WOŚP 2014 Wrocław kto zagra

Sylwetki zespołów, które wystąpią w finale WOŚP

 • WOŚP

  WOŚP po raz 22.

 • WOŚP

  Dla dzieci i seniorów

 • Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu

  Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu (fot. KWP Wrocław)

 • Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Lądowych we Wrocławiu

  Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Lądowych we Wrocławiu (fot. zw.pl)

 • Dżemik Blues

  Dżemik Blues (fot. Youtube)

 • Instytut

  Instytut (fot. instytut.art.pl)

 • Za Horyzontem

  Za Horyzontem (fot. zahoryzontem.com)

 • Flit

  Flit (fot. mydim.ua)

 • Marek Piowczyk Trio

  Marek Piowczyk Trio (fot. mamtalent.tvn.pl)

 • Czarno-Czarni

  Czarno-Czarni (fot. czarno-czarni.pl)

 • LemOn

  LemOn (fot. lem-on.pl)

 • Big Cyc

  Big Cyc (fot. bigcyc.pl)

 • Synaptine

  Synaptine (fot Facebook)


To będzie 22. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy we Wrocławiu. 12 stycznia 2014 WOŚP zagra pod hasłem: „Na ratunek” – na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. WOŚP we Wrocławiu – zagra również – i to bardzo głośno. Zwłaszcza na scenie na Rynku.


Zobacz program WOŚP 2014 na Rynku we Wrocławiu

Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Lądowych we Wrocławiu – gra od 1952 r. (założył ją mjr Czesław Kęstowicz) i już na początku działalności zdobyła nagrodę główną na przeglądzie orkiestr okręgowych. Szybko zdobyła popularność, koncertując we wszystkich większych miastach Polski. Dokonała wielu nagrań radiowych, mając w repertuarze wiele utworów polskiej i światowej muzyki poważnej, ludowej i rozrywkowej. Został on utrwalony na szeregu płytach kompaktowych. Obecnie dowódcą-kapelmistrzem jest mjr Mariusz Dziubek.

 

Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu – działa od 1974 r., wykonując muzykę klasyczną i rozrywkową w kraju i za granicą (m.in. w Watykanie, na Cmentarzu Żołnierzy Polskich na Monte Cassino i w Hadze podczas uroczystego objęcia Prezydencji przez Polskę) i biorąc udział w licznych programach telewizyjnych i radiowych. W 2009 r. zorganizowała I Międzynarodowy Festiwalu Orkiestr Policyjnych. Uczestniczy w programie Polskiego Związku Chórów i Orkiestr „Rozśpiewajmy Polskę” oraz prowadzi edukacyjne koncerty dla dzieci. Kapelmistrzem jest podkom. Adam Witiw.

 

Dżemik Blues – rodzinny zespół bluesowy, założony przez Sebastiana Pietrowskiego w Berlinie. Perkusistą jest siedmioletni syn Sebastiana – Jakob, który zaczął grać na perkusji w wieku 4 lat. Drugi syn, 14-letni Kevin, gra na gitarze. W grupie są również klawiszowiec Dominik Fryza i basista Paweł Marchewka. Zespół gra covery słynnego Dżemu, ale także repertuar rockowy. Jedne z jego najważniejszych występów to supporty w koncertach grup Pectus i Dżem. Dżemik Blues zagrał także na festiwalu Ryśka Riedla.

 

Instytut – wrocławski zespół, który ma w repertuarze inteligentne, zadziorne i poetyckie teksty, obudowane rockową melodyjnością. Był finalistą wielu festiwali i konkursów, m.in.: KFPP Opole, JAROCIN Festiwal, FAMA, WROCK Festiwal, Muzycznej Bitwy Polskiego Radia Wrocław. Debiutancki LP „Ludzie i miejsca” ukazał się w maju 2012 r. Gra w składzie: Wojciech Adasik (wokal, gitara, klawisze), Dawid Pępkowski (gitara, chórki), Piotr Iwaszko (bas), Witold Hrycyk (perkusja, klawisze).

 

ZA Horyzontem – zespół wokalno-instrumentalny z Wrocławia, który rozpoczął żeglarsko-szantową karierę w lipcu 2003 r. występem na festiwalu piosenki żeglarskiej. Skład grupy zmieniał się kilkakrotnie, teraz tworzą ją: Agata Boratczuk (wokal, gitara), Julita Gacparska (wokal), Anna Raczycka (wokal), Beata Greb-Markiewicz (skrzypce), Tomasz Dura (gitara), Robert Mojrzesz (gitara basowa). Dobre wiatry powiały dla nich na kilku przeglądach i festiwalach piosenki żeglarskiej, gdzie zdobywali czołowe nagrody.

 

Flit – ukraińska grupa Iwano-Frankowska, założona w 2001 r. Gra muzykę, którą sami członkowie zespołu określają jako inteligentny punk rock. W składzie – grupa przyjaciół: Andrije Markiw (gitara, wokal), Julik Honski (gitara, chórki), Anatol Blednych (gitara basowa, chórki), Wołodymyr Korczak (perkusja). W czerwcu 2010 r. zagrali jeden z największych koncertów w swojej historii – akustyczny, z zespołem smyczkowym Quattro Corde. Specjalnie na Euro 2012 Flit napisał hymn „Czas zwycięstwa” wraz z polską grupą Wilki.

 

Marek Piowczyk Trio – zespół istnieje od stycznia 2013 r. i tworzy go trójka przyjaciół ze Śląska. Marek: prowadzi agencję interaktywną, w zespole gitarzysta i wokalista. Rafał student wydziału jazzu w Nysie, basista. Tomek: student marketingu i zarządzania w Katowicach, nauczyciel gry na perkusji, w trio – perkusista. Grają muzykę autorską (rock, soul, blues). Tworzeniem kompozycji głównie zajmuje się Marek, ale każdy z członków wprowadza do muzyki własne pomysły. Występują na festiwalach w kraju i za granicą. Półfinaliści „Mam talent”.

 

Czarno-Czarni – zespół zawiązał się w 1996 r., a stworzyli ją członkowie grup Big Cyc i Bielizna, których połączyło zamiłowanie do brzmień czystego rock and rolla i klimatu muzycznego lat 60. Ich pierwszy krążek ukazał się w 1998 r. Koncertowali na wielu scenach w Polsce i za granicą (m.in. USA, Belgia, Anglia). W 2013 r. formacja odwiedziła Nashville, skąd wróciła z pomysłami na kolejne utwory. Ostatnia płyta zespołu (2013) – nagrana z Holly Shepherd – nosi tytuł „The Power Of The Dance Floor”.


LemON – grupa powstała  tuż po zakwalifikowaniu się do programu „Must Be the Music” na precastingu we Wrocławiu (2011) z inicjatywy wokalisty Igora Herbuta i ma polsko-łemkowsko-ukraińskie „korzenie”. Ostatecznie program ten wygrała. W 2012 r. wydała debiutancki album „LemON”. Zespół był nominowany do Fryderyków 2013 w kategorii „najlepszy debiut” oraz do Eska Music Awards 2013: „najlepszy debiut”, „najlepszy zespół”, „najlepszy album”, a także „najlepszy hit” za utwór „Napraw” – wygrywając w kategorii „najlepszy album”.

 

Big Cyc – chyba najbardziej oryginalny polski zespół rockowy, który istnieje od 25 lat (1988) – w Łodzi do trzech muzyków reggae’owej formacji Rokosz – Jacka Jędrzejaka, Jarka Lisa i Romana Lechowicza dołączył Krzysztof Skiba. Najpierw grali punk rocka. Większość ich utworów to energiczne kompozycje, z przesterowanymi gitarami, mocną perkusją i głośnym wokalem Dżej Dżeja (Jędrzejak), w większości będące celnym odzewem na polską rzeczywistość. Ostatnia ich płyta ukzała się w maju 2013 r. pod znamiennym tytułem „Big Cyc wiecznie żywy”.

 

Synaptine – wrocławska kapela grunge’owa istnieje od 2012 r., gra w składzie: Waldemar Kasta (vocal), Tomasz Pomian (guitar/back vocal), Daniel Antoszewski (guitar), Marcin Gołębniak (bass), Adam Moszyński (drums percussion). Zespół prowadzi też działalność stowarzyszeniową, organizując muzyków amatorów przy Pracowni Projektów Międzykulturowych „Zajezdnia” stowarzyszenia Tratwa.

 

MaWi

Zgłoś uwagę