We Wrocławiu powstanie STEM Kindloteka

Zdobywanie wiedzy i rozwijanie kompetencji przyszłości w kreatywny i przystępny sposób to cel programu STEM Kindloteka. Do końca roku w całej Polsce zostanie otwartych 35 interaktywnych przestrzeni do nauki dla dzieci i młodzieży. Jedna z nich powstanie w październiku we wrocławskim MultiCentrum – Interaktywnym Centrum Edukacyjnym.

  • źródło: Amazon


STEM Kindloteki to specjalnie zaaranżowane miejsca, które umożliwiają uczniom m.in. czytanie, majsterkowanie, zdobywanie umiejętności programistyczno-robotycznych czy muzykowanie. Do końca 2020 r. Amazon otworzy w Polsce 35 takich punktów w szkołach, centrach kultury i bibliotekach, zlokalizowanych w sąsiedztwie centrów logistycznych Amazon.

W ramach programu STEM Kindloteka, realizowanego we współpracy ze Stowarzyszeniem Cyfrowy Dialog, koncern przekazuje darowiznę w postaci gotowej pracowni oraz szkoli kadrę nauczycielsko-biblioteczną wybranych placówek.

Holistyczna nauka

STEM Kindloteki pozwalają zdobywać kompetencje przyszłości oraz edukować uczniów i nauczycieli według modelu STEM (S – Science – nauka, T – Technology – technologia, E – Engineering - inżynieria, M – Match – matematyka).

 – Holistyczne podejście do procesu nauczania, jakim jest nauka STEM, to jeden z naszych priorytetów – mówi Blanka Fijołek, CEE PR & Community Manager w Amazon. – Jako pracodawca i inwestor, chcemy wspierać lokalną społeczność wokół naszych centrów logistycznych. Udział w zajęciach realizowanych w STEM Kindlotekach umożliwi dzieciom zdobywanie wiedzy i rozwijanie kompetencji przyszłości w kreatywny i przystępny sposób. Cieszymy się, że możemy kreować urozmaicone i wyjątkowe doświadczenia edukacyjne dla dzieci, młodzieży oraz nauczycieli – dodaje.

Zdalne nauczanie

W ramach programu STEM Kindloteka Amazon organizuje również różnorodne lekcje i warsztaty online dla dzieci i dorosłych. W ubiegłym roku szkolnym przeprowadzono 136 zajęć. „Na żywo” uczestniczyło w nich 35 tysięcy osób, a kolejne 30 tysięcy odtworzyło nagrania z nich na portalu YouTube. Teraz program startuje z kolejną edycją.

Cykl zajęć edukacyjnych online obejmie zajęcia dla nauczycieli oraz lekcje dla najmłodszych. Edukatorzy dowiedzą się m.in., jak wykorzystać metodę SCRUM oraz nowe technologie w nauce, a uczniowie poznają przydatne aplikacje przyrodnicze i odkryją kosmiczne ciekawostki. Dostępne będą również lekcje skierowane do młodzieży z podstaw programowania. Blok ten poprowadzą eksperci Amazon Web Services – platforma oferującej usługi w modelu cloud.

Aby wziąć udział w zajęciach, wystarczy wybrać interesujące nas warsztaty online i dołączyć do spotkania konkretnego dnia, o danej godzinie. Pełna lista zajęć dostępna jest tutaj.

Patronat nad projektem STEM Kindloteka objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

 Zgłoś uwagę