Wakacje we Wrocławiu [11-17 lipca]

Jak modnie ubrać psa? Jak wydostać się z pokoju zagadek? Jak szybko pokonać trasę Małpka na Wyspie Przygody? – w czasie wakacji możesz zapewnić dziecku okazje do dobrej zabawy, podczas której czegoś się nauczy.


Modna pani i modny pies

Wakacyjne spotkania dla dzieci i młodzieży w Muzeum Narodowym to już tradycja, a muzeum ma wybitnych specjalistów, którzy dbają by dzieci w czasie wizyty w gmachu przy pl. Powstańców Warszawy nie nudziły się. Tematy letnich zajęć krążą wokół wystawy „Moda i już! Moda w PRL”.

Godzinnie spotkania organizowane są dwa razy w tygodniu, najbliższe 13 i 15 lipca, o godz. 12 i 14.
Te w środę zatytułowano „Ubierz się modnie! Zaprojektuj to sam”, natomiast uczestnicy piątkowej zabawy skupią się na tym jakie zasady obowiązują przy projektowaniu kreacji dla kota lub psa.

„Modny pupil, czyli w co ubrać psa i kota?”

„Modny pupil, czyli w co ubrać psa i kota?”

Dla dzieci / Warsztaty / Zajęcia dla dzieci / Wakacje 2016
Termin od 15 lipca 2016 do 15 lipca 2016

Miejsce Muzeum Narodowe we Wrocławiu

Zobacz

Aby wziąć udział w bezpłatnym spotkaniu należy wcześniej zapisać się pod nr tel. 71 372 51 48.

Najfajniej nad wodą

Jeśli upały nie ustąpią, to nic nie wygra z ochotą na zabawę nad wodą. We Wrocławiu jest kilka kąpielisk i basenów, gdzie można bezpiecznie popływać. Ostatnio otwarto kolejne – na Oporowie i Pawłowicach. Poza nimi od początku czerwca na miłośników wodnych zabaw czekają kąpieliska Morskie Oko, Królewiecka i Glinianki. Otwarte jest już prywatne kąpielisko w dawnej kopalni piasku w Paniowicach. Do dyspozycji wrocławian i gości są baseny na Kłokoczycach.
Lista kąpielisk i basenów we Wrocławiu. TUTAJ

Sprawdź się na Wyspie Przygody

Szukający bardziej aktywnych form wypoczynku powinni wybrać Wyspę Przygody, czyli park linowy na Wyspie Opatowickiej. Do dyspozycji odwiedzających jest siedem tras na wysokości od 3 do 17 metrów, na których znajduje się blisko 110 różnych, przeszkód.
Dzięki platformom, linom, tyrolkom do pokonania między drzewami jest nawet tysiąc metrów. Najsprawniejsi potrzebują na to co najmniej dwóch godzin. Najprostsze trasy przeznaczone są dla trzylatków, górnej granicy wieku nie ma.
Wyprawa na Wyspę Przygody to przede wszystkim bezpieczna, świetna zabawa i alternatywny sposób na spędzenie czasu wolnego w pobliżu Odry i zieleni. Każdy uczestnik zostaje wyposażony w profesjonalny sprzęt asekuracyjny (uprząż, lonżę, karabinki, rolkę). Nad bezpieczeństwem uczestników zabawy stale czuwa grupa instruktorów.
Na terenie Wyspy Przygody są odpowiednio zaaranżowane przestrzenie do zabawy, w których można zorganizować przyjęcia, jedna jest dla dzieci w wieku 3-5 lat, druga dla 6-12-latków.
Park linowy jest czynny w weekendy w godz. 9-19, w dni powszednie w godz. 10-18. Bilet normalny w dni powszednie kosztuje 30 zł, ulgowy 20 zł, a wstęp dla dzieci – 15 zł. W weekendy i święta bilety kosztują: normalny 40 zł, ulgowy 30 zł, a dziecięcy 20 zł. Kasa i wejście do parku linowego znajdują się przy ul. Braci Gierymskich, w pobliżu jazu opatowickiego.

Twórcze wakacje w mieście

Dwudniowe warsztaty „Twórcze wakacje w mieście” to propozycja dla dzieci w wieku 7-10 lat lubiących czytać i pisać. Organizuje je Pudło Kultury przy Domu Literatury w Prozie.  - Rozwijamy kreatywność, chwalimy użycie wyobraźni. Odnajdujemy "małego artystę" w każdym dziecku – zachęcają organizatorzy.

Twórcze wakacje w mieście w Prozie

Twórcze wakacje w mieście w Prozie

Dla dzieci / Warsztaty / Zajęcia dla dzieci / Wakacje 2016
Termin od 11 lipca 2016 do 13 lipca 2016

Miejsce Klub Proza

Zobacz

W najbliższym tygodniu zaplanowano dwa turnusy – 11-12 lipca oraz 13-14 lipca. Zajęcia trwają siedem godzin dziennie (od godz. 8 do 15), wypełnią je warsztaty plastyczne i konstrukcyjne, dla których inspiracją będą książki, zabawy na świeżym powietrzu, wyjścia do Muzeum Pana Tadeusza, Muzeum Architektury, galerii sztuki oraz spacery związane z literaturą i sztuką.

Organizatorzy zapewniają dzieciom drugie śniadanie i ciepły obiad. Koszt to 149 zł.
Zapisy na zajęcia w Klubie Proza w Przejściu Garncarskim 2 za pośrednictwem adresu e-mail: pudlokultury@gmail.com.

Dziecięcy pokój zagadek

Dom Zagadek dla dzieci to nowa propozycja dla małych wrocławian. Ale w zabawie obowiązują te same reguły co w escape room dla dorosłych: aby wyjść z pokoju, należy rozwiązać łamigłówki, znaleźć odpowiedzi dla pytania, które pozwolą odkryć do sejfu, gdzie znajduje się klucz do wyjścia.

Dorośli, jeśli poddadzą się regułom, zwykle bardzo dobrze się przy tym bawią. Organizatorzy Domu Zagadek dla dzieci zakładają, że logiczne szarady mogą sprawić frajdę także dzieciom. - Liczy się spryt, wyobraźnia, a przede wszystkim gra zespołowa – podpowiadają organizatorzy.
W zabawie mogą wziąć udział dzieci nie młodsze niż sześcioletnie (uczestnicy do 10 roku życia muszą być pod opieką dorosłego, można także zaangażować animatora, który poprowadzi grę).
Wizyta w Domu Zagadek trwa ok. 45 minut. Zabawa w grupie (max. 6 osób) kosztuje 85 zł całość.
Dodatkowe informacje oraz rezerwacja na stronie www.domzagadekexitus.pl.

Jak w starożytnym Rzymie

W realia starożytnego Rzymu najmłodsi przeniosą się podczas warsztatów w Muzeum Archeologicznym w Arsenale Miejskim, które odbywają się od środy do piątku w godz. 10-14.
Uczestnicy poznają codzienność sprzed tysięcy lat, mogą nawet oglądać rzeczy z tamtego okresu. Wśród atrakcji jest np. gra planszowa, przy której bawili się starożytni Rzymianie.
Zajęcia w Muzeum Miejskim są przeznaczone głównie dla grup zorganizowanych, ale osoby indywidualne mogą do nich dołączyć.
Aby wziąć w nich udział należy skontaktować się z Działem Pedagogicznym pod numerem telefonu: 071 347 16 96 w. 332 oraz mailem: dweiss@mmw.pl (należy czekać na potwierdzenie zwrotne).

Olbrzym i krasnoludki

Uniwersalnym pomysłem na przedpołudnie i wczesne popołudnie jest kino. Latem nie zapomniano o nowych propozycjach dla dzieci i młodzieży. Nastolatków wciągnie „BFG”, najnowsza, bajkowa opowieść w reżyserii Stevena Spielberga o przyjaźni małej dziewczynki i olbrzyma.

Animowane „7 krasnoludków i Królewna Śnieżka. Nowe przygody” to oczywiście nawiązanie do disnejowskiej klasyki. To awanturnicza wersja bajkowej opowieści. Oba filmy prezentowane są w DCF w ramach „Wakacji w kinie”.Zgłoś uwagę