Wakacje we Wrocławiu [18-24 lipca]

Lipcowa przeplatanka pogodowa zmusza do szukania różnorodnych pomysłów na wakacyjny wypoczynek. Nie rezygnujemy z zabaw nad wodą, ale skorzystajmy także z propozycji kin, muzeów, klubów dziecięcych.


Jak pachnie nauka

Na letnie warsztaty w Ogrodach Doświadczeń na Praczach Odrzańskich zaprasza Humanitarium. W działającej przy Wrocławskim Centrum Badań instytucji najmłodsi mają szansę na zabawy, które są sposobem na pokazanie jak działa świat.
Na sobotę 23 lipca zaplanowano zajęcia zatytułowane „Puchnące farbki” (godz. 13.15, 15.15, dla dzieci w wieku 5-9 lat), „Redoksy” (godz. 17, dla dzieci od lat 12), „Pachnące mydełka” (godz. 11.15, 12.15, 14.15, 16.15, dla rodzin z dziećmi w wieku 4-10 lat).

Bitwa pod Racławicami, czyli dawne 3D

Aby zachęcić dzieci i młodzież do obejrzenia Panoramy Racławickiej wystarczy rzucić myśl, że to obraz w 3D, ale sprzed stu lat. Dużo interesujących szczegółów o dziele Jana Styki i Wojciecha Kossaka mogą się dowiedzieć podczas wakacyjnych seansów.
W tym tygodniu trwające 45 minut spotkanie zaplanowano na 19 lipca, rozpoczęcie o godz. 9.15.Udział kosztuje 10 zł. Wymagane zapisy pod nr tel. 71 3442344

Wakacyjne poranki w Panoramie Racławickiej

Wakacyjne poranki w Panoramie Racławickiej

Wykład / Dla dzieci / Warsztaty / Dla rodziców / Wakacje 2016
Termin 19 lipca 2016 09:15

Miejsce Panorama Racławicka Oddział Muzeum Narodowego we Wrocławiu

Zobacz

Bajkowe przygody w Cocofli

Na coniedzielne bezpłatne warsztaty dla dzieci prowadzone przez Katarzynę Janekowicz, aktorkę, pomysłodawczynię teatrzyku dla dzieci „Dwie Dorotki”, zaprasza klubokawiarnia Cocofli.
Warsztaty, zabawy plastyczne i zadania dla dzieci za każdym razem inspirowane są książką. Ze spotkania uczestnicy wychodzą z pamiątkami, które własnoręcznie przygotowują.
Warsztaty w Cocofli przy ul. Włodkowica 9 rozpoczynają się w każdą niedzielę  o godz.11.

Zabawy z historią w tle

Muzeum Miejskie we Wrocławiu jak w każde wakacje oferuje całą gamę zajęć dla dzieci i młodzieży. Poza tematycznymi warsztatami zaprasza na codzienne spacery z przewodnikiem po Rynku i jego okolicy.

Bezpłatne spotkania trwają około godziny. W tym roku tematem przewodnim są historie z przeszłości mrożące krew w żyłach, przewodnik opowiada o strachach, przerażających postaciach i wydarzeniach z ostatnich kilkuset lat.

Spacery odbywają się codziennie, od wtorku do piątku w godz. 9-13. Udział należy wcześniej uzgodnić z Działem  Pedagogicznym pod numerem telefonu: 071/ 347 – 16 – 96 w. 332 lub mailem dwweiss@mmw.pl (należy czekać na potwierdzenie zwrotne).

Historia w przystępnym wydaniu to punkt wyjścia „Wakacji w Ossolineum”. W znanej wrocławskiej bibliotece przy ul. Szewskiej 67 co czwartek organizowane są godzinne zajęcia dla dzieci i młodzieży, które łączą elementy zabawy, zajęć plastycznych i wyprawy w przeszłość.
Najbliższe spotkanie zatytułowane jest zagadkowo „Rzut kostką przez polskie dzieje”. Zajęcia rozpoczynają się 21 lipca o godz. 11. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 7-12 lat. Aby wziąć w nich udział należy się zarejestrować pod nr tel. 71 3356483.

Wakacje z Bobem Budowniczym, Szajbusem i pingwinami

Wakacje obfitują w nowe propozycje kinowe dla dzieci i młodzieży. We wrocławskich kinach można oglądać „BFG” w reżyserii Stevena Spielberga oraz „7 krasnoludków i Królewna Śnieżka. Nowe przygody”.

Szajbus i pingwiny (dubbing)

Szajbus i pingwiny (dubbing)

Familijny / Przygodowy
Termin od 15 lipca 2016 do 21 lipca 2016

Miejsce Cinema City Korona

Zobacz


Kolejne pokolenie miłośników ma Bob Budowniczy. W kinie Helios w Magnolii codzienne pokazywany jest specjalny, wakacyjny zestaw jego przygód.
W lipcu swoją premierę miał „Szajbus i pingwiny”, wzruszająca, fabularna historia psa Szajbusa oparta na prawdziwych wydarzeniach.

Najfajniej nad wodą

Jeśli po deszczowym tygodniu wrócą upały, to nic nie wygra z ochotą na zabawę nad wodą. We Wrocławiu jest kilka kąpielisk i basenów, gdzie można bezpiecznie popływać. Ostatnio otwarto kolejne – na Oporowie i Pawłowicach. Poza nimi od początku czerwca na miłośników wodnych zabaw czekają kąpieliska Morskie Oko, Królewiecka i Glinianki. Otwarte jest już prywatne kąpielisko w dawnej kopalni piasku w Paniowicach. Do dyspozycji wrocławian i gości są baseny na Kłokoczycach.

Lista kąpielisk i basenów we Wrocławiu. TUTAJ

One Year To Go

Na rok przed The World Games 2017 we Wrocławiu odbędzie się cykl imprez przybliżających dyscypliny  Igrzysk Sportów Nieolimpijskich. Najważniejszym sportowym elementem obchodów „roku do Igrzysk” będzie turniej finałowy europejskiej Ligi Mistrzów w futbolu amerykańskim z udziałem Panthers Wrocław. Mecze półfinałowe i finał rozegrane zostaną na stadionie przy ul. Oporowskiej. Pod koniec lipca niemal codziennie będzie można także samemu spróbować dyscyplin The World Games 2017. Warsztaty odbywać się będą na pergoli przy Hali Stulecia a także w specjalnych strefach TWG2017 na placu Społecznym. W letnie weekendy nad Odrą i w Parku Południowym będzie można spotkać i wspólnie potrenować z przedstawicielami dyscyplin z programu Igrzysk.

Harmonogram One Year To Go:

22 lipca - Warsztaty sportów The World Games

Hala Stulecia/Pergola, 16-20.

22 lipca - Ceremonia Otwarcia Letniej Olimpiady Młodzieży

Hala Stulecia/Pergola, 20.30-22.00

22 lipca - Półfinały F4 Europejskiej Ligi Mistrzów w futbolu amerykańskim

stadion przy ul. Oporowskiej: 13.00 Koc Rams – Milano Seamen; 19.00 Panthers Wrocław – Danube Dragons

23 lipca - Warsztaty sportów The World Games 2017

Hala Stulecia/Pergola, 10-18

23 lipca - Dzień medialny z Panthers Wrocław

Hala Stulecia/Pergola

23 lipca - Premierowy pokaz fontanny multimedialnej o tematyce TWG2017

Hala Stulecia/Pergola, 22.00

24 lipca - mecz finałowy Europejskiej Ligi Mistrzów w futbolu amerykańskim

Stadion przy ul. Oporowskiej, 14.00

One Year To Go

One Year To Go

Wydarzenia sportowe / Zajęcia sportowe / TWG 2017 / W plenerze / Dla wszystkich
Termin od 22 lipca 2016 16:00 do 30 lipca 2016 20:00

Miejsce Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

Zobacz


Zgłoś uwagę