Wrocław kontynuuje program leczenia niepłodności

Miasto ogłosiło konkurs dla podmiotów, które chciałyby przeprowadzać in vitro w ramach miejskiego programu leczenia niepłodności. W tym roku, na jego realizację przeznaczy 850 tys. złotych.


Miejski program realizowany jest we Wrocławiu od dwóch lat. Jego główne zadanie, to zapewnienie dostępu i dofinansowanie do procedury zapłodnienia pozaustrojowego mieszkańcom Wrocławia, u których zdiagnozowano niepłodność. Przy czym suma wsparcia finansowego dla jednej pary nie może przekroczyć 5 tys. złotych.

– Nasz program cieszy się wśród wrocławian dużym zainteresowaniem. W ciągu dwóch lat zakwalifikowanych do niego zostało prawie 470 par. Ciążę potwierdzono u 118 wrocławianek, a urodziło się 33 dzieci – mówi Jadwiga Ardelli-Książek, zastępca dyrektora Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UM we Wrocławiu. – Wierzymy, że i w tym roku pomożemy wielu parom. Dlatego zachęcamy podmioty certyfikowane z wykwalifikowaną kadrą i uprawnieniami, by zgłaszali się do konkursu – dodaje.

Termin składania ofert dla podmiotów chcących przeprowadzać in vitro, w ramach "Programu leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców Wrocławia", mija 19 lutego 2021 r., rozstrzygnięcie konkursu 23 lutego. Z kolei od 1 marca pary będą mogły zgłaszać chęć udziału w programie.

Do tej pory miasto na realizację programu przeznaczyło 3 mln złotych. Pierwsze dziecko, poczęte dzięki programowi in vitro we Wrocławiu, przyszło na świat w połowie lutego 2020 r.

Czytaj też: Program leczenia in vitro w 2020 r. we Wrocławiu. Jak się zarejestrowaćZgłoś uwagę