Wakacje we Wrocławiu. Pomysły na wtorek

Plenerowe atrakcyjne zajęcia z historii Wrocławia, wyjście do kina na hity dla najmłodszych lub rekreacyjna wyprawa kajakiem po Odrze. Sprawdź, jak zaplanować dzieciom kolejny dzień wakacji.


Serię spotkań ze specjalistami od historii przygotowało Muzeum Miejskie we Wrocławiu. Od wtorku do piątku w Pałacu Królewskim i na Ostrowie Tumskim zaplanowano zajęcia dla dzieci i młodzieży.

Zajęcia „Magia symetrii” rozpocznie się w przypałacowym barokowym ogrodzie. Na jego przykładzie dzieci mają okazję poznać zasady XVIII-wiecznych założeń ogrodowych, symetrii. Zajęcia w terenie uzupełnią ćwiczenia plastyczne.

Kredki i szablony zostaną wykorzystane także podczas zajęć zatytułowanych „Od inicjału do monogramu”, także w Pałacu Królewskim. Uczestnicy podczas zwiedzania wystawy „1000 lat Wrocławia” poznają pojęcia „inicjał” oraz  „monogram”, a następnie sami będą próbowali zaprojektować swój inicjał.Bezpłatne zajęcia trwają ok. 90 minut, trwają od wtorku do piątku w godz. 10-14. w Pałacu Królewskim, ul. Kazimierza Wielkiego 35. Zorganizowane grupy powinny wcześniej uzgodnić termin i godzinę zajęć z Działem Pedagogicznym pod numerem telefonu: 071/ 391–69–40 w. 113. Indywidualni goście mogą dołączyć do poszczególnych grup.

Specjaliści z Muzeum Miejskiego od wtorku do piątku (godz. 9-13) zapraszają dzieci i młodzież również na Ostrów Tumski na spacer zatytułowany „Święci w kamieniu zaklęci”. Przechadzka po najstarszej części miasta to okazja na poznanie ciekawostek z życia i legend związanych ze świętymi i błogosławionymi. Grupy zorganizowane powinny uzgodnić terminu i godziny zajęć z Działem Pedagogicznym pod numerem telefonu: 71 347–16–96 w. 332.  Miejsce zbiórki – pomnik papieża Jana XXIII, od strony pl. Bema.

Wakacje z Mikołajkiem i Galami

Mikołajek to ulubieniec wielu pokoleń czytelników, podobnie jak inni bohaterowie znad Loary – Asterix i Obeliks. Wyjście na filmowe wersje ich przygód to atrakcja dla całej rodziny.
Dolnośląskie Centrum Filmowe 9ul. Piłsudskiego) zaprasza na seanse codziennie do 9 lipca, „Wakacje Mikołajka” godz. 10, „Asterix i Obeliks: Osiedle Bogów”, godz. 12. Dodatkowym atutem są tańsze bilety – kosztują 10 zł. Rezerwacja telefoniczna biletów nr. tel. 71 793 79 00.

Familijna wyprawa kajakiem

Dobra pogoda, chociaż już nie tak upalna, sprzyja wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Doskonałym sposobem jest rodzinna wyprawa pod Odrze. Kajaki, łódki i łodzie motorowe można wynająć m.in. w Zatoce Gondol (tu są do dyspozycji także kajaki trzyosobowe) oraz przy Przystani Zwierzynieckiej.

Cennik wypożyczalni w Zatoce Gondol:
-  wypożyczenie kajaka 2-osobowego na 1 godzinę   - 15  zł,
- wypożyczenie kajaka rodzinnego 3-osobowego na 1 godzinę - 19 zł,
- łódź wiosłowa na 1 godzinę - 25 zł,
- łódź motorowa Gondolka 4 (bez uprawnień) - na 1/2 godziny - 45 zł, na 1  godzinę - 80 zł.

  • Więcej o odpoczynku na Odrze czytaj TUTAJ.

  • TUTAJ zobacz propozycje dla dzieci i młodzieży na wakacyjne poniedziałki.Zgłoś uwagę