Wrocław na weekend: 5-7 lutego 2016 [WYDARZENIA]

Ferie zimowe na półmetku, a na dzieci czeka wciąż mnóstwo ofert, także bezpłatnych. Wielką wystawę klocków Lego na Stadionie Wrocław można jeszcze oglądać do 14 lutego, więc kto nie wiedział, niech się wybierze koniecznie. Ciekawą propozycją kulturalną nie tylko dla dorosłych, jest wystawa w ratuszu "7 cudów Wrocławia i Dolnego Śląska". Nie brakuje też dobrych koncertów w klubach muzycznych.   


Chcesz zgłosić swoje wydarzenie?

Skorzystaj z naszego formularza:

Piątek, 5 lutego 2016 r.

 

Stadion Wrocław – zwiedzanie z przewodnikiem

Stadion Wrocław – zwiedzanie z przewodnikiem

godz. 10.00, 11.00, 13.00, Stadion Wrocław, wejście i wjazd bramą A od strony Alei Śląskiej 1, bilety od 10 do 30 zł, dzieci do 6 lat bezpłatnie

W każdy poniedziałek, środę i piątek można zwiedzić Stadion Wrocław śladami piłkarzy. Zwiedzający zobaczą m.in. szatnie zawodników z owianym z legendarnym już jacuzzi, wyjdą tunelem zawodników na murawę, usiądą na ławce rezerwowych, czy spróbują swoich sił podczas konferencji prasowej. Średni czas zwiedzania wynosi ok. 1 godziny. Stadion mogą zwiedzać zarówno grupy, jak i osoby indywidualne bez wcześniejszej rezerwacji.

 

Nowa wystawa stała w Hali Stulecia: Panorama Lwowa

Wystawa w Hali Stulecia: Panorama Lwowa

codziennie w godz. 9.00-17.00, bilety: 5/8/10 zł

W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni Hali Stulecia powstała niezwykła instalacja, której głównym elementem jest przestrzenny model XVIII-wiecznego Lwowa, zbudowany z wielką dbałością o szczegół, przez architekta  i historyka, Janusza Witwickiego. Ekspozycji towarzyszy nowoczesna, multimedialna oprawa, przybliżająca zwiedzającym zarówno postać twórcy, jak i dramatyczne, powojenne losy zabytkowego modelu miasta. Wystawa  powstała we współpracy z Zakładem Narodowym im. Ossolińskich, którego władze udostępniły ze swoich zbiorów bezcenny model makiety.

 

Wystawa zwierząt egzotycznych ZOO TEAM

Wystawa zwierząt egzotycznych ZOO TEAM

do 14 lutego, godz. 10.00-17.00, Dworzec Świebodzki, pl. Orląt Lwowskich 20A, bilety od 10 zł

Dla małych i dużych pasjonatów zwierząt egzotycznych udostępnionych będzie około 100 wyjątkowych okazów. Można poznać wiele ciekawostek, przyjrzeć się zwierzętom z bliska, a wybrane okazy głaskać lub brać na ręce. Jest też możliwość robienia sobie pamiątkowych zdjęć. Organizatorzy zapraszają osoby indywidualne oraz grupy zorganizowane takie jak szkoły i przedszkola.

Bilety

 • 10 zł dziecięcy
 • 12 zł emeryci, renciści, uczniowie
 • 15 zł osoby dorosłe
 • 35 zł bilet rodzinny
 • grupowy: 10 zł dorośli, 8 zł dzieci

 

Lodowiska we Wrocławiu

Lodowiska we Wrocławiu

Działa wszystkich pięć lodowisk: dwa kryte (hala Orbita ul. Wejherowska oraz ul. Spiska) oraz ślizgawki pod "chmurką": na pergoli przy Hali Stulecia, przy Stadionie oraz przy ul. Brücknera.

Ceny, godziny otwarcia.

 

Wystawa klocków Lego na Stadionie Wrocław - ostatni weekend

Wystawa klocków Lego na Stadionie Wrocław

do 14 lutego, godz. 10.00-20.00, Stadion Wrocław, Aleja Śląska 1, bilety od 15 zł

Eksponaty prezentują postacie, miejsca, a także wydarzenia znane z bajek czy filmów, jak również sceny historyczne oraz najsłynniejsze budowle architektoniczne – zarówno zabytkowe, jak i współczesne. Są też znane postaci wykonane z klocków, makieta bitwy morskiej pod Oliwą i wiele innych. Aby uniknąć stania w kolejce po bilet - polecamy internetową rezerwację wejściówek.

Więcej informacji.

 

Warsztaty taneczne i kulinarne: \" data-mce-src=

Warsztaty taneczne i kulinarne: „Kuba na widelcu”

5-6 lutego, godz. 11.00-17.00, Terminal Hotel, ul. Rakietowa

Warsztaty taneczne i muzyczne, wykłady, prezentacje kulinarne - "Kuba na widelcu" w ramach Karnawału Kubańskiego.

 

Turniej finałowy Pucharu Polski w piłce siatkowej mężczyzn

Turniej finałowy Pucharu Polski w piłce siatkowej mężczyzn

5-7 lutego, Hala Sportowo-Widowiskowa Orbita

Zapowiadają się trzy dni sportowych emocji na najwyższym poziomie. Wszystko, co najlepszego ma do zaoferowania liga mistrzów świata, ambitni pierwszoligowcy, czyli sport na najwyższym poziomie. Do tego atrakcje, jakie serwuje Wrocław – Europejska Stolica Kultury 2016 – tak będzie wyglądać weekend od 5 do 7 lutego.  

Trzy dni wielkiej gry (ćwierćfinały 5 lutego, półfinały 6 lutego, finał 7 lutego) wyłonią zwycięzcę Pucharu Polski 2016. O to cenne trofeum do Wrocławia przyjadą walczyć najmocniejsze ekipy ligi mistrzów świata – PlusLigi oraz dwóch ambitnych pierwszoligowców.

Sprzedaż biletów odbywa się za pośrednictwem sieci sprzedaży TICKETPRO.

Więcej informacji

 

Krajobrazy wewnętrzne. Marta Galantowicz – malarstwo

Krajobrazy wewnętrzne. Marta Galantowicz – malarstwo

od 5 do 26 lutego, Ośrodek Działań Twórczych Światowid, ul. Sempołowskiej 54A

Obok sztuki pasją Marty Galantowicz są podróże, podczas których artystka ma także okazję chłonąć piękno otaczającego świata – rozmaitość krajobrazów i bogactwo barw. Swoje malarstwo nazywa zabawą z farbami, a jej obrazy to w większości pejzaże – jak i osobiste kadry, zdjęcia zapisane w pamięci obiektywem oczu. Pejzaże te nie są jednak realistyczne, bo podczas przenoszenia ich na papier lub płótno zwykle zaczyna się dziać coś nowego - łączenie poszczególnych plam barwnych staje się dla autorki inspiracją. 

Autorka prac ukończyła wychowanie plastyczne i historię sztuki. Od 2004 roku pracuje jako terapeuta plastyk w szkole dla uczniów z autyzmem (ZPO nr 2).

 

MIRAŻE. Baśnie Ludów Wschodu

MIRAŻE. Baśnie Ludów Wschodu

5-7 lutego, piątek godz. 10.00, Wrocławski Teatr Lalek, bilety 25/30 zł

Oto Iram – tajemnicze Miasto Kolumn – staje przed nami otworem! Każdy turysta może w nim zostać nie tylko świadkiem, ale i uczestnikiem niezwykłych wydarzeń opromienionych duchem baśni tysiąca i jednej nocy.

Na fabułę MIRAŻY składa się wiele historii, zarówno miejskich, jak i pustynnych, skupionych wokół centralnej opowieści o niemożliwej miłości królewny Budur i królewicza Kamara, których los stał się przedmiotem zakładu pomiędzy Dżinem i Dżiniją.

Przedstawienie składa się z trzech części:
część I Spektakl ok. 80 minut
część II DZIEŃ (warsztaty) ok. 20 minut
część III NOC (warsztaty) ok. 20 minut

 

Kulturalne ferie w MultiCentrum - Klub Konstruktora

Kulturalne ferie w MultiCentrum – Klub Konstruktora

piątek, 5 lutego, godz. 12.00-15.00, MultiCentrum, ul. Powstańców Śląskich 210, wstęp wolny

KLUB KONSTRUKTORA to możliwość korzystania z zasobów multimedialnych (programów graficznych i animacyjnych) oraz tworzenie konstrukcji z ażurowych klocków K'nex.
Do wspólnej zabawy organizatorzy zapraszają dzieci od 6. roku życia wraz z opiekunami, dzieci od 11 lat - z pisemną zgodą opiekuna. Dla komfortu pobytu należy przynieść sportowe obuwie zmienne.

 

Tor kartingowy Le Mans

Tor kartingowy Le Mans

Stadion Wrocław, wjazd bramą C od al. Śląskiej, godz. 10.00-23.00
Wyścigi na największym torze kartingowym w południowej Polsce. Gokarty, które na długo pozostawią pozytywne wspomnienia w Waszej pamięci. Organizatorzy gwarantują niezapomniane wrażenia.

 

Wystawa „7 Cudów Wrocławia i Dolnego Śląska”

Wystawa „7 Cudów Wrocławia i Dolnego Śląska”

od 4 do 14 maja, piątek-sobota godz. 10.00 – 17.00, w niedzielę do 18.00, Muzeum Miejskie Wrocławia Stary Ratusz, bilety 7/5/10zł

Tytułowe „siedem cudów” to siedem obszarów kultury – krajobraz, język, sztuka, nauka, architektura, religia i spotkanie, które stały się przyczynkiem do zaprezentowania najcenniejszych artefaktów regionu. Wystawa będzie miała charakter interaktywny (w przestrzeni wystawy znajdzie się m.in. ścieżka edukacyjna w formie gry), co jeszcze dodatkowo ma zachęcić odbiorców do odkrywania bogactwa kulturowego Dolnego Śląska.

Na wystawie prezentowane są takie sekcje jak: krajobraz, „Śląsk – językowa wieża Babel”sztuka dawnego Wrocławia, nauka, religia, architektura i spotkania.

Więcej o wystawie.

 

Zimowe Igrzyska Olimpijskie na znakach pocztowych w Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu?

Zimowe Igrzyska Olimpijskie na znakach pocztowych

wystawa do 31 marca, godz. 10.00-15.00, niedziela do 16.00, Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu, ul. Z. Krasińskiego 1, bilety 8/6zł, niedziela-bezpłatnie

Na prezentowanej przez Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu wystawie możemy oglądać walory filatelistyczne wydane przez państwa będące organizatorami olimpiad oraz emisje Poczty Polskiej upamiętniające kolejne Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Ponadto wystawa jest wzbogacona przez eksponaty wypożyczone z Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu, takie jak sanie rogate, sanki wyczynowe, łyżwy oraz narty.

 

Bajeczne ferie z książką w Pasażu Grunwaldzkim

Bajeczne ferie z książką w Pasażu Grunwaldzkim

5 lutego, godz. 17.30

W najbliższy piątek (od godz. 17.30) Księgarnia Autorska czeka na wszystkich Potteromaniaków. Podczas nocy z ulubionym bohaterem dzieci i nastolatków – Harrym Potterem – odbędą się quizy tematyczne oraz zabawy rysunkowe. Na tych, którzy udowodnią, że nie są mugolami i przyjdą w specjalnym przebraniu, czeka konkurs z nagrodami. Wszyscy uczestnicy będą mieli także szansę zdobyć książki, dyplomy, plakaty i wiele innych upominków. 

Spotkania są bezpłatne i będą miały miejsce w Księgarni Autorska w Pasażu Grunwaldzkim (pozom +1)

 

 Bajkowe stworki wychodzą z norki – piątkowe spotkania z książeczką

Bajkowe stworki wychodzą z norki – piątkowe spotkania z książeczką

5 lutego, godz. 17.00, Miejska Biblioteka Publiczna nr 29, ul. Reja 1, wstęp wolny

Cykliczne spotkania zainspirowane akcją „Cała Polska czyta dzieciom”, adresowane do młodych czytelników wieku od lat 4, wraz z opiekunami. Można przyjść i posłuchać jak nasi wolontariusze czytają głośno bajki, baśnie oraz inne ciekawe historie.Warsztaty: „Zróbmy sobie bal”

Warsztaty „Zróbmy sobie bal”

5 lutego, godz. 17.00, Family Cafe, wstęp 9 zł, Krzycka 83c/1c

Wielkimi krokami zbliża się koniec karnawału, więc czas najwyższy przygotować się do balu: naszykować pompony i łańcuchy, zrobić maski i co tylko uda nam się wymyślić. Zajęcia dzieci, które mają ochotę pokleić, powycinać i stworzyć coś własnego.

Rezerwacja: tel. 530 250 405 lub kontakt@familycafe.wroclaw.pl.

 

Warsztaty z kawy w Family Cafe

Warsztaty z kawy w Family Cafe

5 lutego, godz.17.00, Family Cafe, ul. Krzycka 83c/1c, wstęp 19 zł.

Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak powstaje ziarno Twojego ulubionego napoju? Te warsztaty są właśnie dla Ciebie.

Program:

 • Na jakiej wysokości rośnie ziarno kawy,
 • Jakie mamy metody obróbki,
 • Jakie wyróżniamy metody palenia kawy,
 • Jak smakuje kawa z defektem,
 • Dlaczego warto kupować kawę w ziarnie, a nie zmieloną,
 • Sposoby parzenia kawy w domowym zaciszu,
 • Oraz cupping i wiele, wiele innych

Rezerwacja: tel. 530 250 405 lub kontakt@familycafe.wroclaw.pl.

 

Hip Hop Event 2016 w Hali Stulecia

Hip-Hop Event 2016 w Hali Stulecia

5 lutego, godz.18.00, Hala Stulecia, bilety od 39 do 49 zł.

Będzie to wydarzenie na wielką skalę: ogromna scena, potężne nagłośnienie oraz duże zaplecze gastronomiczne. Nie zabraknie też gwiazd polskiego hip hopu.

Wystąpią: Gang Albanii Oficjalnie, Lukasyno, Miejski Sort Fanpage, Peja Slums Attack, Pih, Sobota, TEWU.

 

Wystawa: „All the Universe is Full of Beautiful Creatures”

Wystawa „All the Universe is Full of Beautiful Creatures”

od 5 lutego o godz. 18.00 do 19 lutego, Galeria Entropia

Wystawa obejmuje dwa projekty – pierwszy to cykl rysunków przedstawiający portrety zwierząt, które amerykańscy i radzieccy naukowcy wysyłali w kosmos podczas trwania Zimnej Wojny w XX wieku. Drugi projekt prezentowany na wystawie to film pt. „Ostatni człowiek” (premiera). Przedstawia on samotnego osobnika rodzaju ludzkiego, który uwięziony w zagubionej we mgle stacji badawczej dokonuje pomiarów, obliczeń. 

 

CITY SOUNDS SHOWCASE w Starym Klasztorze

CITY SOUNDS SHOWCASE w Starym Klasztorze

piątek, 5 lutego, godz. 19.00 ul. Purkyniego 1, bilety od 10 do 25 zł

Wrocławski cykl City Sounds prezentujący najnowsze muzyczne trendy zaprasza na pierwszy showcase, podczas którego jednego wieczoru usłyszeć będzie można młodych, ale zdecydowanie wartych uwagi artystów.

Wystąpią: ERITH, RYCERZYKI, CHILLOVE, KAYTE, WOMEN FOR HIRE, GYPSY AND THE ACID QUEEN.

 

Marcin Wyrostek Tango Corazon w Imparcie

Marcin Wyrostek Tango Corazon w Imparcie

piątek, 5 lutego, godz. 19.00, Impart, ul. Mazowiecka 17, bilety 50/60/70 zł

Koncert promujący nową płytę. Marcin Wyrostek "For Alice" powstała w oparciu  o doświadczenia koncertowe ostatnich dwóch lat. Występy z zagranicznymi artystami oraz wspólne koncerty z orkiestrami smyczkowymi pozwoliły na nowo spojrzeć muzykom na  ich dotychczasową twórczość.

Na płycie znalazły się aranżacje inspirowane słowiańskim folkiem, muzyką latynoamerykańską i filmową. Nie zabraknie także niespodzianek dla wielbicieli klasyki akordeonowej.

 

Statek szaleńców w Teatrze Arka

„Statek szaleńców” w Teatrze Arka

5 lutego, godz.19.00, Teatr Arka, ul. Mennicza 3

Spektakl nawiązuje do motywu symbolicznego pozbywania się wykluczonych – „głupich” i „obłąkanych”, stanowiących załogę tytułowego statku. Jego pasażerami są ci, którzy nie spełniają wymogów społeczeństwa – kiedyś byli to szaleńcy, dzisiaj ci, którzy nie są w stanie sprostać współczesnym kanonom piękna i inteligencji. Wszyscy, którzy nie mieszczą się w głównym nurcie życia społecznego. Inspirację reżyserka spektaklu, Renata Jasińska, czerpie z twórczości Tadeusza Kantora oraz estetyki i sposobu widzenia świata, jaki proponują Hieronim Bosch i Albrecht Dürer, w którą autorka wplata ludową religijność i obrzędowość polskiej wsi lat 50.

 

Niewiadome 100 procent

Niewiadome 100 procent

5 lutego, godz. 20.00, Art Hotel - Sala Teatralna, bilety 22-27 zł

Projekt, w trakcie którego można wybrać kogo zobaczymy, gdzie oraz w jakich okolicznościach. Sceneria, temat, bohaterowie - o wszystkim decydują widzowie. Podczas wieczoru spędzonego wraz z grupą aktorów może wydarzyć się absolutnie wszystko. Będąc razem z nimi każdego dnia, poznacie tajniki technik pracy aktorskiej. Uczestnicy-widzowie odbędą podróż do miejsc marzeń.

Strona organizatora.

  

Niedoskonałe - spektakl

„Niedoskonałe” – spektakl

5 lutego, godz. godz. 20.00, Centrum Inicjatyw Artystycznych, ul. Tęczowa 79/81

Spektakl inspirowany cyklem powieściowym Krystyny Nepomuckiej ''Miłość niedoskonała". Bohaterki dzielić się będą swoimi doświadczeniami, przeżyciami, marzeniami dotyczącymi realacji damsko - męskich (miłości, pożycia małżeńskiego i rozwodu). Spektakl pełen groteskowych sytuacji i absurdalnych rozwiązań - taniec przeplatał się będzie z pantomimą, kabaretem i utworami wokalnymi.

Strona organizatora

 

Jam session w klubie Alive

Jam session w klubie Alive

5 lutego, godz. 20.00, Alive Klub Muzyczny, ul. Kolejowa 12, wstęp wolny

Tego wieczora zagra wrocławski zespół MR Clemens. Ale tego wieczora wystąpić może każdy. To okazja dla młodych zespołów, ale nie tylko. Można tez przyjść i posłuchać dobrej muzyki. 

 

Koncert FredyClan

Koncert FredyClan

5 lutego, godz. 21.00 do 6 lutego o godz 3.00, Terminal Hotel, bilety 80-100 zł (w trakcie trwania festiwalu)

Koncert dedykowany miłośnikom kubańskiego rapu. FredyClan - po raz pierwszy we Wrocławiu. Impreza taneczna z udziałem zaproszonych artystów w ramach Karnawału Kubańskiego.

 

Sobota, 6 lutego 2016 r.

 

Filmowe poranki – Oswajamy strachy

Filmowe poranki – Oswajamy strachy

sobota-niedziela, 6-7 stycznia, godz. 10.00, Kino Nowe Horyzonty, bilety 12 zł

Duszki, nietoperze, trolle, nocne straszydła… czy naprawdę trzeba się ich bać? Nasi bohaterowie, stawią czoła swoim lękom i okaże się, że… nie takie strachy straszne, jak je malują.

W programie bajki: Hip - hip Hurra - Kto chce przestraszyć myszkę odważną?, Opowiedz nam coś Milu - Takeo i trzy duchy, Bali-Nie boję się, Mami Fatale - Herbatka z Trollem.

Warsztaty sobota - Kinga Maciejewska - warsztaty teatralne.

 

Trening na macie dla dzieci i rodziców

Trening na macie dla dzieci i rodziców

sobota, 6 lutego, godz. 9.30-11.00, Centrum Sztuk Walki, ul. Grabiszyńska 279, 30 zł (dziecko plus rodzic)

Wspólna zabawa czyli trening dla dzieci i rodziców. Wiele ćwiczeń fizycznych ukierunkowanych będzie na współpracę lub zdrową rywalizację z dzieckiem. Mają one na celu zacieśnienie kontaktu emocjonalnego jak i fizycznego. Przyda się T-shirt, spodnie dresowe i klapki. Napoje i owoce na miejscu. Dla dzieci w wieku od 4 do 10 lat. Zajęcia odbywają się co dwa tygodnie.

 

„7 cudów Wrocławia i Dolnego Śląska” – zobacz z dziećmi

„7 cudów Wrocławia i Dolnego Śląska” – zobacz z dziećmi

do 14 maja, godziny otwarcia: sobota 10.00 – 17.00, niedziela 10.00 – 18.00 ratusz, bilety: normalny 7 zł, ulgowy 5 zł, rodzinny 10 zł

Dzieci będą miały okazję poznać sztukę poprzez zabawę w nietypową układankę. Twórcy wystawy podzielili na fragmenty poliptyk „Zwiastowania z jednorożcem”. Trzeba z nich ułożyć cały ołtarz, a potem poszukać jednorożca.

Więcej o wystawie i 7 cudach.

 

Wystawa zwierząt egzotycznych ZOO TEAM

Wystawa zwierząt egzotycznych ZOO TEAM

do 14 lutego, godz. 10.00-17.00, Dworzec Świebodzki, pl. Orląt Lwowskich 20A, bilety od 10 do 35  zł

Dla małych i dużych pasjonatów zwierząt egzotycznych udostępnionych będzie około 100 wyjątkowych okazów. Można poznać wiele ciekawostek, przyjrzeć się zwierzętom z bliska, a wybrane okazy głaskać lub brać na ręce. Jest też możliwość robienia sobie pamiątkowych zdjęć. Organizatorzy zapraszają osoby indywidualne oraz grupy zorganizowane takie jak szkoły i przedszkola.

 

Biała sobota w Dolnośląskim Centrum Onkologii

Biała sobota w Dolnośląskim Centrum Onkologii

6 lutego, godz. 10.45-13.00, Dolnośląskie Centrum Onkologii, pl. Hirszfelda 12

W budynku A1 będą działać dwa punkty:   

 • nauki samobadania piersi (pełna informacja na temat bezpłatnych badań profilaktycznych, mozna zapoznać się też z Europejskim Kodeksem Walki z Rakiem) 
 • bezpłatnego pomiaru ciśnienia tętniczego krwi oraz pomiaru wagi, wzrostu /BMI/

Ponadto organizatorzy proponują zainteresowanym:

 • w godz.11.00 – 11.45 prelekcja nt. profilaktyki onkologicznej oraz chirurgii onkologicznej
 • w godz. 11.50 -13.00  - zwiedzanie Dolnośląskiego Centrum Onkologii:  pracowni RTG,  akceleratora radioterapeutycznego, tomografu komputerowego.

Więcej informacji: tel. 71 368 95 64.

 

Wycieczki po Wrocławiu z przewodnikiem

Wycieczki po Wrocławiu z przewodnikiem

 • Zwiedzanie Starówki – sobota, godz. 9.00-12.00
 • Od Rynku do Sky Tower – niedziela, godz. 9.00-11.00
Dodatkowe informacje i zapisy pod numerem tel. 71 346 60 05.

 

Lodowiska we Wrocławiu

Lodowiska we Wrocławiu

Działa wszystkich pięć lodowisk: dwa kryte (hala Orbita ul. Wejherowska oraz ul. Spiska) oraz ślizgawki pod "chmurką": na pergoli przy Hali Stulecia, przy Stadionie oraz przy ul. Brücknera.

Ceny, godziny otwarcia.

 

Wystawa klocków Lego na Stadionie Wrocław - ostatni weekend

Wystawa klocków Lego na Stadionie Wrocław

do 14 lutego, godz. 10.00-20.00, Stadion Wrocław, Aleja Śląska 1, bilety od 15 zł

Eksponaty prezentują postacie, miejsca, a także wydarzenia znane z bajek czy filmów, jak również sceny historyczne oraz najsłynniejsze budowle architektoniczne – zarówno zabytkowe, jak i współczesne. Są też znane postaci wykonane z klocków, makieta bitwy morskiej pod Oliwą i wiele innych. Aby uniknąć stania w kolejce po bilet - polecamy internetową rezerwację wejściówek.

Więcej informacji.

 

Aktorzy czytają dzieciom w Alei Bielany

Aktorzy czytają dzieciom w Alei Bielany

sobota-niedziela, 11.00-19.00, Aleja Bielany, ul. Czekoladowa 7-22, wstęp wolny

Do 7 lutego, na terenie Alei Bielany odbędą się cykliczne spotkania, w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. Co weekend, w godzinach od 11 do 19, wrocławscy aktorzy będą czytać najmłodszym fragmenty książek rekomendowane przez fundację ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom. Dodatkową atrakcją podczas bezpłatnych wydarzeń będą animacje ruchowe. 

 

Turniej finałowy Pucharu Polski w piłce siatkowej mężczyzn

Turniej finałowy Pucharu Polski w piłce siatkowej mężczyzn

5-7 lutego, Hala Sportowo-Widowiskowa Orbita

Trzy dni wielkiej gry (półfinały 6 lutego, finał 7 lutego) wyłonią zwycięzcę Pucharu Polski 2016. O to cenne trofeum do Wrocławia przyjadą walczyć najmocniejsze ekipy ligi mistrzów świata – PlusLigi oraz dwóch ambitnych pierwszoligowców.

Sprzedaż biletów odbywa się za pośrednictwem sieci sprzedaży TICKETPRO. Więcej informacji.

 

CoderDojo – warsztaty z programowania

CoderDojo – warsztaty z programowania

6 lutego, godz. 11.00, CRZ Krzywy Komin, Dubois, godz. 11.00, udział bezpłatny, nie obowiązują zapisy

Bez nauczycieli, bez planu, bez zadań i szkolnej dyscypliny. Dzieciaki współpracują ze sobą, albo pracują same. Nikt nie mówi, co mają robić. Tak działają kluby CoderDojo - ogólnopolskiejspołeczności pasjonatów nowych technologii. Na cotygodniowych, sobotnich zajęciach spotykają się mentorzy: programiści, animatorzy, pasjonaci nowych technologii lub po prostu rodzice młodych hakerów oraz dzieciaki, które chcą zrobić ze swoimi komputerami więcej, niż tylko grać w gry. Mentorzy są po to, by doradzać i wspierać. Wszyscy uczą się od wszystkich. Spotkanie dla programistów, animatorów i pasjonatów nowych technologii, którzy mogą zostać mentorami oraz rodziców i młodych hakerów, którzy chcą pochwalić się swoimi umiejętnościami programistycznymi, porozmawiać z mentorami z całej Polski i dołączyć do społeczności CoderDojo. 

 

Warsztaty rodzinne i zajęcia w Humanitarium

Warsztaty rodzinne i zajęcia w Humanitarium

6-7 lutego, Humanitarium, ogrody Doświadczeń, ul. Stabłowicka 147 a, bilety od 10 zł

Rezerwacje miejsc na stronie Humanitarium.

sobota, 6 lutego

 • godz. 14.15, 16.15 - Kolorowe kropelki. Podczas zajęć będzie można zapoznać się z właściwościami cieczy. Dla dzieci 4-10 lat.
 • godz.  11.15, 12.15 Pączkowe laboratorium. „Pod lupę” zostanie wzięty pyszny pączek. Będzie można poznać wartości odżywcze tego przysmaku. Dla dzieci w wieku 4 - 10 lat wraz z opiekunami.
 • godz. 17.00Poznaj swoja wątrobę. Uczestnicy za pomocą doświadczeń, poznają różne funkcje wątroby. Zobaczą jak działa żółć oraz do czego można porównać jej pracę. Dla osób od lat 12 i dorosłych.

 

Bezpłatne wykłady w Muzeum Narodowym

Bezpłatne wykłady w Muzeum Narodowym

sobota, 6 lutego, godz. 12.00, sala 116, wstęp wolny

„Jak Feniks z popiołów – o śląskich zabytkach, które nie przetrwały próby czasu”
Słuchacze poznają kolejne dolnośląskie zabytki, które dzięki pracowitym ludziom i łutowi szczęścia są dziś ozdobą naszego regionu. Tym razem odwiedzimy Cieplice, Bukowiec, podwrocławską Ślęzę i wiele innych, ciekawych miejsc. Zajrzymy też do obiektów, o których była już mowa w ramach cyklu, chociażby do Sokołowska, i sprawdzimy jak dziś wygląda ich stan. Wykład Magdaleny Musiał. 

 

Poranki w Multikinie: Hokus pokus Albercie Albertsonie

Poranki w Multikinie: Hokus pokus Albercie Albertsonie

sobota-niedziela, 6-7 lutego, godz. 12.00, Mulitikino: Arkady Wrocławskie, Pasaż Grunwaldzki, bilety 12 zł

Albert marzy o posiadaniu psa, ale jego tata uważa, że na to zdecydowanie za wcześnie. Chłopiec jest przekonany, że do spełnienia marzenia można użyć magicznych sztuczek, Przygodowa animacja dla najmłodszych oparta na bestsellerowej serii książek o Albercie Albertsonie autorstwa Gunilli Bergström. Hokus-pokus... To opowieść o dorastaniu, o odpowiedzialności, o magii i o tym, że marzenia się spełniają w najmniej oczekiwany sposób. 

 

Wystawa: Edward Dwurnik – „Miłość”

Wystawa: Edward Dwurnik – „Miłość”

Centrum Kultury „Zamek”, wystawa do 29 lutego, wstęp 7/5 zł

Wybór obrazów i rysunków, dokonany przez kurator wystawy, Annę Paleczek-Szumlas, jest subiektywny, jednak stanowi przekrój przez kilka etapów twórczości Dwurnika. Poza tym na wystawie znajdą się także wielkoformatowe prace artysty m.in obraz zacytowany w tytule całej wystawy – „Miłość".

 

Wystawa „Made in Europe”. 25 lat nagrody Mies van der Rohe Award

Wystawa „Made in Europe”. 25 lat nagrody Mies van der Rohe Award

do 13 marca, Muzeum Architektury, Bernardyńska 5, wernisaż godz. 12.00

Wystawa poświęcona najważniejszej europejskiej nagrodzie w dziedzinie współczesnej architektury. Podsumuje 25 lat konkursu w blisko 150 modelach architektonicznych oraz 3000 wizualizacjach projektów zgłoszonych od 1988 roku.

 

MIRAŻE. Baśnie Ludów Wschodu

MIRAŻE. Baśnie Ludów Wschodu

5-7 lutego, piątek godz. 10.00, sobota. godz. 15.00, Wrocławski Teatr Lalek, bilety 25/30 zł

Oto Iram – tajemnicze Miasto Kolumn – staje przed nami otworem! Każdy turysta może w nim zostać nie tylko świadkiem, ale i uczestnikiem niezwykłych wydarzeń opromienionych duchem baśni tysiąca i jednej nocy.

Na fabułę MIRAŻY składa się wiele historii, zarówno miejskich, jak i pustynnych, skupionych wokół centralnej opowieści o niemożliwej miłości królewny Budur i królewicza Kamara, których los stał się przedmiotem zakładu pomiędzy Dżinem i Dżiniją.

Przedstawienie składa się z trzech części:
część I Spektakl ok. 80 minut
część II DZIEŃ (warsztaty) ok. 20 minut
część III NOC (warsztaty) ok. 20 minut

 

Turnieju Mistrzów LEGO Video Games w Magnolia Park

Turniej Mistrzów LEGO Video Games w Magnolia Park

6-7 lutego 2016 r., godz. 11.00-19.00

Na uczestników czeka najnowsza gra LEGO Marvel’s Avengers. Na uczestników turnieju czekają nagrody, a osoba, która zdobędzie najwięcej punktów otrzyma - zestawy klocków LEGO. W programie przewidziane są również dodatkowe atrakcje takie jak malowanie twarzy w superbohaterów (między innymi Iron Mana, Hulka, Kapitana Amerykę i Thora).

 

Giełda Fonograficzna w Firleju

Giełda Fonograficzna w Firleju

6 lutego, godz. 13.00-15.00, klub Firlej, ul. Grabiszyńska 56, wstęp dla wystawców i klientów jest bezpłatny

W każdą pierwszą sobotę miesiąca wrocławski klub Firlej zaprasza na giełdę fonograficzną. Zwykle dostępnych jest na niej od dwóch do czterech tysięcy płyt różnych gatunków – rock, metal, jazz, pop, alternatywa, elektronika. Dominujący nośnik to winyl, ale można też znaleźć płyty CD oraz kasety magnetofonowe. Wśród nich trafiają się stare, podniszczone płyty szelakowe z lat trzydziestych, popularne, regularnie wznawiane albumy, a też prawdziwe rarytasy, wyszukiwane przez kolekcjonerów na targach Berlina lub Londynu.

 

Wystawa „7 Cudów Wrocławia i Dolnego Śląska”

Wystawa „7 Cudów Wrocławia i Dolnego Śląska”

od 4 lutego do 14 maja, piątek-sobota godz. 10.00 – 17.00, w niedzielę do 18.00, Muzeum Miejskie Wrocławia Stary Ratusz, bilety 7/5/10zł

Tytułowe „siedem cudów” to siedem obszarów kultury – krajobraz, język, sztuka, nauka, architektura, religia i spotkanie, które stały się przyczynkiem do zaprezentowania najcenniejszych artefaktów regionu. Wystawa będzie miała charakter interaktywny (w przestrzeni wystawy znajdzie się m.in. ścieżka edukacyjna w formie gry), co jeszcze dodatkowo ma zachęcić odbiorców do odkrywania bogactwa kulturowego Dolnego Śląska.

Więcej o wystawie.

 

Chiński Nowy Rok w Muzeum Narodowym

Chiński Nowy Rok w Muzeum Narodowym

6 lutego, godz. 10.00-17.00, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, wstęp wolny, na warsztaty są zapisy

Chiński Nowy Rok w Muzeum Narodowym we Wrocławiu przygotowany we współpracy z: Instytutem Konfucjusza. W programie m.in. warsztaty pokaz Tai Chi czy wykłady.

Na warsztaty brak miejsc.

Pokazy:

 • 14.30 - Pokaz Tai Chi – Wrocławska Akademia Tai Chi
 • 15.00 - Forma z mieczem – Akademia Feng Shui
 • 15.15 - Lekcja języka chińskiego
 • 16.00 - Ceremonia parzenia herbaty
 • 16.20 - Pokaz tańca chińskiego i koncert na chińskiej cytrze Guzheng

Wykłady:

 • 14.30 - Tradycyjna muzyka chińska - wykład - Olga Leroch
 • 15.00 - Porcelana białe złoto - wykład - Prof. Gabriel Palowski.

 

Dzień otwarty w szkole samby

Dzień otwarty w szkole samby

6 lutego, godz. 17.00-20.00, ul. Żegiestowska 3, wstęp wolny

Na intensywnym, darmowym warsztacie można zobaczyć technikę gry na rozmaitych brazylijskich instrumentach perkusyjnych: od olbrzymich basowych surdo po malutki tamborim. Jeżeli spodoba Ci się samba, możesz dołączyć do nowej grupy warsztatowej, która startuje 9 lutego. Udział w warsztatach jest przepustką do uczestnictwa w zespole perkusyjnym SETE RIOS, a także do licznych wyjazdów na sambowe imprezy i festiwale w całej Polsce i nie tylko. 

Nie wymagane jest doświadczenie w grze na instrumentach muzycznych. Organizatorzy zapewniają bębny dla uczestników. Zapisy: fundacjaraban@gmail.com (w tytule „dzień otwarty”), tel. 666 044 425.

 

OTWARCIE // NeSpoon I Brama do wszystkiego

Otwarcie // NeSpoon. Brama do wszystkiego

6 lutego, godz. 17.00, brama, ul. Gajowa 44 / Huby

Brama do wszystkiego jest rodzajem portalu, przejściem prowadzącym do lepszego świata. Tego, w którym spełniają się marzenia. Zadaniem widza przy przechodzeniu przez bramę jest myślenie o tym, czego najbardziej pragnie.

Instalacja składa się z dwóch murali zawierających motywy koronkowe, po obu stronach bramy oraz z czterech paneli świetlnych (lamp), umieszczonych na ścianach przy suficie. Nocą lampy rozświetlają się w momencie, gdy ktoś przechodzi przez bramę. Potem przygasają, ale zawsze, gdy na dworze jest ciemno, delikatnie się świecą.

 

Wernisaż wystawy malarskiej Michała Błacha w Klubie Pod Kolumnami

Wernisaż wystawy malarskiej Michała Błacha w Klubie Pod Kolumnami

sobota, 6 lutego, godz. 18.00, pl. św. Macieja 21, wstęp wolny

Prezentowane prace stanowią wystawę przeglądową twórczości Michała Błacha, pochodzą głównie z 2015 oraz częściowo z 2014 roku. Część obrazów to prace nazywane przez autora Madonnami - są to sylwetki i twarze kobiece, nie postrzegane jednak stricte w kategoriach kultu religijnego. Część obrazów pochodzi z zapoczątkowanego w 2015 roku i z wciąż powiększanego cyklu pt. "Postrzeganie. Skok do wody. W poszukiwaniu straconego czasu". Są to prace ekspresjonistyczne, w których dominuje motyw kwiatowy.

 

Z obojem przez świat: koncert Orkiestry Leopoldinum w NFM

Z obojem przez świat: koncert Orkiestry Leopoldinum w NFM

6 lutego, godz.18.00, Narodowe Forum Muzyki, bilety 20-50 zł

Niewątpliwie gwiazdą sobotniego wieczoru w Narodowym Forum Muzyki będzie Heinz Holliger. Słynny szwajcarski oboista jest ceniony na całym świecie dzięki swym nieprzeciętnym umiejętnościom wirtuozowskim. Artysta nie tylko wystąpi jako solista, ale zaprezentuje się również w roli dyrygenta i kompozytora.

Wykonawcy: Heinz Holliger – dyrygent, obój, NFM Leopoldinum – Orkiestra Kameralna

Program:

J. Haydn Symfonia c-moll nr 78, Hob. I:78
S. Veress Passacaglia concertante
***
H. Holliger Meta arca
W.A. Mozart Symfonia B-dur  nr 33, KV 319

 

I Karnawałowy Bal Jazzowy

I Karnawałowy Bal Jazzowy

6 lutego, godz. 20.00, Klub Muzyczny Liverpool, Świdnicka 37, bilety 99 zł od osoby

Motywem przewodnim balu jest klimat Nowego Orleanu z lat 20. i 30., a patronem: Louis „Satchmo” Armstrong. W programie przewidziane są liczne atrakcje, m.in. wybór Króla i Królowej Balu i konkursy z nagrodami. Mile widziane będą stroje z lat 20. i 30. Do tańca zagra zespół Wroclaw Carnival Brass Band.

Wstęp 99 zł od osoby (w cenę wliczone są ciepłe i zimne posiłki). Ilość miejsc ograniczona. Kontakt: Włodzimierz Krakus, tel. 502 840 406.

 

Karnawałowa gala Flamenco w Galerii na Czystej

Karnawałowa gala Flamenco w Galerii na Czystej

sobota, 6 lutego, godz. 20.00, mia Art Gallery/Galeria na Czystej, ul. Czysta 4, wstęp wolny

Będzie to utrzymany w karnawałowym stylu pokaz Flamenco w wykonaniu uczniów szkoły tańca Studio Suenos.

Flamenco czyli zjawisko kulturowe, związane z folklorem andaluzyjskich Cyganów, obejmujące muzykę, śpiew, taniec, strój i zachowania.

 

Kubański karnawał maskowy w Casa de la Musica

Kubański karnawał maskowy w Casa de la Musica

6 lutego, godz. 20.00, Casa de la Musica, wstęp wolny

Gorąca radosna impreza w kubańskim klimacie. Jedyna w swoim rodzaju, wyjątkowa i pełna szalonej energii zabawa. Salsa, bachata, kizomba, son i wiele innych rytmów wprost z karaibskich plaż i dumnych kubańskich ulic. Wszechobecny taniec towarzyszyć nam będzie przez całą noc. To będzie eksplozja rytmów, brzmienia, emocji i pasji.

 

Koncert: „Tribute To Bob Marley”

Koncert „Tribute To Bob Marley”

sobota, 6 lutego, godz. 20.00, Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1, bilety 29-45 zł

W koncercie Tribute To Bob Marley udział wezmą najlepsi wrocławscy muzycy, nie tylko związani ze sceną reggae. Specjalne aranżacje utworów Boba Marleya przygotowują muzycy Natural Dread Killaz tworzący zespół Riddim Bandits, a wokalnie wspomagać ich będą goście specjalni: 

Mesajah, I Grades, Cheeba (Eastwest Rockers), Grzegorz „Wlazi” Wlaźlak (Bethel), Jarex (Bakshish), Natalia Lubrano, Adrianna Styrcz (Sinusoidal), Martyna Baranowska (Chilli Crew), Yanaz (Natural Dread Killaz).

Bob Marley to legenda światowej muzyki XX wieku. Dla jamajskiego reggae był i pozostał guru, jednocześnie był pierwszym artysta z tego kraju, który zdobył światowy rozgłos.

 

Seks, prochy i rock and roll - spektakl Ad Spectatores

„Seks, prochy i rock and roll” – spektakl Ad Spectatores

6-7 lutego, godz. 20.00, Browar Mieszczański

Znalezione przez kloszardów w śmietniku przedmioty stają się powodem marzeń o nowej egzystencji. Utrzymany w konwencji monodramu spektakl został podzielony na siedem monologów, w których każdy z bohaterów przedstawia wizję swojego przyszłego życia. Pośród galerii przeróżnych typów znajdzie się więc reżyser filmów pornograficznych, przerażony businessman, mężczyzna uzależniony od seksu, czy mający ogromnego kaca po sobotnim wieczorze kawalerskim młody chłopak.

Strona organizatora

 

Pierwszy Bieg Karnawałowy

Europejski Bal Karnawałowy

sobota, 6 lutego, godz. 20.00, Hotel Śląsk, ul. Oporowska 60, bilety 150 zł/os

Hotel zaprasza na ostatkowy Europejski Bal Karnawałowy. Bal jest inspirowany Europejską Stolicą Kultury 2016. Organizatorzy zapraszają w przebraniu, impreza w iście europejskim stylu, pokazująca piękno i różnorodność naszego kontynentu. Zainspiruj się kulturą, strojami, zabytkami lub miejscami, przebierz się za reprezentanta dowolnego europejskiego kraju lub regionu i pozwól zgadnąć kim jesteś. Szczegóły wroclaw-karnawal.pl

 

Tiriba & Sana Camara w Collosseum Jazz Caffe

Tiriba & Sana Camara w Collosseum Jazz Caffe

6 lutego, godz. 20.00, Collosseum Jazz Caffe, ul. Piotra Skargi, bilety 15 zł

Wrocławski zespół perkusyjny Tiriba zaprasza na kolejny koncert w afrykańskich rytmach. Pretekstem do zorganizowania tego wydarzenia, jest wizyta znakomitego bębniarza, wirtuoza bębna djembe Sany Camara.

Tiriba & Sana zaprezentują Wam solidną dawkę tradycyjnych rytmów z Afryki Zachodniej, granych na bębnach djembe i dundun.

 

Kubański Bal Karnawałowy i koncert Mayito Rivera

Kubański Bal Karnawałowy i koncert Mayito Rivera

od 6 lutego, godz.21.00 do 7 lutego o godz. 3.00, Terminal Hotel, Rakietowa 33, bilety 120-150 zł

Widowisko muzyczno-taneczne z udziałem gwiazdy kubańskiej sceny muzycznej - Mayito Rivera. Soliście towarzyszyć będzie orkiestra salsowa Jose Torresa Salsa Tropical oraz tancerze, instruktorzy Carnaval Cubano. Uczestników balu czekają dodatkowe atrakcje: pokazy taneczne, kuchnia kubańska, oprawa muzyczna kubańskich DJ-ów.  

Strona organizatora

Niedziela, 7 lutego 2016 r.

 

Nowa wystawa stała w Hali Stulecia: Panorama Lwowa

Nowa wystawa stała w Hali Stulecia: Panorama Lwowa

codziennie w godz. 9.00-17.00, bilety:5/8/10 zł, 1 stycznia nieczynna

W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni Hali Stulecia powstała niezwykła instalacja, której głównym elementem jest przestrzenny model XVIII-wiecznego Lwowa, zbudowany z wielką dbałością o szczegół, przez architekta  i historyka, Janusza Witwickiego. Ekspozycji towarzyszy nowoczesna, multimedialna oprawa, przybliżająca zwiedzającym zarówno postać twórcy, jak i dramatyczne, powojenne losy zabytkowego modelu miasta. Wystawa  powstała we współpracy z Zakładem Narodowym im. Ossolińskich, którego władze udostępniły ze swoich zbiorów bezcenny model makiety.

 

Filmowe poranki – Oswajamy strachy

Filmowe poranki – Oswajamy strachy

godz. 10.00, Kino Nowe Horyzonty, bilety 12 zł

Duszki, nietoperze, trolle, nocne straszydła… czy naprawdę trzeba się ich bać? Nasi bohaterowie, stawią czoła swoim lękom i okaże się, że… nie takie strachy straszne, jak je malują.

W programie bajki: Hip - hip Hurra - Kto chce przestraszyć myszkę odważną?, Opowiedz nam coś Milu - Takeo i trzy duchy, Bali-Nie boję się, Mami Fatale - Herbatka z Trollem.

Warsztatyniedziela - Akcja Edukacja - Wrocławski Teatr Pantomimy.

 

Wycieczki po Wrocławiu z przewodnikiem

Wycieczki po Wrocławiu z przewodnikiem

 • Od Rynku do Sky Tower – niedziela, godz. 9.00-11.00
Dodatkowe informacje i zapisy pod numerem tel. 71 346 60 05.

 

Lodowiska we Wrocławiu

Lodowiska we Wrocławiu

Działa wszystkich pięć lodowisk: dwa kryte (hala Orbita ul. Wejherowska oraz ul. Spiska) oraz ślizgawki pod "chmurką": na pergoli przy Hali Stulecia, przy Stadionie oraz przy ul. Brücknera.

Ceny, godziny otwarcia.

 

Wystawa klocków Lego na Stadionie Wrocław - ostatni weekend

Wystawa klocków Lego na Stadionie Wrocław

do 14 lutego, godz. 10.00-20.00, Stadion Wrocław, Aleja Śląska 1, bilety od 15 zł

Eksponaty prezentują postacie, miejsca, a także wydarzenia znane z bajek czy filmów, jak również sceny historyczne oraz najsłynniejsze budowle architektoniczne – zarówno zabytkowe, jak i współczesne. Są też znane postaci wykonane z klocków, makieta bitwy morskiej pod Oliwą i wiele innych. Aby uniknąć stania w kolejce po bilet - polecamy internetową rezerwację wejściówek. Więcej informacji.

 

Zrób sobie teatr – warsztaty dla dzieci

Zrób sobie teatr – warsztaty dla dzieci

niedziela, 7 lutego, godz. 11.00, 13.00, Wrocławski Teatr Lalek, bilety 20 zł.

Nowy cykl warsztatów we Wrocławskim Teatrze Lalek dla dzieci w wieku przedszkolnym (3-5 lat) i ich opiekunów. Zajęcia zapoznają uczestników ze środkami i technikami teatru formy – zarówno klasycznymi, jak i awangardowymi – i dostarczają pomysłów na to, jak można je wykorzystać w trakcie kreatywnej zabawy w domu. 

 • Warsztaty II: PARAWAN 

Rezerwacja miejsc: Biuro Obsługi Widza  71 335 49 49 / 11 / 12, widownia@teatrlalek.wroclaw.pl.

 

Aktorzy czytają dzieciom w Alei Bielany

Aktorzy czytają dzieciom w Alei Bielany

sobota-niedziela, 11.00-19.00, Aleja Bielany, ul. Czekoladowa 7-22, wstęp wolny

Do 7 lutego, na terenie Alei Bielany odbędą się cykliczne spotkania, w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. Co weekend, w godzinach od 11 do 19, wrocławscy aktorzy będą czytać najmłodszym fragmenty książek rekomendowane przez fundację ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom. Dodatkową atrakcją podczas bezpłatnych wydarzeń będą animacje ruchowe. 

 

Turniej finałowy Pucharu Polski w piłce siatkowej mężczyzn

Turniej finałowy Pucharu Polski w piłce siatkowej mężczyzn

7 lutego, Hala Sportowo-Widowiskowa Orbita

7 lutego fianł, który wyłonią zwycięzcę Pucharu Polski 2016. O to cenne trofeum do Wrocławia przyjadą walczyć najmocniejsze ekipy ligi mistrzów świata – PlusLigi oraz dwóch ambitnych pierwszoligowców.

Sprzedaż biletów odbywa się za pośrednictwem sieci sprzedaży TICKETPRO. Więcej informacji.

 

Warsztaty rodzinne i zajęcia w Humanitarium

Warsztaty rodzinne i zajęcia w Humanitarium

6-7 lutego, Humanitarium, ogrody Doświadczeń, ul. Stabłowicka 147 a, bilety od 10 zł

Rezerwacje miejsc na stronie Humanitarium..

niedziela, 7 lutego

 • godz. 14.15, 16.15 – Pączkowe laboratorium. Mali odkrywcy zwrócą uwagę na to, jak bardzo ważne jest wiedzieć czym się odżywiamy. Zajęcia umożliwią poznanie czym są cukry proste i złożone. Dla dzieci 4 - 10 lat.
 • godz. 11.15, 12.15.Kolorowe kropelki. Dzięki doświadczeniom każdy uczestnik dowie się jak różne płyny zachowują się w swoim towarzystwie, a następnie wykorzysta tą wiedzę do stworzenia „lawa-lampy”. Dla dzieci 4 - 10 lat.
 • godz. 17.00Sekcja okaPrzy pomocy skalpela chirurgicznego uczestnicy przeprowadzą sekcję gałki ocznej i zobaczą na własne oczy  jak jest ona zbudowana. Rezerwację warsztatu trzeba wykonać miesiąc przed planowaną wizytą. Od 12 lat oraz dla dorosłych.

 

Wrocławski Bazar Smakoszy

Wrocławski Bazar Smakoszy

godz. 10.00-16.00, każda niedziela przez cały rok, Browar Mieszczański, ul. Hubska 44, wstęp wolny

W każdą niedzielę przez cały rok kilkudziesięciu wystawców oferuje wysokiej jakości produkty polskie i zagraniczne oraz wyroby certyfikowane. Na Bazarze znaleźć można produkty wytwarzane w tradycyjny, nieprzemysłowy sposób. Bazarowy koszyk wypełnić można wiejską śmietaną, kremowym masłem, twarożkiem, krowim i kozim mlekiem, ekologicznym drobiem, certyfikowanymi warzywami, przetworami, miodami, olejami, przyprawami, sokami, serami, wędlinami, wypiekami i innymi rarytasami.

 

Poranki w Multikinie: Hokus pokus Albercie Albertsonie

Poranki w Multikinie: Hokus pokus Albercie Albertsonie

7 lutego, godz. 12.00, Mulitikino: Arkady Wrocławskie, Pasaż Grunwaldzki, bilety 12 zł

Albert marzy o posiadaniu psa, ale jego tata uważa, że na to zdecydowanie za wcześnie. Chłopiec jest przekonany, że do spełnienia marzenia można użyć magicznych sztuczek, Przygodowa animacja dla najmłodszych oparta na bestsellerowej serii książek o Albercie Albertsonie autorstwa Gunilli Bergström. Hokus-pokus... To opowieść o dorastaniu, o odpowiedzialności, o magii i o tym, że marzenia się spełniają w najmniej oczekiwany sposób. 

 

MIRAŻE. Baśnie Ludów Wschodu

MIRAŻE. Baśnie Ludów Wschodu

7 lutego godz. 11.00, Wrocławski Teatr Lalek, bilety 25/30 zł

Na fabułę MIRAŻY składa się wiele historii, zarówno miejskich, jak i pustynnych, skupionych wokół centralnej opowieści o niemożliwej miłości królewny Budur i królewicza Kamara, których los stał się przedmiotem zakładu pomiędzy Dżinem i Dżiniją.

Przedstawienie składa się z trzech części:
część I Spektakl ok. 80 minut
część II DZIEŃ (warsztaty) ok. 20 minut
część III NOC (warsztaty) ok. 20 minut

 

Pokaz specjalny filmu „Czarne korzenie salsy” i spotkanie z artystami z Kuby

Pokaz specjalny filmu „Czarne korzenie salsy” i spotkanie z artystami z Kuby

7 lutego, godz. 12.00, Kino Nowe Horyzonty, bilety 35 zł

„Czarne Korzenie Salsy” to film dokumentalny w reżyserii Christiana Liebich o kulturze afro-kubańskiej, jej źródłach, kontynuacjach przez młode pokolenie kubańkich rumberos.

Po projekcji panel dyskusyjny z udziałem kubańskich artystów. Strona organizatora.

 

Turnieju Mistrzów LEGO Video Games w Magnolia Park

Turnieju Mistrzów LEGO Video Games w Magnolia Park

6-7 lutego 2016 r., godz. 11.00-19.00

Na uczestników czeka najnowsza gra LEGO Marvel’s Avengers. Na uczestników turnieju czekają nagrody, a osoba, która zdobędzie najwięcej punktów otrzyma - zestawy klocków LEGO. W programie przewidziane są również dodatkowe atrakcje takie jak malowanie twarzy w superbohaterów (między innymi Iron Mana, Hulka, Kapitana Amerykę i Thora).

 

Niedzielny poranek filmowy we WRO

Niedzielny poranek filmowy we WRO

7 lutego, godz. 12.30, Centrum SZtuki WRO, ul. Widok 7, wstęp wolny

I znów kwestia smaku na pierwszym planie. Smaku potraw, ale też smaku rozumianego dużo szerzej – bo trzeba przyznać, że niesmaczne lub niezjadliwe mogą być nie tylko kulinaria. Ponieważ Mami, psina i prosię maja niezwykły dar spotykania najprzeróżniejszych kreatur, oczywiście z tymi gangsterami będą mieć nie lata gratkę. A w kwestii smaku – wszędzie dobrze, ale w Bistro Fatale najlepiej. Po projekcji warsztaty.

Program – 2. seria Mami Fatale: Bistro Fatale, Robokucharz, Italiano

 

Coniedzielne Warsztaty Rodzinne

Coniedzielne Warsztaty Rodzinne

7 lutego, godz. 13.30, Muzeum Współczesne Wrocław, pl. Strzegomski 2 (bunkier), wstęp wolny, obowiązuje rejestracja

Warsztat trwa półtorej godziny i składa się z dwóch części. Na początku spotkania wspólnie zwiedzamy aktualną wystawę i rozmawiamy o znajdujących się na niej pracach. Podczas drugiej części warsztatu przechodzimy do działań manualnych, które umożliwią wszystkim twórcze wykorzystanie rozbudzonej wrażliwości i wyobraźni.

7.02.2016 – PORTRETY Z KARYKATURY
 
W czasie zajęć odwiedzimy wystawę Poli Dwurnik. Artystka tworzy zabawne rysunki, na których przedstawia między innymi ludzi związanych ze światem kultury. Czasami przerysowuje ich cechy fizyczne, bądź cechy charakteru, które przejawiają się także w wyglądzie. Idąc tym tropem, w części praktycznej warsztatu spróbujemy stworzyć własne karykatury.

Zgłoszenia na adres:edukacja@muzeumwspolczesne.pl

 

Chiński Nowy Rok z FasTracKids

Chiński Nowy Rok z FasTracKids

7 lutego, godz. 14.00 - 16.00, Sky Tower, Centrum Edukacji i Rozwoju FasTracKids, koszt 40 zł.

Organizatorzy zapraszają dzieci w wieku 4 - 8 lat. Podczas imprezy dzieci wybiorą się do Chin, aby spotkać czerwonego smoka. Impreza potrwa 2 godziny. Prosimy o potwierdzenie udziału w imprezie telefonicznie pod numerem tel. 71 780 01 90.

 

Wystawa „7 Cudów Wrocławia i Dolnego Śląska”

Wystawa „7 Cudów Wrocławia i Dolnego Śląska”

od 4 lutego do 14 maja, piątek-sobota godz. 10.00 – 17.00, w niedzielę do 18.00, Muzeum Miejskie Wrocławia Stary Ratusz, bilety 7/5/10zł

Tytułowe „siedem cudów” to siedem obszarów kultury – krajobraz, język, sztuka, nauka, architektura, religia i spotkanie – które stały się przyczynkiem do zaprezentowania najcenniejszych artefaktów regionu. Wystawa będzie miała charakter interaktywny (w przestrzeni wystawy znajdzie się m.in. ścieżka edukacyjna w formie gry), co jeszcze dodatkowo ma zachęcić odbiorców do odkrywania bogactwa kulturowego Dolnego Śląska.

Na wystawie prezentowane są takie sekcje jak: krajobraz, „Śląsk – językowa wieża Babel”sztuka dawnego Wrocławia, nauka, religia, architektura i spotkania.

Więcej o wystawie.

 

Zimowe Igrzyska Olimpijskie na znakach pocztowych w Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu?

Zimowe Igrzyska Olimpijskie na znaczkach

wystawa do 31 marca, godz. 10.00-16.00, Muzeum Poczty i Telekomunikacji, ul. Z. Krasińskiego 1, niedziela-bezpłatnie

Na prezentowanej przez Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu wystawie możemy oglądać walory filatelistyczne wydane przez państwa będące organizatorami olimpiad oraz emisje Poczty Polskiej upamiętniające kolejne Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Ponadto wystawa jest wzbogacona przez eksponaty wypożyczone z Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu, takie jak sanie rogate, sanki wyczynowe, łyżwy oraz narty.

 

Bajeczne ferie z książką w Pasażu Grunwaldzkim

Bajeczne ferie z książką w Pasażu Grunwaldzkim

Niedziela 7 lutego, godz. 16.00

Aleksandra Mazoń, aktorka wrocławskiego Teatru Lalek, autorka tomiku „Wierszyki z krainy muzyki”, poprowadzi warsztaty muzyczno-plastyczne. Zaplanowano m.in. czytanie wierszy, zabawy w odgadywanie i rysowanie dźwięków oraz własnoręczne tworzenie tamburynu. Aktorka będzie również podpisywała swoje książki. Chętni mogą się zapisywać na zajęcia telefonicznie pod numerem: 71 347 95 63.   

Spotkania są bezpłatne i będą miały miejsce w Księgarni Autorska w Pasażu Grunwaldzkim (pozom +1).

 

Potańcówka w Capitolu - śpiewa MARTA DZWONKOWSKA

Potańcówka w Capitolu – śpiewa Marta Dzwonkowska

niedziela, 7 lutego, godz. 17.00, Podwórko Capitolu, bilety 20/30 zł

Taniec przy muzyce na żywo. Dla wszystkich - bez względu na wiek. Na Potańcówkach śpiewają artyści Teatru Muzycznego Capitol, przygrywa kilkuosobowy zespół muzyczny. Tańczą – wszyscy, którzy chcą spędzić taneczne dwie godziny na wyjątkowym parkiecie teatralnego Podwórka. Zapewniamy niezwykłą oprawę muzyczną na żywo, skorzystać można również z oferty bufetu.

Koncert składa się z dwóch 45-minutowych części. 7 lutego śpiewa Marta Dzwonkowska. Aktorka, wokalistka i anglistka z dyplomem. W Capitolu od 2003 roku. Oglądać ją można na scenie jako jedną z hipisek w Hair i jako Sister III w spektaklu Rat Pack, czyli Sinatra z kolegami.

 

Pilichowski Band w Centrum Kultury ZAMEK

Pilichowski Band w Centrum Kultury ZAMEK

7 lutego, godz. 19.00, Centrum Kultury "Zamek", pl. Świętojański 1, wstęp wolny

Jeden z najlepszych polskich gitarzystów basowych - Wojtek Pilichowski wraz ze swoim zespołem. Koncert odbędzie się w ramach V Wrocławskich Warsztatów Muzycznych organizowanych przez Zespół Szkół nr 24 w Leśnicy.

Wojciech Pilichowski – polski basista, muzyk sesyjny, kompozytor. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV. Jest patronem największego internetowego forum basistów w Polsce. Uczy młodych basistów, aktywnie udzielając się w warsztatach muzycznych.

 

Filharmonicy Berlińscy: Koncert symfoniczny (Ludwig van Beethoven)

Filharmonicy Berlińscy: Koncert symfoniczny (Ludwig van Beethoven)

7 lutego, godz.19.00, Kino Nowe Horyzonty

Orkiestra powstała w 1882 r. w wyniku buntu części muzyków berlińskiej orkiestry legniczanina Benjamina Bilse, grającej głównie repertuar popularno-rozrywkowy.  Filharmonicy Berlińscy uznawani są za jedną z najwybitniejszych orkiestr symfonicznych na świecie. Prestiżowy brytyjski magazyn „Gramophone” umieścił ten zespół w światowej „wielkiej piątce”. Filharmonicy Berlińscy są pionierami w globalnych transmisjach i retransmisjach koncertów symfonicznych.

Dyrygent: Sir Simon Rattle.
W programie: Symfonie Beethovena – nr 4 i 7.

 

Skrzynka Ryżu w klubie Alive

Skrzynka Ryżu w klubie Alive

7 lutego, godz. 19.00, Klub Muzyczny Alive, ul. Kolejowa 12

Zespół Skrzynka Ryżu powstał w 2011 roku w Poznaniu, założony przez trójkę przyjaciół znających się jeszcze z czasów liceum. Piękny, ciemny głos śpiewającej Karoliny Kajzer uzupełnia Piotr Dzieszko na gitarze akustycznej (zdarza mu się również śpiewać). Rytm nadaje na gitarze basowej Błażej Drgas. Adaś Konieczny gra głównie na gitarze, ale zdarza mu się również grać na wszystkim. Całości dopełnia na pianinie i organach Hammonda Mateusz Urbaniak.

 

Mobb Deep w klubie Alibi

Mobb Deep w klubie Alibi

7 lutego, godz. 19.00, Klub Alibi, bilety 79 zł

Duet raperów, w którego skład wchodzą Kejuan „Havoc” Muchita oraz Albert „Prodigy” Johnson. Obydwaj pochodzą z Queensbridge w Nowym Jorku. Grupa została założona w 1992 roku. Stali się rozpoznawalni za sprawą wydanego singla pt. „Shook Ones Pt. II”.

Współpracowali m.in. z takimi artystami jak: Nas, Method Man, Lil’ Kim, Nate Dogg, Lil Jon czy 50 Cent.

 

KAMP! z nową płytą zagra na City Sounds

KAMP! z nową płytą zagra na City Sounds

niedziela, 7 lutego, godz. 20.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1, bilety od 39 do 60 zł

KAMP! powrócili nowym albumem, wydanym z dnia na dzień, pod koniec października 2015

Nad drugą płytą"Orneta" pracowali od początku 2015 roku. "Orneta" to płyta, zaskakująca, bezkompromisowa i warta dyskusji. Zdecydowanie trudniejsza w odbiorze niż debiut, co zauważyli zarówno słuchacze jak i dziennikarze.

 

Paulina Lenda & Kruki w klubie Vertigo

Paulina Lenda & Kruki w klubie Vertigo

7 lutego, godz. 20.00, Vertigo Jazz Club & Restaurant, ul. Oławska

Twórczość zespołu można określić jako szeroko pojętą muzykę rockową z elementami blues-rocka i psychodeli. Rockowe brzmienie gitary, w połączeniu z funkowym basem, jazzującym, utrzymującym groove perkusistą i wokalistką o soulowym zacięciu - to właśnie Wilczyca i Krucza wataha.

 

Szymon Jeziorny & Paulina Warszawska: koncert

Szymon Jeziorny & Paulina Warszawska

7 lutego, godz. 20.00, Przybij Piątaka ul. Purkyniego 1, wstęp wolny

Kolejna odsłona co niedzielnych koncertów: Paulina Warszawska i Szymon Jeziorny od niedawna występują jako duet, choć w przeszłości brali razem udział w wielu innych projektach. Większość ich repertuaru to covery w akustycznych i jazzowych aranżacjach, jednak stale pracują nad tworzeniem autorskiego materiału.

 

Seks, prochy i rock and roll

Seks, prochy i rock and roll

godz. 20.00, Browar Mieszczański, ul. Hubska 44, bilety 27/20zł

Utrzymany w konwencji monodramu spektakl został podzielony na siedem monologów, w których każdy z bohaterów przedstawia wizję swojego przyszłego życia. Pośród galerii przeróżnych typów znajdzie się więc reżyser filmów pornograficznych, przerażony businessman, mężczyzna uzależniony od seksu, czy mający ogromnego kaca po sobotnim wieczorze kawalerskim młody chłopak.

 

Atrakcje we Wrocławiu

 

Hydropolis

Hydropolis

Hydropolis, godz. 10.00-19.00, ul. Na Grobli 19-21, bilety 27 zł (normalny),18 zł (ulgowy)

Hydropolis, jedyne w Polsce centrum wiedzy o wodzie otworzy podwoje dla zwiedzających. Niepowtarzalna w skali Europy wystawa Hydropolis znajduje się w zabytkowym, XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku wody czystej o powierzchni 4000 m². Ekspozycja podzielona jest na 8 stref tematycznych. Każda z nich przedstawia wodę z innego, fascynującego ujęcia.

Uwaga! Impreza cieszy się dużym zainteresowaniem, dlatego warto zarezerwować bilety wstępu przez internet. Strona organizatora. Więcej informacji

  

Punkt widokowy w Kotowicach

Punkt widokowy w Kotowicach

wieża otwarta codziennie od 10.00 do 20.00, zwiedzanie bezpłatne

Unikatowy obiekt turystyczny położony jest w przysiółku Utrata nad brzegiem Odry w miejscowości Kotowice. Wieża jest położona 20 km od centrum Wrocławia.

Wieżę można uznać za najoryginalniejszy obiekt turystyczny, jaki powstał w ostatnich latach w bezpośrednim sąsiedztwie Wrocławia. Ma wysokość 40 metrów. Położona jest tuż przy brzegu Odry. Widać z niej ciekawą panoramę terenów przyrodniczych Natura 2000 gminy Siechnice, gminy Czernica oraz Wrocławia. Przy dobrej pogodzie podziwiać można piękną panoramę aglomeracji wrocławskiej i dużej części Dolnego Śląska: Masyw Ślęży, Wzgórza Niemczańsko-Strzelińskie oraz zarys Sudetów. Więcej o wydarzeniach na wieży: https://pl-pl.facebook.com/WIEZAwKOTOWICACH.

 

Największa w Polsce makieta kolejki

Największa w Polsce makieta kolejki

codziennie od 10.00 do 18.00, Dworzec Świebodzki, bilety 15/19 zł

Wystawa podzielona jest na kilka części. Jedna z nich poświęcona jest gospodarce leśnej i rolnej. Widać na niej zwierzęta hodowlane, a w głębi pięknie odwzorowane gospodarstwo agroturystyczne. W drugiej części znajduje się Karpacz oraz Śnieżka z wiernie odwzorowanym obserwatorium. Dalej natrafiamy na wrocławski Rynek z wiernie odwzorowanymi kamienicami, Dworzec Świebodzki oraz bloki z wielkiej płyty z ul. Żmigrodzkiej. W centralnym miejscu znajduje się stacja Kolejkowo.pl z repliką schroniska Szwajcarka.

Więcej czytaj tutaj.

 

Afrykarium we wrocławskim Zoo godz. 9.00-20.00, ostatnie wejście o 19.00, pozostałe pawilony w zoo otwarte do 16.00 Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią wrocławskiego ogrodu zoologicznego.   Morze

Afrykarium we wrocławskim zoo

godz. 9.00-16.00

Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego.

 • Morze Czerwone – rafa koralowa i ryby rafy koralowej;
 • Plaża nad Morzem Czerwonym – lądowe żółwie pustynne;Wielkie Jeziora Afrykańskie (Tanganika i Malawi) – około 50 różnych gatunków ryb – pielęgnic;
 • Kanał Mozambicki – płaszczki, rekiny młoty, rekiny lamparcie;
 • Wschodnia Afryka – hipopotamy nilowe oraz zwierzęta zamieszkujące sawannę jak: góralki (dalecy krewniacy słoni), mrówniki (często mylone z amerykańskimi mrówkojadami!) oraz dikdik (jedna z najmniejszych antylop);
 • Wybrzeże Namibii  to zewnętrzne baseny w Afrykarium Wrocław, zamieszkane przez pingwiny tońce oraz kotiki południowoafrykańskie (krewniacy popularnych lwów morskich);
 • Dżungla nad rzeką Kongo – krokodyle, wydry, manaty i towarzyszące im ryby – tilapie oraz kilka gatunków ptaków. 
Bilety, zwiedzanie, parkingi, dojazd

  

Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej - Polinka

Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej – Polinka

Polinka kursuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 21.00, a w sobotę i niedzielę od godziny 11.00 do 18.00. Startuje ze stacji przy Wybrzeżu Wyspiańskiego i ul. Na Grobli. Na darmowe przejazdy mogą studenci, doktoranci i pracownicy Politechniki Wrocławskiej. Pozostali muszą kupić bilet. Cena jednorazowego przejazdu wynosi 3 zł za bilet normalny i 1,5 zł za bilet ulgowy.

 

 

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo - godziny, wystawy

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo  godziny, wystawy

Sprawdź ofertę oraz godziny otwarcia

 

Punkty widokowe we Wrocławiu

Punkty widokowe we Wrocławiu

Taras widokowy w Sky Tower, Mostek Czarownic, Wieża Matematyczna oraz wieże archikatedry i kościoła św. Elżbiety - stąd można podziwiać panoramę Wrocławia. Sprawdź godziny otwarcia w długi weekend.

... więcej


Zgłoś uwagę