Wakacje we Wrocławiu 1-7 sierpnia [WYDARZENIA]

Choć może trudno w to uwierzyć, ale właśnie minął półmetek wakacji. Sprawdźcie, jak jeszcze można wykorzystać wolny czas.


Na sportowo

1 sierpnia rozpoczynają się bezpłatne treningi boksu. Zajęcia przeznaczone są dla starszych dzieci i młodzieży. Z oferty można skorzystać do końca sierpnia. 

Boks na wakacje

Boks na wakacje

Zajęcia sportowe / Dla dzieci / Wakacje 2016
Termin od 1 sierpnia 2016 17:30 do 31 sierpnia 2016 19:00

Miejsce UKS Adrenalina Boxing Club Wrocław

Zobacz

Kino sąsiedzkie na Różance

W poniedziałek w CK Agora rozpoczynają się warsztaty międzypokoleniowe „Sąsiedzkie kino”. To ciekawe wyzwanie, gdzie zarówno młodsi, jak i starsi znajdą coś dla siebie: dzieci będą miały okazję wziąć udział w pokazie filmowym oraz warsztatach, podczas których uczestnicy poznają wartość wspólnego działania, siłę pomocy i przyjaźni międzypokoleniowej, zbudują samochody – siedziska – kina letniego. Na zakończenie – w piątek, 5 sierpnia, o godzinie 20.00, otwarta projekcja filmowa. Wstęp wolny dla wszystkich.

Sąsiedzkie Kino – warsztaty międzypokoleniowe

Sąsiedzkie Kino – warsztaty międzypokoleniowe

W plenerze / Dla seniorów / Dla dzieci / Warsztaty / Dla wszystkich / Wakacje 2016
Termin od 1 sierpnia 2016 12:00 do 5 sierpnia 2016 14:00

Miejsce Centrum Kultury Agora we Wrocławiu

Zobacz

Gabinet Osobliwości

Jeszcze w tym tygodniu można skorzystać z oferty Muzeum Architektury. Organizatorzy zapraszają do poznawania pomieszczeń zwanych gabinetami osobliwości. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Koszt udziału w warsztatach wynosi 5 zł od osoby.

Gabinet Osobliwości - wakacyjne warsztaty w Muzeum Architektury

Gabinet Osobliwości - wakacyjne warsztaty w Muzeum Architektury

Dla dzieci / Warsztaty / Zajęcia dla dzieci / Wakacje 2016
Termin od 26 lipca 2016 10:00 do 6 sierpnia 2016 12:00

Miejsce Muzeum Architektury we Wrocławiu

Zobacz

Zabawy z historią w tle

Muzeum Miejskie we Wrocławiu jak w każde wakacje oferuje całą gamę zajęć dla dzieci i młodzieży. Poza tematycznymi warsztatami zaprasza na codzienne spacery z przewodnikiem po Rynku i jego okolicy.

Bezpłatne spotkania trwają około godziny. W tym roku tematem przewodnim są historie z przeszłości mrożące krew w żyłach, przewodnik opowiada o strachach, przerażających postaciach i wydarzeniach z ostatnich kilkuset lat.

Spacery odbywają się codziennie, od wtorku do piątku w godz. 9.00-13.00. Udział należy wcześniej uzgodnić z Działem  Pedagogicznym pod numerem telefonu: 71 347 16 96 w. 332 lub e-mail: dwweiss@mmw.pl (należy czekać na potwierdzenie zwrotne).

A może do teatru?

Już 1 sierpnia Teatr Muzyczny Capitol otwiera się po wakacjach i proponuje mnóstwo atrakcji – potańcówki, zwiedzanie teatru z przewodnikiem i Czytanie na dywanie dla najmłodszych. W sierpniu będą też seanse relaksacyjne na zielonym tarasie (Uspokój się, jesteś w teatrze). W ofercie m.in. zwiedzanie teatru oraz spotkania z książką czyli Czytanie na dywanie. Dla starszych – sobotnie potańcówki. 

Sierpień w Capitolu

Sierpień w Capitolu

Koncert / Eventy / Dla seniorów / Dla dzieci / Dla wszystkich / Dla rodziców
Termin od 1 sierpnia 2016 do 31 sierpnia 2016

Miejsce Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu

Zobacz

Lato w pawilonie i warsztaty garncarskie

W ramach niedzielnych zajęć otwartych organizatorzy zapraszają rodziny z dziećmi na przygodę z gliną. Spotkanie w niedzielę, 7 sierpnia o godz. 12.00, w  Muzeum Etnograficznym. Uczestnicy warsztatów przekonają się, że nie święci garnki lepią – każdy dostanie swoją szansę  będzie mógł spróbować coś ulepić i utoczyć.  Zajęcia poprowadzi Jarosław Sawicki z Bolesławca. Wstęp bezpłatny. Obowiązują zapisy pod nr. tel. 71 344 33 13.

Centrum Sztuki Wro zaprasza młodzież

Trwają zapisy na bezpłatne warsztaty fotograficzne dla młodzieży.  Działania związane z fotografowaniem i dokumentacją wideo będą się odbywać w plenerze oraz w specjalnie zaaranżowanym studio.

Naturalny Rejestr – wakacyjne warsztaty foto-wideo w Centrum Sztuki WRO

Naturalny Rejestr – wakacyjne warsztaty foto-wideo w Centrum Sztuki WRO

Dla dzieci / Warsztaty / ESK / Zajęcia dla dzieci / Wakacje 2016
Termin od 15 sierpnia 2016 do 19 sierpnia 2016

Miejsce Centrum Sztuki WRO - WRO Art Center

Zobacz

Słoneczna Szkoła Sztuki – bezpłatne warsztaty

Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka zaprasza dzieci, które w czasie lata zostają w mieście na BEZPŁATNE warsztaty edukacyjne Słoneczna Szkoła Sztuki. Są to spotkania teatralne i plastyczne odbywajace się codziennie przez tydzień.

Kiedy: 22-26 sierpnia, godz. 9.00-13.00

  • Dla kogo: Projekt jest skierowany do dzieci w wieku 6-13 lat, z domów dziecka, rodzin zastępczych, dzieci z rodzin wielodzietnych, rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Dodatkowym kryterium rekrutacji jest dochód miesięczny na członka rodziny – około 1000 zł netto.
  • Koszt: Zajęcia bezpłatne
  • Zapisy: Zgłoszenie przez formularz na stronie
  • Kontakt: 661 136 434, 71 341 80 02; koordynator@centrumtworczosci.pl


Zgłoś uwagę