Wrocław na ostatni weekend sierpnia: 28-30 sierpnia [WYDARZENIA]

To ostatni weekend wakacji i koniec wielu imprez w plenerze. A że znów ma być gorąco warto spędzić ten czas na powietrzu. Może na pikniku lotniczym w Szymanowie? Lub na Pergoli, gdzie na pożegnanie lata odbędzie się Wrocławskie Święto Piwa i towarzyszące mu koncerty. Albo wybrać się na seans pod chmurką na ul. Kruczą czy na dach DH Renoma lub Wyspę Słodową – na niej jak zwykle sporo imprez i zajęć dla każdego.  


 

Chcesz zgłosić swoje wydarzenie?

Skorzystaj z naszego formularza:

 

Piątek, 28 sierpnia 2015r.

 

Bezpłatne porady zdrowotne - Centrum Stworzone dla Zdrowia

Bezpłatne porady zdrowotne - Centrum Stworzone dla Zdrowia

pl. Nowy Targ, do 31 sierpnia, w godz. 10.00-20.00

To ostatni tydzień działania Centrum Stworzone dla Zdrowia we Wrocławiu na pl. Nowy Targ. Jeszcze do 30 sierpnia, codziennie, od 10:00 do 20:00, wrocławianie mają szansę sprawdzić kondycję organizmu, dowiedzieć się jak poprawić swoje zdrowie, wziąć udział w zajęciach i poszerzyć swoją wiedzę o zdrowiu. Korzystanie z usług Centrum jest bezpłatne. Można m.in. sprawdzić indeks BMI, grubość tkanki tłuszczowej, ilość wody w organizmie, mineralizacje kości, wagę mięśni i przekonać się jaki jest wiek biologiczny organizmu.

Ostatni weekend sierpnia będzie wypełniony zajęciami związanymi ze zdrowym odżywianiem.

Sobota, 29 sierpnia

 • godz. 13:00 – wykład „Superfoods – żywność doskonała”(o tym, jakie produkty zawierają wyjątkowo cenne dla organizmu składniki i dlaczego warto je mieć).
 • godz. 14:30 – będzie można wziąć udział w warsztatach kulinarnych połączonych z degustacją. Tematem zajęć będą modne i popularne zielone koktajle. Zawodowa dietetyk i autorka bloga „Alicja w krainie diety, czyli o macierzyństwie okiem dietetyka” - Małgorzata Różańska, zdradzi, jak przygotować koktajl, tak aby był zdrowy i smaczny.
 • godz. 16:00 – będzie można posłuchać wykładu dotyczącego zdrowego odżywiania
 • godz. 17:00 – wziąć udział w treningu funkcjonalnym prowadzonym przez Katarzynę Bigos i Andrzeja Bogdała. (Intensywne ćwiczenia na wzmocnienie mięśni, bez rozbudowywania masy mięśniowej).

Niedziela, 30 sierpnia

Finałowe zajęcia w Centrum poprowadzi w niedzielę Paweł Loroch - ekspert kulinarny, dziennikarz radiowy i telewizyjny.

 • godz. 13:00 – warsztaty kulinarne z ryżem w roli głównej (jak przyrządzić ryż na słodko, a jak np. po chińsku). Ekspert opowie o cechach ryżu, jego funkcjach i zastosowaniu w rozmaitych przepisach.

 

Pożegnanie wakacji w Aquaparku

Pożegnanie wakacji w Aquaparku

godz. 10.00-18.00, Aquapark Wrocław, ul. Borowska 99

W ten weekend otwarcie nowego domu saunowego – sauny Korsu. Ponadto mnóstwo atrakcji dla wszystkich, którzy potrzebują letniego wypoczynku w centrum miasta. Można popływać, potańczyć, aktywnie spędzić czas lub opalać się na leżaku.

 sobota 29 sierpnia

 • godz. 15.00 – Uroczyste otwarcie sauny Korsu

Sauna Korsu to pierwsza we Wrocławiu zewnętrzna sauna ziemna, wyposażona w klimatyczny kominek opalany drewnem. W języku fińskim „korsu” oznacza po prostu ziemiankę.
W związku z oddaniem jej do użytku zaplanowano dla gości specjalny program ceremonii zapachowych. Ceremonie w ramach otwarcia będą wykonywane w sobotę od 15.00 oraz w niedzielę do 15.00.

 • godz. 21.00 – ROBOTY LEDOWE

  Pokaz taneczny w wykonaniu zespołu Led Show. Spektakularne kostiumy świetlne tworzą niepowtarzalny efekt wizualny.

  Kierunek =>  baseny zewnętrzne, kompleks Basenów Rekreacyjnych

niedziela 30 sierpnia

 • godz. 10.00 -17.00 – DZIEŃ RATOWNICTWA WODNEGO

Jak zachowywać się na wodą? Jak udzielić pierwszej pomocy? Co trzeba wiedzieć, by zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych? Będzie się można tego dowiedzieć się podczas pokazów, warsztatów i zabaw prowadzonych przez zespół ratowników wodnych i medycznych Aquaparku Wrocław oraz z Centrum Ratownictwa Specjalistycznego Triage.

W programie:

 • Gry i zabawy dla dzieci
 • Zwiedzanie karetki pogotowia
 • Prezentacje zasad udzielania pierwszej pomocy
 • Spotkania z ratownikami medycznymi i wodnymi
 • Prezentacje sprzętu ratowniczego
 • Godz.14.00 – BAJKOBUS (Wrocławski Teatr Lalek)

„Tesla vs. Edison”, czyli z prądem lub pod prąd

Artyści z Wrocławskiego Teatru Lalek zagrają dla aquaparkowej publiczności familijne widowisko plenerowe w Bajkobusie. Naładowany pozytywną energią spektakl grany ze sceny Bajkobusu, na potrzeby przedstawienia przerobionego na pionierski wóz transmisyjny – Elektrobus. 

TESLA vs EDISON to trzymająca w napięciu opowieść osadzona w industrialnych realiach początków XX wieku – oparta na faktach historia zaciętej rywalizacji dwóch wielkich wynalazców o prymat w dziedzinie elektryczności.

Kierunek => Plac przed wejściem głównym

Wszystkie atrakcje są bezpłatne dla gości kompleksu Basenów Rekreacyjnych.

AQUA FITNESS DLA KAŻDEGO

Przez całe wakacje codzienne zajęcia aqua fitness, które odbywają się o każdej pełnej godzinie (pomiędzy godz. 10.00 – 17.00). 

Wszystkie atrakcje są bezpłatne dla gości kompleksu Basenów Rekreacyjnych.

 

Profesorskie ulice - wystawa plenerowa

Profesorskie ulice - wystawa plenerowa

ul. Kuźnicza

Wystawa planszowa pn. "Zachowana pamięć" przybliżająca sylwetki profesorów Uniwersytetu Wrocławskiego patronujących ulicom stolicy Dolnego Śląska. Najwięcej ulic noszących nazwiska wrocławskich uczonych spotkać można na Oporowie – tam, gdzie po wojnie osiedlano kadrę profesorską. Kilkanaście "profesorskich ulic" jest też na Marszowicach na nowo wybudowanym Osiedlu Malowniczym. Polsko-angielską wystawę przygotowaną przez Muzeum UWr będzie można oglądać do 28 sierpnia. 
Wystawa organizowana jest w ramach tegorocznego jubileuszu 70-lecia polskiej nauki we Wrocławiu.

 

Stadion Wrocław – zwiedzanie z przewodnikiem

Stadion Wrocław – zwiedzanie z przewodnikiem

godz. 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, Stadion Wrocław, wejście i wjazd bramą A od strony Alei Śląskiej 1, bilety 15 zł (normalny), 12 zł (ulgowy), 10 zł (grupowy – min. 10 osób), 30 zł (rodzinny 2+2), 20 zł (rodzinny 1+2), dzieci do 6 lat - bezpłatnie

Każdy, kto odwiedzi Stadion Wrocław, będzie mógł poczuć się jak piłkarz lub VIP, dzięki nowym trasom zwiedzania. W każdy poniedziałek, środę i piątek można zwiedzić Stadion Wrocław śladami piłkarzy. Zwiedzający zobaczą m.in. szatnie zawodników z owianym z legendarnym już jacuzzi, wyjdą tunelem zawodników na murawę, usiądą na ławce rezerwowych, czy spróbują swoich sił podczas konferencji prasowej. Średni czas zwiedzania wynosi ok. 1 godziny. Stadion mogą zwiedzać zarówno grupy, jak i osoby indywidualne bez wcześniejszej rezerwacji.

 

Wrocławska gra światła – wystawa niezwykłych zdjęć miasta

Wrocławska gra światła – wystawa niezwykłych zdjęć miasta

godz.8.00-24.00, pasaż kamienicy przy pl. Solnym 14, wstęp wolny

Żaden z nich nie urodził się we Wrocławiu, jednak jak mało kto, na swoich fotografiach potrafią pokazać urodę tego miasta. Jarosław Ciuruś, Maciej Lulko i Janusz Krzeszowski zorganizowali wspólną wystawę magicznych zdjęć Wrocławia. Na fotografiach możemy zobaczyć m.in. Ostrów Tumski, Stare Miasto, most Rędzińśki czy pl. Grunwaldzki w róznym świetle i niezwykłych kolorach. 
Wystawę można oglądać co najmniej do końca 2015 roku w pasażu kamienicy przy pl. Solnym 14.

 

Archi-box 7 Baza! - instalacja przed Muzeum Architektury

Archi-box 7 Baza! - instalacja przed Muzeum Architektury

ul. Bernardyńska 5, do 3 października

Wielofunkcyjna, tymczasowa struktura zbudowana przed muzeum, podobnie jak przed rokiem umożliwi organizowanie zróżnicowanych wydarzeń. Na co dzień pawilon i towarzysząca mu kawiarnia będą atrakcyjnym miejscem wypoczynku i życia towarzyskiego, a podczas zaplanowanych wydarzeń staną się trybuną dla dyskusji, spotkań projektowych, wykładów i plenerowych koncertów.

 

Videomapping w Hali Stulecia

Videomapping w Hali Stulecia

piątek godz. 16.00, sobota-niedziela godz. 10.00, 12.00, 14,00 i 16.00, Hala Stulecia, bilety od 12 do 45 zł

W Hali Stulecia zobaczyć można niezwykły pokaz mappingu, który prezentuje fenomen konstrukcji wnętrza jedynego wrocławskiego obiektu z listy UNESCO. Zastosowanie najnowszych technologii jest jednocześnie niepowtarzalną prezentacją video artu. W trakcie pokazu videomappingu wyróżniającym elementem jest czerwone światło, rozbłyskujące w sercu kopuły. Videomapping jest dopełnieniem stałej wystawy multimedialnej Centrum Poznawczego Hali Stulecia, która przedstawia zwiedzającym genezę powstania obiektu i historię jego przemian na przestrzeni lat.

 

Beksiński - druga odsłona \" data-mce-src=

Beksiński – druga odsłona „Antyfotografia”

piątek 10.00-20.00, sobota-niedziela 10.00-18.00, Centrum Kultury Zamek (Leśnica), pl. Świętojański 1, bilety: 3-9 zł

90 zdjęć autorstwa Zdzisława Beksińskiego można oglądać do końca sierpnia. Prace pochodzą z lat 50. XX wieku, okresu w którym Beksiński intensywnie eksperymentował na polu fotografii i do dzisiaj uważany jest za jednego z najwybitniejszych i najbardziej odkrywczych fotografików tamtych czasów. To właśnie fotografia byłą dziedziną sztuki, od której Beksiński rozpoczął swoją artystyczną podróż.

 

Wrocławskie Święto Piwa - pożegnanie lata 2015

Wrocławskie Święto Piwa - pożegnanie lata 2015

piątek, godz. 13.00, niedziela do godz. 22.00, na Pergoli koło Hali Stulecia, wstęp wolny

Wrocławskie Święto Piwa odbywać się będzie w ostatni weekend w ramach obchodów 35 – lecia powstania NSZZ Solidarność, a towarzyszyć mu będą dodatkowe imprezy towarzyszące: w sobotę w Hali Stulecia będzie to koncert zespołów Perfekt i Dżem, w niedzielę podczas kilkugodzinnej imprezy muzycznej otwartej dla publiczności wystąpi pochodzący z Liverpoolu zespół The Cavern Beatles – zespół grający przeboje grupy The Beatles w oryginalnych aranżacjach i stylizacji, a wcześniej widzowie usłyszą piosenki z repertuaru Marilyn Monroe w wykonaniu gwiazdy polskiego jazzu i soulu – Moniki Borzym oraz polskie przeboje w aranżacjach wrocławskiego gitarzysty i youtubera Maćka Czemplika w wykonaniu zaproszonych przez niego wrocławskich wokalistek.

 

\" data-mce-src=

„Dbam to mam”– festyn podwórkowy

godz. 15.00, podwórko: Świstackiego/Kościuszki/Więckowskiego/Brzeska, wstęp wolny

W programie wiele zabaw i konkursów z nagrodami, m.in. gry z piłką, wspólne sadzenie roślin, zgaduj-zgadule i quizy np. na temat zasad dbania o podwórko i segregacji odpadów. Dorośli mogą dowiedzieć się sporo na temat uciepłowienia budynków, w których mieszkają oraz możliwości skorzystania ze wsparcia programu KAWKA przy wymianie pieców w mieszkaniach.

Na festyny zapraszają: ZZK, Alba, Fortum, Wrocławskie Mieszkania oraz Wydział Środowiska i Rolnictwa UMW.

 

4. Urodziny Muzeum Współczesnego Wrocław

4. Urodziny Muzeum Współczesnego Wrocław

godz. 17.00 (piątek), Muzeum Współczesne, pl. Strzegomski, wstęp wolny

Bezpłatne zwiedzanie muzeum, dyskusja, animacje, koncert i oprowadzanie po wystawie „Vot ken you mach?” – to kilka wybranych atrakcji, które przygotowano z okazji 4. urodzin Muzeum Współczesnego.

piątek 28 sierpnia

 • godz. 17.00 – panel dyskusyjny pt. „Funkcja Muzeum Współczesnego w tworzeniu kapitału symbolicznego miasta” z udziałem m.in. wrocławskich radnych – Jerzego Skoczylasa i Mirosławy Stachowiak-Różeckiej i Hanny Wróblewskiej, dyrektorki Zachęty – Narodowej Galerii Sztuki i Joanny Mytkowskiej, dyrektorki Muzeum Sztuki Nowoczesnej.
 • godz. 17.00 – przestrzeń Kalkomania. Można zrobić tatuaż, nawet zmywalny. Można będzie zrobić monidło (pamiątkowe urodzinowe zdjęcie). Będą też animacje dla dzieci i dorosłych.
 • godz. 19.00 –  wspólne zdjęcie przyjaciół MWW na dachu –  z lotu ptaka, czyli z dronu i Flash Mob.
 • godz. 19.15 – koncert zespołu Dead Snow Monster.

W dniach 28-30 sierpnia można zwiedzać muzeum bezpłatnie.

niedziela 30 sierpnia

 • o godz. 13.30 – Urodzinowe Warsztaty Rodzinne
 • godz. 15.00 – po wystawie „Vot ken you mach?” oprowadzi Bartek Lis – kurator projektów społecznych MWW.

 

Bezpłatne wycieczki tropem wrocławskich krasnali

Bezpłatne wycieczki tropem wrocławskich krasnali

piątek godz. 18.00, Rynek, Informacja Krasnalowa przy Ratuszu

Bezpłatne wycieczki dla dzieci od 5 do 12 lat z rodzicami w wakacyjne piątki (godz. 18.00), soboty (godz. 16.00) oraz niedziele (godz. 11.00). Miejsce spotkania: Rynek, Informacja Krasnalowa przy Ratuszu. Udział w wycieczce nie wymaga zapisów. Aby powędrować szlakiem krasnali wystarczy przyjść o odpowiedniej porze i dołączyć do przewodników.

piątek, 28 sierpnia, godz. 18.00 – Na tropie krasnali, czyli krasnoludkowe podchody

sobota, 29 sierpnia, godz. 16.00 – Krasnoludki są na świecie!

niedziela, 30 sierpnia, godz. 11.00 – Na ratunek Marysi Pięknisi

 

Otwarta scena na Wyspie Słodowej: bezpłatne koncerty na wyspie

Otwarta scena na Wyspie Słodowej: bezpłatne koncerty na wyspie

Wyspa Słodowa, piątek, godz. 19.00

Otwarta Scena dla młodych artystów to miejsce, z którego mogą zaprezentować swoją twórczość. Dla publiczności – możliwość wysłuchania bezpłatnych koncertów. Otwarta Scena działa do końca wakacji, planowany jest także jesienny koncert finałowy z udziałem najlepszych kapel.

Najbliższy weekend zagrają:

 • piątek 28 sierpnia – Grunge Rower, a potem będą bluesowe i rockowe covery w wykonaniu grupy Puls.s.
 • sobota 29 sierpnia –  Apokalipsa z Wołowa specjalizująca się w dźwiękach metalowo-rockowych i gliwicka grupa Wiewiórka na Drzewie grająca reggae, ska i rocka.

W wyjątkowych sytuacjach może zmienić się wykonawca lub koncerty mogą zostać odwołane.

 

PIĄTKOWA ZUMBA ze Zwycięska Fitness

PIĄTKOWA ZUMBA ze Zwycięska Fitness

godz. 19.00, Wzgórze Partyzantów, ul. P. Skargi 18a, wstęp wolny

Piątek to już weekend ale poćwiczyć nie zaszkodzi.  Punktualnie o 19:00 do Zumby porwie was Ewelina ze ZWYCIĘSKA gym&fitness center.

Zajęcia BEZPŁATNE, w każdy piątek do 4.09.2015.

 

„Shirley Valentine” – w Teatrze Arka

„Shirley Valentine” – w Teatrze Arka

piątek-niedziela, godz.19.00, Teatr Arka, ul. Mennicza 3, bilety 30 zł

Najnowszy i długo oczekiwany spektakl „Shirley Valentine” jest prezentem dla publiczności, czekającej na ciepłą i wzruszającą komedię. Jest to przedstawienie z temperamentem, pazurem, dowcipem, namiętnością i kobiecą siłą. Od wielu lat grany na deskach teatralnych całego świata. Na udział w komedii Willego Russella pozwalają sobie tylko wyjątkowe aktorki. Na świecie Ellen Burstyn, w Polsce Krystyna Janda,  a we Wrocławiu - Renata Jasińska. Entuzjastycznie przyjmowany, również przez męską część publiczności. Shirley, kiedyś kobieta z wielkimi marzeniami, dziś pełna lęku i niepewności, staje w szranki z najtrudniejszym przeciwnikiem – samą sobą.

 

Obcy z Mons – premiera teatru Ad Spectatores

Obcy z Mons – premiera teatru Ad Spectatores

godz.20:00, scena w Browarze Mieszczańskim, ul. Hubska 6, bilety 27 zł (normalny), 22 zł (ulgowy)

Premiera, reż. Maciej Masztalski. Opis spektaklu:
23 sierpnia 1914 w belgijskim miasteczku Mons nieliczne oddziały wojsk brytyjskich starły się z wielokrotnie silniejszą armią niemiecką. Ku zdumieniu wszystkich Anglicy zatrzymali niemieckie natarcie. Kiedy klęska wojsk brytyjskich zdawała się przesądzona, żołnierze wezwali na pomoc łuczników Świętego Jerzego. Zastępy aniołów ostrzelały z niebios pozycje niemieckie gradem strzał, zmieniając przebieg bitwy. Na starych kartkach pocztowych, pośród okopów, można dostrzec spowite bielą postaci, uzbrojone w łuki. Na innych wyraźnie widać zielone sylwetki, niewielkiego wzrostu walczące zażarcie z Niemcami.

 

Waldemar Rakowski Quartet w Vertigo Jazz Club

Waldemar Rakowski Quartet w Vertigo Jazz Club

godz. 20.00, Vertigo Jazz Club & Restaurant, ul. Oławska 13, wstęp wolny

Dwa wieczory ze znakomitym, wrocławskim wirtuozem, prezentującym szeroki wachlarz jazzowych stylistyk: od swingu po funky.

Kwartet tworzą: Waldemar Rakowski (saksofony), Łukasz Perek  (fortepian), Andrzej Michalak (gitara basowa), Michał Polak (perkusja)

Muzyczna Wyspa: spotkanie Radość Rytmu

Muzyczna Wyspa: spotkanie Radość Rytmu

godz. 20.15, Wyspa Słodowa, wstęp wolny

W wybrane wakacyjne piątki, o godz. 20.15 na Wyspie Słodowej doświadczeni bębniarze i animatorzy kultury zaproszą wszystkich chętnych do wspólnej akcji odnalezienia Rytmu Miasta i rytmu własnego serca.

Jeśli masz jakikolwiek instrument perkusyjny: djembe, conga, bongosy, cajon, werbel, bombo, marakasy, pudełka rezonansowe, grzechotki, dzwonki itp. oraz dysponujesz czasem w wakacyjne piątki zapraszamy do wspólnej orkiestry. Dla przypadkowych amatorów wrażeń organizatorzy będą mieli coś pod ręką, więc brak instrumentu i pomysłu na niego nie może stanąć na drodze przeżycia wspólnej przygody.

 

Kino plenerowe na Wyspie Słodowej

Kino plenerowe na Wyspie Słodowej

piątek-sobota, godz. 21.30, Wyspa Słodowa, wstęp wolny

W czwarty weekend sierpnia zaprezentowane zostaną filmy poświęcone nie zawsze łatwym relacjom w rodzinie. Na gości kina plenerowego tradycyjnie czekać będą wygodne leżaki i koce. Podczas seansów kina plenerowego obowiązuje zakaz picia alkoholu i palenia papierosów.

 • piątek, 28 sierpnia – film dokumentalny „Nie zapomnij mnie”. To osobista historia niemieckiego reżysera Davida Sievekinga, który portretuje swoją chorą na alzheimera matkę.
 • sobota, 29 sierpnia – fińska „Droga na północ” to nietypowy film drogi. Timo, 40-letni uznany pianista, pewnego dnia spotyka na swoim progu ojca, który odszedł od rodziny, kiedy chłopiec miał 3 lata. Wspólnie wyruszają w podróż do Laponii, podczas której odkrywają, że wbrew pozorom wiele ich łączy.

 

Sobota, 29 sierpnia 2015r.

 

 XII Spacery z przewodnikiem – cykl wycieczek tematycznych

XII Spacery z przewodnikiem – cykl wycieczek tematycznych

sobota-niedziela, wycieczki bezpłatne

Koło Przewodników Miejskich Oddziału Wrocławskiego PTTK oraz Urząd Miejski Wrocławia zapraszają na bezpłatne letnie spacery z przewodnikiem w każdą sobotę i niedzielę od 13 czerwca do 12 września 2015 roku. Zbiórka: Rynek (obok pomnika Aleksandra Fredry).

Trasy wędrówek związane będą z historią, architekturą, przestrzenią kulturową miasta oraz biografią osób, które urodziły się tu bądź połączyły swoje losy z Wrocławiem.

sobota, 29 sierpnia

 • godz. 10.00 – Szkło w architekturze. Rynek (obok pomnika Aleksandra Fredry) oraz witraże i szkło artystyczne w wybranych obiektach    i w przestrzeni miejskiej

niedziela, 30 sierpnia

 • godz. 10.00 – Modelowe osiedle  czyli pozostałości wystawy architektury WUWA z 1929 r. Rynek (obok pomnika Aleksandra Fredry) – tereny powystawowe w pobliżu Hali Stulecia (przejazd MPK)
 • dla rodzin z dziećmi: Fontanna Multimedialna na Pergoli oraz Ogród Japoński. Rynek (obok pomnika Aleksandra Fredry) – tereny powystawowe – przejazd MPK
 • dla wytrwałych: Tereny wystawowe, Biskupin, Sępolno

 

Bezpłatne porady zdrowotne - Centrum Stworzone dla Zdrowia

Bezpłatne porady zdrowotne - Centrum Stworzone dla Zdrowia

pl. Nowy Targ, do 31 sierpnia, w godz. 10.00-20.00

To ostatni tydzień funkcjonowania Centrum Stworzone dla Zdrowia we Wrocławiu na pl. Nowy Targ. Jeszcze do 30 sierpnia, codziennie, od 10:00 do 20:00, wrocławianie mają szansę sprawdzić kondycję organizmu, dowiedzieć się jak poprawić swoje zdrowie, wziąć udział w zajęciach i poszerzyć swoją wiedzę o zdrowiu. Korzystanie z usług Centrum jest bezpłatne. Można m.in. sprawdzić indeks BMI, grubość tkanki tłuszczowej, ilość wody w organizmie, mineralizacje kości, wagę mięśni i przekonać się jaki jest wiek biologiczny organizmu.

Ostatni weekend sierpnia będzie wypełniony zajęciami związanymi ze zdrowym odżywianiem.

Sobota, 29 sierpnia

 • godz. 13:00 – wykład „Superfoods – żywność doskonała”(o tym, jakie produkty zawierają wyjątkowo cenne dla organizmu składniki i dlaczego warto je mieć).
 • godz. 14:30 – będzie można wziąć udział w warsztatach kulinarnych połączonych z degustacją. Tematem zajęć będą modne i popularne zielone koktajle. Zawodowa dietetyk i autorka bloga „Alicja w krainie diety, czyli o macierzyństwie okiem dietetyka” – Małgorzata Różańska, zdradzi, jak przygotować koktajl, tak aby był zdrowy i smaczny.
 • godz. 16:00 – będzie można posłuchać wykładu dotyczącego zdrowego odżywiania
 • godz. 17:00 – wziąć udział w treningu funkcjonalnym (Intensywne ćwiczenia na wzmocnienie mięśni, bez rozbudowywania masy mięśniowej).

Niedziela, 30 sierpnia

Finałowe zajęcia w Centrum poprowadzi w niedzielę Paweł Loroch - ekspert kulinarny, dziennikarz radiowy i telewizyjny.

 • godz. 13:00 – warsztaty kulinarne z ryżem w roli głównej (jak przyrządzić ryż na słodko, a jak np. po chińsku). Ekspert opowie o cechach ryżu, jego funkcjach i zastosowaniu w rozmaitych przepisach. 
Parkrun Wrocław

Parkrun Wrocław

godz. 9.00, Jaz Opatowicki, wymagana wcześniejsza rejestracja

Parkrun to bieg na dystansie 5 kilometrów z pomiarem czasu organizowany co tydzień przez cały rok. Udział w biegu jest bezpłatny, ale obowiązuje jednorazowa rejestracja, a następnie wydrukowanie i przyniesienie ze sobą nadanego Indywidualnego Kodu Uczestnika. W ramach parkrun wszyscy biegają dla własnej satysfakcji, dlatego każdy biegnie własnym tempem. Rejestracja: www.parkrun.pl/rejestracja

 

Pożegnanie wakacji w Aquaparku

Pożegnanie wakacji w Aquaparku

godz. 10.00-18.00, Aquapark Wrocław, ul. Borowska 99

W piątek otwarcie nowego domu saunowego – sauny Korsu. Ponadto mnóstwo atrakcji dla wszystkich, którzy potrzebują letniego wypoczynku w centrum miasta. Można popływać, potańczyć, aktywnie spędzić czas lub opalać się na leżaku.

 sobota 29 sierpnia

 • godz. 15.00 – Uroczyste otwarcie sauny Korsu

Sauna Korsu to pierwsza we Wrocławiu zewnętrzna sauna ziemna, wyposażona w klimatyczny kominek opalany drewnem. W związku z oddaniem jej do użytku zaplanowano dla gości specjalny program ceremonii zapachowych. Ceremonie w ramach otwarcia będą wykonywane w sobotę od 15.00 oraz w niedzielę do 15.00.

 • godz. 21.00 – ROBOTY LEDOWE

  Pokaz taneczny w wykonaniu zespołu Led Show. Spektakularne kostiumy świetlne tworzą niepowtarzalny efekt wizualny.

  Kierunek =>  baseny zewnętrzne, kompleks Basenów Rekreacyjnych

niedziela 30 sierpnia

 • godz. 10.00 -17.00 – DZIEŃ RATOWNICTWA WODNEGO

Jak zachowywać się na wodą? Jak udzielić pierwszej pomocy? Co trzeba wiedzieć, by zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych? Będzie się można tego dowiedzieć się podczas pokazów, warsztatów i zabaw prowadzonych przez zespół ratowników wodnych i medycznych Aquaparku Wrocław oraz z Centrum Ratownictwa Specjalistycznego Triage.

W programie:

 • Gry i zabawy dla dzieci
 • Zwiedzanie karetki pogotowia
 • Prezentacje zasad udzielania pierwszej pomocy
 • Spotkania z ratownikami medycznymi i wodnymi
 • Prezentacje sprzętu ratowniczego
 • Godz.14.00 – BAJKOBUS (Wrocławski Teatr Lalek)

„Tesla vs. Edison”, czyli z prądem lub pod prąd

Artyści z Wrocławskiego Teatru Lalek zagrają dla aquaparkowej publiczności familijne widowisko plenerowe w Bajkobusie. TESLA vs EDISON to trzymająca w napięciu opowieść osadzona w industrialnych realiach początków XX wieku – oparta na faktach historia zaciętej rywalizacji dwóch wielkich wynalazców o prymat w dziedzinie elektryczności.

Kierunek => Plac przed wejściem głównym

Wszystkie atrakcje są bezpłatne dla gości kompleksu Basenów Rekreacyjnych.

AQUA FITNESS DLA KAŻDEGO

Przez całe wakacje codzienne zajęcia aqua fitness, które odbywają się o każdej pełnej godzinie (pomiędzy godz. 10.00 – 17.00). 

Wszystkie atrakcje są bezpłatne dla gości kompleksu Basenów Rekreacyjnych.

 

Jeż na Przedmieściu Oławskim

Jeż na Przedmieściu Oławskim

godz.10.00, podwórko między ulicami Mierniczą, Łukasińskiego, Prądzyńskiego i Komuny Paryskiej, udział bezpłatny

Jest różowo-liliowo-pomarańczowo-czerwony, dmuchany i ma integrować mieszkańców. Olbrzymi kolorowy jeż jest częścią projektu realizowanego przez Europejską Stolicę Kultury 2016 „Wrocław – wejście od podwórza”. Pojawił się w poniedziałek na podwórku na tzw. wrocławskim "trójkącie", wzbudzając zachwyt dzieci. Jeż będzie wędrował od 13 do 29 sierpnia po podwórkach Przedmieścia Oławskiego. Autorka jeża jest Iza Rutkowska.

 

Wakacyjne strzelanie z broni palnej

Wakacyjne strzelanie z broni palnej

godz. 9.00-19.00, strzelnica ul. Skwierzyńska 1, koszt: 199 zł (za osobę lub parę) wcześniejsza rezerwacja tel. 601 705 047, wiecejnizstrzelanie@gmail.com

Na strzelnicy instruktorzy, przekażą wiedzę i umiejętności z zakresu posługiwania się bronią palną, potwierdzone imiennym certyfikatem. Czas trwania rozpoczyna się o pełnej godzinie i na jedną parę lub osobę indywidualną wynosi max. 60 minut lub do wyczerpania amunicji. Uwaga! Oferta skierowana wyłącznie do osób pełnoletnich. Organizator na 1 parę zapewnia: podstawowe szkolenie strzeleckie z zasad użytkowania broni palnej oraz podstawowych technik strzeleckich, indywidualnego instruktora, ochronę wzroku i słuchu, wynajem strzelnicy, tarcze oraz amunicję.

 

Wrocławska gra światła – wystawa niezwykłych zdjęć miasta

Wrocławska gra światła – wystawa niezwykłych zdjęć miasta

godz.8.00-24.00, pasaż kamienicy przy pl. Solnym 14, wstęp wolny

Żaden z nich nie urodził się we Wrocławiu, jednak jak mało kto, na swoich fotografiach potrafią pokazać urodę tego miasta. Jarosław Ciuruś, Maciej Lulko i Janusz Krzeszowski zorganizowali wspólną wystawę magicznych zdjęć Wrocławia. Na fotografiach możemy zobaczyć m.in. Ostrów Tumski, Stare Miasto, most Rędzińśki czy pl. Grunwaldzki w róznym świetle i niezwykłych kolorach. 
Wystawę można oglądać co najmniej do końca 2015 roku w pasażu kamienicy przy pl. Solnym 14.

 

Budujemy kryjówkę – warsztaty dla dzieci

Budujemy kryjówkę – warsztaty dla dzieci

Godz.10:00-16.00, BARBARA: infopunkt / kawiarnia / kultura, ul. Świdnicka 8 b, dla dzieci 7-10 lat, udział bezpłatny

Fundacja OPEN MIND w ramach projektu KIDS Design Space – dzieci projektują przestrzeń, organizuje II etap warsztatów architektonicznych. Dzieci będą miały okazję przetestować pozyskaną w lipcu wiedzę w praktyce. Wspólnie z projektantami pracowni architektonicznej PORT dzieci będą tworzyć kryjówkę/bazę. Zasady uczestnictwa w projekcie KIDS DESIGN SPACE ? dzieci projektują przestrzeń na www.kidsdesignspace.pl

 

Warsztaty Stolarskie dla pasjonatów

Warsztaty Stolarskie dla pasjonatów

godzina 10.00 -16.00, Domowa Stolarnia – ul. Hubska 6, koszt 200 zł

Warsztaty skupione będą na własnoręcznym wykonaniu lampek drewnianych. Każdy uczestnik nauczy się również obsługi podstawowych narzędzi stolarskich, pozna techniki obróbki i wykańczania drewna. Uczestnicy powinni zarezerwować sobie około 6 godzin. kontakt: 732 010 861

 

Poranki z \" data-mce-src=

Poranki z „Agi Bagi”

w każda sobotę i niedzielę sierpnia, godz. 10.30, Multikino Pasaż Grunwaldzki i Arkady Wrocławskie

Bajki dla dzieci powyżej 2 roku życia. Podczas pokazów dzieci zobaczą II cześć projektu „Agi Bagi”. „Agi Bagi” opowiada o przygodach mieszkańców planety, która ma dwie strony: Agi i Bagi oraz o wzajemnych relacjach pomiędzy jej mieszkańcami, plemionami Agingów i Bagingów. Każdy epizod porusza wątek związany ze środowiskiem, pokazuje jak sobie radzić wspólnymi siłami, żeby żyć w harmonii z naturą. AKTORZY użyczający głosów: Waldemar Barwiński, Jarosław Boberek, Ewelina Kordy, Agnieszka Kunikowska, Agnieszka Mrozińska.

 

Piknik Wrocławski

Piknik Wrocławski

godz. 11.00-19.00, Wyspa Słodowa (plac przed sceną), wstęp wolny
Impreza gastronomicznej w plenerze. Najciekawsze wrocławskie restauracje i bary prezentować będą swoje popisowe dania w piknikowej atmosferze, wszystkim ciekawym nowych smaków.

 

W innym świetle – warsztaty dla dzieci

W innym świetle – warsztaty dla dzieci

godz. 11.00-14.00, CRZ Krzywy Komin, ul. Dubois 33-35a, dla dzieci 7-10 lat, udział bezpłatny

Zajęcia odbywają się w ramach projektu „Kids design space” – Dzieci projektują przestrzeń. Mają uświadomić dzieciom jak ważne w otaczającym środowisku są sztuczne źródła światła. Dzieci dowiedzą się jak światło wpływa na samopoczucie, ułatwia pracę, chroni przed ciemnością i daje poczucie bezpieczeństwa. W czasie zajęć uczestnicy   wspólnie zaprojektują i wykonają lampion. Podczas warsztatów dzieci będą się uczyć podstaw projektowego myślenia i spojrzenia na świat.

Kolejne spotkanie i kontynuowanie przygody ze światłem 26 września. Warsztaty pn.:„Widzę/Nie widzę”.

 

Archi-box 7 Baza! - instalacja przed Muzeum Architektury

Archi-box 7 Baza! - instalacja przed Muzeum Architektury

ul. Bernardyńska 5, do 3 października

Wielofunkcyjna, tymczasowa struktura zbudowana przed muzeum, podobnie jak przed rokiem umożliwi organizowanie zróżnicowanych wydarzeń. Na co dzień pawilon i towarzysząca mu kawiarnia będą atrakcyjnym miejscem wypoczynku i życia towarzyskiego, a podczas zaplanowanych wydarzeń staną się trybuną dla dyskusji, spotkań projektowych, wykładów i plenerowych koncertów.

 

Sportowa Wyspa: turniej siatkarski „Zagraj z Mistrzami\" data-mce-src=

Sportowa Wyspa: turniej siatkarski „Zagraj z Mistrzami”

sobota-niedziela, godz. 12.00-19.00, Wyspa Piaskowa, wstęp wolny

Zakończenie wakacji z siatkówką. W ostatnią sobotę sierpnia na Wyspie Piaskowej rozegrany zostanie turniej pt. „Zagraj z Mistrzami”. 3-osobowe drużyny (także mieszane) mogą zgłaszać się jeszcze do piątku (28 sierpnia) na adres: fabryka@hoga.pl. Turniej zostanie rozegrany na dwóch trawiastych boiskach. W godz. 12.00-19.00 można będzie także wziąć udział w zajęciach karate, rozgrywkach unihokeja, a od 16.00 do 19.00 prowadzone będą zajęcia jogi. Dla dzieci pojedynki sumo i biegi na orientację. Dostępne będą tory do gry w bule, tory do badmintona, turnballe, łuki oraz ścianka wspinaczkowa. W przypadku niesprzyjającej pogody atrakcje mogą zostać odwołane.

 

 „Parki ESK” – parki pełne kultury: przestrzenie oddane w ręce wrocławian

„Parki ESK” – parki pełne kultury: przestrzenie oddane w ręce wrocławian

Park Południowy (na polanie, okolice pomnika Chopina), park Grabiszyński (w pobliżu ul. Solskiego, nieopodal placu zabaw), park Staszica (w okolicach fontanny), godz. 14.00-19.00, park Jedności (ul. Królewska, w pobliżu pętli, os. Sobieskiego)

Z inicjatywy Europejskiej Stolicy Kultury powstały „Parki ESK” w parkach – Południowym, Grabiszyńskim, Staszica oraz parku Jedności na Zakrzowie. Pawilony kultury są otwarte w każdą sobotę i niedzielę do końca września od godz. 12.00 do 19.00. Jeżeli w harmonogramie nie ma zaplanowanych spotkań i wydarzeń, każdy może przyjść, by zaprezentować swoje zainteresowania i talenty.

Park Południowy

sobota, 29 sierpnia 

 • od 12.00 – Pawilon kultury jest do dyspozycji mieszkańców – organizatorzy czekają na inicjatywy

niedziela, 30 sierpnia

 • 13.00–14.00 – Wykład „Po pierwsze pierwsza pomoc”, Fundacja Ochrony Zdrowia Psychicznego „Harmonia”
 • 14.00–15.00 – Warsztaty metodą Weroniki Sherborne pokazujące, jak łatwo i bez nakładu finansowego bawić się z dziećmi, Misiowa Kraina
 • 15.00–16.00 – Warsztaty tańca brzucha i pokaz tańca „Mahtab”, Małgorzata Pluta
 • 16.00–17.00 – „Co warto wiedzieć o asertywności”, spotkanie z dr Aleksandrą Hulewską
 • 17.00-18.00 – Popołudniowa herbatka z książką - Wybory Literackie
 • 18.00-19.00 – warsztaty i pokaz koncert zespołu Gabinet Cieni
Park Grabiszyński

sobota, 29 sierpnia

 • od 12.00 – Pawilon kultury jest do dyspozycji mieszkańców – czeka na inicjatywy

niedziela, 30 sierpnia

 • 17.00-18.00 – Czytanki dla dzieci czyta Asia Gala
 • 18.00–20.00 – „I Ty możesz przemawiać!”, spotkanie z Toastmasters (spece od przemówień pokażą jak przemawiać)

Park Staszica

sobota, 29 sierpnia

 • od 12.00 – Pawilon kultury jest do dyspozycji mieszkańców – czeka na inicjatywy

niedziela, 30 sierpnia

 • 18.00-19.30 – Głosowisko – warsztaty śpiewu i ruchu

Park Jedności, ul. Królewska

sobota, 29 sierpnia

 • od 12.00 – wymiana książek    
 • od 12.30 – „Moja pasja, moja dusza, moje życie”, wystawa fotografii Joanny Palczewskiej
 • 15.00–17.00 – „Psie Pole śle” – kolektywne wypisywanie pocztówek, Odkrytki. Kochanym Ciotkom
 • 17.00–18.00 – Spotkanie autorskie i czytanie powieści sensacyjnej „Na krańcach luster”
 • 17.00-18.00 – koncert poezji śpiewanej „Oczyma duszy mojej” w wykonaniu Katarzyny Nowak i Jerzego Brodzińskiego

niedziela, 30 sierpnia

 • 12.30 – „Moja pasja, moja dusza, moje życie”, wystawa fotografii Joanny Palczewskiej
 • 15.00–15.45 – Warsztaty śpiewania piosenek dziecięcych „Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato”, Narodowe Forum Muzyki
 • 16.00–16.45 – Cały Zakrzów czyta dzieciom
 • 17.00–18.30 – Joga i pilates, City Sports 4People

Koordynatorzy

 

Videomapping w Hali Stulecia

Videomapping w Hali Stulecia

piątek godz. 16.00, sobota-niedziela godz. 10.00, 12.00, 14,00 i 16.00, Hala Stulecia, bilety od 12 do 45 zł

W Hali Stulecia zobaczyć można niezwykły pokaz mappingu, który prezentuje fenomen konstrukcji wnętrza jedynego wrocławskiego obiektu z listy UNESCO. Zastosowanie najnowszych technologii jest jednocześnie niepowtarzalną prezentacją video artu. W trakcie pokazu videomappingu wyróżniającym elementem jest czerwone światło, rozbłyskujące w sercu kopuły. Videomapping jest dopełnieniem stałej wystawy multimedialnej Centrum Poznawczego Hali Stulecia, która przedstawia zwiedzającym genezę powstania obiektu i historię jego przemian na przestrzeni lat.

 

Poranki w Multikinie \" data-mce-src=

Poranki w Multikinie – „Przygody Słoniczki Elli” i „Tree Fu Toma”

godz. 12.00, Multikino Pasaż Grunwaldzki i Arkady Wrocławskie

W sierpniu podczas pokazów o 12.00 dzieci zobaczą nowe odcinki „Przygody słoniczki Elli” i „Tree Fu Toma”.  Tom Powers wygląda na przeciętnego ośmiolatka. Jednak chłopiec dokonał niezwykłego odkrycia. W lesie niedaleko jego domu jest specjalne drzewo, które mieści Treetopolis - miasto wewnątrz pnia drzewa.

Ella, pogodna słoniczka, uwielbia wesołą zabawę. Każdego dnia razem z przyjaciółmi odkrywa zakamarki Wyspy Słoni. Zdarza się, że ich zabawne przygody i próby pomagania innym nie zawsze idą zgodnie z planem.

 

Beksiński - druga odsłona \" data-mce-src=

Beksiński – druga odsłona „Antyfotografia”

piątek 10.00-20.00, sobota-niedziela 10.00-18.00, Centrum Kultury Zamek (Leśnica), pl. Świętojański 1, bilety: 3-9 zł

90 zdjęć autorstwa Zdzisława Beksińskiego można oglądać do końca sierpnia. Prace pochodzą z lat 50. XX wieku, okresu w którym Beksiński intensywnie eksperymentował na polu fotografii i do dzisiaj uważany jest za jednego z najwybitniejszych i najbardziej odkrywczych fotografików tamtych czasów. To właśnie fotografia byłą dziedziną sztuki, od której Beksiński rozpoczął swoją artystyczną podróż.

 

Aktywna Sobota w ramach Projektu Wzgórze

Aktywna Sobota w ramach Projektu Wzgórze

godz. 12.00, Wzgórze Partyzantów, ul. Piotra Skargi 18a, wstęp wolny, obowiązują zapisy

W sobotę 29 sierpnia o godz. 12.00 odbędą się zajęcia z jogi, które prowadzi Mandala Art&Joga.

Zapisy telefoniczne 668 150 575 lub mailowo projektwzgorze@gmail.com.

 

Piknik lotniczy w Szymanowie

Piknik lotniczy w Szymanowie

godz. 12.00, Szymanów (lotnisko Aeroklub Wrocław), wstęp wolny

Wśród atrakcji pikniku m.in. pokazy akrobacji lotniczych, pokazy spadochroniarstwa, paralotni oraz pokazy grup antyterrorystycznych z użyciem środków pirotechnicznych.

Sporty lotnicze, tj. spadochroniarstwo, akrobacje szybowcowe i motoparalotnie to dyscypliny Światowych Igrzysk Sportowych The World Games 2017. Wszystko to do obejrzenia podczas Pikniku Lotniczego.

Dojazd: jak co roku, trasa autobusu 908 będzie przedłużona z Dworca Nadodrze do Szymanowa (lotnisko Aeroklub Wrocław).

 

„Zielono nam” – warsztaty ekologiczne dla dzieci

„Zielono nam” – warsztaty ekologiczne dla dzieci

godz. 12.00, Centrum Handlowe Arkady Wrocławskie ( poziom 0), wstęp wolny

Ekologiczne warsztaty dla najmłodszych w ramach Arkadowego Uniwerku odbędą się pod hasłem: „Zielono nam”. Dzieci dowiedzą się, jak należy właściwie dbać o środowisko naturalne, nauczą się, jak prawidłowo należy segregować odpady do właściwych pojemników na plastik, szkło oraz papier. Sobotnie zajęcia urozmaici muzyczna zabawa kreatywna, podczas której wykorzystane zostaną elementy tańca, ruchu oraz śpiewu. Na zakończenie warsztatów uczestnicy zaprojektują oraz wykonają strój z surowców wtórnych.

 

Sobota z Agielskim w Sky Tower

Sobota z Agielskim w Sky Tower

godz. 13.00, Centrum edukacyjne FasTracKids w galerii handlowej Sky Tower (poziom +1)

FasTracKids to centrum edukacyjne, do którego rodzice mogą przyprowadzić dzieci na edukacyjną sobotę z językiem angielskim. W FasTracKids korzysta się z interaktywnej technologii oraz technik nauczania angażujących wszystkie zmysły, co pozwala na indywidualne podejście do każdego dziecka. Program przewiduje darmowe badania poziomu biegłości dziecka, lekcję pokazową zajęć, prezentację dla rodziców oraz wiele innych rzeczy. W celu zapisu należy kontaktować się mailowo na: wroclaw@fastrackids.com lub telefonicznie: 71 780 01 90.

 

Wrocławskie Święto Piwa - pożegnanie lata 2015

Wrocławskie Święto Piwa - pożegnanie lata 2015

piątek, godz. 13.00, niedziela do godz. 22.00, na Pergoli koło Hali Stulecia, wstęp wolny

Wrocławskie Święto Piwa odbywać się będzie w ostatni weekend w ramach obchodów 35 – lecia powstania NSZZ Solidarność, a towarzyszyć mu będą dodatkowe imprezy towarzyszące: w sobotę w Hali Stulecia będzie to koncert zespołów Perfekt i Dżem, w niedzielę podczas kilkugodzinnej imprezy muzycznej otwartej dla publiczności wystąpi pochodzący z Liverpoolu zespół The Cavern Beatles – zespół grający przeboje grupy The Beatles w oryginalnych aranżacjach i stylizacji, a wcześniej widzowie usłyszą piosenki z repertuaru Marilyn Monroe w wykonaniu gwiazdy polskiego jazzu i soulu – Moniki Borzym oraz polskie przeboje w aranżacjach wrocławskiego gitarzysty i youtubera Maćka Czemplika w wykonaniu zaproszonych przez niego wrocławskich wokalistek.

 

Piknik Folklorystyczny w Muzeum Etnograficznym

Piknik Folklorystyczny w Muzeum Etnograficznym

godz. 15.00, Muzeum Etnograficzne, ul. Traugutta 111/113, wstęp wolny

Wystąpią:  zespół taneczny Ipoly Néptáncegyüttes i kapela Tücsök, Węgry (Mihálygerge) - Folklorní soubor Moták, Czechy (Praga) - zespół taneczny Csemadok Nesvady, Słowacja (Nesvady) - zespół taneczny Pannónia Néptáncegyüttes, Węgry (Kistarcsa/Budapeszt). Obejrzeć będzie można także wystawę prezentująca archiwalne zdjęcia z poprzednich edycji Festiwalu, a zespoły przygotują tradycyjny, drobny poczęstunek dla widzów Pikniku Folklorystycznego.

 

Plenerowa Giełda Fonograficzna

Plenerowa Giełda Fonograficzna

godz. 17.00-20.00, Plac Społeczny Przestrzeń Kreatywna, ul. Mazowiecka 17, wstęp wolny

Dolnośląska Giełda Fonograficzna to cykliczne wydarzenie kulturalne skierowane do osób, które zainteresowane są wymianą kupnem lub sprzedażą analogowych nośników z muzyką. Okazja, aby uzupełniać swoją kolekcję płyt CD, kaset lub winyli, nabyć trochę nowych nagrań, powymieniać się krążkami, czy po prostu spotykać się i porozmawiać w przyjaznej atmosferze o muzyce.

 

4. Urodziny Muzeum Współczesnego Wrocław

4. Urodziny Muzeum Współczesnego Wrocław

godz. 17.00 (piątek), Muzeum Współczesne, pl. Strzegomski, wstęp wolny

Bezpłatne zwiedzanie muzeum, dyskusja, animacje, koncert i oprowadzanie po wystawie „Vot ken you mach?” – to kilka wybranych atrakcji, które przygotowano z okazji 4. urodzin Muzeum Współczesnego.

piątek 28 sierpnia

 • godz. 17.00 – panel dyskusyjny pt. „Funkcja Muzeum Współczesnego w tworzeniu kapitału symbolicznego miasta” z udziałem m.in. wrocławskich radnych – Jerzego Skoczylasa i Mirosławy Stachowiak-Różeckiej i Hanny Wróblewskiej, dyrektorki Zachęty – Narodowej Galerii Sztuki i Joanny Mytkowskiej, dyrektorki Muzeum Sztuki Nowoczesnej.
 • godz. 17.00 – przestrzeń Kalkomania. Można zrobić tatuaż, nawet zmywalny. Można będzie zrobić monidło (pamiątkowe urodzinowe zdjęcie). Będą też animacje dla dzieci i dorosłych.
 • godz. 19.00 –  wspólne zdjęcie przyjaciół MWW na dachu –  z lotu ptaka, czyli z dronu i Flash Mob.
 • godz. 19.15 – koncert zespołu Dead Snow Monster.

W dniach 28-30 sierpnia można zwiedzać muzeum bezpłatnie (wejściówki do pobrania w kasie).

niedziela 30 sierpnia

 • o godz. 13.30 – Urodzinowe Warsztaty Rodzinne
 • godz. 15.00 – po wystawie „Vot ken you mach?” oprowadzi Bartek Lis – kurator projektów społecznych MWW.

 

Perfect i Dżem na wRock for Freedom

Perfect i Dżem na wRock for Freedom

godz. 17.30, Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1, bilety 40 zł (stojące), 60 zł (siedzące), wejściówki dla studentów i uczniów 30 zł. W dniu koncertu ceny wzrosną o 10 zł.

Impreza z okazji 35 rocznicy powstania NSZZ Solidarność wyjątkowo w tym roku nie w zajezdni przy ul. Grabiszyńskiej, która przechodzi remont, a w  Hali Stulecia. Na koncercie zagrają dwie legendy polskiej sceny rockowej, będące równolatkami Solidarności. Widzowie usłyszą znane szlagiery, Perfectu jak "Autobiografia", "Nie płacz Ewka", "Chcemy być sobą", "Niewiele ci mogę dać" i hity Dżemu jak „Whisky”, „Wehikuł Czasu”, „Sen O Victorii”, „List Do M.” czy „Czerwony Jak Cegła”.

 

Bezpłatne wycieczki tropem wrocławskich krasnali

Bezpłatne wycieczki tropem wrocławskich krasnali

piątek godz. 18.00, Rynek, Informacja Krasnalowa przy Ratuszu

Bezpłatne wycieczki dla dzieci od 5 do 12 lat z rodzicami w wakacyjne piątki (godz. 18.00), soboty (godz. 16.00) oraz niedziele (godz. 11.00). Miejsce spotkania: Rynek, Informacja Krasnalowa przy Ratuszu. Udział w wycieczce nie wymaga zapisów. Aby powędrować szlakiem krasnali wystarczy przyjść o odpowiedniej porze i dołączyć do przewodników.

sobota, 29 sierpnia, godz. 16.00 – Krasnoludki są na świecie!

niedziela, 30 sierpnia, godz. 11.00 – Na ratunek Marysi Pięknisi

 

Potańcówki w Capitolu

Potańcówki w Capitolu

godz. 18.00 (sobota), Teatr Muzyczny Capitol (foyer), al.Piłsudskiego, bilety 20-30 zł

Wieczory taneczne w dawnym stylu do muzyki na żywo w Capitolu, na Podwórku – w przestronnym foyer, przykrytym szklanym dachem. Goście mają okazję do zabawy przy popularnych szlagierach z repertuaru polskich i zagranicznych gwiazd. W pierwszej, sierpniowej Potańcówce, zaśpiewa Konrad Imiela, towarzyszyć mu będzie 4-osobowy zespół muzyczny. Więcej

 

Otwarta scena na Wyspie Słodowej: bezpłatne koncerty na wyspie

Otwarta scena na Wyspie Słodowej: bezpłatne koncerty na wyspie

Wyspa Słodowa, piątek, godz. 19.00

Otwarta Scena dla młodych artystów to miejsce, z którego mogą zaprezentować swoją twórczość. Dla publiczności – możliwość wysłuchania bezpłatnych koncertów. Otwarta Scena działa do końca wakacji, planowany jest także jesienny koncert finałowy z udziałem najlepszych kapel.

Najbliższy weekend zagrają:

 • piątek 28 sierpnia – Grunge Rower, a potem będą bluesowe i rockowe covery w wykonaniu grupy Puls.s.
 • sobota 29 sierpnia –  Apokalipsa z Wołowa specjalizująca się w dźwiękach metalowo-rockowych i gliwicka grupa Wiewiórka na Drzewie grająca reggae, ska i rocka.

W wyjątkowych sytuacjach może zmienić się wykonawca lub koncerty mogą zostać odwołane.

 

Kino Nowe Horyzonty – „Wesoła wdówka\" data-mce-src=

Kino Nowe Horyzonty – „Wesoła wdówka” retransmisja z Metropolitan Opera

godz. 19.00, Kino Nowe Horyzonty, ul.Kazimierza Wielkiego, czas trwania: 150', bilety: 60 zł 

Debiutująca w The Metropolitan Opera broadwayowska choreografka i reżyserka Susan Stroman, która ma na koncie wiele nagród Tony Award za takie musicale jak np. Crazy For You, przedstawia nową, ekstrawagancką interpretację dowcipnej i pełnej energii operetki Lehára „Wesoła wdówka”. To najbardziej popularne dzieło kompozytora jest faworytem publiczności od czasów premiery w 1905 roku. W roli główne: Renée Fleming jako Hanna - bogata paryska wdowa, Nathan Gunn w roli Danilo - kochanka Hanny, Thomas Allen, Kelli O'Hara. Operetka będzie wykonana w języku angielskim dzięki tłumaczeniu Jeremy Sams, natomiast z batutą – Andrew Davis.

 

„Shirley Valentine” – w Teatrze Arka

„Shirley Valentine” – w Teatrze Arka

piątek-niedziela, godz.19.00, Teatr Arka, ul. Mennicza 3, bilety 30 zł

Najnowszy i długo oczekiwany spektakl „Shirley Valentine” jest prezentem dla publiczności, czekającej na ciepłą i wzruszającą komedię. Jest to przedstawienie z temperamentem, pazurem, dowcipem, namiętnością i kobiecą siłą. Od wielu lat grany na deskach teatralnych całego świata. Na udział w komedii Willego Russella pozwalają sobie tylko wyjątkowe aktorki. Na świecie Ellen Burstyn, w Polsce Krystyna Janda,  a we Wrocławiu - Renata Jasińska. Entuzjastycznie przyjmowany, również przez męską część publiczności. Shirley, kiedyś kobieta z wielkimi marzeniami, dziś pełna lęku i niepewności, staje w szranki z najtrudniejszym przeciwnikiem – samą sobą.

 

Obcy z Mons – premiera teatru Ad Spectatores

Obcy z Mons – premiera teatru Ad Spectatores

godz.20:00, scena w Browarze Mieszczańskim, ul. Hubska 6, bilety 27 zł (normalny), 22 zł (ulgowy)

Premiera, reż. Maciej Masztalski. Opis spektaklu:
23 sierpnia 1914 w belgijskim miasteczku Mons nieliczne oddziały wojsk brytyjskich starły się z wielokrotnie silniejszą armią niemiecką. Kiedy klęska wojsk brytyjskich zdawała się przesądzona, żołnierze wezwali na pomoc łuczników Świętego Jerzego. Zastępy aniołów ostrzelały z niebios pozycje niemieckie gradem strzał, zmieniając przebieg bitwy. Na starych kartkach pocztowych, pośród okopów, można dostrzec spowite bielą postaci, uzbrojone w łuki. Na innych wyraźnie widać zielone sylwetki, walczące zażarcie z Niemcami.

 

Miejskie granie: The Dumplings

Miejskie granie: The Dumplings

godz. 20.00, plac Społeczny Przestrzeń Kreatywna, ul. Mazowiecka 17, wstęp wolny

Na zakończenie tegorocznego cyklu Żywiec Miejskie Granie na Placu Społecznym  wystapią The Dumplings uważani przez znawców tematu za jedno z największych muzycznych objawień ostatnich lat w Polsce. Mają już 25 tys. fanów na Facebooku. Zespół tworzą: Justyna Święs (śpiew, muzyka 17 lat) i Kuba Karaś (muzyka, 18 lat). Aktualnie zespół promuje swój debiutancki album „No Bad Days”, który miał swoją premierę 13 maja.

 

Muzyczna Wyspa: współczesne gospel

Muzyczna Wyspa: współczesne gospel

godz. 20.30, Wyspa Słodowa, wstęp wolny

Grasz na gitarze lub śpiewasz? A może zawsze o tym marzyłeś, ale bałeś się spróbować? Organizatorzy zapraszają do wspólnego muzykowania na Wyspie Słodowej.

W wybrane soboty sierpnia o godz. 20.30 na Wyspie Słodowej odbywają się warsztaty gitarowe "Muzyczne Podróże". Należy zabrać własną gitarę. Podczas najbliższego spotkania tematem będą współczesne utwory gospel.

 

 

Kino plenerowe Krucza

Kino plenerowe Krucza

godz. 20.30, ul. Krucza, róg Mieleckiej (podwórko kamienicy), wstęp wolny

Kino plenerowe Krucza to inicjatywa mająca na celu sprowadzanie wydarzeń kulturalnych do dzielnic a nie tylko centrum Wrocławia. Realizowana jest w ramach mikroGRANTÓW ESK w sezonie letnim 2015. W ramach przedsięwzięcia na ścianie garażowej na podwórku kamienicy przy ulicy Kruczej (róg Mieleckiej, osiedle Gajowice) zostanie wyświetlonych 10 filmów – zarówno dla dzieci i dla dorosłych. Uwaga! Na seans należy wziąć z sobą koce lub karimaty do siedzenia.

29 sierpnia, dla dzieci  – „Kacper i Emma – najlepsi przyjaciele”, reż. Arne Lindtner Næss”

30 sierpnia, dla dorosłych – „Historie rodzinne”, reż. Sarah Polley

 

 

Specjalne pokazy fontanny multimedialnej

Specjalne pokazy fontanny multimedialnej

godz. 21.30, sobota-niedziela, pergola przy Hali Stulecia

Pokaz specjalny z okazji powstania Solidarności. Fontanna zajmuje powierzchnię bliską 1 ha, a na jej dnie umieszczono aż 800 punktów świetlnych, 300 dysz wodnych oraz 3 dysze ogniowe.

Wstęp na teren pergoli jest bezpłatny. Pokazy można oglądać z tarasu widokowego Wrocławskiego Centrum Kongresowego w cenie 5 zł/os. Bilety dostępne są w dniu wydarzenia w holu głównym WCK.

 

Letnie kino na dachu w Renomy

Letnie kino na dachu w Renomy

godz. 21.30, ze względów bezpieczeństwa liczba widzów na dachu jest ograniczona i nie powinna przekroczyć 300 osób

DH Renoma zaprasza na „Filmowe smaki lata”, czyli wieczorne seanse letniego kina na dachu. Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest kuchnia i gotowanie. Do dyspozycji widzów będą wygodne leżaki.

Repertuar seansów w DH Renoma:

 • 29 sierpnia – „Życie od kuchni”

 

Kino plenerowe na Wyspie Słodowej

Kino plenerowe na Wyspie Słodowej

piątek-sobota, godz. 21.30, Wyspa Słodowa, wstęp wolny

W czwarty weekend sierpnia zaprezentowane zostaną filmy poświęcone nie zawsze łatwym relacjom w rodzinie. Na gości kina plenerowego tradycyjnie czekać będą wygodne leżaki i koce. Podczas seansów kina plenerowego obowiązuje zakaz picia alkoholu i palenia papierosów.

 • sobota, 29 sierpnia – fińska „Droga na północ” to nietypowy film drogi. Timo, 40-letni uznany pianista, pewnego dnia spotyka na swoim progu ojca, który odszedł od rodziny, kiedy chłopiec miał 3 lata. Wspólnie wyruszają w podróż do Laponii, podczas której odkrywają, że wbrew pozorom wiele ich łączy.

 

Rooftop Valentines Summer w Pralni

Rooftop Valentines Summer w Pralni

godz. 22.00, klub Pralnia, ul. Krakowska 100, bilety 39 zł

Letnie Kochanie na dachu, czyli inny pomysł na świętowanie walentynek w najgorętszym miesiącu 2015. Słońce, taniec, basen, przebieranki oraz elektronika z głośników. To właśnie letnie walentynki w Pralni. 

Zagrają: Ishome, Unbroken Dub (ReWax, Quick Response), TBA.

 

Niedziela, 30 sierpnia 2015r.

 

 XII Spacery z przewodnikiem – cykl wycieczek tematycznych

XII Spacery z przewodnikiem – cykl wycieczek tematycznych

sobota-niedziela, wycieczki bezpłatne

Koło Przewodników Miejskich Oddziału Wrocławskiego PTTK oraz Urząd Miejski Wrocławia zapraszają na bezpłatne letnie spacery z przewodnikiem w każdą sobotę i niedzielę od 13 czerwca do 12 września 2015 roku. Zbiórka: Rynek (obok pomnika Aleksandra Fredry).

Trasy wędrówek związane będą z historią, architekturą, przestrzenią kulturową miasta oraz biografią osób, które urodziły się tu bądź połączyły swoje losy z Wrocławiem.

niedziela, 30 sierpnia

 • godz. 10.00 – Modelowe osiedle  czyli pozostałości wystawy architektury WUWA z 1929 r. Rynek (obok pomnika Aleksandra Fredry) – tereny powystawowe w pobliżu Hali Stulecia (przejazd MPK)
 • dla rodzin z dziećmi: Fontanna Multimedialna na Pergoli oraz Ogród Japoński. Rynek (obok pomnika Aleksandra Fredry) – tereny powystawowe – przejazd MPK
 • dla wytrwałych: Tereny wystawowe, Biskupin, Sępolno

 

Wrocławski Bazar Smakoszy

Wrocławski Bazar Smakoszy

godz. 10.00-16.00, każda niedziela przez cały rok, Browar Mieszczański, ul. Hubska 44, wstęp wolny

W każdą niedzielę przez cały rok kilkudziesięciu  wystawców oferuje wysokiej jakości produkty polskie i zagraniczne oraz wyroby certyfikowane. Na Bazarze znaleźć można produkty wytwarzane w tradycyjny, nieprzemysłowy sposób. Bazarowy koszyk wypełnić można wiejską śmietaną, kremowym masłem, twarożkiem, krowim i kozim mlekiem, ekologicznym drobiem, certyfikowanymi warzywami, przetworami, miodami, olejami, przyprawami, sokami, serami, wędlinami, wypiekami i wieloma innymi rarytasami.

 

Bezpłatne porady zdrowotne - Centrum Stworzone dla Zdrowia

Bezpłatne porady zdrowotne - Centrum Stworzone dla Zdrowia

pl. Nowy Targ, do 31 sierpnia, w godz. 10.00-20.00

To ostatni tydzień funkcjonowania Centrum Stworzone dla Zdrowia we Wrocławiu na pl. Nowy Targ. Jeszcze do 30 sierpnia, codziennie, od 10:00 do 20:00, wrocławianie mają szansę sprawdzić kondycję organizmu, dowiedzieć się jak poprawić swoje zdrowie, wziąć udział w zajęciach i poszerzyć swoją wiedzę o zdrowiu. Korzystanie z usług Centrum jest bezpłatne. Można m.in. sprawdzić indeks BMI, grubość tkanki tłuszczowej, ilość wody w organizmie, mineralizacje kości, wagę mięśni i przekonać się jaki jest wiek biologiczny organizmu.

Ostatni weekend sierpnia będzie wypełniony zajęciami związanymi ze zdrowym odżywianiem.

Niedziela, 30 sierpnia

Finałowe zajęcia w Centrum poprowadzi w niedzielę Paweł Loroch - ekspert kulinarny, dziennikarz radiowy i telewizyjny.

 • godz. 13:00 – warsztaty kulinarne z ryżem w roli głównej (jak przyrządzić ryż na słodko, a jak np. po chińsku). Ekspert opowie o cechach ryżu, jego funkcjach i zastosowaniu w rozmaitych przepisach. 

 

Festiwal Smaków Dolnoślaskich

Festiwal Smaków Dolnoślaskich

godz. 10.00, ul. Zwycięska 4 - 8 (przy hotelu AGRO), wstęp wolny

W każdą niedzielę spotykanie w gronie dolnośląskich rolników i producentów. W ofercie szeroka gama warzyw; od marchewki, pietruszki po cukinie, ziemniaki, sery kozie, owcze i z mleka krowiego, twarożki, sery dojrzewające i żółte, masło, maślanka, mleko, wędliny, oleje zimno tłoczone z tłoczni dolnośląskich. Są stoły, ławy, koce. Na miejscu można piknikować z całą rodziną na łące. Dla wszystkich gości kawa gratis. W zależności od temperatury otoczenia może być gorąca lub mrożona.

 

Pożegnanie wakacji w Aquaparku

Pożegnanie wakacji w Aquaparku

godz. 10.00-18.00, Aquapark Wrocław, ul. Borowska 99

W piątek otwarcie nowego domu saunowego – sauny Korsu. Ponadto mnóstwo atrakcji dla wszystkich, którzy potrzebują letniego wypoczynku w centrum miasta. Można popływać, potańczyć, aktywnie spędzić czas lub opalać się na leżaku.

 sobota 29 sierpnia

 • godz. 15.00 – Uroczyste otwarcie sauny Korsu

Sauna Korsu to pierwsza we Wrocławiu zewnętrzna sauna ziemna, wyposażona w klimatyczny kominek opalany drewnem. W związku z oddaniem jej do użytku zaplanowano dla gości specjalny program ceremonii zapachowych. Ceremonie w ramach otwarcia będą wykonywane w sobotę od 15.00 oraz w niedzielę do 15.00.

 • godz. 21.00 – ROBOTY LEDOWE

  Pokaz taneczny w wykonaniu zespołu Led Show. Spektakularne kostiumy świetlne tworzą niepowtarzalny efekt wizualny.

  Kierunek =>  baseny zewnętrzne, kompleks Basenów Rekreacyjnych

niedziela 30 sierpnia

 • godz. 10.00 -17.00 – DZIEŃ RATOWNICTWA WODNEGO

Jak zachowywać się na wodą? Jak udzielić pierwszej pomocy? Co trzeba wiedzieć, by zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych? Będzie się można tego dowiedzieć się podczas pokazów, warsztatów i zabaw prowadzonych przez zespół ratowników wodnych i medycznych Aquaparku Wrocław oraz z Centrum Ratownictwa Specjalistycznego Triage.

W programie:

 • Gry i zabawy dla dzieci
 • Zwiedzanie karetki pogotowia
 • Prezentacje zasad udzielania pierwszej pomocy
 • Spotkania z ratownikami medycznymi i wodnymi
 • Prezentacje sprzętu ratowniczego
 • Godz.14.00 – BAJKOBUS (Wrocławski Teatr Lalek)

„Tesla vs. Edison”, czyli z prądem lub pod prąd

Artyści z Wrocławskiego Teatru Lalek zagrają dla aquaparkowej publiczności familijne widowisko plenerowe w Bajkobusie. Naładowany pozytywną energią spektakl grany ze sceny Bajkobusu, na potrzeby przedstawienia przerobionego na pionierski wóz transmisyjny – Elektrobus. 

Kierunek => Plac przed wejściem głównym

Wszystkie atrakcje są bezpłatne dla gości kompleksu Basenów Rekreacyjnych.

AQUA FITNESS DLA KAŻDEGO

Przez całe wakacje codzienne zajęcia aqua fitness, które odbywają się o każdej pełnej godzinie (pomiędzy godz. 10.00 – 17.00). 

Wszystkie atrakcje są bezpłatne dla gości kompleksu Basenów Rekreacyjnych.

 

Wakacyjne strzelanie z broni palnej

Wakacyjne strzelanie z broni palnej

godz. 9.00-19.00, strzelnica ul. Skwierzyńska 1, koszt: 199 zł (za osobę lub parę) wcześniejsza rezerwacja tel. 601 705 047, wiecejnizstrzelanie@gmail.com

Na strzelnicy instruktorzy, przekażą wiedzę i umiejętności z zakresu posługiwania się bronią palną, potwierdzone imiennym certyfikatem. Czas trwania rozpoczyna się o pełnej godzinie i na jedną parę lub osobę indywidualną wynosi max. 60 minut lub do wyczerpania amunicji. Uwaga! Oferta skierowana wyłącznie do osób pełnoletnich. Organizator na 1 parę zapewnia: podstawowe szkolenie strzeleckie z zasad użytkowania broni palnej oraz podstawowych technik strzeleckich, indywidualnego instruktora, ochronę wzroku i słuchu, wynajem strzelnicy, tarcze oraz amunicję.

 

Wrocławska gra światła – wystawa niezwykłych zdjęć miasta

Wrocławska gra światła – wystawa niezwykłych zdjęć miasta

godz.8.00-24.00, pasaż kamienicy przy pl. Solnym 14, wstęp wolny

Żaden z nich nie urodził się we Wrocławiu, jednak jak mało kto, na swoich fotografiach potrafią pokazać urodę tego miasta. Jarosław Ciuruś, Maciej Lulko i Janusz Krzeszowski zorganizowali wspólną wystawę magicznych zdjęć Wrocławia. Na fotografiach możemy zobaczyć m.in. Ostrów Tumski, Stare Miasto, most Rędzińśki czy pl. Grunwaldzki w róznym świetle i niezwykłych kolorach. 
Wystawę można oglądać co najmniej do końca 2015 roku w pasażu kamienicy przy pl. Solnym 14.

 

Warsztaty kendo

Warsztaty kendo

godz. 9.00-10.30, IX LO przy ul. Piotra Skargi 29/31 (wejście do obiektu sportowego od tylnej strony szkoły), wstęp wolny

Wrocławski Klub Kendo Ryushinkai organizuje dla młodzieży (od lat 12) oraz dorosłych otwarty trening kendo. Można poznać sekrety japońskiej szermierki i spróbować własnych sił, albo po prostu popatrzeć na trening. Na miejscu będzie można również zasięgnąć informacji o naborze do sekcji kendo od września b.r.
Do udziału w warsztatach wymagany jest luźny strój sportowy.

 

 Plac Grunwaldzki – spotkanie popularno-naukowe

Plac Grunwaldzki – spotkanie popularnonaukowe

godz. 10.00, Instytut Matematyczny UWr, Wyb. Joliot-Curie, wstęp wolny

PLAC GRUNWALDZKI – piąte z cyklu spotkanie popularnonaukowe w ramach Programu mikroGRANTY ESK 2016 – REWITALIZACJA PRZESTRZENI MIEJSKIEJ NA PRZYKŁADZIE WYBRANYCH ZESPOŁÓW ARCHITEKTONICZNYCH.

Prowadzący – Anna Zwiech i Damian Kanclerski. Zbiórka: Instytut Matematyczny UWr od strony mostu Grunwaldzkiego – Wyb. Joliot-Curie. Więcej informacji

 

Joga w Parku, czyli darmowe zajęcia jogi w Parku Słowackiego

Joga w Parku, czyli darmowe zajęcia jogi w Parku Słowackiego

godz. 10.15, Park Słowackiego (za Panorama Racławicką)

Jak co roku w wakacje Fabryka Energii - Centrum Jogi Wrocław zachęca wrocławian do wspólnej praktyki jogi w parku - na świeżym powietrzu, w słońcu, na trawie i w pozytywnej i serdecznej atmosferze. Joga w Parku to akcja non-profit - zajęcia prowadzone doświadczanych nauczycieli Fabryki Energii są darmowe i skierowane do wszystkich, zarówno do tych którzy praktykowali jogę, jak i tych osób, które dopiero rozpoczynają praktykę. Wystarczy przynieść matę lub koc i wygodny strój.

 

Poranki z \" data-mce-src=

Poranki z „Agi Bagi”

W każdą sobotę i niedzielę sierpnia, godz. 10.30, Multikino Pasaż Grunwaldzki i Arkady Wrocławskie

Bajki dla dzieci powyżej 2 roku życia. Podczas pokazów dzieci zobaczą II cześć projektu „Agi Bagi”. „Agi Bagi” opowiada o przygodach mieszkańców planety, która ma dwie strony: Agi i Bagi oraz o wzajemnych relacjach pomiędzy jej mieszkańcami. Każdy epizod porusza wątek związany ze środowiskiem, pokazuje jak sobie radzić wspólnymi siłami, żeby żyć w harmonii z naturą. Aktorzy użyczający głosów: Waldemar Barwiński, Jarosław Boberek, Ewelina Kordy, Agnieszka Kunikowska, Agnieszka Mrozińska.

 

Bezpłatne zajęcia fitness na Barce Tumskiej

Bezpłatne zajęcia fitness na Barce Tumskiej

godz. 11.00, Barka Tumska czas trwania: ~1H,

W każdą niedzielę o 11.00 fitness prowadzony przez doświadczonych instruktorów z Jupiter Sport. Dla wszystkich wytrwałym koktajl białkowy serwowany przez Barkę Tumską. Należy mieć ze sobą: wodę, ręcznik, strój sportowy i dobry humor.

 

Wrocławskie Święto Mąki w Ogrodzie Botanicznym

Wrocławskie Święto Mąki w Ogrodzie Botanicznym

godz. 11.00-16.00, Ogród Botaniczny, ul. Sienkiewicza 23, impreza w cenie biletu

Będzie można m.in. obejrzeć wystawę zabytkowych żaren, eksponatów z młyna i zobaczyć jak wygląda mielenie mąki.

Program imprezy

30 sierpnia (niedziela) – godz. 11.00-18.00

 • wystawa Starego Młyna Kuźniczysko: wystawa zabytkowych żaren, eksponatów z młyna i sztuka mielenia mąki;
 • gry i zabawy dla dzieci - młyńska gra MEMO;
 • występ zespołu ludowego Łużyczanki z Pobiednej;
 • warsztaty - rola produktów zbożowych w diecie, prowadzi Wojciech Kamiński z JupiterSport;
 • konkurs foto - zrób smaczne selfie z kromką!

 

Archi-box 7 Baza! - instalacja przed Muzeum Architektury

Archi-box 7 Baza! - instalacja przed Muzeum Architektury

ul. Bernardyńska 5, do 3 października

Wielofunkcyjna, tymczasowa struktura zbudowana przed muzeum, podobnie jak przed rokiem umożliwi organizowanie zróżnicowanych wydarzeń. Na co dzień pawilon i towarzysząca mu kawiarnia będą atrakcyjnym miejscem wypoczynku i życia towarzyskiego, a podczas zaplanowanych wydarzeń staną się trybuną dla dyskusji, spotkań projektowych, wykładów i plenerowych koncertów.

 

Sportowa Wyspa: turniej siatkarski „Zagraj z Mistrzami\" data-mce-src=

Sportowa Wyspa: sumo, joga, bule

sobota-niedziela, godz. 12.00-19.00, Wyspa Piaskowa, wstęp wolny

W godz. 12.00-19.00 można będzie wziąć udział w zajęciach karate, rozgrywkach unihokeja, a od 16.00 do 19.00 prowadzone będą zajęcia jogi. Dla dzieci pojedynki sumo i biegi na orientację. Dostępne będą tory do gry w bule, tory do badmintona, turnballe, łuki oraz ścianka wspinaczkowa. W przypadku niesprzyjającej pogody atrakcje mogą zostać odwołane.

 

 „Parki ESK” – parki pełne kultury: przestrzenie oddane w ręce wrocławian

„Parki ESK” – parki pełne kultury: przestrzenie oddane w ręce wrocławian

Park Południowy (na polanie, okolice pomnika Chopina), park Grabiszyński (w pobliżu ul. Solskiego, nieopodal placu zabaw), park Staszica (w okolicach fontanny), godz. 14.00-19.00, park Jedności (ul. Królewska, w pobliżu pętli, os. Sobieskiego)

Z inicjatywy Europejskiej Stolicy Kultury powstały „Parki ESK” w parkach – Południowym, Grabiszyńskim, Staszica i od tego weekendu w parku Jedności na Zakrzowie. Pawilony kultury są otwarte w każdą sobotę i niedzielę do końca września od godz. 12.00 do 19.00. Jeżeli w harmonogramie nie ma zaplanowanych spotkań i wydarzeń, każdy może przyjść, by zaprezentować swoje zainteresowania i talenty.

Park Południowy

niedziela, 30 sierpnia

 • 13.00–14.00 – Wykład „Po pierwsze pierwsza pomoc”, Fundacja Ochrony Zdrowia Psychicznego „Harmonia”

 • 14.00–15.00 – Warsztaty metodą Weroniki Sherborne pokazujące, jak łatwo i bez nakładu finansowego bawić się z dziećmi, Misiowa Kraina

 • 15.00–16.00 – Warsztaty tańca brzucha i pokaz tańca „Mahtab”, Małgorzata Pluta

 • 16.00–17.00 – „Co warto wiedzieć o asertywności”, spotkanie z dr Aleksandrą Hulewską

 • 17.00-18.00 – Popołudniowa herbatka z książką - Wybory Literackie

 • 18.00-19.00 – warsztaty i pokaz koncert zespołu Gabinet Cieni

Park Grabiszyński

niedziela, 30 sierpnia

 • 17.00-18.00 – Czytanki dla dzieci czyta Asia Gala

 • 18.00–20.00 – „I Ty możesz przemawiać!”, spotkanie z Toastmasters (spece od przemówień pokażą jak przemawiać)

Park Staszica

niedziela, 30 sierpnia

 • 18.00-19.30 – Głosowisko – warsztaty śpiewu i ruchu

Park Jedności, ul. Królewska

niedziela, 30 sierpnia

 • 12.30 – „Moja pasja, moja dusza, moje życie”, wystawa fotografii Joanny Palczewskiej
 • 15.00–15.45 – Warsztaty śpiewania piosenek dziecięcych „Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato”, Narodowe Forum Muzyki
 • 16.00–16.45 – Cały Zakrzów czyta dzieciom
 • 17.00–18.30 – Joga i pilates, City Sports 4People

Koordynatorzy

 

Videomapping w Hali Stulecia

Videomapping w Hali Stulecia

piątek godz. 16.00, sobota-niedziela godz. 10.00, 12.00, 14,00 i 16.00, Hala Stulecia, bilety od 12 do 45 zł

W Hali Stulecia zobaczyć można niezwykły pokaz mappingu, który prezentuje fenomen konstrukcji wnętrza jedynego wrocławskiego obiektu z listy UNESCO. Zastosowanie najnowszych technologii jest jednocześnie niepowtarzalną prezentacją video artu. W trakcie pokazu videomappingu wyróżniającym elementem jest czerwone światło, rozbłyskujące w sercu kopuły. Videomapping jest dopełnieniem stałej wystawy multimedialnej Centrum Poznawczego Hali Stulecia, która przedstawia zwiedzającym genezę powstania obiektu i historię jego przemian na przestrzeni lat.

 

Poranki w Multikinie \" data-mce-src=

Poranki w Multikinie „Przygody Słoniczki Elli” i „Tree Fu Toma”

godz. 12.00, Multikino Pasaż Grunwaldzki i Arkady Wrocławskie

W sierpniu podczas pokazów o 12.00 dzieci zobaczą nowe odcinki „Przygody słoniczki Elli” i „Tree Fu Toma”.  Tom Powers wygląda na przeciętnego ośmiolatka. Jednak chłopiec dokonał niezwykłego odkrycia. W lesie niedaleko jego domu jest specjalne drzewo, które mieści Treetopolis - miasto wewnątrz pnia drzewa.

Ella, pogodna słoniczka, uwielbia wesołą zabawę. Każdego dnia razem z przyjaciółmi odkrywa zakamarki Wyspy Słoni. Zdarza się, że ich zabawne przygody i próby pomagania innym nie zawsze idą zgodnie z planem.

 

Beksiński - druga odsłona \" data-mce-src=

Beksiński – druga odsłona „Antyfotografia”

piątek 10.00-20.00, sobota-niedziela 10.00-18.00, Centrum Kultury Zamek (Leśnica), pl. Świętojański 1, bilety: 3-9 zł

90 zdjęć autorstwa Zdzisława Beksińskiego można oglądać do końca sierpnia. Prace pochodzą z lat 50. XX wieku, okresu w którym Beksiński intensywnie eksperymentował na polu fotografii i do dzisiaj uważany jest za jednego z najwybitniejszych i najbardziej odkrywczych fotografików tamtych czasów. To właśnie fotografia byłą dziedziną sztuki, od której Beksiński rozpoczął swoją artystyczną podróż.

 

Wrocławskie Święto Adopcji Psów Dog Fun Fest

Wrocławskie Święto Adopcji Psów Dog Fun Fest

godz. 12.00-17.00, Wrocławski Tor Wyścigów Konnych Partynice, ul. Zwycięska, wstęp wolny

Impreza promująca adopcję bezdomnych psów. Odbędzie się po raz szósty. Razem z pupilem można będzie wziąć udział w Zlocie Psa Adoptowanego, obejrzeć pokazy psich umiejętności i skonsultować się ze specjalistami w kwestii wychowania i pielęgnacji psa. Będzie też mnóstwo atrakcji dla najmłodszych: miedzy innymi warsztaty „Z psem za pan brat", które nauczą, jak bezpiecznie obcować z psem, przedstawienie kukiełkowe, czytanki, zajęcia ruchowe i wiele innych atrakcji. A dla dorosłych: zagrają wrocławskie zespoły, będą warsztaty jogi i tańca, pokazy jazdy konnej, strefa chilloutu i wiele stoisk. Szczegółowy program imprezy znajduje się na stronie Dog Fun Fest na Facebooku.

 

Wyspa Gier: finał eliminacji Mistrzostw Polski – Pandemic Survival.

Wyspa Gier: finał eliminacji Mistrzostw Polski – Pandemic Survival.

godz. 13.00-19.00, Wyspa Słodowa, wstęp wolny

Zakończenie Wyspy Gier. Podczas najbliższego spotkania na Wyspie spotkają się finaliści eliminacji Mistrzostw Polski - Pandemic Survival. Będzie wystrój i kostiumy związane z Pandemią. Ze względu na zwiększoną liczbę uczestników organizatorzy proszą o zabieranie własnych koców i karimat, tak by każdy mógł znaleźć sobie miejsce do gry. Każdy, kto w tym czasie odwiedzi Wyspę Słodową odnajdzie grę dla siebie. Zasady gier tradycyjnie już tłumaczyć będą profesjonalni animatorzy. Na stronie wyspa.wroclaw.pl  jest lista 66 gier, które można znaleźć w wypożyczalni. Pozostałe 34 to niespodzianka.

 

Wrocławskie Święto Piwa - pożegnanie lata 2015

Wrocławskie Święto Piwa - pożegnanie lata 2015

piątek, godz. 13.00, niedziela do godz. 22.00, na Pergoli koło Hali Stulecia, wstęp wolny

Wrocławskie Święto Piwa odbywać się będzie w ostatni weekend w ramach obchodów 35 – lecia powstania NSZZ Solidarność, a towarzyszyć mu będą dodatkowe imprezy towarzyszące: w sobotę w Hali Stulecia będzie to koncert zespołów Perfekt i Dżem, w niedzielę podczas kilkugodzinnej imprezy muzycznej otwartej dla publiczności wystąpi pochodzący z Liverpoolu zespół The Cavern Beatles – zespół grający przeboje grupy The Beatles w oryginalnych aranżacjach i stylizacji, a wcześniej widzowie usłyszą piosenki z repertuaru Marilyn Monroe w wykonaniu gwiazdy polskiego jazzu i soulu – Moniki Borzym oraz polskie przeboje w aranżacjach wrocławskiego gitarzysty i youtubera Maćka Czemplika w wykonaniu zaproszonych przez niego wrocławskich wokalistek.

 

Urodzinowe warsztaty rodzinnne w Muzeum Współczesnym

Urodzinowe warsztaty rodzinnne w Muzeum Współczesnym

godz. 13.30, Muzeum Współczesne, pl. Strzegomski, wstęp wolny

Z okazji 4 urodzin Muzeum Współczesnego. Zajęcia dla rodziców z dziećmi pn. „Słodko-słony performance” trwają 1,5 godz. W pierwszej części warsztatu uczestnicy zwiedzą wystawę Daniela Malone. W jednej ze swoich prac Daniel Malone nawiązuje do performance wykonanego za pomocą tak niezwykłych, a jednocześnie zupełnie zwyczajnych materiałów jak cukier i sól. W praktycznej części zajęć uczestnicy usypią słodkie i słone dzieła na czarnym materiale.

 

Biblioteka Plenerowa na Wyspie Słodowej - warsztaty rodzinne

Biblioteka Plenerowa na Wyspie Słodowej - warsztaty rodzinne

godz. 14.00-19.00, Wyspa Słodowa, wstęp wolny

Ostatnie spotkanie na Wyspie Słodowej. Pod nazwą Biblioteka Plenerowa kryje się zarówno prowadzona w otwartej przestrzeni wypożyczalnia książek, jak również cykl rodzinnych warsztatów inspirowanych książką "Wspólnie czyli razem....", angażujący do wspólnej zabawy dzieci i rodziców.

W programie 30 sierpnia:„Tańczące buciki”, „wirujące szarfy” i aromatyczne zakładki na zakończenie lata.

Szczegółowy opis warsztatów

 

Warsztaty japońskie na Wyspie Słodowej

Warsztaty japońskie na Wyspie Słodowej

Wyspa Słodowa, w godzinach 14.00-19.00, wstęp wolny

Na uczestników czekają kolejne pokazy i warsztaty kendo, nauka noszenia strojów japońskich i kaligrafii oraz zabawy zręcznościowe japońskimi pałeczkami. Tradycyjne japońskie stroje mile widziane.

Warsztaty kultury japońskiej to nowy cykl na Wyspie Słodowej. W ramach projektu odbędą się: recytacje polskiej i japońskiej poezji, wspólne śpiewanie japońskich i polskich piosenek, mini etiudy teatralne, warsztaty sztuk walki, warsztaty japońskiego dubbingu, nauka i turnieje w shogi, dobutsu shogi, go oraz warsztaty tradycji japońskich: origami, ubieranie yukat, kaligrafia (nauka i pisanie własnych imion). W każdą wakacyjną niedzielę aż do końca sierpnia, uczestnicy będą mogli skorzystać z trzech z wymienionych atrakcji.

Cykl zakończy wielka impreza na Wyspie Słodowej - NAMI airando 2015, która odbędzie się 19 września, w godz. 14.00-20.00.

 

Wyspa Dzieci:pokaz i warsztaty fechtunku

Wyspa Dzieci:pokaz i warsztaty fechtunku

godz. 14.00-19.00, Wyspa Słodowa, wstęp wolny

Rodzinna strefa na Wyspie Słodowej. W ramach cyklu Wyspa Dzieci można bezpłatnie wziąć udział w warsztatach artystycznych, twórczych zabawach na świeżym powietrzu, pośpiewać ze swoimi pociechami, poczytać i posłuchać bajek, a także skorzystać z porad specjalistów w zakresie poradnictwa rodzinnego.

W niedzielę 30 sierpnia przygotowano dla dzieci:warsztaty edukacyjne, wielkoformatową grę planszową z żyrafą, pokaz i warsztaty Szkoły Fechtunku Certus, a także dmuchańce.

 

Bezpłatne spacery po Ostrowie Tumskim

Bezpłatne spacery po Ostrowie Tumskim

godz. 15.00, zbiórka pod Katedrą (koszt biletu do kaplic w katedrze - 4 zł)

Koło Przewodników Miejskich Oddziału Wrocławskiego PTTK oraz Urząd Miejski Wrocławia zapraszają na bezpłatne letnie spacery z przewodnikiem w każdą niedzielę wakacji do 12 września.

niedziela, 30 sierpnia

Spacer po Ostrowie Tumskim – dla wrocławian i ich gości (1) oraz wycieczka tematyczna: Zniszczenia Ostrowa Tumskiego podczas oblężenia Festung Breslau i powojenna odbudowa (2).

 

Wystawa „Vot ken you mach?” - oprowadzania kuratorskie

Wystawa „Vot ken you mach?” - oprowadzania kuratorskie

godz. 15.00, Muzeum Współczesne, pl. Strzegomski 2 a, wstęp bezpłatny

Po wystawie „Vot ken you mach?”, oprowadzi Rafał Jakubowicz z polskiej części zespołu kuratorskiego. Wystawa kładzie nacisk na różnorakie strategie ewolucji tożsamości w popkulturze, nowe sceny kultury żydowskiej w Europie Wschodniej, rodzinne tajemnice i brak komunikacji pomiędzy pokoleniami, pamięć jako obowiązek, niepisany motyw żydowskiej zemsty w historii kultury oraz poszukiwania „normalnego” życia przez Żydów na co dzień.

 

The Cavern Beatles – koncert na Pergoli

The Cavern Beatles – koncert na Pergoli

godz.15.00-22.00, Pergola obok Hali Stulecia, ul. Wystawowa 1, wstęp wolny

Do Wrocławia zawita pochodzący z Liverpoolu The Cavern Beatles, najbardziej znany w świecie zespół grający przeboje legendarnej Czwórki z Liverpoolu w sposób identyczny z oryginałem. Przed koncertem The Cavern Beatles wystąpią polscy wokaliści:

 • Monika Borzym w repertuarze Marylin Monroe,
 • „Polska Młodzież Śpiewa Polskie Piosenki” – Natalia Lubrano, Ania Kłys, Marta Kołodziejczyk, Kasia Mirowska, Paulina Lenda, Agnieszka Jędruch, Karolina Łopuch oraz zespółl Macieja Czemplika.

Koncert jest częścią obchodów 35 rocznicy powstania NSZZ Solidarność. 

 

Śpiewająca Wyspa, czyli wspólne śpiewanie na Wyspie Słodowej

Śpiewająca Wyspa, czyli wspólne śpiewanie na Wyspie Słodowej

godz. 16.00, wstęp wolny

Przy dźwiękach fortepianu śpiewamy piosenki trzech pokoleń - bliskie dzieciom, ich rodzicom i dziadkom. Na wszystkich czekają śpiewniki, akompaniator, konferansjer i nagłośnienie. W repertuarze piosenki takie jak „Prząśniczka”, „Gdybym miał gitarę” oraz patriotyczne „Przybyli ułani pod okienko”, a także coś dla najmłodszych, m.in.: „Kolorowe kredki”, „Kundel bury” oraz „Jadą, jadą misie”. Każde spotkanie rozpoczyna wspólne wykonanie słynnej „Wrocławskiej piosenki” z repertuaru Marii Koterbskiej.

Czytaj więcej na go.wroclaw.pl

 

Popołudniowa herbatka z książką

Popołudniowa herbatka z książką

godz. 17.00, w każdą niedzielę do 30 sierpnia, Park Południowy w ramach akcji \"Parki ESK\"

Wybory Literackie zapraszają na "Popołudniową herbatkę z książką" na scenie w ramach akcji "Parki ESK". Podczas spotkania będą prezentowane bardziej i mniej znane perełki polskiej literatury - fragmenty książek oraz wiersze. Spotkanie umili herbatka, którą będą serwować wolontariusze Wyborów Literackich. Spotkania dla małych i dużych, dla każdego coś miłego. Kolejne niedziele upłyną nam w towarzystwie tekstów innego autora i gatunku literackiego. W najbliższą niedzielę spotkanie z pierwszą polską powieścią sf - aktorzy amatorskiego Teatr Ej.Aj i wolontariusze Wyborów Literackich będą czytać "Trylogię księżycową" Jerzego Żuławskiego.

 

 

4. Urodziny Muzeum Współczesnego Wrocław

4. Urodziny Muzeum Współczesnego Wrocław

godz. 17.00 (piątek), Muzeum Współczesne, pl. Strzegomski, wstęp wolny

Bezpłatne zwiedzanie muzeum, dyskusja, animacje, koncert i oprowadzanie po wystawie „Vot ken you mach?” – to kilka wybranych atrakcji, które przygotowano z okazji 4. urodzin Muzeum Współczesnego.

piątek 28 sierpnia

 • godz. 17.00 – panel dyskusyjny pt. „Funkcja Muzeum Współczesnego w tworzeniu kapitału symbolicznego miasta” z udziałem m.in. wrocławskich radnych – Jerzego Skoczylasa i Mirosławy Stachowiak-Różeckiej i Hanny Wróblewskiej, dyrektorki Zachęty – Narodowej Galerii Sztuki i Joanny Mytkowskiej, dyrektorki Muzeum Sztuki Nowoczesnej.
 • godz. 17.00 – przestrzeń Kalkomania. Można zrobić tatuaż, nawet zmywalny. Można będzie zrobić monidło. Będą też animacje dla dzieci i dorosłych.
 • godz. 19.00 –  wspólne zdjęcie przyjaciół MWW na dachu –  z lotu ptaka, czyli z dronu i Flash Mob.
 • godz. 19.15 – koncert zespołu Dead Snow Monster.

W dniach 28-30 sierpnia można zwiedzać muzeum bezpłatnie (wejściówki do pobrania w kasie).

niedziela 30 sierpnia

 • o godz. 13.30 – Urodzinowe Warsztaty Rodzinne
 • godz. 15.00 – po wystawie „Vot ken you mach?” oprowadzi Bartek Lis – kurator projektów społecznych MWW.

 

Bezpłatne wycieczki tropem wrocławskich krasnali

Bezpłatne wycieczki tropem wrocławskich krasnali

piątek godz. 18.00, Rynek, Informacja Krasnalowa przy Ratuszu

Bezpłatne wycieczki dla dzieci od 5 do 12 lat z rodzicami w wakacyjne piątki (godz. 18.00), soboty (godz. 16.00) oraz niedziele (godz. 11.00). Miejsce spotkania: Rynek, Informacja Krasnalowa przy Ratuszu. Udział w wycieczce nie wymaga zapisów. Aby powędrować szlakiem krasnali wystarczy przyjść o odpowiedniej porze i dołączyć do przewodników.

niedziela, 30 sierpnia, godz. 11.00 – Na ratunek Marysi Pięknisi

 

I Ty możesz przemawiać – otwarte spotkanie Toastmasters

I Ty możesz przemawiać – otwarte spotkanie Toastmasters

godz. 18.00-20.00, Pawilon Kultury, park Grabiszyński pod wzgórzem, na którym jest Cmentarz Żołnierzy Polskich, wstęp wolny

Jak opanować stres przed wystąpieniami publicznymi? W jaki sposób szlifować swoje umiejętności mówcy? Wrocławskie kluby Toastmasters zdecydowały się wyjść z sal szkoleniowych do przestrzeni miejskiej. Już w niedzielę podzielą się swoją wiedzą oraz zaprezentują swoje umiejętności w parku Grabiszyńskim w ramach Pawilonów Kultury. Słuchacze będą mogli ocenić 5 mów z wrocławskich klubów i dowiedzieć się więcej o Toastmasters we Wrocławiu. Więcej informacji oraz kontakt na stronie wydarzenia na Facebooku.

 

Taneczna Wyspa: pokaz dancehallu i warsztaty latino solo

Taneczna Wyspa: pokaz dancehallu i warsztaty latino solo

Wyspa Słodowa, godz. 18:30, wstęp wolny

Warsztaty taneczne na Wyspie Słodowej odbywają się w każdą wakacyjną niedzielę. 30 sierpnia będą to pokazy dancehallu oraz nauka krótkiego układu razem z Kamilą Olejnik. Następnie odbędą się zajęcia latino solo w rytm latynoamerykańskich przebojów. Na Wyspie wraz z uczestnikami zatańczy Akademia Tańca Esens. Bezpłatne warsztaty taneczne poprowadzi Kamila Kleszcz - instruktorka klubu Bodyfit Fitness & Wellness.

Więcej informacji znajdziesz tutaj.

 

Lato w Synagodze pod Białym Bocianem

Lato w Synagodze pod Białym Bocianem

godz. 19.00, ul. Włodkowica 7, bilety 25-35 zł

We wszystkie sierpniowe niedziele trwa „Lato w Synagodze pod Białym Bocianem” – festiwal, podczas którego usłyszeć można artystów z Europy, prezentujących nie tylko muzykę mniejszości narodowych, ale także nowoczesne brzmienia inspirowane wielokulturową tradycją.

30 sierpnia – Emose Uhunmwangho z muzykami (Polska). Artystka znana z Teatru Muzycznego Capitol i jej aranżacje piosenek Billi Holiday oraz polskiego folkloru. 

 

„Shirley Valentine” – w Teatrze Arka

„Shirley Valentine” – w Teatrze Arka

piątek-niedziela, godz.19.00, Teatr Arka, ul. Mennicza 3, bilety 30 zł

Najnowszy i długo oczekiwany spektakl „Shirley Valentine” jest prezentem dla publiczności, czekającej na ciepłą i wzruszającą komedię. Jest to przedstawienie z temperamentem, pazurem, dowcipem, namiętnością i kobiecą siłą. Od wielu lat grany na deskach teatralnych całego świata. Na udział w komedii Willego Russella pozwalają sobie tylko wyjątkowe aktorki. Na świecie Ellen Burstyn, w Polsce Krystyna Janda,  a we Wrocławiu - Renata Jasińska. Entuzjastycznie przyjmowany, również przez męską część publiczności. Shirley, kiedyś kobieta z wielkimi marzeniami, dziś pełna lęku i niepewności, staje w szranki z najtrudniejszym przeciwnikiem – samą sobą.

 

Maciej Czemplik: duety

Maciej Czemplik: duety

godz. 20.00, Vertigo Jazz Club & Restaurant (ul. Oławska 13), wstęp wolny

Jest architektem, ale jego życiową pasją jest muzyka. Jest gitarzystą jazzowym, czynnie związanym z wrocławskim środowiskiem muzycznym, swoje pierwsze gitarowe szlify zdobywał pod okiem Artura Lesickiego. W 2001 roku w duecie razem z Maćkiem Mazurkiem został laureatem międzynarodowego konkursu gitarzystów jazzowych „Guitar City” w Warszawie. Współpracował z Teatrem Muzycznym Capitol, teatrem Ad Spectatores,  zespołami Afromental, Azyl.

 

Obcy z Mons – premiera teatru Ad Spectatores

Obcy z Mons – premiera teatru Ad Spectatores

godz. 20.00, scena w Browarze Mieszczańskim, ul. Hubska 6, bilety 27 zł (normalny), 22 zł (ulgowy)

Premiera, reż. Maciej Masztalski. Opis spektaklu:
23 sierpnia 1914 w belgijskim miasteczku Mons nieliczne oddziały wojsk brytyjskich starły się z wielokrotnie silniejszą armią niemiecką. Kiedy klęska wojsk brytyjskich zdawała się przesądzona, żołnierze wezwali na pomoc łuczników Świętego Jerzego. Zastępy aniołów ostrzelały z niebios pozycje niemieckie gradem strzał, zmieniając przebieg bitwy. Na starych kartkach pocztowych, pośród okopów, można dostrzec spowite bielą postaci, uzbrojone w łuki. Na innych wyraźnie widać zielone sylwetki, walczące zażarcie z Niemcami.

 

Kino plenerowe Krucza

Kino plenerowe Krucza

godz. 20.30, ul. Krucza, róg Mieleckiej (podwórko kamienicy), wstęp wolny

Kino plenerowe Krucza to inicjatywa mająca na celu sprowadzanie wydarzeń kulturalnych do dzielnic a nie tylko centrum Wrocławia. Realizowana jest w ramach mikroGRANTÓW ESK w sezonie letnim 2015. W ramach przedsięwzięcia na ścianie garażowej na podwórku kamienicy przy ulicy Kruczej (róg Mieleckiej, osiedle Gajowice) zostanie wyświetlonych 10 filmów – zarówno dla dzieci i dla dorosłych. Uwaga! Na seans należy wziąć z sobą koce lub karimaty do siedzenia.

30 sierpnia, dla dorosłych – „Historie rodzinne”, reż. Sarah Polley

 

 

Specjalne pokazy fontanny multimedialnej

Specjalne pokazy fontanny multimedialnej

godz. 21.30, sobota-niedziela, pergola przy Hali Stulecia

Pokaz specjalny z okazji powstania Solidarności. Fontanna zajmuje powierzchnię bliską 1 ha, a na jej dnie umieszczono aż 800 punktów świetlnych, 300 dysz wodnych oraz 3 dysze ogniowe.

Wstęp na teren pergoli jest bezpłatny. Pokazy można oglądać z tarasu widokowego Wrocławskiego Centrum Kongresowego w cenie 5 zł/os. Bilety dostępne są w dniu wydarzenia w holu głównym WCK.

 

Atrakcje we Wrocławiu


Baseny i kąpieliska

Baseny i kąpieliska

godz. 9.00-19.00

Otwarty są: basen Kłokoczyce oraz kąpieliska: Morskie Oko, Glinianki i nowe, bezpłatne, strzeżone miejsce do kąpieli przy ul. Królewieckiej. Podczas tegorocznych wakacji zamknięty będzie basen Orbita przy ul. Wejherowskiej. 

Ceny, godziny - więcej czytaj tutaj.

 

Zabytkowe tramwaje we Wrocławiu

Zabytkowe tramwaje we Wrocławiu

Zabytkowe linie tramwajowe kursują w weekendy. Za przejazd zabytkowym składem trzeba zapłacić 4 i 2 zł (lub 3 i 6 zł w obie strony). Obie linie – „czerwona” i „żółta” kursują na trasie pl. Teatralny-Hala Stulecia. W tym roku na trasy wyjeżdżają tramwaje „Juliusz” i „Baba Jaga”.

Rozkłady jazdy, trasy
Punkt widokowy w Kotowicach

Punkt widokowy w Kotowicach

wieża otwarta codziennie od 10.00 do 20.00, zwiedzanie bezpłatne

Unikatowy obiekt turystyczny położony jest w przysiółku Utrata nad brzegiem Odry w miejscowości Kotowice. Wieża jest położona 20 km od centrum Wrocławia.

Wieżę można uznać za najoryginalniejszy obiekt turystyczny, jaki powstał w ostatnich latach w bezpośrednim sąsiedztwie Wrocławia. Ma wysokość 40 metrów. Położona jest tuż przy brzegu Odry. Widać z niej ciekawą panoramę terenów przyrodniczych Natura 2000 gminy Siechnice, gminy Czernica oraz Wrocławia. Przy dobrej pogodzie podziwiać można piękną panoramę aglomeracji wrocławskiej i dużej części Dolnego Śląska: Masyw Ślęży, Wzgórza Niemczańsko-Strzelińskie oraz zarys Sudetów. Więcej o wydarzeniach na wieży: https://pl-pl.facebook.com/WIEZAwKOTOWICACH.

 

Otwarcie Wyspy Przygody Opatowicka

Wyspa Przygody Opatowicka

ul. Braci Gierymskich 131, godz. 9.00-19.00

Bilet dziecięcy kosztuje 15 zł, ulgowy 25 zł, a normalny 35 zł.

 • Trasy łatwe: Małpka, Myszka
 • Trasy średnie: Wiewiórka, Dzięcioł, Świstak
 • Trasy trudne: Goryl, Pantera 

 

Największa w Polsce makieta kolejki

Największa w Polsce makieta kolejki

codziennie od 10.00 do 18.00, Dworzec Świebodzki, bilety 15/19 zł

Wystawa podzielona jest na kilka części. Jedna z nich poświęcona jest gospodarce leśnej i rolnej. Widać na niej zwierzęta hodowlane, a w głębi pięknie odwzorowane gospodarstwo agroturystyczne. W drugiej części znajduje się Karpacz oraz Śnieżka z wiernie odwzorowanym obserwatorium. Dalej natrafiamy na wrocławski Rynek z wiernie odwzorowanymi kamienicami, Dworzec Świebodzki oraz bloki z wielkiej płyty z ul. Żmigrodzkiej. W centralnym miejscu znajduje się stacja Kolejkowo.pl z repliką schroniska Szwajcarka.

Więcej czytaj tutaj.

 

Afrykarium we wrocławskim Zoo godz. 9.00-20.00, ostatnie wejście o 19.00, pozostałe pawilony w zoo otwarte do 16.00 Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią wrocławskiego ogrodu zoologicznego.   Morze

Afrykarium we wrocławskim zoo

godz. 9.00-18.00

Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego.

 • Morze Czerwone – rafa koralowa i ryby rafy koralowej;
 • Plaża nad Morzem Czerwonym – lądowe żółwie pustynne;Wielkie Jeziora Afrykańskie (Tanganika i Malawi) – około 50 różnych gatunków ryb – pielęgnic;
 • Kanał Mozambicki – płaszczki, rekiny młoty, rekiny lamparcie;
 • Wschodnia Afryka – hipopotamy nilowe oraz zwierzęta zamieszkujące sawannę jak: góralki (dalecy krewniacy słoni), mrówniki (często mylone z amerykańskimi mrówkojadami!) oraz dikdik (jedna z najmniejszych antylop);
 • Wybrzeże Namibii  to zewnętrzne baseny w Afrykarium Wrocław, zamieszkane przez pingwiny tońce oraz kotiki południowoafrykańskie (krewniacy popularnych lwów morskich);
 • Dżungla nad rzeką Kongo – krokodyle, wydry, manaty i towarzyszące im ryby – tilapie oraz kilka gatunków ptaków. 
Bilety, zwiedzanie, parkingi, dojazd

 

Dla dzieci i młodzieży – interaktywna wystawa zwierząt egzotycznych

Interaktywna wystawa zwierząt egzotycznych

Budynek Dworca Świebodzkiego, pl. Orląt Lwowskich 20D, godz. 9.00-17.00

Zapraszamy do odwiedzenia Wystawy Zwierząt Egzotycznych znajdującej się w budynku Dworca Świebodzkiego we Wrocławiu (równolegle do ul. Tęczowej). Proponujemy wszystkim dzieciom niezapomniane spotkanie ze zwierzętami, które na co dzień można zobaczyć jedynie w programach przyrodniczych lub zoo. Podczas zwiedzania wystawy dzieci dowiedzą się różnych ciekawostek o zwierzętach, dodatkowo będą mogły dotknąć je, pogłaskać, zrobić sobie z nimi zdjęcie. 

 

Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej - Polinka

Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej  Polinka

Polinka kursuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 21.00, a w sobotę i niedzielę od godziny 11.00 do 18.00. Startuje ze stacji przy Wybrzeżu Wyspiańskiego i ul. Na Grobli. Na darmowe przejazdy mogą studenci, doktoranci i pracownicy Politechniki Wrocławskiej. Pozostali muszą kupić bilet. Cena jednorazowego przejazdu wynosi 3 zł za bilet normalny i 1,5 zł za bilet ulgowy.

 

Wydostań się z pokoju z tykającą bombą – nietypowa gra

Wydostań się z pokoju z tykającą bombą – nietypowa gra

Czwórka znajomych spotyka się w sercu miasta, żeby za chwilę zniknąć w ciemnym pokoju jednej z kamienic. Wchodząc do chłodnego wnętrza budynku, jeszcze nie podejrzewają, co za chwilę się wydarzy. Wiedzą tylko, że idą „zagrać w grę”, i że chodzi o to, żeby wyjść z pokoju – łatwizna, myślą. 60 minut później w pokoju, w którym są zamknięci wybucha bomba i nic już nie jest takie, jak wcześniej...

Wszystko o nietypowej grze

 

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo - godziny, wystawy

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo  godziny, wystawy

Sprawdź ofertę oraz godziny otwarcia

 

Punkty widokowe we Wrocławiu

Punkty widokowe we Wrocławiu

Taras widokowy w Sky Tower, Mostek Czarownic, Wieża Matematyczna oraz wieże archikatedry i kościoła św. Elżbiety - stąd można podziwiać panoramę Wrocławia. Sprawdź godziny otwarcia w długi weekend.

... więcej
Zgłoś uwagę