Wielka Improwizacja – transmisje koncertów jazzowych z NFM

Trzy koncerty jazzowych formacji w Narodowym Forum Muzyki, streaming w mediach społecznościowych nie tylko NFM-u, ale też Jazz at Lincoln Center, czy Polish Cultural Institute New York to wyjątkowa zimowa propozycja dla stęsknionych koncertów na żywo. W w styczniu (16) Łukasz Ojdana, a w lutym (13 i 19) wystąpią kolejno Radek Nowicki Quartet i Maniucha & Ksawery. Start zawsze o 20.00.   


Różne oblicza jazzu

To już druga internetowa odsłona festiwalu Jazztopad, który w ubiegłym roku nie mógł się odbyć przez wzgląd na epidemiczne obostrzenia. Niemniej udało się zorganizować transmisję kilku koncertów. Teraz kolejny projekt Jazztopadu, tym razem we współpracy z Polskim Instytutem Kultury w Nowym Jorku. W programie Wielkiej Improwizacji trzy koncerty świetnych polskich muzyków.

„Cykl ten prezentuje różne oblicza jazzu: od odważnej awangardy i improwizacji po mainstream. Idealna akustyka sal NFM zapewnia doskonałe środowisko nie tylko dla młodych polskich zespołów, lecz także uznanych artystów. Podczas koncertów Wielkiej Improwizacji wystąpili tacy muzycy jak Wynton Marsalis, Bobo Stenson, Gregory Porter, Tomasz Stańko, Kuba Więcek, Brad Mehldau i Dianne Reeves” – wyjaśniają organizatorzy.

Dyrektor artystyczny Jazztopadu Piotr Turkiewicz od samego początku, kiedy objął pieczę nad imprezą, w wyjątkowo konsekwentny sposób promuje polską muzykę improwizowaną za granicą, zależy mu też na artystycznej wymianie. Od pięciu lat Jazztopad ma, oprócz polskiej, także amerykańską edycję. Nieprzypadkowo więc transmisję z koncertów obejrzymy na na żywo na internetowych kanałach kilku instytucji: Lincoln Center, Polish Music Center USC Thornton School of Music, Narodowego Forum Muzyki / Jazztopad Festival oraz Polish Cultural Institute New York.

Trzy koncerty na żywo z NFM

W programie zimowej Wielkiej Improwizacji 2021 z sali Narodowego Forum Muzyki trzy wieczory. Pierwszy, z udziałem pianisty Łukasza Ojdany, który zaprezentuje swój solowy album „Kurpian Songs & Meditations” – połączenie jazzu z tradycyjną muzyką regionu etnicznego Kurpiów w Polsce.już w sobotę 16 stycznia o 20.00. 

Kolejny wieczór z jazzem, także w sobotę 13 lutego i także o 20.00. Radek Nowicki Quartet, a formacja znakomitego polskiego saksofonisty, zakochana w jazzowej tradycji pisanej przez wielkich Wayne'a Shortera i Johna Coltrane'a, nawiąże do niej w swoim występie. 

Ostatnia z odsłon Wielkiej Improwizacji w piątek 19 lutego, o 20.00 wystąpi duet wokalno-basowy Maniucha & Ksawery, który inspiruje się zapomnianymi pieśniami z Polesia, a ludowe łączą z jazzowym. W repertuarze są piosenki wiosenne, żniwne, weselne, kołysanki, które tworzą szczególnej urody opowieść o ludzkim życiu. 

Radek Nowicki Quartet online

Radek Nowicki Quartet online

Koncert / Jazz
Termin 13 lutego 2021 20:00

Miejsce Wydarzenie online

Zobacz
Maniucha & Ksawery online

Maniucha & Ksawery online

Koncert / Jazz
Termin 19 lutego 2021 20:00

Miejsce Wydarzenie online

Zobacz


Zgłoś uwagę