Weekendowe utrudnienia na Buforowej

Z powodu planowanych prac na przejeździe kolejowym przy ulicy Buforowej zmienia się tam organizacja ruchu a w nocy (23-25 sierpnia) zamknięty zostanie przejazd pod wiaduktem.  


W najbliższy weekend autobusy komunikacji miejskiej jadące z kierunku Iwin do centrum skorzystają w dużej części ze „starej Buforowej”. Dwa przystanki w kierunku centrum miasta zostaną przeniesione na tzw. „starą Buforową” na wysokości ulic Dróżniczej i Jagodzińskiej (przystanek „Jagodzińska”) i Malinowskiego (przystanek „Malinowskiego”). Autobus przy przystanku „Vivaldiego” wjedzie na „starą Buforową”. Przy skrzyżowaniu z ulicą Strawińskiego wjedzie w zatokę autobusową przy nowej Buforowej i zatoką przejedzie na „starą Buforową”. Będzie nią jechał aż za ulicę Malinowskiego, gdzie włączy się do ruchu na nowej Buforowej. 

Dla kierowców indywidualnych w związku z prowadzonymi pracami drogowymi zmieni się od soboty tymczasowo organizacja ruchu na tzw. „starej Buforowej”. Na odcinku od wjazdu do miasta do ulicy Strawińskiego będzie ona ulicą jednokierunkową. Pojadą nią tylko kierowcy w kierunku centrum. Jednokierunkowy będzie również odcinek od ul. Brzozowej do ul. Malinowskiego. Tu kierowcy też pojadą wyłącznie w kierunku centrum miasta. Dodatkowo zostaną postawione tablice informujące mieszkańców o trasie dojazdu do poszczególnych ulic zlokalizowanych na osiedlu Jagodno.

W ten weekend w nocy drogowcy będą musieli tymczasowo zamknąć też przejazd pod wiaduktem. 

Ograniczenia w ruchu dotyczą terminów:

  • noc piątek/sobota - od godziny 23:15 do godziny 5:00
  • noc sobota/niedziela - od godziny 22:45 do godziny 5:20
  • noc niedziela/poniedziałek - od godziny 22:45 do godziny 4:30

 

Dojazd z Buforowej do centrum będzie możliwe objazdem ulicami Konduktorską, Centralną, Semaforową, Mościckiego, Gazowa i Morwową do Bardzkiej. Nocny objazd ma funkcjonować w dwie strony i dostępny będzie tylko dla samochodów do 3,5 tony. 
Cięższe samochody będą musiały jeździć między rondem w Iwinach a Bardzką tzw. obwodnicą wschodnią i ulicami Wrocławską, Opolską oraz Armii Krajowej. 


Inną trasą pojadą także autobusy MPK.

Czytaj więcej: Linie 110 i 255 będa omijać wiadukt przy ul. Buforowej Zgłoś uwagę