Wakacje we Wrocławiu [25-31 lipca]

Wolny czas jakby szybciej mija – twierdzą uczniowie i choć to wbrew fizyce, to bardzo się z prawdą nie mijają, bo ledwo dzieciaki odbierały świadectwa, a tu widać półmetek wakacji. Sprawdźcie, jak dzieci i nastolatkowie mogą spędzić we Wrocławiu najbliższy tydzień.


Gabinet Osobliwości

26 lipca rozpoczyna się cykl zajęć w Muzeum Architektury. Tym razem organizatorzy zapraszają do poznawania pomieszczeń zwanych gabinetami osobliwości. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat.

Gabinet Osobliwości - wakacyjne warsztaty w Muzeum Architektury

Gabinet Osobliwości - wakacyjne warsztaty w Muzeum Architektury

Dla dzieci / Warsztaty / Zajęcia dla dzieci / Wakacje 2016
Termin od 26 lipca 2016 10:00 do 6 sierpnia 2016 12:00

Miejsce Muzeum Architektury we Wrocławiu

Zobacz

 

Między Chagallem a banknotem z królem

Muzeum Miejskie we Wrocławiu, jak w każde wakacje, oferuje całą gamę zajęć dla dzieci i młodzieży. Od wtorku do piątku w godz. 10.00-14.00 zaprasza na warsztaty (ok. 75 minut), które nawiązują do wystaw prezentowanych w Pałacu Królewskim.

Zajęcia, zatytułowane „Kieszonkowe dzieła sztuki”, dotyczą prac projektanta polskich banknotów – Andrzeja Heidricha. To okazja do poznania zasad projektowania banknotów, ich zabezpieczeń.

„Pośród grafik Chagalla. Rysujemy marzenia senne” to spotkanie przeznaczone dla dzieci i młodzieży z nieograniczoną wyobraźnią. Inspiracją do zabaw plastycznych będą prace Marca Chagalla.

Udział w bezpłatnych zajęciach należy wcześniej uzgodnić z Działem Pedagogicznym pod numerem telefonu: 071/ 347 16 96 w. 332 lub e-mailem dwweiss@mmw.pl (należy czekać na potwierdzenie zwrotne).

Wakacje w Ossolineum

Wakacje w Ossolineum

Dla dzieci / Warsztaty / Zajęcia dla dzieci / Wakacje 2016
Termin od 28 lipca 2016 do 25 sierpnia 2016

Miejsce Zakład Narodowy im. Ossolińskich we Wrocławiu

Zobacz

Historię w przystępnym wydaniu będzie można zaznać podczas „Wakacji w Ossolineum”. W znanej wrocławskiej bibliotece przy ul. Szewskiej 67 co czwartek organizowane są godzinne zajęcia dla dzieci i młodzieży, które łączą elementy zabawy, zajęć plastycznych, odkrywanie tajemnic historii i literatury.
Najbliższe spotkanie zatytułowane jest zagadkowo „O wędrówkach książek w Bibliotece”. Zajęcia rozpoczynają się 28 lipca o godz. 11.00. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 7-12 lat. Aby wziąć w nich udział, należy się zarejestrować pod nr. tel. 71 335 64 83.

Sprawdź się na Wyspie Przygody

Szukający bardziej aktywnych form wypoczynku powinni wybrać Wyspę Przygody, czyli park linowy na Wyspie Opatowickiej. Do dyspozycji odwiedzających jest siedem tras na wysokości od 3 do 17 metrów, na których znajduje się blisko 110 różnych, przeszkód.
Dzięki platformom, linom, tyrolkom do pokonania między drzewami jest nawet tysiąc metrów. Najsprawniejsi potrzebują na to co najmniej dwóch godzin. Najprostsze trasy przeznaczone są dla trzylatków, górnej granicy wieku nie ma.
Wyprawa na Wyspę Przygody to przede wszystkim bezpieczna, świetna zabawa i alternatywny sposób na spędzenie czasu wolnego w pobliżu Odry i zieleni. Każdy uczestnik zostaje wyposażony w profesjonalny sprzęt asekuracyjny (uprząż, lonżę, karabinki, rolkę). Nad bezpieczeństwem uczestników zabawy stale czuwa grupa instruktorów.
Na terenie Wyspy Przygody są odpowiednio zaaranżowane przestrzenie do zabawy, w których można zorganizować przyjęcia, jedna jest dla dzieci w wieku 3-5 lat, druga dla 6-12-latków.
Park linowy jest czynny w weekendy w godz. 9.00-19.00, w dni powszednie w godz. 10.00-18.00. Bilet normalny w dni powszednie kosztuje 30 zł, ulgowy 20 zł, a wstęp dla dzieci – 15 zł. W weekendy i święta bilety kosztują: normalny 40 zł, ulgowy 30 zł, a dziecięcy 20 zł. Kasa i wejście do parku linowego znajdują się przy ul. Braci Gierymskich, w pobliżu jazu Opatowickiego.

Dziecięcy pokój zagadek

Dom Zagadek dla dzieci to nowa propozycja dla małych wrocławian. Ale w zabawie obowiązują te same reguły, co w escape room dla dorosłych: aby wyjść z pokoju, należy rozwiązać łamigłówki, znaleźć odpowiedzi dla pytania, które pozwolą odkryć do sejfu, gdzie znajduje się klucz do wyjścia.

Dorośli, jeśli poddadzą się regułom, zwykle bardzo dobrze się przy tym bawią. Organizatorzy Domu Zagadek dla dzieci zakładają, że logiczne szarady mogą sprawić frajdę także dzieciom. – Liczy się spryt, wyobraźnia, a przede wszystkim gra zespołowa – podpowiadają organizatorzy.
W zabawie mogą wziąć udział dzieci nie młodsze niż sześcioletnie (uczestnicy do 10. roku życia muszą być pod opieką dorosłego, można także zaangażować animatora, który poprowadzi grę).

Wizyta w Domu Zagadek trwa ok. 45 minut. Zabawa w grupie (max. 6 osób) kosztuje 85 zł całość. Dodatkowe informacje oraz rezerwacja na stronie www.domzagadekexitus.pl.

Najfajniej nad wodą

Jeśli upały nie ustąpią, to nic nie wygra z ochotą na zabawę nad wodą. We Wrocławiu jest kilka kąpielisk i basenów, gdzie można bezpiecznie popływać. Ostatnio otwarto kolejne – na Oporowie i Pawłowicach.
Poza nimi od początku czerwca na miłośników wodnych zabaw czekają kąpieliska Morskie Oko, Królewiecka i Glinianki. Otwarte jest już prywatne kąpielisko w dawnej kopalni piasku w Paniowicach. Do dyspozycji wrocławian i gości są baseny na Kłokoczycach.

Lista kąpielisk i basenów we Wrocławiu. TUTAJ

Wakacje z „Epoką lodowcową 5”

Epoka lodowcowa 5: Mocne uderzenie (dubbing)

Epoka lodowcowa 5: Mocne uderzenie (dubbing)

Animacja / Komedia
Termin od 25 lipca 2016 do 28 lipca 2016

Miejsce Cinema City Korona

Zobacz

Wakacje obfitują w nowe propozycje kinowe dla dzieci i młodzieży. We wrocławskich kinach można oglądać „BFG” w reżyserii Stevena Spielberga oraz „7 krasnoludków i Królewna Śnieżka. Nowe przygody”.

Kolejne pokolenie miłośników ma Bob Budowniczy. W kinie Helios w Magnolii codzienne pokazywany jest specjalny, wakacyjny zestaw jego przygód.

W lipcu swoją premierę miał „Szajbus i pingwiny”, wzruszająca, fabularna historia psa Szajbusa, oparta na prawdziwych wydarzeniach. Na tym nie koniec, bo na kinowe ekrany wracają Maniek, Diego i Sid w „Epoce lodowcowej: Mocne uderzenie”.Zgłoś uwagę