Wrocław na noworoczny weekend: 1-3 stycznia 2016

W pierwszy dzień Nowego Roku w mieście niewiele będzie się działo, a większość z nas będzie odsypiać sylwestrową noc. Od południa czynne są kina, wybrać się też możemy do zoo lub poślizgać na lodowisku. Albo zregenerować na basenie lub w saunie. W niedzielę w parku Klecińskim odbędzie się otwarcie nowej ścieżki biegowej, a w Rynku pokaz musztry rycerskiej przed Orszakiem Trzech Króli. W sobotę i niedziele pracują teatry, opera i muzea.

 • ostrów tumski wrocław


Piątek, 1 stycznia 2015 r.

 

Wrocławska gra światła – wystawa niezwykłych zdjęć miasta

Wrocławska gra światła – wystawa niezwykłych zdjęć miasta

godz. 8.00-24.00, pasaż kamienicy przy pl. Solnym 14, wstęp wolny

Żaden z nich nie urodził się we Wrocławiu, jednak jak mało kto, na swoich fotografiach potrafią pokazać urodę tego miasta. Jarosław Ciuruś, Maciej Lulko i Janusz Krzeszowski zorganizowali wspólną wystawę magicznych zdjęć Wrocławia. Na fotografiach możemy zobaczyć m.in. Ostrów Tumski, Stare Miasto, most Rędziński czy pl. Grunwaldzki w różnym świetle i niezwykłych kolorach. 
Wystawę można oglądać co najmniej do końca 2015 roku w pasażu kamienicy przy pl. Solnym 14.

 

Lodowiska we Wrocławiu w okresie noworocznym

Lodowiska we Wrocławiu w okresie noworocznym

Działa wszystkich piec lodowisk: dwa kryte (hala Orbita ul. Wejherowska oraz ul. Spiska) oraz ślizgawki „pod chmurką”: na pergoli przy Hali Stulecia, przy Stadionie oraz przy ul. Brücknera.

31 grudnia

 • Lodowisko Stadion Wrocław, al. Śląska 1 – godz. 9.00-15.00
 • Lodowisko Orbita ul. Wejherowska 34 – godz. 8.00-14.00
 • Lodowisko Spiska, ul. Spiska 1 – godz. 8.00-14.00
 • Lodowisko na Pergoli obok Hali Stulecia – od  9.00 do 14.00

1 stycznia

 • Lodowisko na Pergoli obok Hali Stulecia – godz. 12.00-20.00
 • Lodowisko Orbita ul. Wejherowska 34 – godz. 14.00-22.00
 • Lodowisko Spiska, ul. Spiska 1 – godz. 14.00-22.00
 • Lodowisko Stadion Wrocław, al. Śląska 1 – godz. 15.00-22.00

2-3 stycznia

 • Lodowisko przy Zespole Szkół nr 14, ul. al. Brücknera 10 –  godz. 9.00-21.00
 • Lodowisko Stadion Wrocław, al. Śląska 1 – godz. 9.00-22.00
 • Lodowisko Orbita ul. Wejherowska 34 – godz. 8.00-21.00
 • Lodowisko Spiska, ul. Spiska 1 – godz. 8.00-22.00
 • Lodowisko na Pergoli obok Hali Stulecia – godz. 9.00-22.00

Ceny, godziny otwarcia.

 

Wrocławski aquapark, basen Redeco i centrum SPA

Wrocławski aquapark, basen Redeco i centrum SPA

1 stycznia, od godz. 13.00, 2-3 stycznia według zwykłego grafiku: Wrocławski Park Wodny S.A., Wrocławskie Centrum SPA, Redeco

Jeśli ktoś będzie miał już dość sylwestrowych szaleństw, a ma siłę i ochotę przywitać Nowy Rok aktywnie i zdrowo, dobrą okazją do poruszania się i spalenia zbędnych kalorii może być wizyta w aquaparku lub na basenie. Otwarte będą 1 stycznia po południu. Skorzystać można z basenów, saunaruim i innych atrakcji. 

Godziny otwarcia 1 stycznia

 • Centrum SPA przy ul. Teatralnej (basen, siłownia, saunarium) – 13.00-20.00
 • Aquapark, ul. Borowska 99 – 14.00-22.00
 • Redeco, ul. Rogowska 52, ul. Strzegomska 210-212 – 16.00-23.00

 

Afrykarium we wrocławskim zoo

Afrykarium we wrocławskim zoo

1 stycznia otwarte jak w każdy piątek, sobotę i niedzielę od 9.00 do 16.00. Zwiedzanie tylko Afrykarium w godz. 16.00-21.00

Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego.

 • Morze Czerwone – rafa koralowa i ryby rafy koralowej;
 • Plaża nad Morzem Czerwonym – lądowe żółwie pustynne;Wielkie Jeziora Afrykańskie (Tanganika i Malawi) – około 50 różnych gatunków ryb – pielęgnic;
 • Kanał Mozambicki – płaszczki, rekiny młoty, rekiny lamparcie;
 • Wschodnia Afryka – hipopotamy nilowe oraz zwierzęta zamieszkujące sawannę jak: góralki (dalecy krewniacy słoni), mrówniki (często mylone z amerykańskimi mrówkojadami!) oraz dikdik (jedna z najmniejszych antylop);
 • Wybrzeże Namibii – to zewnętrzne baseny w Afrykarium Wrocław, zamieszkane przez pingwiny tońce oraz kotiki południowoafrykańskie (krewniacy popularnych lwów morskich);
 • Dżungla nad rzeką Kongo – krokodyle, wydry, manaty i towarzyszące im ryby – tilapie oraz kilka gatunków ptaków. 

Bilety, zwiedzanie, parkingi, dojazd

 

Kolejkowo

Kolejkowo

piątek,1 stycznia czynne również od godz. 10.00 do 18.00, sobota-niedziela bez zmian, Dworzec Świebodzki, bilety 15/19 zł

Wystawa podzielona jest na kilka części. Jedna z nich poświęcona jest gospodarce leśnej i rolnej. Widać na niej zwierzęta hodowlane, a w głębi pięknie odwzorowane gospodarstwo agroturystyczne. W drugiej części znajduje się Karpacz oraz Śnieżka z wiernie odwzorowanym obserwatorium. Dalej natrafiamy na wrocławski Rynek z wiernie odwzorowanymi kamienicami, Dworzec Świebodzki oraz bloki z wielkiej płyty z ul. Żmigrodzkiej. W centralnym miejscu znajduje się stacja Kolejkowo.pl z repliką schroniska Szwajcarka.

 

Wystawa: „Europejski Szlak Zamków i Pałaców”

Wystawa: „Europejski Szlak Zamków i Pałaców”

od 17 do 31 grudnia, godz. 15.00, Dworzec Główny PKP, wstęp wolny

Europejski Szlak Zamków i Pałaców to projekt realizowany we współpracy Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej oraz zamków i pałaców Dolnego Śląska. Ideą projektu jest stworzenie paneuropejskiego szlaku pokazującego najciekawsze obiekty władzy świeckiej – zamki i pałace. Obiekty połączone będą polityką informacyjną (wspólną polityką lojalnościową, rabatami) oraz gwarancją oferty turystycznej na najwyższym poziomie. 

Na ekspozycji będzie można zobaczyć zamki i pałace z Dolnego Śląska, Na ekspozycji będzie można zobaczyć zamki i pałace z Dolnego Śląska, a także poznać ich historię.

 

Kina we Wrocławiu w okresie noworocznym

Kina we Wrocławiu w okresie noworocznym

Kino Nowe Horyzonty: repertuar

 • piątek 1 stycznia od godz. 15.30

Dolnośląskie Centrum Filmowe: repertuar

 • piątek 1 stycznia od godz. 15.00

Helios Magnolia Park: repertuar

 • piątek  1 stycznia od godz. 11.30

Helios Aleja Bielany: repertuar

 • piątek 1 stycznia od godz. 11.30

Multikino Arkady Wrocławskie: repertuar

 • piątek  1 stycznia od godz. 12.00

Multikino Pasaż Grunwaldzki:repertuar

 • piątek 1 stycznia od godz. 12.00

Cinema City korona: repertuar

 • piątek 1 stycznia od godz. 13.0

 

Ruchoma szopka w kościele Najświętszej Marii Panny Na Piasku

Ruchoma szopka w kościele Najświętszej Marii Panny na Piasku

Najsłynniejsza szopka, którą można oglądać nie tylko w czasie świąt, ale przez cały rok to ruchoma szopka w kościele Najświętszej Marii Panny na Piasku.

Stworzył ją nieżyjący już ks. Kazimierz Błaszczyk, duszpasterz głuchoniemych i niewidomych. Pierwszą ruchomą stajenkę stworzył w 1967 roku z myślą o niesłyszących i niedowidzących dzieciach. Co roku dodawał do niej nowe figurki, zabawki i lalki. Oprócz klasycznych figurek pasterzy czy zwierząt, możemy tu zobaczyć mnóstwo zabawek. Kiedy gaśnie światło i zapalają się światełka szopki, w ruch idą figurki w strojach ludowych, karuzele i wiatraki, a wokół nich pędzi elektryczna kolejka, kręcą się wiatraki, Myszka Miki wybija rytm na talerzach. Jest nawet Kaczor Donald i inni bohaterowie kreskówek dla dzieci.

Szopkę można odwiedzać pomiędzy mszami.

 

Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life w Magnolii

Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life w Magnolii

piątek,1 stycznia, godz. 12.00-21.00, 2-3 stycznia godz.10.00-21.00, Magnolia Park, ul. Legnicka 58, bilety 50/40zł. Wystawa przedłużona do 9 stycznia

Po raz pierwszy w Polsce będzie można zobaczyć oryginalną wystawę wynalazcy plastynacji dr. Gunthera von Hagens z cyklu BODY WORLDS & The Cycle of Life. Jest to pierwsza publiczna wystawa dotycząca anatomii człowieka, którą miało okazję podziwiać już ponad 40 milionów odwiedzających w 90 miastach w Europie, Azji, Afryce Południowej i Ameryce. Ekspozycja od 23 lat rozbudza ogromne emocje i zainteresowanie wszędzie tam, gdzie się pojawia. Do grona zachwyconych widzów należą największe gwiazdy światowego formatu takie, jak: Steffi Graf, Jean-Paul Gaultier, Tina Turner, Dustin Hoffman czy Nicole Kidman.

 

National Theatre Live in HD: Strategia gołych kawalerów

National Theatre Live in HD: Strategia gołych kawalerów

piątek, 1 stycznia, godz. 18.00, Kino Nowe Horyzonty, bilety: 30 zł, 25 zł, 17 zł

Spektakl na podstawie kostiumowej farsy George'a Farquhara The Beaux' Stratagem, komedia w dwóch aktach. Ta „dzika komedia o miłości i pieniądzach” była wystawiona po raz pierwszy w 1707 roku w Her Majesty's Theatre na Haymarket. Sztuka osadzona w realiach restauracji dynastii Stuartów skrzy się humorem dzięki dowcipowi sytuacyjnemu, przebierankom i nieprawdopodobnym zwrotom akcji.

Przedstawienie z polskimi napisami.

 

Nadzwyczajna Gala Noworoczna na scenie MMImpresario

Nadzwyczajna Gala Noworoczna na scenie MMImpresario

piatek, 1 stycznia, godz. 18.00, Scena Kameralna, ul. Lelewela 15, bilety 35/50 zł

Po raz pierwszy w Polsce – japoński teatr tańca i śpiewu. W Nowy Rok organizatorzy gali zabiorą publiczność w muzyczną podróż dookoła świata. Wspólnie z tancerzami i solistami odwiedzą karnawałową Wenecję i Wiedeń, pełną wdzięku Francję, gorącą Hiszpanie, a skończą na broadwayowskich musicalach.

 

 

Dziewczynka z zapałkami – premiera spektaklu w ToTu

Dziewczynka z zapałkami – premiera spektaklu w ToTu

8-10 stycznia, godz. 19.00, ul. Hubska 6, bilety 20/15 zł

Teatr ToTu po dłuższej przerwie przedstawi swój nowy świat, w którym zeche wpleć losy znanej nam wszystkich z dzieciństwa tytułowej Dziewczynki z zapałkami. Tym razem w postapokaliptycznym świecie spotka się delikatność, subtelność dziecka z zimnem i okrutnością. Poszukiwania drogi do domu, poprowadzą nas do starej zamkniętej fabryki, a w niej podziemny świat szczurów –złodziei, przestępców, ludzi bezdomnych. 

Spektakl dla widzów od 18. roku życia, W spektaklu może być używany stroboskop.

Sobota, 2 stycznia 2015 r.

 

Świąteczny Parkrun Wrocław

Świąteczny Parkrun Wrocław

sobota, 2 stycznia, godz. 9.00, Jaz Opatowicki, ul. Braci Gierymskich 161

Organizatorzy nie rezygnują z biegania i zachęcają, aby spalić dodatkowe kalorie podczas sobotniego biegu. Parkrun to bieg na dystansie 5 kilometrów z pomiarem czasu organizowany co tydzień przez cały rok. Udział w biegu jest bezpłatny, ale obowiązuje jednorazowa rejestracja, a następnie wydrukowanie i przyniesienie ze sobą nadanego Indywidualnego Kodu Uczestnika. W ramach parkrun wszyscy biegają dla własnej satysfakcji, dlatego każdy biegnie własnym tempem. Rejestracja: www.parkrun.pl/rejestracja

 

Nowa wystawa stała w Hali Stulecia: Panorama Lwowa

Wystawa stała w Hali Stulecia: Panorama Lwowa

codziennie w godz. 9.00-17.00, bilety: 5/8/10 zł, 1 stycznia nieczynna

W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni Hali Stulecia powstała niezwykła instalacja, której głównym elementem jest przestrzenny model XVIII-wiecznego Lwowa, zbudowany z wielką dbałością o szczegół, przez architekta  i historyka, Janusza Witwickiego. Ekspozycji towarzyszy nowoczesna, multimedialna oprawa, przybliżająca zwiedzającym zarówno postać twórcy, jak i dramatyczne, powojenne losy zabytkowego modelu miasta. Wystawa  powstała we współpracy z Zakładem Narodowym im. Ossolińskich, którego władze udostępniły ze swoich zbiorów bezcenny model makiety.

 

Filmowe poranki: Fantastyczne zagadki detektywistyczne

Filmowe poranki: Fantastyczne zagadki detektywistyczne

sobota-niedziela, 2-3 stycznia, godz. 10.00, Kino Nowe Horyzonty, bilety 12 zł

W programie zestawy filmów animowanych – klasyczne, jak i współczesne produkcje. Po każdym seansie zapraszamy na warsztaty dla dzieci pod opieką animatorów.

W programie: Hip-hip Hurra – Kto zakłócił ciszę nocną? Reksio detektyw, Parauszek i przyjaciele – Detektyw, Hip-hip i Hurra -– Kto pomalował moją przyjaciółkę w paski?

Warsztaty: sobota – Anna Kąkalec, formy plastyczne 3D

 

Lodowiska we Wrocławiu w okresie noworocznym

Lodowiska we Wrocławiu w okresie noworocznym

Działa wszystkich piec lodowisk: dwa kryte (hala Orbita ul. Wejherowska oraz ul. Spiska) oraz ślizgawki „pod chmurką”: na pergoli przy Hali Stulecia, przy Stadionie oraz przy ul. Brücknera.

2-3 stycznia

 • Lodowisko przy Zespole Szkół nr 14, ul. al. Brücknera 10 –  godz. 9.00-21.00
 • Lodowisko Stadion Wrocław, al. Śląska 1 – godz. 9.00-22.00
 • Lodowisko Orbita ul. Wejherowska 34 – godz. 8.00-21.00
 • Lodowisko Spiska, ul. Spiska 1 – godz. 8.00-22.00
 • Lodowisko na Pergoli obok Hali Stulecia – godz. 9.00-22.00

Ceny, godziny otwarcia.

 

Wystawa klocków Lego na Stadionie Wrocław

Wystawa klocków Lego na Stadionie Wrocław

Wystawa do 7 lutego 2016 r., godz. 9.00-21.00 (1 stycznia nieczynne), Stadion Wrocław, aleja Śląska 1, bilety: od poniedziałku do piątku 15 zł; 21 zł w weekend

Wystawa łączy zabawę i edukację. Eksponaty prezentują postacie, miejsca, a także wydarzenia znane z bajek czy filmów, jak również sceny historyczne oraz najsłynniejsze budowle architektoniczne – zarówno zabytkowe, jak i współczesne. Niezapomniane wrażenia zapewniają makiety kolejowe z jeżdżącymi pociągami z klocków LEGO i ogromne wesołe miasteczko. Są też znane postaci wykonane z klocków, makieta bitwy morskiej pod Oliwą i wiele innych. Aby uniknąć stania w kolejce po bilet – polecamy internetową rezerwację wejściówek.

Więcej informacji.

 

 

Hydropolis

Hydropolis

2-3 stycznia, godz. 10.00-19.00, Hydropolis, ul. Na Grobli 19-21, bilety 27 zł (normalny),18 zł (ulgowy)

Hydropolis, jedyne w Polsce centrum wiedzy o wodzie otwarło już podwoje dla zwiedzających. Niepowtarzalna w skali Europy wystawa Hydropolis znajduje się w zabytkowym, XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku wody czystej o powierzchni 4000 m². Ekspozycja podzielona jest na 8 stref tematycznych. Każda z nich przedstawia wodę z innego, fascynującego ujęcia.

Uwaga! Impreza cieszy się dużym zainteresowaniem, dlatego warto zarezerwować bilety wstępu przez internet. Strona organizatoraWięcej informacji

 

Wystawa „Pierniki. Podróż do krainy zmysłów”

Wystawa „Pierniki. Podróż do krainy zmysłów”

2-3 stycznia, od godz. 10.00 do 16.00, Muzeum Etnograficzne, ul. Traugutta 111/113

Wystawa „Pierniki. Podróż do krainy zmysłów... przez Śląsk, Łużyce Górne i 900-letnią kulturę kulinarną w Europie Środkowej” poświęcona jest historii piernikarskiego rzemiosła. Pierniki kojarzą się z czasem dzieciństwa, są wspomnieniem odpustów, jarmarków – w szczególności tych bożonarodzeniowych. Ciastka z przedstawieniami najróżniejszych postaci wykonywane były z użyciem drewnianych form, będących często małymi, misternymi dziełami sztuki. Muzeum Etnograficzne posiada w swych zbiorach ok. 250 takich form, z których część będzie można podziwiać na ekspozycji. Oprócz historii piernika i jego roli kulturotwórczej wystawa przybliży również składniki i proces produkcji tego aromatycznego ciasta.

 

Wrocławski aquapark, basen Redeco i centrum SPA

Wrocławski aquapark, basen Redeco i centrum SPA

2-3 stycznia według zwykłego grafiku: Wrocławski Park Wodny S.A., Wrocławskie Centrum SPA, Redeco

Jeśli ktoś będzie miał już dość sylwestrowych szaleństw, a ma siłę i ochotę przywitać Nowy Rok aktywnie i zdrowo, dobrą okazja do poruszania się i spalenia zbędnych kalorii może być wizyta w aquaparku, lub na basenie. Otwarte będą 1 stycznia po południu. Skorzystać można z basenów, saunaruim i innych atrakcji. 

 

Afrykarium we wrocławskim zoo

Afrykarium we wrocławskim zoo

sobota i niedziela 2-3 stycznia, godz. 9.00-16.00. Zwiedzanie tylko Afrykarium w godz. 16.00-21.00

Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego.

 • Morze Czerwone – rafa koralowa i ryby rafy koralowej;
 • Plaża nad Morzem Czerwonym – lądowe żółwie pustynne;Wielkie Jeziora Afrykańskie (Tanganika i Malawi) – około 50 różnych gatunków ryb – pielęgnic;
 • Kanał Mozambicki – płaszczki, rekiny młoty, rekiny lamparcie;
 • Wschodnia Afryka – hipopotamy nilowe oraz zwierzęta zamieszkujące sawannę jak: góralki (dalecy krewniacy słoni), mrówniki (często mylone z amerykańskimi mrówkojadami!) oraz dikdik (jedna z najmniejszych antylop);
 • Wybrzeże Namibii – to zewnętrzne baseny w Afrykarium Wrocław, zamieszkane przez pingwiny tońce oraz kotiki południowoafrykańskie (krewniacy popularnych lwów morskich);
 • Dżungla nad rzeką Kongo – krokodyle, wydry, manaty i towarzyszące im ryby – tilapie oraz kilka gatunków ptaków. 

Bilety, zwiedzanie, parkingi, dojazd

 

Kolejkowo

Kolejkowo

piątek,1 stycznia czynne również od godz. 10.00 do 18.00, sobota-niedziela bez zmian, Dworzec Świebodzki, bilety 15/19 zł

Wystawa podzielona jest na kilka części. Jedna z nich poświęcona jest gospodarce leśnej i rolnej. Widać na niej zwierzęta hodowlane, a w głębi pięknie odwzorowane gospodarstwo agroturystyczne. W drugiej części znajduje się Karpacz oraz Śnieżka z wiernie odwzorowanym obserwatorium. Dalej natrafiamy na wrocławski Rynek z wiernie odwzorowanymi kamienicami, Dworzec Świebodzki oraz bloki z wielkiej płyty z ul. Żmigrodzkiej. W centralnym miejscu znajduje się stacja Kolejkowo.pl z repliką schroniska Szwajcarka.

 

Poranki dla dzieci w Mulikinie – Kacper i Emma

Poranki dla dzieci w Mulikinie – Kacper i Emma

2-3 stycznia, godz. 10.30, 12.00, Mulitikino: Arkady Wrocławskie, Pasaż Grunwaldzki, bilety 12 zł

Kacper i Emma – zimowe wakacje to druga cześć przygód uroczej pary przedszkolaków znanej z filmu. Kacper i Emma – najlepsi przyjaciele (pokazywanej w październiku w ramach kampanii „Dzieciaki na horyzoncie”). Kacper i Emma, a wraz z nimi Leo i Pani Królik, spędzają ferie zimowe u dziadka dziewczynki. Ferie to superzabawa! Przyjaciele budują wspólnie śnieżny zamek, jeżdżą na nartach czy szaleją przy bitwie na Snieżki. Wszystko się zmienia, gdy pojawia się Piotr. To ciepła, zabawna, rodzinna opowieść o przyjaźni, której nie stopi nawet największy norweski mróz.

 

Wystawa: „Europejski Szlak Zamków i Pałaców”

Wystawa: „Europejski Szlak Zamków i Pałaców”

od 17 do 31 grudnia, godz. 15.00, Dworzec Główny PKP, wstęp wolny

Europejski Szlak Zamków i Pałaców to projekt realizowany we współpracy Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej oraz zamków i pałaców Dolnego Śląska. Ideą projektu jest stworzenie paneuropejskiego szlaku, pokazującego najciekawsze obiekty władzy świeckiej – zamki i pałace. Obiekty połączone będą polityką informacyjną (wspólną polityką lojalnościową, rabatami) oraz gwarancją oferty turystycznej na najwyższym poziomie. 

Na ekspozycji będzie można zobaczyć zamki i pałace z Dolnego Śląska, Na ekspozycji będzie można zobaczyć zamki i pałace z Dolnego Śląska, a także poznać ich historię.

 

Noworoczny spacer z seniorami

Noworoczny spacer z seniorami

sobota 2 stycznia, godz. 11.00, zbiórka przy stacji benzynowej na skrzyżowaniu ulic Wiśniowej i Ślężnej

Prowadzenie: Ewa Rapacz, grupa o-CAL-eni

Na wspólne powitanie Nowego Roku zaprasza grupa seniorów o-CAL-eni, tym razem w plenerze - na spacerze w pięknych okolicach.
W programie: wspólny wolny spacer, śpiew kolęd, posiłek (we własnym zakresie), lampka szampana (ufundowana przez organizatorów).
Uwaga! WSTĘP WOLNY, ubezpieczenie we własnym zakresie.

 

Ruchoma szopka w kościele Najświętszej Marii Panny Na Piasku

Ruchoma szopka w kościele Najświętszej Marii Panny na Piasku

Najsłynniejsza szopka, którą można oglądać nie tylko w czasie świąt, ale przez cały rok, to ruchoma szopka w kościele Najświętszej Marii Panny na Piasku.

Stworzył ją nieżyjący już ks. Kazimierz Błaszczyk, duszpasterz głuchoniemych i niewidomych. Pierwszą ruchomą stajenkę stworzył w 1967 roku z myślą o niesłyszących i niedowidzących dzieciach. Co roku dodawał do niej nowe figurki, zabawki i lalki. Oprócz klasycznych figurek pasterzy czy zwierząt, możemy tu zobaczyć mnóstwo zabawek. Kiedy gaśnie światło i zapalają się światełka szopki, w ruch idą figurki w strojach ludowych, karuzele i wiatraki, a wokół nich pędzi elektryczna kolejka, kręcą się wiatraki, Myszka Miki wybija rytm na talerzach. Jest nawet Kaczor Donald i inni bohaterowie kreskówek dla dzieci.

Szopkę można odwiedzać pomiędzy mszami.

 

Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life w Magnolii

Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life w Magnolii

 2-3 stycznia, godz.10.00-21.00, Magnolia Park, ul. Legnicka 58, bilety 50/40 zł. Wystawa przedłużona do 9 stycznia

Po raz pierwszy w Polsce będzie można zobaczyć oryginalną wystawę wynalazcy plastynacji dr. Gunthera von Hagens z cyklu BODY WORLDS & The Cycle of Life. Jest to pierwsza publiczna wystawa dotycząca anatomii człowieka, którą miało okazję podziwiać już ponad 40 milionów odwiedzających w 90 miastach w Europie, Azji, Afryce Południowej i Ameryce. Ekspozycja od 23 lat rozbudza ogromne emocje i zainteresowanie wszędzie tam, gdzie się pojawia. Do grona zachwyconych widzów należą największe gwiazdy światowego formatu, takie jak: Steffi Graf, Jean-Paul Gaultier, Tina Turner, Dustin Hoffman czy Nicole Kidman.

 

Skarpety i papiloty – spektakl dla dzieci

Skarpety i papiloty – spektakl dla dzieci

2-3 stycznia, godz. 15.00 (sobota), godz. 11.00 (niedziela), Wrocławski Teatr Lalek, pl. Teatralny

Poznajemy rodzinę lisków, w której szykuje się wielka zmiana. Mama nie chce już dłużej zajmować się wyłącznie domem i zdecydowała o powrocie do pracy. Czy domownicy poradzą sobie z nową sytuacją? Po kilku spektakularnych, ale zupełnie niegroźnych domowych katastrofach udaje im się to. Uczą się, że podział obowiązków pozwala wszystkim realizować swoje pasje, ale też sprawia, że mogą więcej czasu poświęcić na wspólną zabawę. Sztuka w przystępny i zabawny sposób porusza całkiem dorosłe tematy podejmuje z najmłodszymi widzami rozmowę o otaczającej je rzeczywistości. Więcej

 

Spektakl „Rat Pack, czyli Sinatra z kolegami” w Capitolu

Spektakl „Rat Pack, czyli Sinatra z kolegami” w Capitolu

2-3 stycznia, sobota, godz. 18.00; niedziela, godz. 17.00, Teatr Muzyczny Capitol, bilety 20-45 zł

Spektakl opowiada o fenomenie trójki artystów amerykańskich będących u szczytu kariery na przełomie lat 60. i 70. XX wieku. Trzej aktorzy wraz z triem śpiewających i tańczących aktorek wystąpią z towarzyszeniem 15-osobowego big-bandu wzorowanego na orkiestrach swingowych, niezwykle modnych w tamtych czasach, jak choćby słynna orkiestra Counta Basiego. Całość poprowadzi konferansjer, będący łącznikiem między realiami lat 60. a dzisiejszymi czasami.
Na scenie zabrzmią największe przeboje tria Rat Pack, takie jak „Everybody loves somebody”, „Fly me to the moon”, „New York, New York” czy „Mambo Italiano”.

 

 
„Baron Cygański” w Hali Stulecia

„Baron Cygański” w Hali Stulecia

sobota, 2 stycznia, godz. 19.00, Hala Stulecia, bilety od 60 do 160 zł

Noworoczne megawidowisko operetkowe „Baron cygańskiI” J. Straussa, pierwszy raz po dwudziestu latach wraca na sceny Dolnego Śląska. Ponad stuosobowa grupa artystów, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu, Chór Filharmonii Lubelskiej „Lubelska lutnia”, Lwowski Akademicki Chór Męski „Dudaryk”, tancerze Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych” dziesięcioro solistów reżyserowanych będzie przez dyrektora artystycznego Filharmonii Sudeckiej Tomasza Janczaka. Wartką akcję przedstawienia i namiętności głównych bohaterów wspierać będzie multimedialna inscenizacja z humorem nawiązująca do współczesności. W sto trzydziestą rocznicę wiedeńskiej premiery „Barona Cygańskiego” J. Straussa.

Bilet dostępne na e-bilet.pl oraz w salonach Empik.

Niedziela, 3 stycznia 2015 r.

 

Wrocławski Bazar Smakoszy

Wrocławski Bazar Smakoszy

3 stycznia, godz. 10.00-16.00, każda niedziela przez cały rok, Browar Mieszczański, ul. Hubska 44, wstęp wolny

W każdą niedzielę przez cały rok kilkudziesięciu wystawców oferuje wysokiej jakości produkty polskie i zagraniczne oraz wyroby certyfikowane. Na Bazarze znaleźć można produkty wytwarzane w tradycyjny, nieprzemysłowy sposób. Bazarowy koszyk wypełnić można wiejską śmietaną, kremowym masłem, twarożkiem, krowim i kozim mlekiem, ekologicznym drobiem, certyfikowanymi warzywami, przetworami, miodami, olejami, przyprawami, sokami, serami, wędlinami, wypiekami i innymi rarytasami.

 

Nowa wystawa stała w Hali Stulecia: Panorama Lwowa

Nowa wystawa stała w Hali Stulecia: Panorama Lwowa

codziennie w godz. 9.00-17.00, bilety:5/8/10 zł, 1 stycznia nieczynna

W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni Hali Stulecia powstała niezwykła instalacja, której głównym elementem jest przestrzenny model XVIII-wiecznego Lwowa, zbudowany z wielką dbałością o szczegół, przez architekta  i historyka, Janusza Witwickiego. Ekspozycji towarzyszy nowoczesna, multimedialna oprawa, przybliżająca zwiedzającym zarówno postać twórcy, jak i dramatyczne, powojenne losy zabytkowego modelu miasta. Wystawa  powstała we współpracy z Zakładem Narodowym im. Ossolińskich, którego władze udostępniły ze swoich zbiorów bezcenny model makiety.

 

Wycieczki po Wrocławiu z przewodnikiem

Wycieczki po Wrocławiu z przewodnikiem

Wycieczki po Wrocławiu .
Tematy: Od Rynku do Sky Tower – niedziela, godz. 9.00-11.00
Dodatkowe informacje i zapisy pod numerem tel. 71 346 60 05.

 

Filmowe poranki: Fantastyczne zagadki detektywistyczne

Filmowe poranki: Fantastyczne zagadki detektywistyczne

sobota- niedziela, 2-3 stycznia, godz. 10.00, Kino Nowe Horyzonty, bilety 12 zł

W programie zestawy filmów animowanych – klasyczne, jak i współczesne produkcje. Po każdym seansie zapraszamy na warsztaty dla dzieci pod opieką animatorów.

W programie: Hip-hip Hurra - Kto zakłócił ciszę nocną? Reksio detektyw Parauszek i przyjaciele - Detektyw Hip-hip i Hurra - Kto pomalował moją przyjaciółkę w paski?

Warsztaty: niedziela - Akcja Edukacja - Wrocławski Teatr Pantomimy

 

Lodowiska we Wrocławiu w okresie noworocznym

Lodowiska we Wrocławiu w okresie noworocznym

Działa wszystkich piec lodowisk: dwa kryte (hala Orbita ul. Wejherowska oraz ul. Spiska) oraz ślizgawki pod "chmurką": na pergoli przy Hali Stulecia, przy Stadionie oraz przy ul. Brücknera.

3 stycznia

 • Lodowisko przy Zespole Szkół nr 14, ul. al. Brücknera 10 –  godz. 9.00-21.00
 • Lodowisko Stadion Wrocław, al. Śląska 1 – godz. 9.00-22.00
 • Lodowisko Orbita ul. Wejherowska 34 – godz. 8.00-21.00
 • Lodowisko Spiska, ul. Spiska 1 – godz. 8.00-22.00
 • Lodowisko na Pergoli obok Hali Stulecia – godz. 9.00-22.00

Ceny, godziny otwarcia.

 

Wystawa klocków Lego na Stadionie Wrocław

Wystawa klocków Lego na Stadionie Wrocław

Wystawa do 7 lutego 2016 r, godz. 9.00-21.00, Stadion Wrocław, Aleja Śląska 1, bilety: od poniedziałku do piątku 15 zł; 21 zł w weekend

Wystawa łączy zabawę i edukację. Eksponaty prezentują postacie, miejsca, a także wydarzenia znane z bajek czy filmów, jak również sceny historyczne oraz najsłynniejsze budowle architektoniczne – zarówno zabytkowe, jak i współczesne. Niezapomniane wrażenia zapewniają makiety kolejowe z jeżdżącymi pociągami z klocków LEGO i ogromne wesołe miasteczko. Są też znane postaci wykonane z klocków, makieta bitwy morskiej pod Oliwą i wiele innych. Aby uniknąć stania w kolejce po bilet - polecamy internetową rezerwację wejściówek.

Więcej informacji.

 

Hydropolis

Hydropolis

2-3 stycznia, godz. 10.00-19.00, Hydropolis, ul. Na Grobli 19-21, bilety 27 zł (normalny),18 zł (ulgowy)

Hydropolis, jedyne w Polsce centrum wiedzy o wodzie otwarło już podwoje dla zwiedzających. Niepowtarzalna w skali Europy wystawa Hydropolis znajduje się w zabytkowym, XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku wody czystej o powierzchni 4000 m². Ekspozycja podzielona jest na 8 stref tematycznych. Każda z nich przedstawia wodę z innego, fascynującego ujęcia.

Uwaga! Impreza cieszy się dużym zainteresowaniem, dlatego warto zarezerwować bilety wstępu przez internet. Strona organizatoraWięcej informacji

 

Wystawa „Pierniki. Podróż do krainy zmysłów”

Wystawa „Pierniki. Podróż do krainy zmysłów”

2-3 stycznia, od godz. 10.00 do 16.00, Muzeum Etnograficzne, ul. Traugutta 111/113

Wystawa „Pierniki. Podróż do krainy zmysłów... przez Śląsk, Łużyce Górne i 900-letnią kulturę kulinarną w Europie Środkowej” poświęcona jest historii piernikarskiego rzemiosła. Pierniki kojarzą się z czasem dzieciństwa, są wspomnieniem odpustów, jarmarków – w szczególności tych bożonarodzeniowych. Ciastka z przedstawieniami najróżniejszych postaci wykonywane były z użyciem drewnianych form, będących często małymi, misternymi dziełami sztuki. Muzeum Etnograficzne posiada w swych zbiorach ok. 250 takich form, z których część będzie można podziwiać na ekspozycji. Oprócz historii piernika i jego roli kulturotwórczej wystawa przybliży również składniki i proces produkcji tego aromatycznego ciasta.

 

Afrykarium we wrocławskim zoo

Afrykarium we wrocławskim zoo

2-3 sobota i niedziela od 9.00 do 16.00. Zwiedzanie tylko Afrykarium: w godz. 16.00-21.00

Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego.

 • Morze Czerwone – rafa koralowa i ryby rafy koralowej;
 • Plaża nad Morzem Czerwonym – lądowe żółwie pustynne;Wielkie Jeziora Afrykańskie (Tanganika i Malawi) – około 50 różnych gatunków ryb – pielęgnic;
 • Kanał Mozambicki – płaszczki, rekiny młoty, rekiny lamparcie;
 • Wschodnia Afryka – hipopotamy nilowe oraz zwierzęta zamieszkujące sawannę jak: góralki (dalecy krewniacy słoni), mrówniki (często mylone z amerykańskimi mrówkojadami!) oraz dikdik (jedna z najmniejszych antylop);
 • Wybrzeże Namibii – to zewnętrzne baseny w Afrykarium Wrocław, zamieszkane przez pingwiny tońce oraz kotiki południowoafrykańskie (krewniacy popularnych lwów morskich);
 • Dżungla nad rzeką Kongo – krokodyle, wydry, manaty i towarzyszące im ryby – tilapie oraz kilka gatunków ptaków. 

Bilety, zwiedzanie, parkingi, dojazd

 

Kolejkowo

Kolejkowo

2-3 stycznia, godz. 10.00 do 18.00, Dworzec Świebodzki, bilety 15/19 zł

Wystawa podzielona jest na kilka części. Jedna z nich poświęcona jest gospodarce leśnej i rolnej. Widać na niej zwierzęta hodowlane, a w głębi pięknie odwzorowane gospodarstwo agroturystyczne. W drugiej części znajduje się Karpacz oraz Śnieżka z wiernie odwzorowanym obserwatorium. Dalej natrafiamy na wrocławski Rynek z wiernie odwzorowanymi kamienicami, Dworzec Świebodzki oraz bloki z wielkiej płyty z ul. Żmigrodzkiej. W centralnym miejscu znajduje się stacja Kolejkowo.pl z repliką schroniska Szwajcarka.

 

Poranki dla dzieci w Mulikinie – Kacper i Emma

Poranki dla dzieci w Mulikinie – Kacper i Emma

2-3 stycznia, godz. 10.30, 12.00, Mulitikino: Arkady Wrocławskie, Pasaż Grunwaldzki, bilety 12 zł

Kacper i Emma – zimowe wakacje to druga cześć przygód uroczej pary przedszkolaków znanej z filmu. Kacper i Emma – najlepsi przyjaciele (pokazywanej w październiku w ramach kampanii „Dzieciaki na horyzoncie”). Kacper i Emma, a wraz z nimi Leo i Pani Królik, spędzają ferie zimowe u dziadka dziewczynki .Ferie to superzabawa! Przyjaciele budują wspólnie śnieżny zamek, jeżdżą na nartach czy szaleją przy bitwie na Snieżki. Wszystko się zmienia, gdy pojawia się Piotr. To ciepła, zabawna, rodzinna opowieść o przyjaźni, której nie stopi nawet największy norweski mróz.

 

Filmowe poranki ze Scooby-Doo

Filmowe poranki ze Scooby-Doo

niedziela, 3 stycznia, godz. 10.30, Helios Magnolia, ul. Legnicka, Helios Aleja Bielany (ul. Czekaladowa, Bielany Wrocławskie), bilety 15 zł

Cykl Filmowych Poranków ze Scooby-Doo odbywa się w co drugą niedzielę, przeznaczony jest dla dzieci od lat 4. W holach kin na dzieci czekają dodatkowe atrakcje. Każdy seans rozpoczynają kilkunastominutowe konkursy z nagrodami, projekcja filmu odbywa się przy ściszonym dźwięku i oraz z lekko przygaszonymi światłami. Każdy uczestnik Filmowych Poranków może wziąć udział w naszej nowej zabawie: Akademii Młodych Odkrywców Scooby-Doo. W ramach akademii będą rozwiązywać zagadki i tropić przestępców. 

 

Warsztaty noworoczne dla dzieci w Cocfli

Warsztaty noworoczne dla dzieci w Cocfli

niedziela, 3 stycznia, godz. 11.00, Cocofli, ul. Włodkowica 9, wstęp wolny

Wracają po świątecznej przerwie. Każdy objedzony barszczem z uszkami i makowcem może zawitać do Cocofli na niedzielne warsztaty z Panią Kasią. Uczestnicy będą czarować zimę aby wreszcie do nas zawitała, kto wie może jeszcze nie odeszła od świątecznego stołu. Co wymyśli Pani Kasia? Tego nie wie nikt. Na pewno będzie kreatywnie i zabawnie.

 

Wystawa „Przybieżeli do Betlejem. Szopki bożonarodzeniowe z całego świata

Wystawa „Przybieżeli do Betlejem. Szopki bożonarodzeniowe z całego świata”

2-3 stycznia, Oddział Muzeum Miejskiego Pałac Królewski, ul. Kazimierza Wielkiego 35, bilety 10/15 zł, rodzinne 30 zł
Ojczyzną szopek są Włochy, a za ich pierwszego twórcę uważa się św. Franciszka z Asyżu. Tradycyjną scenę narodzin Jezusa Chrystusa z adoracją przez Marię, Józefa, pasterzy i Trzech Króli od dawna wystawiają chrześcijanie na całym świecie w swych kościołach i domach. Z Włoch szopka przywędrowała do reszty Europy, a następnie do obu Ameryk, Afryki , Azji i Australii. Wykonywali je zarówno znani artyści, jak i cała rzesza zdolnych rzeźbiarzy amatorów.
Na wystawie „Przybieżeli do Betlejem. Szopki bożonarodzeniowe z całego świata”
pokazanych zostanie ponad 130 szopek, zadziwiających różnorodnością i zaskakujących rozmiarami.
Wystawa czynna do 31.01.2016

 

Ruchoma szopka w kościele Najświętszej Marii Panny Na Piasku

Ruchoma szopka w kościele Najświętszej Marii Panny na Piasku

Najsłynniejsza szopka, którą można oglądać nie tylko w czasie świąt, ale przez cały rok, to ruchoma szopka w kościele Najświętszej Marii Panny na Piasku.

Stworzył ją nieżyjący już ks. Kazimierz Błaszczyk, duszpasterz głuchoniemych i niewidomych. Pierwszą ruchomą stajenkę stworzył w 1967 roku z myślą o niesłyszących i niedowidzących dzieciach. Co roku dodawał do niej nowe figurki, zabawki i lalki. Oprócz klasycznych figurek pasterzy czy zwierząt, możemy tu zobaczyć mnóstwo zabawek. Kiedy gaśnie światło i zapalają się światełka szopki, w ruch idą figurki w strojach ludowych, karuzele i wiatraki, a wokół nich pędzi elektryczna kolejka, kręcą się wiatraki, Myszka Miki wybija rytm na talerzach. Jest nawet Kaczor Donald i inni bohaterowie kreskówek dla dzieci.

Szopkę można odwiedzać pomiędzy mszami.

 

Otwarcie ścieżki biegowej w parku Klecińskim

Otwarcie ścieżki biegowej w parku Klecińskim

niedziela, 3 stycznia, godz. 12.00, park Kleciński

Trening noworoczny dla każdego. Otwarcie ścieżki biegowej w Parku Klecińskim. Do wygrania gadżety maratońskie, pakiety startowe na najbliższy półmaraton i maraton we Wrocławiu. Trasa biegowa na terenie parku Klecina to pętla o dystansie półtora kilometra, która przebiega alejami parku wśród drzew. Ze względy na szutrowe podłoże nadaje się do biegania rekreacyjnego czy nordic walking.

 

 
Musztra rycerska przed Orszakiem Trzech Króli

Musztra rycerska przed Orszakiem Trzech Króli

niedziela, 3 stycznia, godz. 12.00, Rynek

Tradycyjnie już Orszak Trzech Króli po raz szósty w środę 6 stycznia przejdzie przez Wrocław. W ubiegłym roku w święto Trzech Króli wzięło w nim udział około 25 tys. osób. Zanim wrocławski Orszak Trzech Króli wyruszy, to poprzedzi go próba w niedzielę, w samo południe. Przy okazji odbędzie się musztra rycerzy jednego z królów. W ten sposób organizatorzy będą zachęcać wrocławian do uczestnictwa w orszaku.

 

Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life w Magnolii

Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life w Magnolii

 2-3 stycznia godz.10.00-21.00, Magnolia Park, ul. Legnicka 58, bilety 50/40zł. Wystawa przedłużona do 9 stycznia

Po raz pierwszy w Polsce będzie można zobaczyć oryginalną wystawę wynalazcy plastynacji dr. Gunthera von Hagens z cyklu BODY WORLDS & The Cycle of Life. Jest to pierwsza publiczna wystawa dotycząca anatomii człowieka, którą miało okazję podziwiać już ponad 40 milionów odwiedzających w 90 miastach w Europie, Azji, Afryce Południowej i Ameryce. Ekspozycja od 23 lat rozbudza ogromne emocje i zainteresowanie wszędzie tam, gdzie się pojawia. Do grona zachwyconych widzów należą największe gwiazdy światowego formatu takie jak: Steffi Graf, Jean-Paul Gaultier, Tina Turner, Dustin Hoffman czy Nicole Kidman.

 

Coniedzielne Warsztaty Rodzinne

Coniedzielne Warsztaty Rodzinne

niedziela, 3 stycznia, godz. 13.30, Muzeum Współczesne Wrocław, pl. Strzegomski 2 (bunkier), wstęp wolny, obowiązuje rejestracja

Warsztat trwa półtorej godziny i składa się z dwóch części. Na początku spotkania wspólnie zwiedzamy aktualną wystawę i rozmawiamy o znajdujących się na niej pracach. Podczas drugiej części warsztatu przechodzimy do działań manualnych, które umożliwią wszystkim twórcze wykorzystanie rozbudzonej wrażliwości
i wyobraźni.
 
3.01.2016 – BIAŁO NA BIAŁYM
 
Pierwszy w nowym roku warsztat będzie okazją do zastanowienia się nad tym co jest, czego nie ma, co wiemy, co widzimy, co czujemy i w co wierzymy. Takie problemy od wieków interesowały artystów, którzy swoje pytania i wątpliwości wyrażali na różne sposoby. Przyjrzymy się różnym pracom pokazującym to co ulotne i niemożliwe, a następnie sami wykonany niewidzialne rysunki.

Zgłoszenia na adres: edukacja@muzeumwspolczesne.pl

Warsztaty są bezpłatne – zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:
edukacja@muzeumwspolczesne.pl
  - See more at: http://muzeumwspolczesne.pl/mww/edukacja/coniedzielne-warsztaty-rodzinne-15/#sthash.JRMdJoJU.dpuf
Coniedzielne Warsztaty Rodzinne 3.1.16–31.1.16 Będzie Jest Było, Edukacja, Rozrusznik wystaw w każdą niedzielę, godzina 13.30, poziom I, wstęp bezpłatny, obowiązuje rezerwacja miejsc

Zapraszamy dzieci z rodzicami w każdą niedzielę
o 13.30
. Warsztat trwa półtorej godziny i składa się
z dwóch części. Na początku spotkania wspólnie zwiedzamy aktualną wystawę i rozmawiamy o znajdujących się na niej pracach. Podczas drugiej części warsztatu przechodzimy do działań manualnych, które umożliwią wszystkim twórcze wykorzystanie rozbudzonej wrażliwości
i wyobraźni.
 
3.01.2016 – BIAŁO NA BIAŁYM
 
Pierwszy w nowym roku warsztat będzie okazją
do zastanowienia się nad tym co jest, czego
nie ma, co wiemy, co widzimy, co czujemy
i w co wierzymy. Takie problemy od wieków
interesowały artystów, którzy swoje pytania
i wątpliwości wyrażali na różne sposoby.
Przyjrzymy się różnym pracom pokazującym
to co ulotne i niemożliwe, a następnie sami
wykonany niewidzialne rysunki.

- See more at: http://muzeumwspolczesne.pl/mww/edukacja/coniedzielne-warsztaty-rodzinne-15/#sthash.JRMdJoJU.dpuf
Coniedzielne Warsztaty Rodzinne 3.1.16–31.1.16 Będzie Jest Było, Edukacja, Rozrusznik wystaw w każdą niedzielę, godzina 13.30, poziom I, wstęp bezpłatny, obowiązuje rezerwacja miejsc

Zapraszamy dzieci z rodzicami w każdą niedzielę
o 13.30
. Warsztat trwa półtorej godziny i składa się
z dwóch części. Na początku spotkania wspólnie zwiedzamy aktualną wystawę i rozmawiamy o znajdujących się na niej pracach. Podczas drugiej części warsztatu przechodzimy do działań manualnych, które umożliwią wszystkim twórcze wykorzystanie rozbudzonej wrażliwości
i wyobraźni.
 
3.01.2016 – BIAŁO NA BIAŁYM
 
Pierwszy w nowym roku warsztat będzie okazją
do zastanowienia się nad tym co jest, czego
nie ma, co wiemy, co widzimy, co czujemy
i w co wierzymy. Takie problemy od wieków
interesowały artystów, którzy swoje pytania
i wątpliwości wyrażali na różne sposoby.
Przyjrzymy się różnym pracom pokazującym
to co ulotne i niemożliwe, a następnie sami
wykonany niewidzialne rysunki.

- See more at: http://muzeumwspolczesne.pl/mww/edukacja/coniedzielne-warsztaty-rodzinne-15/#sthash.JRMdJoJU.dpuf
Coniedzielne Warsztaty Rodzinne 3.1.16–31.1.16 Będzie Jest Było, Edukacja, Rozrusznik wystaw w każdą niedzielę, godzina 13.30, poziom I, wstęp bezpłatny, obowiązuje rezerwacja miejsc

Zapraszamy dzieci z rodzicami w każdą niedzielę
o 13.30
. Warsztat trwa półtorej godziny i składa się
z dwóch części. Na początku spotkania wspólnie zwiedzamy aktualną wystawę i rozmawiamy o znajdujących się na niej pracach. Podczas drugiej części warsztatu przechodzimy do działań manualnych, które umożliwią wszystkim twórcze wykorzystanie rozbudzonej wrażliwości
i wyobraźni.
 
3.01.2016 – BIAŁO NA BIAŁYM
 
Pierwszy w nowym roku warsztat będzie okazją
do zastanowienia się nad tym co jest, czego
nie ma, co wiemy, co widzimy, co czujemy
i w co wierzymy. Takie problemy od wieków
interesowały artystów, którzy swoje pytania
i wątpliwości wyrażali na różne sposoby.
Przyjrzymy się różnym pracom pokazującym
to co ulotne i niemożliwe, a następnie sami
wykonany niewidzialne rysunki.

- See more at: http://muzeumwspolczesne.pl/mww/edukacja/coniedzielne-warsztaty-rodzinne-15/#sthash.JRMdJoJU.dpuf

 

Skarpety i papiloty – spektakl dla dzieci

Skarpety i papiloty – spektakl dla dzieci

3 stycznia, godz. 11.00 (niedziela), Wrocławski Teatr Lalek, pl. Teatralny

Poznajemy rodzinę lisków, w której szykuje się wielka zmiana. Mama nie chce już dłużej zajmować się wyłącznie domem i zdecydowała o powrocie do pracy. Czy domownicy poradzą sobie z nową sytuacją? Po kilku spektakularnych, ale zupełnie niegroźnych domowych katastrofach udaje im się to. Uczą się, że podział obowiązków pozwala wszystkim realizować swoje pasje, ale też sprawia, że mogą więcej czasu poświęcić na wspólną zabawę. Sztuka w przystępny i zabawny sposób porusza całkiem dorosłe tematy podejmuje z najmłodszymi widzami rozmowę o otaczającej je rzeczywistości. Więcej

 

Spektakl „Rat Pack, czyli Sinatra z kolegami” w Capitolu

Spektakl „Rat Pack, czyli Sinatra z kolegami” w Capitolu

3 stycznia, niedziela, godz. 17.00, Teatr Muzyczny Capitol, bilety 20-45 zł

Spektakl opowiada o fenomenie trójki artystów amerykańskich będących u szczytu kariery na przełomie lat 60. i 70. XX wieku. Trzej aktorzy wraz z triem śpiewających i tańczących aktorek wystąpią z towarzyszeniem 15-osobowego big-bandu wzorowanego na orkiestrach swingowych, niezwykle modnych w tamtych czasach, jak choćby słynna orkiestra Counta Basiego. Całość poprowadzi konferansjer, będący łącznikiem między realiami lat 60. a dzisiejszymi czasami.
Na scenie zabrzmią największe przeboje tria Rat Pack, takie jak „Everybody loves somebody”, „Fly me to the moon”, „New York, New York” czy „Mambo Italiano”.

 

Szybkie randki w bistro Kultura

Szybkie randki w bistro Kultura

niedziela, 3 stycznia, godz. 18.00, Bistro Kultura, ul. Pomorska 40, wstęp 20 zł

Jeśli poszukujesz swojej drugiej połówki, lub po prostu chcesz poznać nowe osób – to jest impreza dla ciebie. Pytania, oraz zapisy można kierować w wiadomości, na mail bistrokultura@wp.pl, oraz osobiście. Koszt zabawy 20 zł, a każdy uczestnik otrzyma kawę lub piwo. 

 

Koncert kolęd: Trzecia Godzina Dnia

Koncert kolęd: Trzecia Godzina Dnia

niedziela, 3 stycznia, godz. 18.00, Impart, sala teatralna, ul. Mazowiecka 17 bilety: 35zł/25 zł przedsprzedaż, 45zł/35zł w dniu koncertu

Twórczość TGD zaliczana jest do nurtu pop-gospel. Nie jest jednak próbą kopiowania muzyki afroamerykańskiej ale wynikiem łączenia róznych inspiracji i poszukiwania własnego stylu. Dzisiejsze brzmienie grupy tworzy dwudziestoosobowy chór, zespół instrumentalny i grono solistów. Repertuar zespołu opiera się na kompozycjach dyrygenta - Piotra Nazaruka.

 Zgłoś uwagę