Wakacje we Wrocławiu [PROPOZYCJE NA TYDZIEŃ]

Zabierz dziecko do parku linowego, na warsztaty w muzeum lub na kąpielisko.


Bez względu na oceny na świadectwie, wakacje to czas zasłużonego odpoczynku dla dzieci i nastolatków po wielu miesiącach szkolnego mozołu. Pomóż dziecku wybrać letnie zajęcia, aby nie nudziło się w mieście w czasie lipcowych upałów. Instytucje miejskie i prywatne zapraszają do siebie na spotkania, zabawy, warsztaty dla dzieci w różnym wieku.

Najfajniej nad wodą

Jeśli upały nie ustąpią, to nic nie wygra z ochotą na zabawę nad wodą. We Wrocławiu jest kilka kąpielisk i basenów, gdzie można bezpiecznie popływać. Ostatnio otwarto kolejne – na Oporowie i Pawłowicach. Poza nimi d początku czerwca na miłośników wodnych zabaw czekają kąpieliska Morskie Oko, Królewiecka i Glinianki. Lada moment otwarte zostanie prywatne kąpielisko w dawnej kopalni piasku w Paniowicach. Do dyspozycji wrocławian i gości są baseny na Kłokoczycach.

Lista kąpielisk i basenów we Wrocławiu. TUTAJ

Sprawdź się na Wyspie Przygody

Szukający bardziej aktywnych form wypoczynku powinni wybrać Wyspę Przygody, czyli park linowy na Wyspie Opatowickiej. Do dyspozycji odwiedzających jest siedem tras na wysokości od 3 do 17 metrów, na których znajduje się blisko 110 różnych, przeszkód. Dzięki platformom, linom, triolkom do pokonania między drzewami jest nawet tysiąc metrów. Najsprawniejsi potrzebują na to co najmniej dwóch godzin. Najprostsze trasy przeznaczone są dla trzylatków, górnej granicy wieku nie ma.
Wyprawa na Wyspę Przygody to przede wszystkim bezpieczna, świetna zabawa i alternatywny sposób na spędzenie czasu wolnego w pobliżu Odry i zieleni. Każdy uczestnik zostaje wyposażony w profesjonalny sprzęt asekuracyjny (uprząż, lonżę, karabinki, rolkę). Nad bezpieczeństwem uczestników zabawy stale czuwa grupa instruktorów.
Na terenie Wyspy Przygody są odpowiednio zaaranżowane przestrzenie do zabawy, w których można zorganizować przyjęcia, jedna jest dla dzieci w wieku 3-5 lat, druga dla 6-12-latków.
Park linowy jest czynny w weekendy w godz. 9-19, w dni powszednie w godz. 10-18. Bilet normalny w dni powszednie kosztuje 30 zł, ulgowy 20 zł, a wstęp dla dzieci – 15 zł. W weekendy i święta bilety kosztują: normalny 40 zł, ulgowy 30 zł, a dziecięcy 20 zł. Kasa i wejście do parku linowego znajdują się przy ul. Braci Gierymskich, w pobliżu jazu opatowickiego.

O snach, pieniądzach i życiu w starożytnym Rzymie

Tradycyjnie już w okresie wakacji wiele warsztatów i ciekawych zajęć oferuje Muzeum Miejskie Wrocławia. Część z nich związana jest z wystawami prezentowanymi w Pałacu Królewskim (ul. Kazimierza Wielkiego 35) lub innych placówkach Muzeum.

Zajęcia wakacyjne dla dzieci i młodzieży w Pałacu Królewskim

Zajęcia wakacyjne dla dzieci i młodzieży w Pałacu Królewskim

Dla dzieci / Warsztaty / Zajęcia dla dzieci / Wakacje 2016
Termin od 28 czerwca 2016 10:00 do 26 sierpnia 2016 14:00

Miejsce Pałac Królewski - Muzeum Historyczne

Zobacz

Natomiast zajęcia zatytułowane „Kieszonkowe dzieła sztuki. Tajniki polskich banknotów” dotyczą wystawy prac Andrzeja Heydricha, który od kilkudziesięciu lat odpowiada za szatę graficzną biletów Narodowego Banku Polskiego, czyli po prostu banknotów. Najmłodsi mają okazję zobaczyć jak wygląda praca nad ich przygotowaniem - to tym ciekawsze, że mają z nimi do czynienia na co dzień. Bezpłatne zajęcia trwają ok. 75 minut.

W realia starożytnego Rzymu najmłodsi przeniosą się podczas warsztatów w Muzeum Archeologicznym w Arsenale Miejskim, które odbywają się od środy do piątku w godz. 10-14.

Wakacje w Muzeum Archeologicznym

Wakacje w Muzeum Archeologicznym

Dla dzieci / Warsztaty / Zajęcia dla dzieci / Wakacje 2016
Termin od 29 czerwca 2016 09:30 do 26 sierpnia 2016 14:00

Miejsce Muzeum Militariów oddział Muzeum Miejskiego

Zobacz

Zajęcia w Muzeum Miejskim są przeznaczone głównie dla grup zorganizowanych, ale osoby indywidualne mogą do nich dołączyć. Aby wziąć w nich udział należy skontaktować się z Działem Pedagogicznym pod numerem telefonu: 071 347 16 96 w. 332 oraz mailem: dweiss@mmw.pl (należy czekać na potwierdzenie zwrotne).

A może do kina

Propozycje na wakacyjne przedpołudnia i wczesne popołudnia mają także kina. Dolnośląskie Centrum Filmowe od 1 lipca codziennie zaprasza na seanse w ramach „Wakacji w Kinie”. Na początek premiera „BFG”, filmowej bajki w reżyserii Stevena Spielberga.

Kino Nowe Horyzonty proponuje filmy oraz warsztaty muzyczne i plastyczne z nimi związane. To zajęcia dla dzieci, uczniów klas I-VI. Zajęcia zaplanowano w poniedziałki, środy i piątki o godz. 9.30 oraz w terminach, które można ustalić w KNH. Udział w seansie i warsztatach kosztuje 22 zł. Aby wziąć w nich udział należy zgłosić się na adres e-mail: j.oczkowska@kinonh.pl.

Nadmorskie przygody Miffy w Cocofli

Na coniedzielne bezpłatne warsztaty dla dzieci prowadzone przez Katarzynę Janekowicz, aktorkę, pomysłodawczynię teatrzyku dla dzieci „Dwie Dorotki”, zaprasza klubokawiarnia Cocofli.
Warsztaty inspirowane są książką, do której zawsze proponujemy zabawę i przygotowujemy dla dzieci specjalne zadanie. Po każdych zajęciach dzieci wychodzą z pamiątką związaną z przeczytaną opowieścią. Pamiątkę przygotowują własnoręcznie, rozwijając swoją wyobraźnię, zdolności plastyczne i manualne.
Warsztaty w Cocofli przy ul. Włodkowica 9 rozpoczynają się w każdą niedzielę godz.11.Zgłoś uwagę