i o zwycięstwie w pierwszej partii zdecydował tie-break. W nim Łukasz cały czas gonił wynik, ale ostatecznie dzięki kilku ryzykownym, a zarazem skutecznym uderzeniom, wyszedł z niego zwycięsko (7-5). W drugim secie nasz doświadczony tenisista (startuje we Wrocławiu już po raz jedenasty) szybko przełamał swojego rywala i do końca kontrolował przebieg spotkania. Po ostatniej piłce Łukasz odtańczył przed wrocławską publicznością swojego charakterystycznego kankana. ・ Bardzo dziękuję kibicom za to, że przyszli dopingować tenisowego weterana ・ żartował po meczu Łukasz.  Nie byłem przed meczem ograny, ale czuję się dobrze i wierzę w kolejne zwycięstwa. Zapraszam na wtorek wieczorem! ・ zachęcał Łukasz.

W meczu o ćwierćfinał Kubot zmierzy się w 徨od・ z reprezentantem Rosji Konstantinem Krawczukiem (135. ATP). Ten mecz zaplanowany jest na środowy wiecz (około godz. 19:30), tuż po spotkaniu Huberta Hurkacza (618. ATP) ze Słowakiem Lukasem Lacko (108. ATP), kty rozpocznie się nie wcześniej niż o godz. 18.