Wraca połączenie lotnicze z Wrocławia do Lizbony

Wraz z nowym rozkładem lotów do siatki połączeń wrocławskiego lotniska powróci Lizbona. Samoloty na tej trasie będą latać dwa razy w tygodniu.

  • wraca-polaczenie-z-wroclawia-do-lizbony

    fot. materiały prasowe


Do Lizbony będzie można polecieć z Wrocławia już od 31 października. Przewoźnik, linie Ryanair, zapowiada uruchomienie dwóch rejsów tygodniowo – w środy i w niedziele. Połączenie będzie dostępne do marca 2022, czyli przez cały nowy sezon.

– Cieszymy się, że powraca jeden z najbardziej popularnych kierunków turystycznych. Lizbona jest bardzo lubiana przez polskich turystów. Decyzja przewoźnika to również dobry prognostyk na nowy sezon. Widzimy, że linie lotnicze są gotowe do przywracania kierunków lub uruchamiania nowych. Sytuacja pandemiczna nadal przynosi wiele niewiadomych, ale patrzymy w przyszłość z ostrożnym optymizmem – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Wcześniej linie Ryanair ogłosiły nowe połączenie z duńskim Billund, miejscowością słynącą z Legolandu.

Ruch lotniczy podnosi się powoli po pandemii

Sytuacja pandemiczna sprawia, że ruch na wrocławskim lotnisku nadal osiąga 50-60% poziomu z 2019 roku. W lipcu tego roku port obsłużył ponad 217 tysięcy pasażerów. Według prognoz, w sierpniu można się spodziewać wyniku nieznacznie lepszego. O ile obecne warunki funkcjonowania ruchu lotniczego nie ulegną zmianie.

– Obserwujemy duże zainteresowanie kierunkami typowo wakacyjnymi, zarówno w ofercie przewoźników niskokosztowych, jak i biur podróży. Oczywiście sytuacja nadal daleka jest od normalnej, ale też dużo lepsza niż w ubiegłym roku. Widać, że relatywnie większym zainteresowaniem cieszą się te kraje, które łagodzą restrykcje związane z podróżami turystycznymi – ocenia Cezary Pacamaj, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław.

W określonych terminach można trafić na niedrogie przeloty

W ofercie lotów niskokosztowych największym powodzeniem cieszą się tego lata kierunki południowe – do Włoch, Hiszpanii i Grecji. Nie brakuje też chętnych na podróż do Bułgarii, na Cypr, Maltę lub Teneryfę. Jak informuje Port Lotniczy Wrocław - do Aten i z powrotem można obecnie polecieć za 166 zł (termin: 25 sierpnia – 1 września), do Katalonii i na Costa Brava (Barcelona Girona) za 338 zł (30 sierpnia – 6 września), a do Zadaru za 300 zł (13-19 sierpnia). Podane ceny są aktualne na dzień 6 sierpnia i mogą ulegać zmianom.Zgłoś uwagę