Wkrótce rozpoczyna się Wrocław Global Forum 2015

Po raz szósty Wrocław będzie gospodarzem międzynarodowej konferencji Wrocław Global Forum. Jego współorganizatorami są: Miasto Wrocław, Polski Instytut Spraw Międzynarodowych oraz amerykański think tank Atlantic Council of the United States.


To najważniejsze w tej części Europy spotkanie dyplomatów, politologów, przedstawicieli biznesu i nauki, którzy dyskutują o najważniejszych wydarzeniach, problemach i pomysłach dotyczących Europy. Główny temat tegorocznej edycji WGF, które rozpocznie się 11 czerwca, brzmi: „Kształtowanie planu politycznego i biznesowego dla Nowej Europy oraz wzmacnianie partnerstwa transatlantyckiego”. Jednak pewnym jest, że ze względu na gorącą sytuacją na Ukrainie, goście poświęcą wiele uwagi relacjom z Rosją, sprawom bezpieczeństwa międzynarodowego oraz  stosunków transatlantyckich.

Nagrody Freedom Awards

Kulminacyjnym punktem Wrocław Global Forum jest uroczystość wręczenia Nagród Wolności Atlantic Council of the United States – Freedom Awards. Kapituła złożona z przedstawicieli organizatorów wyróżniają nimi osoby, które swoją działalnością, pracą i talentem, przyczyniły się do promowania wolności. W tym roku laureatami Freedom Awarads są: Agnieszka Holland, reżyserka filmowa, szwedzki polityki Carl Bild oraz – pośmiertnie – Borys Niemcow, rosyjski opozycjonista, działacz na rzecz praw człowieka, zamordowany na początku tego w zamachu na moskiewskiej ulicy.

Projekt Wrocław Global Forum jest współfinansowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych.Zgłoś uwagę