Wrocław wystawia się w Berlinie

Afrykarium, internetowa gra o wrocławskich krasnalach, Narodowe Forum Muzyki i program Europejskiej Stolicy Kultury. Tym między innymi Wrocław będzie chciał przyciągnąć turystów podczas ruszających w środę berlińskich targów turystycznych.

  • mat. prasowe

  • targi w Berlinie

    Wrocławskie i dolnośląskie stoisko na targach


Olimpiada teatralna i Afrykarium, widowiska światła i dźwięku w Hali Stulecia i wielkie koncerty w Narodowym Forum Muzyki, megawidowiska w Operze Wrocławskiej i tysiące śpiewających wrocławian na Stadionie Wrocław, Światowy Dzień Książki, Międzynarodowy Festiwal Kryminału, Jazz Nad Odrą, gala Europejskich Nagród Filmowych i kilkaset innych wydarzeń Europejskiej Stolicy Kultury 2016. To tylko niektóre z punktów oferty kulturalnej i turystycznej, jakie Wrocław zaprezentuje na Internationale Tourismus-Börse (Międzynarodowa Giełda Turystyczna) w Berlinie, czyli największej i najważniejszej imprezie turystycznej na świecie.

Od 4 do 8 marca 2015 na targach ITB, na których 200 tysiącom odwiedzających prezentuje się 10 tysięcy wystawców ze 180 krajów, Wrocław promował się będzie w Pawilonie Polskim oraz w specjalnym sektorze Culture Lounge, gdzie w tym roku zaprezentuje przede wszystkim wydarzenia związane z Europejską Stolicą Kultury Wrocław 2016.

Do Wrocławia zapraszać będą także poszczególne wrocławskie instytucje. Narodowe Forum Muzyki – przedstawi program koncertów i wydarzeń muzycznych na lata 2015 i 2016. Opera Wrocławska zaprezentuje najsłynniejsze spektakle operowe i repertuar na kolejne sezony. Zoo Wrocław zaprosi do odwiedzenia Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego, szczególnie najnowszej atrakcji – Afrykarium. Hala Stulecia zaprezentuje ofertę imprez organizowanych w obiekcie wpisanym na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO oraz zaprosi na pokazy fontanny multimedialnej, a także wyjątkowe widowiska światła i dźwięku do Centrum Poznawczego Hali Stulecia.Zgłoś uwagę