Wrocław na pierwszy weekend wiosny

Dzieje się w przyrodzie, dzieje się w mieście


Ten weekend upłynie na witaniu wiosny. W ofercie również zajęcia dla najmłodszych, koncerty i atrakcje sportowe.

 

 Na co do kina w ten weekend? - aż 9 premier we wrocławskich kinach

piątek 21 marca

sobota 22 marca

niedziela 23 marca

 

Co, gdzie, kiedy w sporcie?

 

Piątek 21 marca


 • Pożegnanie zimy na Wyspie Słodowej

Wyspa Słodowa od godz. 11 do 16 zamieni się w miejsce przygód artystycznych. W programie przewidziano dwa happeningi. Pierwszy (21 marca) pod hasłem „Marzanna” będzie pożegnaniem zimy. Uczestnicy z materiałów recyklingowych będą robić małe Marzanny, które zostaną puszczone na wodę. Nad działaniem czuwać będzie Marcin Rasiak z Wydziału Lalkarskiego wrocławskiej PWST. W programie również około 20 warsztatów – m.in. cyrkowych, takich jak żonglerka, akrobatyka na trapezie, nauka chodzenia na szczudłach, nowozelandzki taniec poi, czy chodzenie po slackline. Będzie można nauczyć się tworzenia wielkich baniek mydlanych, zagrać w starożytną, chińską grę zręcznościową, pojeździć na monocyklu, poćwiczyć parkour i powspinać się po skrzynkach.

W programie m.in.:
godz. 11.00: warsztaty artystyczne, sportowe, cyrkowe; akcja twórcza: Marzanna i Pani Wiosna; turniej o króla i królową wiosny w piłkarzykach stołowych; występy lokalnych zespołów muzycznych, pokaz fire show, konkurs na najbardziej odjechaną wiosenną fryzurę, Ekonamiot, Namiot podróżnika, Hyde Park; Co ci wiosna w duszy gra;  Edukacja, która ma sens, Rowerowy Wrocław
godz. 16.00: koncerty, na scenie wystąpią: Maleo Reggae Rockers, Blue Balls Effect, Blind Cow, People of the Haze.

Więcej czytaj tutaj.

 • Jarmark Produktów Świeżych na Nowym Targu

piątek, 21 marca, godz. 10.00-20.00. Na 24 stoiskach będzie można kupić owoce, warzywa oraz ich przetwory, wędliny, w tym produkty z dziczyzny, ryby świeże i wędzone, chleby pieczone w piecach opalanych drewnem, obwarzanki i precle, mąki ze zbóż pierwotnych, kasze, produkty bezglutenowe i bezcukrowe, biooliwy z oliwek, krowie, owcze i kozie sery dojrzewające, pesta wielosmakowe, jogurty i twarogi, miody, soki owocowe tłoczone na zimno, susze owocowe, jajka, kwas chlebowy. Jak zapewniają organizatorzy, wszystkie produkty wytwarzane są metodami naturalnymi.

 

 • X JUBILEUSZOWY Charytatywny Koncert "Na Powitanie Wiosny"

piątek, 21 marca, godz. 18.00, aula LO Nr XVII im. A. Osieckiej, ul. Tęczowa 60, bilety 10 zł

Na scenie wystąpią pracownicy wrocławskich placówek edukacyjnych śpiewając piosenki, deklamując wiersze, prezentując twórczość własną i nie tylko. Koncert rozpocznie się od występu zespołu Just Friends Band. Imprezie towarzyszy wystawa i kiermasz wielkanocnych upominków przygotowanych przez dzieci z przedszkoli i szkół wrocławskich. W uroczej kawiarence będzie można napić się kawy i herbaty, zjeść pyszne ciastko. Zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli, o wrażliwych sercach, kochających poezję i śpiew, gotowych  spędzić z nami czas jako publiczność.

Dochód z koncertu przeznaczony będzie dla wychowanków rodzin zastępczych o charakterze pogotowia rodzinnego.

 • Warsztaty murali w Konturach Kultury

piątek, 21 marca, godz. 17.00, ul. Jagiellończyka 10a

Pierwszy z ośmiu warsztat murali dla młodzieży od 16 lat. Warsztat  „Projektowanie i realizacja malarstwa ściennego” poprowadzi Katarzyna Kulpa – artystka, która od kilku lat  projektuje i realizuje  murale we Wrocławiu. Program spotkań będzie obejmował m.in. projektowanie w technikach mieszanych, realizacja malarstwa wielkoformatowego, mural inspirowany historią miasta, miejsca, projekty i realizacja w wielkim formacie czy „eko-mural” -projekty, wizualizacja i realizacja.

 

 • Tourneé Short Waves Grand Prix

piątek, 21 marca, godz. 20.15, Kino Nowe Horyzonty

Wystarczy jeden bilet i 102 minuty, by obejrzeć siedem zaskakujących filmowych historii. Short Waves Grand Prix to prezentacja tego, co najciekawsze w polskim krótkim metrażu. Nie ma podziału na gatunki. Obok siebie, podczas trwającego 102 minuty zestawu, pokazywane są fabuły i animacje, dokument, teledysk oraz obraz eksperymentalny. Jakość artystyczną filmów gwarantuje ostra selekcja. Siedem finałowych tytułów wybranych zostało spośród blisko 280 nadesłanych na konkurs. Każdy z nich to zamknięta historia, odmienna pod względem tematyki i środków wyrazu. Nieprzewidywalna, zaskakująca, zabierająca widzów do innego filmowego świata.

 

 • Zespół Żyranci w Łykendzie

piątek, 21 marca, godz. 20.00, klub Łykend, Podwale 37/38, bilety 10 zł

Żyranci to czwórka znających się wcześniej z koncertowych wojaży muzyków związanych z zespołami Holden Avenue czy Grin Piss. Artyści postanowili stworzyć projekt, w którym wspólne granie muzyki podnosić będzie ciśnienie krwi. Po roku niezwykle intensywnych i owocnych prób Żyranci zdecydowali, by zarejestrować materiał. Myśl przyświecająca Żyrantom, a zarazem ich motto brzmi: "Gwarancje, poręczenia i konsolidacje". "Gwarantujemy jakoś, poręczamy za siebie i konsolidujemy wszystkich."

 

 • Wiosenna Noc Saunowa w Aquaparku

W piątek, 21 marca, we wrocławskim Aquaparku odbędzie Wiosenna Noc Saunowa. Wszystkich tęskniących za wiosennymi powiewami i gwieździstym niebem zapraszamy do Saunarium, gdzie dzięki specjalnie przygotowanym ceremoniom zapachowym będzie naprawdę gorąco. Więcej o imprezie czytaj tutaj.

 

 • Koncert Orkiestry Symfonicznej w Filharmonii Wrocławskiej

piątek, 21 marca, godz. 19.00, Sala koncertowa Filharmonii

Program

F. Liszt – Poemat symfoniczny Preludia S 97
N. Paginini – I Koncert skrzypcowy D-dur op. 6
B. Bartók – Dwa portrety op. 5
E. Dohnányi – Ruralia hungarica op. 32b

Filharmonia zaprasza do wysłuchania I Koncertu skrzypcowego Paganiniego w wykonaniu węgierskiego skrzypka – Kristófa Barátiego. Koncert został zorganizowany we współpracy z Węgierskim Instytutem Kultury im. Balassiego w Warszawie i dlatego oprócz dzieła włoskiego skrzypka w programie znalazły się kompozycje węgierskich twórców – Ferenca Liszta, Béli Bartóka i Ernő Dohnányi’ego. Orkiestrę Symfoniczną poprowadzi również węgierski dyrygent – Zsolt Hamar.

 • Muzyka na żywo w restauracji La Maddalena

piątek, 21 marca, godz. 20.00, Restauracja La Maddalena, ul Włodkowica 9. Więcej tu.

muzyka na zywo

 

 

Sobota 22 marca


 • Powitanie wiosny na Wyspie Słodowej

W sobotę na wyspie powstanie kukła Pani Wiosny, wysoka na pięć metrów z materiałów z recyklingu w kolorach Wrocławia, a uczestnicy wydarzenia odtańczą Wiosenny Taniec Radości. Witający wiosnę będą mogli wziąć udział w akcjach twórczych – np. podzielić się swoimi przemyśleniami na ścianie wiosennego malowania, czy zrobić sobie „odjechaną” wiosenną fryzurę. Na Wyspie Słodowej staną też dwa namioty – Namiot Podróżnika i Ekonamiot. W pierwszym będą trwały spotkania z podróżnikami, a w drugim będzie można dowiedzieć się wszystkiego na temat ekologicznego życia – żywności, zdrowych form spędzania czasu.

Wyspa Piaskowa (godz. 11-16) stanie się miejscem, gdzie odbywać się będą zajęcia rekreacyjno-sportowe. W programie turniej o króla i królową wiosny w piłkarzykach stołowych, wspinaczka na dmuchaną ściankę wspinaczkową, gra w laserowy paintball oraz pokazy dyscyplin nieolimpijskich: softball, rugby, lacrosse, football amerykański, frisbee ultimate.

W programie m.in.:
godz. 11.00: warsztaty artystyczne, sportowe, cyrkowe; ścianka wspinaczkowa; laserowy paintball; interaktywne pokazy dyscyplin nieolimpijskich; turniej o króla i królową wiosny w piłkarzykach stołowych; Hyde Park; Jestem tym, co jem; Technologia – nasz świat; Pieniądze szczęścia nie dają?
godz. 16.00: koncerty, na scenie wystąpią: M&M'Skład; Children of the Revolution; Scoffers; Snake Chammer; Rabastabarbar.

 

 • Brzdąc na zamku - spotkania z muzyką dla najmłodszych

22 marca, sobota, godzina 11.00 i godzina 12.30 Centrum Kultury "Zamek", pl. Świętojański 1, w przypadku małej liczby osób zainteresowanych odbędzie się jedynie spotkanie o 11.00. Wstęp 5 zł tylko po wcześniejszej rezerwacji pod nr telefonu 349 32 81 wew 29. Liczba miejsc ograniczona. Czas trwania: 30 minut muzyka, 60 minut zajęcia plastyczne. Zajęcia dla dzieci od 3 do 7 lat.

Goście z Filharmonii Wrocławskiej: Justyna Palkij (obój) i Justyna Maliczowska (trąbka)

 

 • Dzień Wody we Wrocławiu

sobota, 22 marca, Kino Nowe Horyzonty

dokumenty o wodzie (bezpłatne wejściówki do odbioru przy wejściu na salę przed seansem)
11.00 Osiem wieków. Historia wrocławskich wodociągów MPWiK
11.30 Studnia
13.00 Walka z wodą, walka o wodę
15.00 Jedna woda


 • Warsztaty Technoludkowe z chemii - "Eksperymentalny tort Technoludka!"

sobota, 22 marca, godz.10.00, przy ul. Duńskiej 9 w Centrum Edukacyjnym Technoludek (Wrocławski Park Technologiczny, Warsztaty w Technoludku)

Organizatorzy zapraszają na warsztaty Technoludkowe z chemii, które otwierają urodzinowy miesiąc naukowego bohatera. Wszystkie dzieci w wieku od 6-9 lat będą miały okazję przez dwie godziny w sobotę zmienić się w prawdziwych naukowców.

 • BORO warsztat rodzinny

 sobota, 22 marca, godz. 11.00-13.00, Galeria Dizajn – BWA Wrocław, ul. Świdnicka 2-4

Co oznacza tajemnicze słowo boro? To pochodząca z Japonii tradycyjna technika tworzenie tkaniny na bazie skrawków różnych starych ubrań. Tu nic się nie zmarnuje. Podczas warsztatu uczestnicy zajmą się przygotowaniem wieloosobowego ubrania, które powstanie z części garderoby członków rodziny. Do udziału w bezpłatnym warsztacie organizatorzy zapraszają zespoły rodzinne. Zgłoszenia na adres: 3d@bwa.wroc.pl (w tytule wpisujemy: BORO, a w treści maila podajemy ilość uczestników, ich imiona oraz wiek dzieci).

 

 • Wiosenne wymiany ubrań

godz. 11.00-13.00, Akademik "Tower" T-16, ul. Wittiga 4

ZASADY:
 Przynieś ze sobą ciuchy, których już nie nosisz, a które są w dobrym stanie.

 1. Wymień się na inne ciuchy.
 2. Jeśli na prawdę nie masz możliwości wymiany, wtedy dozwolona jest sprzedaż, ale za niskie kwoty tj. do 10-15zł.
 3. Wymiana dotyczy tylko ubrań i dodatków.

godz. 12.00-18.00, ARomaTy, pl. Staszica 12

Zasady są proste:

 1. Każda osoba może przynieść do 5 sztuk odzieży w dzień Wymiany, a także w zasadzie nieograniczoną ilość dodatków.
 2. Na miejscu dostanie ona swój identyfikator, który przyczepi do swoich ciuchów.
 3. Wymiana przebiegać będzie w formie dogadania się dwóch stron.
 4. Dopuszczane jest sprzedanie swoich ubrań, jeśli inna opcja nie wchodzi w grę, albo jeśli dany ciuch jest wyjątkowo cenny:)
 5. Ubrania jak i dodatki muszą być czyste oraz w dobrym stanie!

 

 • Weekend kulinarny w Loopy’s World

Jak zmienić niejadka w smakosza? Czy można się bawić jedzeniem? Dlaczego warto zaprosić dzieci do kuchni i jak powstają owocowe dzieła sztuki – wszystkiego można dowiedzieć się 22 i 23 marca w Rodzinnym Centrum Rozrywki Loopy’s World.

Od godziny 11 najmłodsi będą mogli własnoręcznie ulepić swoje pierwsze pierogi. Wielbiciele pizzy zmierzą się z niesfornym ciastem i dobiorą ulubione dodatki. Mali kucharze będą mogli sami ocenić smak swoich potraw i oczywiście poczęstować rodziców. Nie zabraknie też quizów, konkursów i zabaw, które pobudzą apetyt gości. Najmłodsi, którzy dopiero poznają smaki warzyw i owoców będą mieli okazję, żeby wyostrzyć swoje zmysły i z zawiązanymi oczami zgadnąć, które produkty smakują najlepiej. Kucharze z projektu O Kuchni z Ludźmi dla Ludzi zademonstrują azjatycką sztukę carvingu czyli rzeźbienia w owocach i warzywach. Przez cały weekend na gości czekają degustacje specjałów restauracji Loopy’s World i promocyjne ceny.

 

 • Warsztaty w pracowi Szklana Jaszczurka

sobota, 22 marca, ul. Legnicka 65 (teren starej zajezdni tramwajowej), zapisy: tel. 601 679 220, e-mail: ceramikaszklo@interia.pl, dla dzieci od 5 lat, młodzieży oraz dorosłych, cena: dzieci do lat 12/40zł, młodzież oraz dorośli 50 zł.

godz. 11.00-13.00, Ceramiczne Warsztaty Wiosenne, dla dzieci od 5 lat, młodzieży oraz dorosłych. Cena: dzieci do lat 12/40zł, młodzież oraz dorośli 50 zł. W programie lepienie wielkanocnych zajączków i jajeczek, pojemniczków na sól lub chrzan oraz ozdoby na świąteczny stół. Po wypaleniu prace można samodzielnie ozdobić szkliwem w późniejszym terminie.

godz. 12.00 do 14.00 Pozłotnicze Warsztaty Wiosenne, uczestnicy zapoznają się z techniką złocenia płatkowego: wykonają konwaliowe domki dla Elfów, pozłocą kwiaty i liście wiosenne, odbiją motywy wiosenne na koszulkach (chętnych muszą przynieść własne koszulki), sporządzimy wiosenne formy przestrzenne.

 

 • Warsztat kulinarny „Superfoods czyli leki prosto z apteki”

sobota, 23 marca, w godz. 16-18, Instytut Psychodietetyki, 1 piętro, ul. Podwale 36b, zapisy: tel. 609 767 606 , e-mail: info@instytutpsychodietetyki.pl. Koszt: 45 zł./os, przy zapisie od dwóch osób w górę koszt wynosi 40 zł./os. W cenę wliczony jest pokaz kulinarny, degustacja i receptury na potrawy z użyciem superfoods.

Na warsztacie dużo wiedzy teoretycznej oraz praktycznej. Uczestnicy wspólnie przygotują posiłki z użyciem produktów superfoods, które mogą zapobiegać i wspierać leczenie różnych chorób. Zajęcia prowadzi Marta Kierzkowska-Grzybek, biotechnolog, doradca żywieniowy, specjalista ds. żywienia dzieci.

 

 • Sobota we Wrocławskim Teatrze Lalek

sobota, 20 marca, pl. Teatralny 4, rezerwacja: tel. 71 335 49 49, 71 335 49 11, 71 335 49 12, widownia@teatrlalek.wroclaw.pl

Afrykańska przygoda, godz. 12.00 - spektakl dla najmłodszych. Maleńki Jacuś, przenosi się we śnie do Afryki – egzotycznej, baśniowej krainy, zamieszkanej przez przyjazne zwierzęta. Chłopczyk przeżywa tam kilka zabawnych przygód: wspina się na palmę, jeździ na zebrze, spotyka małpę, żyrafę i krokodyla.

Wąż, godz. 15.00 - propozycja adresowana do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Sympatyczny, choć odrobinę drażliwy Wąż jest nieszczęśliwy z powodu braku kończyn. W towarzystwie Chomika Chrupusia i pomysłowego Gekona wyrusza na wyprawę w poszukiwaniu rąk i nóg.

 

 • Poranki rodzinne w  Kinie Nowe Horyzonty: Baśnie i bajki

sobota-niedziela, godz. 10.00, po filmach warsztaty dla dzieci. W programie: Małpa w kąpieli, Czerwony kapturek, Jacek w krainie baśni. Zamek, Mami Fatale. Dawno dawno temu. Po bajkach warsztaty dla najmłodszych.

 

 • "Ring medialny" z udziałem Janiny Paradowskiej

sobota, 22 marca, godz. 16.00, Instyt Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego, ul. Joliot-Curie 15

Wydarzenia na Ukrainie. Wybryk Protasiewicza. Gender a Kościół. Koniec kary dla Mariusza T. To tylko wybrane nagłówki z pierwszych stron gazet. Tym - w ostatnich tygodniach - żyły polskie media. Jak to wszystko trafnie skomentować? To potrafi tylko jedna osoba - Janina Paradowska. Na spotkanie zapraszają studenci Podyplomowych Studiów Dziennikarstwa i Public Relations na Uniwersytecie Wrocławskim.

 

 

 

 • Sobota w Konturach Kultury, Nadodrze, ul. Jagiellończyka 10a

godz. 18.00 - wernisaż fotografii słuchaczek wrocławskiej szkoły fotografii afa "Ps. Nieuchwytne..." Lilianna Hummel, Anna Jasińska, Julia Plecińska, Dominika Podębska, Małgorzata Potempska
godz. 19.00 - kino dla młodzieży i dorosłych - Z DOBREJ PROZY DOBRY FILM reż. Paul Auster, Wayne Wang, komediodramat, Japonia, Niemcy, USA, 1995, 112 min.

 • Bitwa na taniec w Magnolia Park

W najbliższy weekend 22 i 23 marca Magnolia Park zamieni się w najbardziej roztańczone miejsce Wrocławia. III edycja Bitwy na Taniec to: wiele stylów, świetna muzyka i inspirujące osobowości. Wystąpią zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. Grupy i soliści. W rywalizacji wezmą udział najlepsi tancerze w regionie, ale to co liczy się najbardziej – to świetna zabawa. Dlatego na parkiecie w Magnolia Park, obok dorosłych tancerzy, będzie można obejrzeć uczestników w różnych grupach wiekowych, czyli przedszkolaków, dzieci, młodzież i dorosłych.

22.03 – sobota
godz. 11.00-14.00 - eliminacje zespołów i solo 1 vs 1 w kategoriach: Przedszkolaki, 7-11 lat, 12-15 lat
godz. 14.00-16.00 - Familly Battle – dodatkowy konkurs dla publiczności, warsztat na scenie prowadzony przez Maćka Florka
godz. 16.00-18.00 -finałowe pokazy zespołów i solo 1 vs 1 w kategorii 7-11 lat i 12-15 lat

 

 •  Spektakl 'Muzeum' w Klubie Pod Kolumnami

sobota, 22 marca, godz. 19.00, pl. Św. Macieja 21, bilety - 5zł, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc, tel: 71 322 95 38

Spektakl Teatru Pod Kolumnami prowadzonego przez Fundację Pantomima. "Muzeum" - to historia opowiedziana ruchem, o dziwnym Muzealniku, który żyje wśród eksponatów muzealnych, każdego dnia pieczołowicie je pielęgnując oraz starając się znaleźć informacje w księgach na ich temat. Któregoś ranka w Muzeum dzieje się rzecz niezwykła: pojawia się nowy, nieznany nikomu eksponat Ekscentrycznej Damy, w którym Muzealnik zakochuje się od pierwszego wejrzenia.

 

 • Sobotnia giełda fonograficzna

sobota, 22 marca, godz. 13.00-15.00, klub Firlej, ul. Grabiszyńska 56, wstęp wolny

W każdą sobotę w Firleju spotykają się melomani z całego regionu, niezależnie od upodobań gatunkowych czy sympatii wobec konkretnego rodzaju nośnika. Impreza adresowana jest do wszystkich zainteresowanych kupnem, sprzedażą bądź wymianą muzyki. Na Giełdzie znaleźć można płyty winylowe, kompaktowe, kasety, ale także DVD z koncertami, muzyczne gadżety czy czasopisma. Stałym elementem wydarzenia jest unikatowe stoisko z muzyką lokalnych zespołów, konkursy z biletami na koncerty oraz fonolotek.

 

 • Mecz 1. ligi piłkarzy ręcznych - Śląsk Wrocław - Anilana Łódź

Piłkarze ręczni Śląska Wrocław zmierzą się w sobotę z Anilaną Łódź w meczu dwudziestej drugiej kolejki 1. ligi. Jeśli wrocławianom uda się zwyciężyć, to zapewnią sobie awans do ekstraklasy. Mecz rozpocznie się o godz. 18.00 w hali sportowej AWF przy al. Paderewskiego 35.

 

 •  Mecz 1. ligi koszykarek - Ślęza Wrocław - Dekorex Pabianice

W sobotę koszykarki Ślęzy Wrocław zmierzą się we własnej hali z Dekorexem Pabianice w pierwszym meczu, którego stawką jest awans do ekstraklasy. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.45 w hali sportowej przy ul. Wojciecha z Brudzewa 12a, a wstęp na mecz będzie bezpłatny.

 

 • 7. Półmaraton Ślężański

W sobotę, 22 marca, w Sobótce odbędzie się 7. Puffins Półmaraton Ślężański. Impreza rozpocznie się o godz. 11.00 na sobótczańskim Rynku, a do udziału w biegu zgłosiło się już około 4 tys. biegaczy. Więcej o zawodach czytaj tutaj.

 

 

Niedziela 23 marca


 • Baśń o grającym Imbryku w Imparcie

 niedziela, 23 marca, godz. 12.00 i 15.00, Impart, ul. Mazowiecka 17, bilety 15 zł

Spektakl dla dzieci w wieku 3.5-8 lat. Pełna humoru i zabawnych sytuacji opowieść o Kowalu i jego przyjaciołach, Koniu i Końskiej Musze. Dzięki tytułowemu imbrykowi i czarom Wróżki życie Kowala zmienia się na lepsze, lecz w trakcie tych zmian uświadamia on sobie, gdzie jest jego prawdziwe miejsce i co daje mu szczęście. Prowadzi to do morału, że każdy z nas jest stworzony do wykonywania pracy, którą potrafi najlepiej i daje mu ona najwięcej radości. Nieprawdą jest natomiast, że tam jest dobrze, gdzie nas nie ma.

 

 • Niedziela w Konturach Kultury, Nadodrze, ul. Jagiellończyka 10a

godz. 15.00-18.00 - warsztaty kukiełkowe dla dzieci. Warsztaty robienia kukiełek poprowadzi Hanna Zawadzka-Woźniak, która projektuje i wykonuje różne rodzaje lalek. Na co dzień współpracuje z ODT Światowid.

godz. 18.00 - kino dla dzieci

 

 • Premiera filmu „Brave Kids – Dzieci Świata” – spotkanie informacyjne

niedziela, 23 marca. godz. 12. 00, Dolnośląskie Centrum Filmowe, ul. Piłsudskiego 64a, sala Lalka, wstęp na pokaz filmu jest bezpłatny - liczba miejsc jest ograniczona

Po raz piąty wrocławianie będą mogli przyjąć do swoich domów dzieci z festiwalu Brave Kids. Spotkanie organizacyjne dla zainteresowanych połączone z premierą filmu „Brave Kids – Dzieci Świata” w najbliższa niedzielę. W 2014 roku Brave Kids we Wrocławiu potrwa od 20 czerwca do 4 lipca 2014 r. W tym roku odważnych rodzin poszukuje 120 dzieci pochodzących m.in. z Afganistanu, Nepalu, Iranu, Brazylii, Grenlandii, Rumunii, Zimbabwe, Rosji, Indii.

fot. Piotr Kuna

 • Niedziela we Wrocławskim Teatrze Lalek

niedziela, 23 marca, pl. Teatralny 4, rezerwacja: tel. 71 335 49 49, 71 335 49 11, 71 335 49 12, widownia@teatrlalek.wroclaw.pl

Afrykańska przygoda, godz. 11.00 - spektakl dla najmłodszych. Maleńki Jacuś, przenosi się we śnie do Afryki – egzotycznej, baśniowej krainy, zamieszkanej przez przyjazne zwierzęta. Chłopczyk przeżywa tam kilka zabawnych przygód: wspina się na palmę, jeździ na zebrze, spotyka małpę, żyrafę i krokodyla.

Wąż, godz. 13.00 propozycja adresowana do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Sympatyczny, choć odrobinę drażliwy Wąż jest nieszczęśliwy z powodu braku kończyn. W towarzystwie Chomika Chrupusia i pomysłowego Gekona wyrusza na wyprawę w poszukiwaniu rąk i nóg.

 

 • Co-Niedzielne Poranki Filmowe: Bananowy rejs!

niedziela, 23 marca, godz. 12.30, Centrum Sztuki WRO, Widok 7, wstęp wolny 

Na serię przygód zaprasza Kapitan Kliper wraz ze swą najwierniejszą przyjaciółką, pocieszną małpką Gogo. „Podróże kapitana Klipera” to serial, który doskonale bawi widzów parodią filmów o piratach. W programie: Bananowy rejs, Szalony Roger w opałach, Wyspa, Faworyt cesarza.

 

 • Zajęcia dla dzieci w Czekoladziarni Włodkowica

W każdą niedzielę, w Czekoladziarni Włodkowica 19, cykliczne zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Początek o godz. 11.00, udział w zajęciach jest bezpłatny. Nową bajkę przeczyta aktorka Katarzyna Janekowicz. Na uczestników czeka słodka niespodzianka.

 

 • Poranki rodzinne w Kinie Nowe Horyzonty: Basnie i bajki

niedziela, 23 marca, godz. 10.00, po filmach warsztaty dla dzieci

W programie: Małpa w kąpieli, Czerwony kapturek, Jacek w krainie baśni. Zamek, Mami Fatale. Dawno dawno temu. Po bajkach warsztaty dla najmłodszych.

 

 • Warsztaty kaligrafii oraz iaido w Fundacji NAMI

niedziela, 23 marca, godz. 16.00-18.00, ul. Energetyczna 14, dla młodzieży i dorosłych, wstęp wolny

Fundacja Przyjaźni Polsko-Japońskiej NAMI zaprasza na pokazy i warsztaty japońskiej kaligrafii oraz iaido – walki mieczem japońskim. Kaligrafia i iaido nie są codzienną umiejętnością ani sportem – są  przede wszystkim sztuką i drogą doskonalenia się. Łączą się ze sobą jako dwie odmienne, a jednak pokrewne formy wyrażania swojego ducha poprzez doskonalony całe życie ruch. Warsztaty kaligrafii poprowadzi pani Sayuri Goto-Fuksiewicz –  mieszkająca we Wrocławiu popularyzatorka kultury japońskiej.
Warsztaty iaido poprowadzi pani Mirella Stern – sensei Klubu Iaido Renshinkan (3 dan iaido).

 

 

 • Bitwa na taniec w Magnolia Park

23 marca Magnolia Park zamieni się w najbardziej roztańczone miejsce Wrocławia. III edycja Bitwy na Taniec to: wiele stylów, świetna muzyka i inspirujące osobowości. Wystąpią zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. Grupy i soliści. Na niedzielę zaplanowano pokazy tańca KRUMP – ten styl, zapoczątkowany w Stanach Zjednoczonych, jako forma ucieczki przed agresją i członkostwem w gangach, wyróżnia się niezwykłą ekspresją i widowiskowością. Na grupowych i solowych zwycięzców Bitwy na Taniec czekają atrakcyjne nagrody: puchary Magnolia Park, nagrody pieniężne oraz rzeczowe.

godz. 11.00-14.00 - eliminacje zespołów i solo 1 vs 1 w kategoriach: powyżej 15 lat i Professional Category, pokaz gościnny KRUMP
godz. 14.00-16.00 - pokazy szkół tańca, warsztat na scenie prowadzony przez Maćka Florka
godz. 16.00-18.00 - finałowe pokazy zespołów i solo 1 vs 1 w kategorii 7-11 lat i 12-15 lat, pokazy gościnne – KRUMP, Teatr Tańca Step

 

 • Weekend kulinarny w Loopy’s World

Jak zmienić niejadka w smakosza? Czy można się bawić jedzeniem? Dlaczego warto zaprosić dzieci do kuchni i jak powstają owocowe dzieła sztuki – wszystkiego można dowiedzieć się 22 i 23 marca w Rodzinnym Centrum Rozrywki Loopy’s World.

Od godziny 11 najmłodsi będą mogli własnoręcznie ulepić swoje pierwsze pierogi. Wielbiciele pizzy zmierzą się z niesfornym ciastem i dobiorą ulubione dodatki. Mali kucharze będą mogli sami ocenić smak swoich potraw i oczywiście poczęstować rodziców. Nie zabraknie też quizów, konkursów i zabaw, które pobudzą apetyt gości. Najmłodsi, którzy dopiero poznają smaki warzyw i owoców będą mieli okazję, żeby wyostrzyć swoje zmysły i z zawiązanymi oczami zgadnąć, które produkty smakują najlepiej. Kucharze z projektu O Kuchni z Ludźmi dla Ludzi zademonstrują azjatycką sztukę carvingu czyli rzeźbienia w owocach i warzywach. Przez cały weekend na gości czekają degustacje specjałów restauracji Loopy’s World i promocyjne ceny.

 

 • Koncert Katarzyny Groniec

niedziela, 23 marca, godz. 18.00, Centrum Kultury Wrocław Zachód, ul. Chociebuska 4-6, bilety 50 zł

Artystka wystąpi w tytule „Wiszące ogrody” z piosenkami Paolo Conte, Jacques Brel'a, Bertolta Brecht'a, Kurta Weill'a, Nicka Cave'a, Elvisa Costello. Premiera spektaklu odbyła się na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu 24 marca 2013 roku. Wybór utworów układa się w opowieść, która prowadzi widza-słuchacza przez pełne namiętności ludzkie życie, smutno – zabawne, wulgarne, wyzywające, niewinne.

 

 

 • Podróże po strunach: Ku-Ba Duo

niedziela, 23 marca, godz. 17.00, budynek Starej Giełdy (pl. Solny), bilety w cenie 20 zł (normalny) i 10 zł (ulgowy) do nabycia przed koncertem

Muzycy Jan Kudełka i Arkadiusz Baran przyjaźnią się nie tylko prywatnie, także zawodowo (od siedmiu lat tworzą duo instrumentalne gitara-saksofon sopranowy). Ich formacja jest nie tylko ciekawa, przede wszystkim unikatowa, bo jedyna taka na artystycznej mapie Polski. Ich występ będzie kolejną odsłoną szalenie popularnego cyklu „Podróże po strunach” (nazwanego imieniem Marka Długosza na pamiątkę zmarłego w 2010 cenionego wrocławskiego gitarzysty), tym razem poświęconego zdobywającym sławę młodym, utalentowanym artystom.

 

 • Wiosenny Poligon Kabaretowy

niedziela, 23 marca, godz. 17.00, Klub Firlej, ul. Grabiszyńska 56, bilety: przedsprzedaż 20 zł, w dniu występu 25 zł

Wystąpią: Chyba, Dabz , Tiruriru , Ścibor Szpak , Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn z Olą
Wiosna, zabawa, miłość, muzyka, kabaret – to hasła przewodnie kolejnego Poligonu. Nie zabraknie nowych, premierowych skeczów i piosenek pisanych specjalnie na ten wieczór pod tematy związane właśnie z najbardziej oczekiwaną porą roku. Imprezę jak zwykle zakończy skecz wspólny, czyli Skecz Jednej Nocy z udziałem wszystkich artystów, którzy wystąpią tego wieczoru na scenie w Firleju.

 

 • Pink Freud i Lao Che jako Jazzombi!e 

niedziela 23 marca, godz. 19, klub Eter, bilety: 45 zł – 60 zł

W niedzielę klub Eter otworzy swoje podwoje dla fanów muzyki nieoczywistej i poszukującej. Na scenie wystąpią formacje Pink Freud i Lao Che. Nie będzie to jednak zwykła impreza muzyczna, podczas której jeden zespół supportuje drugi. Pink Freud i Lao Che są w trasie pt. „Jazzombi!e”. Więcej o koncercie tutaj.

 

 • Mecz piłkarskiej ekstraklasy Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze

W niedzielę piłkarze Śląska Wrocław zmierzą się na własnym stadionie z Górnikiem Zabrze w meczu 27. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00. Więcej o biletach czytaj tutaj.

 

 • Mecz ekstraklasy koszykarzy - Śląsk Wrocław - Stabill Siarka Tarnobrzeg

Hala Orbita, godz. 15.00

W niedzielę koszykarze Śląska Wrocław zmierzą się z zespołem Stabill Siarka Tarnobrzeg w meczu drugiej rundy rozgrywek Tauron Basket Ligi. Wrocławianie rozpoczynają walkę o miejsca 7-8, które są premiowane awansem do fazy play-off.

 

 • Turniej piłkarski - Memoriał Piotra Zaremby

W niedzielę, 23 marca, Fundacja Nadodrze oraz fundacja Sport dla Dobrego Celu zapraszają na turniej piłkarski - Memoriał Piotra Zaremby. Zawody poświęcone są pamięci Piotra Zaremby - byłego ucznia, kolegi, przyjaciela i mieszkańca Nadodrza. Turniej odbędzie się na boisku III Liceum Ogólnokształcącego przy ulicy Składowej we Wrocławiu. Rozpoczęcie imprezy o godzinie 12.00. Zgłoszenia pod numerem telefonu: 695 545 551. Przyjdź i pamiętaj!

 

 • Otwarte Mistrzostwa Wrocławia we wspinaczce na trudność

Ścianka wspinaczkowa ZERWA, Wrocław ul. Przybyszewskiego 63/174, godz. 10.00. Więcej tu.

zerwa

 

 Zgłoś uwagę